ЯК навчитися ЕКОНОМИТИ гроші і ЗБИРАТИ при маленькій зарплаті: лайфхаки

Із-за невеликої зарплати у багатьох сім’ях грошей іноді не вистачає навіть на пристойну їжу, не кажучи вже про оновлення гардеробу або придбання побутової техніки. Деякі вирішують проблему за допомогою кредитів, з головою поринаючи в нескінченні борги – адже отримані гроші закінчуються швидко, а потім доводиться їх виплачувати банку тривалий час та ще з відсотками. Як навчитися економити гроші і збирати при маленькій зарплаті, щоб не вдаватися до допомоги кредиторів, нехай навіть ними іноді є наші друзі чи близькі?

Що таке економія

Тим, хто звик бездумно витрачати тільки що отриману зарплату на миттєві бажання, а не на потреби, напевно, здасться, що економія – це обмеження себе у всьому і майже переддень бідність і навіть убогість. Однак як не подивися, це єдиний спосіб покінчити з боргами і почати нове життя, в якій буде не менше, а може бути і більше сенсу і приємних подій. До того ж, тільки економлячи, можна накопичити грошей на щось дійсно важливе і необхідне.

Існує багато сімей, які живуть на зарплату, яка набагато нижча від витрат, і вони регулярно покривають одні кредити іншими. Але є ті, хто цілком може жити від зарплати до зарплати, однак, дивним чином, вони також спрямовуються в знайомий кредитний банк і потрапляють в справжню кабалу на кілька років. Але і це ще не все. Деякі примудряються навіть при солідних окладах спускати всі гроші на непотрібні речі і знову стикаються зі знайомою проблемою.

Як же треба перебудувати свій мозок, щоб зрозуміти просту істину – мистецтво економити допоможе не просто змінити життя на краще, воно здатне зробити успішною людиною, ще вчора скаржиться на бідну життя. А починати ніколи не пізно, але з чого? Та хоча б з простих, але перевірених рекомендацій людей, навчених життєвим досвідом і прийшли до високої якості життя і великим грошам:

 • Спочатку необхідно поставити собі мету і наполегливо до неї прагнути. Така мотивація дозволить змиритися з фактом, що доведеться на деякий час відмовитися від звичних, але не настільки важливих речей.
 • Якщо з’явилося непереборне бажання купити щось дороге, можна постаратися переконати себе, що це можна зробити, але через пару тижнів. Час пройде, емоційне піднесення теж, а гроші залишаться цілими.
 • Нехай у всіх членів сім’ї увійде в звичку ходити по магазинах з готівкою, сума яких повинна відповідати заздалегідь складеним списком, що складається з необхідних продуктів і предметів побуту. В голодному стані робити цього не рекомендується, особливо, коли продуктовий маркет – закінчиться цей похід витратами на всякі пиріжки і величезна кількість їстівного або того гірше, дорогим кафе.
 • Що обов’язково треба зробити, так це завести спеціальний зошит, куди будуть записуватися всі покупки, їх вартість, а заодно і пояснення, з якою метою вони зроблені. Це допоможе зрозуміти, від чого можна безболісно відмовитися в першу чергу.
 • Незважаючи на невеликий дохід, варто взяти собі за правило щомісяця відкладати хоча б 5% в домашню скарбничку. Туди ж можна додавати гроші, що залишилися після покупок. Через деякий час, коли накопичиться пристойна сума, гроші можна віднести в банк і покласти на депозитний рахунок. Таким чином, дохід буде поступово збільшуватися. Головне, вибирати такі опції, щоб неможливо було зняти фінанси раніше покладеного терміну. Як правило, нараховується у цьому випадку відсоток буде більш високим.

Крім того, слід переглянути свої потреби і визначити новий порядок необхідних придбань. На першому місці повинні стояти необхідні покупки, а це харчування та оплата комунальних послуг.

Як правильно заощадити фінанси на харчування

З чого ж починати перерозподіл видатків, запитають багато. Доведеться вносити поправки в усі сторони свого звичного побуту.

Економія буде складатися з багатьох пунктів:

 • Щоденне харчування;
 • Платежі за квартиру і світло;
 • Електричні прилади;
 • Лікарські препарати;
 • Транспортні послуги.ЯК навчитися ЕКОНОМИТИ гроші і ЗБИРАТИ при маленькій зарплаті: лайфхаки

Зробити це зовсім не важко, головне, знати тонкощі. Візьмемо, приміром, їжу. Для того щоб економити на продуктах, достатньо виконувати наступні правила:

 • На тиждень слід складати меню страв і закуповувати призначені для цього продукти.
 • При поході за продуктами не брати карту, а платити готівкою, підбираючи все потрібне за заздалегідь складеним списком, грошей брати тільки ту кількість, яка на них вимагається.
 • Борошно, макарони, крупи і цукор можна купувати оптом в спеціальних магазинах – вийде непогана економія.
 • Увечері можна сходити на ринок, зазвичай, у цей час продукти дешевшають, а при торзі можна ще виграти в ціні.
 • Не треба лінуватися заготовлювати продукти на зиму. Необов’язково готувати складні салати, але огірки, помідори, свіжу зелень, а також ягоди і гриби заготовити не так важко. Зате буде пристойний запас на тривалий час.
 • Багато хто не знають, що в магазинах на увазі лежать найбільш дорогі товари, тому не завадить заглянути на далекі полиці – там, як правило, продукти свіжі та доступні за ціною.
 • У великих гіпермаркетах дуже часто проводяться всілякі акції і завжди є можливість використовувати значні знижки. Звичайно, потрібно дивитися і за якістю продуктів, однак це непоганий спосіб залишити в магазині якомога менше грошей.
 • Що стосується м’яса, то вигідніше взяти курку цілком, ніж купувати стегенця або стегенця, так як вдасться і супчик зварити і приготувати друге блюдо.

Насамперед, виключаємо харчування поза домом. Кафе, бістро, інші підприємства громадського харчування – задоволення досить дороге. А спільні домашні трапези не тільки допоможуть зберегти фінансові кошти, але і зроблять домочадців більш дружними.

Те, як навчитися економити гроші і збирати при маленькій зарплаті, на жаль, не викладають в школі, але економісти знають тонкощі цієї науки і готові поділитися з усіма, хто поставив за мету покінчити з постійною нестачею грошей.

Як навчитися економити гроші і збирати при маленькій зарплаті

Однак, окрім живлення, потрібно зменшити і інші статті витрат. Що ж можна зробити ще?

 • Комунальні платежі можна скоротити, скориставшись субсидією, разової покупкою лічильників води, багатотарифних лічильників електроенергії. Замість вольфрамових ламп краще купити енергозберігаючі, які перевершують звичайні по терміну служби в 5-10 разів. Якісна техніка також допоможе оптимізувати витрати. Слід брати тільки техніку класу енергозбереження. Додатково можна відмовитися від електрочайників на користь звичайних.
 • Заощадити можна навіть на ліки, якщо купувати більш доступні аналогічні засоби, тим більше що купуючи дорогий препарат, легко нарватися на пустушку, навіть в аптечній мережі.
 • Можливо, є сенс, тимчасово скористатися громадським транспортом, замість особистого автомобіля, в іншому випадку, слід знати місця, де бензин коштує дешевше і купувати його тільки там. Проїзний допоможе заощадити при поїздках на електричках і метро.
 • Шкідливі звички також віднімають багато коштів, тому буде доречним від них відмовитися, також як і від платних спортивних занять, нічних клубів і покупки брендових речей.
 • Також важливо переглянути витрати на мобільний зв’язок, часом тарифи не виправдано високі, а половина опцій не використовується абонентом. На худий кінець можна змінити оператора, причому без зміни номера телефону – зараз це дозволено законом.

Щоб накопичити гроші на певну мету або навіть мрію, можна пожертвувати своїм вільним часом і постаратися знайти підробіток. Якщо людина володіє якоюсь спеціальністю, він може знайти додатковий заробіток в інтернеті, виконуючи цікаву роботу на спеціальних біржах фріланса. Там постійно потрібні послуги великого числа кваліфікованих фахівців у різних областях. Можна підробляти у вихідні дні або у вільний час. Багато поступово осідають на такій роботі і навіть організовують власний бізнес у цій сфері.

Якщо є конкретна мета, наприклад, якісний телевізор або машина, треба заздалегідь зробити розрахунок, скільки потрібно часу, а також регулярно відкладаються грошей. Виходячи з щомісячної суми, можна швидко зрозуміти, на що слід скоротити витрату коштів.

Хорошим способом накопичень є банківські вклади. Але спочатку треба ретельно продумати свій вибір. У наш час навіть необов’язково відправлятися в найближчий банк – у багатьох інтернет банках нараховуються відсотки, зазвичай, набагато вище.

А ось інвестицій в незнайомі підприємства краще уникати, оскільки ніхто в цьому випадку не гарантує успіху, а гроші застраховані, на відміну від внеску, не будуть. Можна звернути увагу на вигідний кешбек – це бонуси, а іноді і реально надаються гроші, що становлять високий відсоток від покупки. Зараз багато таких пропозицій від різних банків. Існує і дохід на залишок банківської карти, що дуже схоже на депозит. Тому придбання такої прибуткової картки не тільки зменшить витрати, але і дозволить збільшити доходи.

Звичайно, ніхто не говорить, що заощаджувати та накопичувати зовсім не складно. Спочатку, дійсно, буде важко, але поступово зміниться саме ставлення до заробленим грошам і з’явиться повага до них. Адже звичка багато витрачати або робити це необдумано викорінюється з великим трудом. Але якщо людина вже задумався, як навчитися економити гроші і збирати при маленькій зарплаті, це вже відкритий шлях до прекрасним змін. А мрія і дана, щоб заради цього стати зовсім іншою людиною, змінивши своє життя і навіть долю на краще.

Моя довідка - Корисні поради