Як очистити мікрохвильовку з допомогою оцту в домашніх умовах, як почистити мікрохвильовку

Мікрохвильова піч є незамінним кухонним приладом в сучасному суспільстві, так як в ній можна дуже швидко розігріти охолоджену їжу або приготувати що-небудь смачненьке. Але як будь-яка кухонне начиння, СВ-печі теж з часом забруднюються, якщо немає часу для чищення після розігріву або приготування їжі.

Оцет один з найбільш ефективних засобів для очищення мікрохвильовки, перевірений багаторічним досвідом домогосподарок. Сьогодні ми вам розповімо, як почистити мікрохвильовку оцтом, оскільки це досить актуальне питання для домогосподарок. Можна відзначити такі способи очищення звичайним столовим оцтом, як:

Як очистити мікрохвильовку з допомогою оцту в домашніх умовах, як почистити мікрохвильовку

Класичний спосіб

Слід сказати, що такий спосіб очищення рекомендується використовувати, коли забруднення не дуже сильні і налиплого жиру не так багато. Алгоритм дій полягає в тому, що:

 1. Спочатку потрібно витягнути знімні деталі з кухонного приладу.
 2. Далі потрібно розвести столовий оцет (9%-й) в склянці води, вона повинна бути теплою.
 3. Після змочити губку в отриманому розчині, і протерти стінки, дверцята СВЧ.
 4. Потім рекомендується залишити розчин на 15 хвилин.

По закінченню цього часу, потрібно змити нанесений розчин теплою водою, після чого протерти СВ-піч м’якою, сухою ганчірочкою.

До речі, читайте також статті про те, як відмити мікрохвильовку содою і лимоном.

Спосіб «паровій бані»

Зазначений спосіб є ефективним у випадках, коли мікрохвильовка вже має сильні забруднення і її потрібно відмити від жиру. Для цього потрібно виконати такі дії:

Як очистити мікрохвильовку з допомогою оцту в домашніх умовах, як почистити мікрохвильовку

 1. Взяти 1 столову ложку 9%-го оцту і розвести в склянці води.
 2. Отриманий розчин слід перелити в посуд, що використовується в СВ-грубах.
 3. Далі поставити цю посуд в мікрохвильовку і включити її на 15 хвилин. Нагрівання повинен здійснюватися в звичайному режимі.
 4. Потім залишити нагріту рідину, не відкриваючи дверцята, ще на 30 хвилин.
 5. Після півгодини можна відкрити дверцята і витягнути знімні деталі, які необхідно відразу протерти вологою губкою.

В якості рекомендації варто відзначити, що якщо забруднення мають застарілий характер, то процедуру «паровій бані» можна зробити кілька разів.

Спосіб «2 в 1»: суміш соди і оцту

Представлений спосіб очищення позначеної кухонної техніки може застосовуватися, коли є сильні забруднення, а потрібно швидко її очистити. Крім очищення, сода, погашена оцтом, надає блиск поверхні, що не менш приємно. Процедура чищення проводиться аналогічно попередньому способу, «паровій бані», тільки до оцту потрібно додати ще і соду, а також час для нагріву повинна становити близько 20 хвилин, замість 15 в попередньому.

Усунення неприємного запаху

Крім скупчування забруднень у СВ – печах, ще однією проблемою вважається наявність неприємного запаху, який може зіпсувати навіть саме смачно приготоване блюдо. Тому його слід усувати, і боротися з ним можна також, як і при чищенні мікрохвильовки, тобто, столовим оцтом.

Як очистити мікрохвильовку з допомогою оцту в домашніх умовах, як почистити мікрохвильовку

Є 2 перевірених вірних способу позбутися від неприємного запаху в мікрохвильовці:

 1. Потрібно розвести 2 столових ложки оцту в склянці води, смочивши ганчірочку з м’якої тканини помити за допомогою оцту стінки в мікрохвильовці.
 2. Другий спосіб займе близько 12 годин. Можна взяти або черствий хліб, або ватяний тампон і просочити його оцтом, розведеним водою. Потім потрібно покласти це все в мікрохвильовку, закрити дверцята, і залишити її на 12 годин, можна на ніч.

Не варто забувати, що оцет володіє специфічним запахом, особливо, коли він нагрівається, тому в процесі очищення і після неї, потрібно неодмінно робити провітрювання приміщення. Також не потрібно відразу після нагріву братися за очищення печі, краще почекати близько півгодини, щоб нагрітий розчин оцту охолов.

З поданої інформації про способи чищення видно, як мікрохвильовку можна легко почистити всього за 5 хвилин і в домашніх умовах, що має особливе значення, коли є скупчення забруднень із-за банальної нестачі часу. Помити або очистити мікрохвильову піч миючими засобами не можна, оскільки можна зіпсувати кухонний прилад. Приміром, якщо застосовувати чистячі засоби з абразивними частинками, то кухонна техніка може ушкодити, що призведе до її поломки.


Моя довідка - Корисні поради