Як навчити дитину витирати попу | Сім’я і мама

Як навчити дитину витирати попу | Сімя і мамаЯк навчити дитину витирати попу

Вітаю вас, друзі! Як навчити дитину витирати попу? Рано чи пізно це питання постає перед усіма батьками. Коли дитина зовсім малюк, звичайно ж, цю процедуру виконують мами, тата, бабусі. Але ставши постарше, цю процедуру необхідно довірити дитині. У сьогоднішній статті я розповім, як навчити дитину витирати попу, і з якого віку починати вчити дитину витирати попу.

Саме цим методам, привчала стежити за своєю інтимною гігієною я своїх дітей – сина і доньку. Зараз же діти стежать самостійно витираються, я встигаю тільки купувати туалетний папір, вологі серветки, тому що діти використовують їх у масштабних кількостях. )))) Льоня, наприклад, любить відкрутити побільше туалетного паперу, донька готова повністю рулон розкрутити і вкрити ним усю квартиру. Але що не зробиш заради самостійності дитини, привчаючи його самостійно витирати попу.)))

Зміст:

 • 1 В якому віці вчити дитину витирати попу?
 • 2 Як навчити дитину витирати попу?
  • 2.1 Вчимо дитину витирати попу самостійно:

В якому віці вчити дитину витирати попу?

В якому віці почати вчити дитину витирати попу – залежить від самого малюка. Хто-то в 2 роки самостійно намагається витертися, а хтось і в 3-4 роки, покакав, кричить на всю квартиру «Мамаааа, я покакааааал, вытериииии мені попуууу»! Але все ж бажано перед надходженням в дитячий садок навчити дитину витирати попу самостійно. В садку дітей багато деколи доходить до 20-30 чоловік в групі, вихователька одна, вона просто фізично не зможе кожній дитині подтереть попу. І якщо в яслах вихователі і нянечки стежать за інтимною гігієною дітей, то в молодшій групі дитячого садка дитина вже повинен володіти цим навиком.

Найбільш сприятливий вік, коли вчити дитину витирати попу – це той, в якому дитина прагне до самостійності 2.5-3 роки. Якщо до цього моменту ваш малюк ще не володіє навичками витирання попи, то настав найсприятливіший момент його навчити. Якщо згаяти цей час, то в більш старшому віці навчити малюка буде складніше.

Якщо не навчити дитину стежити за своєю інтимною гігієною і він не зможе витертися в садку, коли вас не буде поруч, то це може спровокувати виникнення захворювань мочеповоловых шляхів, наприклад, пелонефрита. Він розвивається внаслідок попадання мікроорганізмів, що складають нормальну мікрофлору кишечника, в сечовивідні шляхи.

Як навчити дитину витирати попу?Як навчити дитину витирати попу | Сімя і мама

Не варто постійно брати ініціативу витирання попи дитини в свої руки. Звичайно, набагато швидше і простіше самостійно витерти попу малюкові і піти займатися своїми справами. Але не будете ж ви до школи витирати? Дитину треба привчати до самостійності. Так що періодично пропонуйте дитині витерти свою попу самому. Звичайно, з першого, другого і навіть з третього разу у дитини може не вийти витерти попу і це абсолютно нормально! Все одно хваліть його за старання, не лайтеся, якщо у малюка щось не виходити, він вчиться, він старається, він молодчинка!

Для навчання краще всього використовувати м’які вологі серветки, а не туалетний папір. Все ж перше набагато приємніше для ніжної дитячої шкіри, ніж жорстка туалетний папір, яка може заподіяти дитині неприємні відчуття або навіть біль, що відіб’є будь-яке бажання до самостійного витирання.

При навчанні слідкуйте за тим, щоб дівчатка витирали попу спереду назад – це дуже важливо. Спочатку, можливо, дитині буде зручніше витиратися сидячи. Не бороніть цього. Якщо ж малюк вирішить витиратися стоячи – підкажіть, як правильно йому нахилятися в процесі витирання попи.

Вчимо дитину витирати попу самостійно:

 • Коли ви тільки починаєте навчання дитини нового навику необхідно йому продемонструвати алгоритм дій, щоб він запам’ятав ваші рухи. Покладіть руку дитини на свою руку, і самі витріть йому попу. Дитина зможе зрозуміти, яким чином необхідно витирати попу, запам’ятає ваші рухи.
 • Після того, як показали руху дитині, в наступний раз можна вручити вологу серветку або туалетний папір у руку дитині, свою долоню покласти зверху і таким чином вже витирати попу дитини. З кожним разом давайте більше свободу рухів дитини, послаблюючи натискання на його ручку, нехай намагається діяти самостійно. Ви лише злегка направляйте його. Не забувайте в процесі навчання хвалити дитину. Ні в якому разі не сваріть малюка, якщо у нього щось буде не виходити! Наберіться терпіння, він обов’язково опанує навички витирання попи і незабаром буде все робити самостійно!
 • Після того, як дитина почне відчувати себе більш впевнено, витираючи попу з вашою допомогою, можна запропонувати йому витерти попу самостійно. Обов’язково похваліть дитину, що він уже зовсім дорослий, вміє сам витирати попу і у нього це дуже добре виходить.
 • Поясніть дитині, що після кожного витирання попи необхідно перевіряти чистий туалетний папір (волога серветка), коли вона буде чиста – значить попа витерта добре. Не забудьте привчити дитину відразу після того, як сходив у туалет і витер попу – мити руки. З дитинства привчайте малюка до чистоти.

  Після того, як дитина навчитися витирати попу вологими серветками, можна перейти на туалетний папір. При виборі туалетного паперу звертайте увагу на те, наскільки вона м’яка, щоб не пошкодити ніжну шкіру малюка в процесі витирання. Можна запропонувати дитині вибрати туалетний папір самостійно, адже він уже зовсім дорослий, сам вміє витирати попу, так що і вибір туалетного паперу для такої важливої справи може здійснити самостійно.

  Сподіваюся, після прочитання статті, вам стало зрозуміло, як навчити дитину витирати попу і ви з легкістю навчіть малюка нового навику!

  З повагою, Оля

  Моя довідка - Корисні поради