Як навчити дитину 2 років чистити зуби ПЕРЕВІРЕНО. | Сім’я і мама

Як навчити дитину 2 років чистити зуби ПЕРЕВІРЕНО. | Сімя і мамаВітаю вас, дорогі друзі! Щоб на прийомі у стоматолога не переживати про те, що у дитини знайшли багато хворих зубів, які потрібно негайно лікувати. Щоб уникнути сліз малюка, якими він буде заливатися в кріслі у стоматолога, потрібно заздалегідь подбати про його зубках. Якраз про це і піде мова в сьогоднішній статті.

З’ясуємо, з якого віку потрібно чистити зуби і як навчити дитину 2 років чистити зуби самостійно. Розповім, як правильно чистити зуби дітям, особливості чищення зубів однорічній дитині. А так само поділюся секретом, як змусити дитину, якщо він не хоче чистити зуби самостійно. Так, на жаль, деякі батьки стикаються з такою проблемою, що дитина не дає чистити зуби і ніякі вмовляння не допомагають. Я підкажу, як з цим впоратися! Якщо для вас тема чищення зубів дитині актуальна, то залишайтеся і читайте далі.

Зміст

  • З якого віку потрібно чистити зуби дитині
  • З якого віку чистити зуби дитині Комаровський
  • Як правильно чистити зуби дітям
  • Як чистити зуби однорічному дитині
  • Як навчити дитину 2 років чистити зуби самостійно
  • Картинки як правильно чистити зуби дитині
  • Дитина не дає чистити зуби. Як змусити дитину, якщо він не хоче чистити зуби самостійно

З якого віку потрібно чистити зуби дитині

Коли у малюка прорізується перший зубик мами і тата задаються питанням, з якого віку потрібно чистити зуби дитині? Лікарі в цьому питанні сходяться на думку і рекомендують починати чистити зуби з моменту їх появи.

Для чищення зубів ми використовували спеціальну щітку для дітей, яка йшла в комплекті до зубної пасти «Сплат». Вона одягається на палець дорослого і починаємо чистити зубки дитини. Коли у дітей зубиків з’являлося все більше і більше, і вони стали під час чищення зубів кусатися, я стала надягати дитячу щіточку-напалечник на звичайну щітку і таким чином чистити. Якщо Олені або Насті хотілося покусати-почухати зубки, то вони кусали в своє задоволення, не завдаючи мені болю і мої пальці опинялися в цілості й схоронності))) до Речі, ми досі чистимо дітям тільки цією пастою зубки, а щітку вже купуємо більш «дорослу».

Багато батьків вважають, що молочні зубки не обов’язково чистити (багато на мій подив навіть відмовляються лікувати молочні зубки). Коментують це тим, що вони все-одно скоро випадуть, а замість них виростуть нові, корінні, ось їх-то і треба чистити. Але ця думка помилкова, тому що здоров’я постійних зубів залежить від того, наскільки правильно ми доглядали за молочними зубками. Так що не рекомендую пускати все на самоплив, а уважно поставитися до зубкам малюка. Коли він підросте – скаже вам за це «спасибі».

З якого віку чистити зуби дитині Комаровський

Як правильно чистити зуби дітям

Для того, щоб відповісти на питання, як правильно чистити зуби дітям, ми розглянемо кожен вік дитини окремо. Так як в кожен період дорослішання техніка чищення зубів відрізняється. Зубну пасту не рекомендується використовувати до досягнення дитини дворічного віку.

Немовлята. Для того щоб почистити зубки немовлятам використовують марлю, яку потрібно попередньо змочити в кип’яченій воді кімнатної температури. Пізніше, коли малюк стане старшою, у воду можна додати солі, на допоможе захиститися від розмноження бактерій, які розташовуються на поверхні зубів.

Як чистити зуби однорічній дитині. Коли малюкові виповниться рік для чищення зубів можна використовувати спеціальні зубні щітки з гумовими шипами (про такій щітці я писала вище, ми використовували щітку-напалечник, яка продавалася в комплекті з зубною пастою).

Коли у малюка виросте 12 молочних зубів (точний вік сказати складно, у кого-то зубки ростуть швидше, у когось розтягуються на більш тривалий період) можна використовувати зубну щітку зі штучною щетиною. Коли прийшов час купувати першу «дорослу» зубну щітку дітям ми місію вибору доручали дитині. Він самостійно вибирав зубну щітку, а потім із задоволенням чистив нею зубки.

Як чистити зуби однорічному дитині

Однорічний малюк потребує щоденної чищенні зубів незалежно від того, скільки зубиків на даний момент у нього виникло. У цьому віці малюк ще не зможе самостійно почистити зубки, так що цю процедури повинні щодня (вранці і ввечері) проводити батьки.

Як я писала раніше, для того, щоб почистити зуби однорічному дитині використовують спеціальну гумову щітку з шипами, яка одягається на палець батьків. Процес чищення зубів проводять обережно, щоб не заподіяти біль і неприємні відчуття дитині. обережні хвилеподібні, кругові рухи дозволяють очистити зубки і в теж час не травмувати ніжні ясна і емаль зубів дитини.

Як навчити і привчити дитину 2 років чистити зуби самостійно

Для того, щоб навчити дитину 2 років чистити зуби самостійно спершу показуємо йому, що необхідно робити, як правильно чистити зубки. Для цього змочіть зубну щітку в теплій воді і обережно поводите нею по зубкам малюка.

Коли дитина зацікавиться процесом (кожна дитина переживає період «я сам», коли він прагнути все робити самостійно, не пропустіть цей момент) – дайте йому зубну щітку в ручку і дозвольте самостійно почистити зубки. Не лайте, якщо у дитини спочатку буде не виходити чистити зубки, цим ви тільки поб’єте все бажання стежити за гігієною зубів. Акуратно показуйте, направляйте його ручку, демонструючи, як правильно необхідно чистити зубки. Поступово дитина запам’ятає руху і буде чистити зуби самостійно.

Картинки як правильно чистити зуби дитині

Як навчити дитину 2 років чистити зуби ПЕРЕВІРЕНО. | Сімя і мама

Дитина не дає чистити зуби. Як змусити дитину, якщо він не хоче чистити зуби?

На жаль, не всі дітки спокійно сприймають чищення зубів. Деякі малюки навідріз відмовляються чистити зуби. При цьому не допомагають ніякі страшилки, вмовляння та інші вишукування батьків. Що ж робити в такій ситуації, якщо дитина не дає чистити зуби? Адже чистити зуби треба. Як змусити дитину, якщо він не хоче чистити зуби, як переконати його в необхідності цієї процедури?

Спробуйте урізноманітнити нудну щоденну рутину. Може вашому малюкові просто нудно кожен ранок і вечір стояти на одному місці і по 2-3 хвилини начищати зуби, дивлячись в одну точку? Зробіть процедуру чищення зубів більш цікавою, радісною малюкові. Придумайте щось таке, що змусить дитину радіти майбутньої процедури і бігти швидше хапатися за зубну щітку.

  • Розважаємо. Можна супроводжувати чищення зубів веселими віршиками, пісеньками, потешками, не забуваючи при цьому робити ритмічні рухи щіткою.
  • Кличемо іграшку на допомогу. Запропонуйте малюкові почистити зубки іграшку – ляльку, зайчика, песику. Після того, як у іграшки зубки будуть сяяти, настане черга дитини.

Не забувайте про те, що зуби дитині необхідно чистити щодня двічі на день. Це сприяє профілактиці карієсу та інших ускладнень. У такому разі похід до стоматолога буде супроводжуватися лише радісними усмішками.

Доктор кролик. Як навчити дитину чистити зуби. Розвиваючий мультфільм

 

Сподобалася стаття «З якого віку потрібно чистити зуби дитині? Як навчити дитину 2 років чистити зуби?» Поділись нею із друзями за допомогою кнопочок соц. мережі. Щоб не пропустити нові статті – підписуйтесь на оновлення блогу. Попереду багато цікавого!

З повагою, Ольга

Моя довідка - Корисні поради