ЯК економити ГРОШІ при маленькій зарплаті: корисні поради, ідеї, лайфхаки | Сім’я і мама

ЯК економити ГРОШІ при маленькій зарплаті: корисні поради, ідеї, лайфхаки | Сімя і мамаНезважаючи на щорічну індексацію заробітної плати через збільшення вартості товарів широкого вжитку, підвищується вона не завжди і не на всіх підприємствах, тому більшість співвітчизників досі живуть на 15-18 тисяч рублів на місяць. Якщо цих грошей може вистачити самотнім, то в разі родини, де є кілька дітей, це справжня катастрофа. Але відбувається це ще й тому, що люди дійсно не знають, як економити гроші при маленькій зарплаті. А адже це – справжнє мистецтво.

Міняємо неправильні установки

Коли в будинку маленькі діти, які між тим, досить швидко ростуть, літні бабуся з дідусем зі своєю мізерною пенсією, а тут ще й власна, зовсім невелика зарплата, мимоволі задумаєшся, як же не тільки нагодувати всю сім’ю, не відмовляючи собі в найнеобхіднішому, але хоча б іноді оновлювати старий одяг, побутові прилади, техніку. Що вже говорити про те, щоб накопичити на що-небудь вартісне – на машину або квартиру.

На жаль, дотепер у багатьох людей є стійка переконаність, що економія – це майже відчайдушний, вимушена дія, щоб повністю зануритися в убогість. Насправді економити – це зовсім не обмежувати свої потреби, а просто навчитися раціонально розподіляти грошові ресурси. Крім того, це ще й шлях до більш здорового і активного способу життя, якщо людина вирішить виключити з неї згубні пристрасті начебто алкоголю і нікотину, поступово руйнують його здоров’я.

Однак щоб почати оптимізувати якість життя, своєї і близьких людей, потрібна серйозна мотивація. Коли є мета, людина швидше прийде до вирішення проблеми в цілому.

Виявляється, можна економити на всьому, без особливого збитку для сім’ї. Це можуть бути:

 • Продукти харчування;
 • Одяг;
 • Проїзд;
 • Мобільний зв’язок;
 • Шкідливі звички;
 • Дорогі подарунки;
 • Платежі на квартиру та електроенергію;
 • Миючі засоби, побутова хімія, косметика.
 • Але в першу чергу слід відмовитися від порожніх, сьогохвилинних бажань, на реалізацію яких інколи витрачається чимало коштів. Такі речі марні в господарстві, пізніше можуть втратити, так як були куплені під впливом емоцій, а гроші, які стали б на щось важливе, вже не повернеш назад.

  Щоб добре уявляти собі, куди йдуть гроші, бажано спочатку записувати всі свої витрати. Для цього можна записувати число, покупку, а навпроти цих пунктів ставити свою оцінку необхідності придбаних товарів. Так можна наочно побачити, які з них найбільш дорогі і виключити їх зі свого бюджету. Доведеться аналізувати свої власні вчинки і дії, вказуючи, з якої причини була куплена та або інша річ. Так почнеться поступова зміна, здавалося б, непорушних пріоритетів, і почнуть з’являтися зайві гроші.

  Запасати всі запас – не найкраще в такій ситуації, можливо, фінанси знадобляться на їжу або гігієну. Краще розрахувати заздалегідь, на скільки вистачає тих або інших предметів побуту або продуктів, щоб тільки поповнити запас, коли вони закінчуються. Коли господиня постійно у курсі того, що і в який момент потрібно купувати, частина проблеми буде вирішено. Знаючи загальну суму витрат, можна виділити першочергові товари, мінімізуючи витрати на менш важливі.

  Зрозуміти, як економити гроші в сім’ї при маленькій зарплаті, зовсім не складно, а звичка контролювати витрату грошей поступово призводить до появи інших пріоритетів, що значно полегшує життя всіх домочадців.

  Як економити гроші при маленькій зарплаті

  Отже, реально заощадити на їжі, платежі, транспортні витрати та інших пунктах бюджету? Варто розглянути кожен, аби зрозуміти, як економити гроші при маленькій зарплаті.

  Наприклад, якщо взяти приготування їжі, можна істотно скоротити витрати:

  • Купуючи продукти у різних маркетах, так як ціни на деякі товари завжди відрізняються;
  • Готуючи домашню їжу замість покупки готових страв;
  • Приймаючи їжу тільки вдома, відмовившись від кафе та інших місць громадського харчування.

  До речі, відправлятися в магазин слід з готовим списком потрібних їстівних товарів і не дозволяти собі купувати щось інше.

  Важливо вміти визначити, що необхідно терміново, а що другорядне для дому та сім’ї. До термінових витрат можна віднести комунальні платежі, придбання їжі, іноді предмети гардероба.

  Доведеться відкласти пишні ювілеї, дні народження та свята, коли потрібно нагодувати велику кількість людей або купити дорогі подарунки. Відпочинок за кордоном також може почекати до кращих часів. Що стосується побутової техніки, не варто витрачати гроші, якщо старе обладнання цілком стерпно працює і не подобається тільки тому, що вийшло з моди.

  Для того щоб знизити витрати по комунальних виплат, не завадить витратитися на абсолютно необхідні в цьому випадку датчики води. Якщо є можливість взяти субсидію через маленької зарплати, саме час скористатися цим привілеєм.

  Часто на мобільний зв’язок йде набагато більше грошей, ніж це виправдано реальними розмовами. Буде розумним знайти оптимальний тариф, коли гроші будуть списуватися за фактом, а не за опцій, якими ми, найчастіше, навіть не користуємося.

  Крім регулярного підрахунку своїх доходів і витрат, треба постаратися не позичати ні у кого «до зарплати», тим більше не погоджуватися на кредити, які змусять ще глибше загрузнути в борговому болоті. Не треба забувати, що отримані гроші розійдуться швидко, а виплачувати їх доведеться довго, оскільки банки ніколи не пропонують маленький відсоток. Ось тоді, дійсно, доведеться рахувати копійки, а може бути, і не доїдати, до того ж, таке становище призводить до постійного стресу, пригнобленого настрою і депресії.

  Якщо людина зуміє планомірно і спокійно, розраховувати свій бюджет на місяць, при цьому не засмучуватися через те, що виключені деякі приємні дрібниці, він дуже скоро з подивом зрозуміє, що може навіть накопичити певну суму. Почати можна з доброї старої скарбнички, опускаючи в неї дрібниця або гроші, що залишилися після покупок. Тільки не треба заглядати в неї кожен місяць – провести таку ревізію можна через рік. Напевно на гроші, які там виявляться, можна буде купити щось якісне, здатне прослужити тривалий час.

  З часом знаючи, як економити гроші в сім’ї при маленькій зарплаті, є можливість перейти на банківські внески, що дозволить не тільки зберегти свої фінанси, але й примножити їх.

  Корисні поради як економити гроші при маленькій зарплаті

  Виявляється, це не так вже важко, взяти і почати економити. Звичайно, життя непомітно зміниться, але це закономірний процес, коли людина починає вести себе по-іншому, більш раціонально, відповідально, наперед думаючи про те, що доцільніше для нього і його сім’ї. Але це хороші зміни, які зроблять життя набагато повніше й цікавіше. А це чудове відчуття контролю над непростою ситуацією? Хіба не для цього людині дано незбагненний за своїми якостями мозковий апарат, щоб досягати мети навіть тоді, коли, здавалося б, складно щось виправити.

  Практично, кожна багата людина, в минулому починав з малого – правильного розподілу своїх коштів. Багато хто прийшов до свого першого мільйону шляхом проб і помилок, але для тих, хто вирішив почати нове життя, не потрібно їх повторювати. Достатньо прислухатися до корисних рекомендацій, залишеним людьми з великим життєвим досвідом, які вже пройшли цей шлях.ЯК економити ГРОШІ при маленькій зарплаті: корисні поради, ідеї, лайфхаки | Сімя і мама

  Правила ці прості й не вимагають якихось нездійсненних умов:

  • Робити покупки бажано на готівкові гроші, а брати їх потрібно в обмеженій кількості, виходячи зі списку термінових придбань.
  • Розпродажі, всілякі акції переслідують мету змусити покупця придбати річ, яка не є для нього першою необхідністю. До того дуже часто під виглядом акції намагаються збути товар не належної якості.
  • Ніколи не варто тримати всі фінанси в одному казані» – після отримання зарплати потрібно розподілити гроші на конкретні цілі: комунальні послуги, харчування, придбання одягу. Бажано, щоб вони знаходилися в декількох конвертах з відповідними підписами, і звичайно, були призначені саме для певних витрат.
  • Поки немає такої можливості, краще відмовитися від дорогих квитків в спортзал, сауну, кафе. Такі розваги і тренування можна замінити прогулянкою по свіжому повітрю, пробіжкою, переглядом кіно всією родиною в тісному домашньому колі.
  • Якщо необхідно привітати когось із близьких чи друзів зі святом або пам’ятним днем, завжди можна придумати щось оригінальне і зробити це власними руками, не витрачаючи зайвих грошей. На сьогоднішній день в інтернеті можна знайти величезну кількість ідей, як самостійно виготовити красиві і корисні речі, а також сувеніри, витративши мінімальну кількість грошей на підручні матеріали.
  • Якщо надається випадок, не варто відмовлятися і від спеціальних дисконтних карток, які іноді пропонують в гіпермаркетах і магазинах побутового обладнання. Хто знає, може бути в найближчому майбутньому за допомогою них можна буде недорого придбати нову техніку натомість відмовила, адже ніхто не застрахований від поломок.
  • Розваги, за які потрібно платити, здатні в рази скорочувати сімейний бюджет, але відмова від них, особливо молодих людей, пов’язаний з цим прикрістю. У такій ситуації, можна, принаймні, ходити в клуби і інші подібні заклади набагато рідше. Взагалі, завжди можна знайти альтернативу, наприклад, на сьогоднішній день існує величезна кількість можливостей безкоштовно відвідати театр, цікаві виставки, концерти на свіжому повітрі.
  • Кредити – це болюче питання для багатьох росіян, і якщо вже людина потрапила в такі кабальні умови, а відсоток дуже великий і щомісяця віднімає левову частину доходів, у наш час багато банків надають можливість перегляду договору, а також надання більш вигідного кредиту для погашення старого. А на майбутнє, звичайно, за необхідності, краще брати гроші на більш тривалий термін, тоді й щомісячні виплати не будуть обтяжливими для сім’ї.
  • Багато хто вважає, що економлять, купуючи звичайні лампочки для освітлення, які буквально через пару, трійку тижнів приходять в непридатність, в той час, як енергозберігаюча лампа може прослужити тривалий період часу. Так, економія повинна стосуватися всіх сторін життя – точно також слід шанобливо ставитися до води, яка часом бесхозно тече з крана, коли ми відволікаємося на телефонний дзвінок або інші справи, навіть не потрудившись його закрити.

  Тим, хто вирішив контролювати свої фінанси, можливо, має сенс взяти за звичку гасити за собою світло і тимчасово перейти з використання електрочайника на його емальований аналог. Комусь це здасться дрібницею, але якщо вірити тим, хто навчився грамотно підходити до витрати грошей і вже встиг накопичити чималі суми на машину, ремонт і навіть власну квартиру, така економія себе повністю виправдовує.

  Головне, щоб людина була готова до майбутніх змін, і це питання слід обговорити з усіма домочадцями. Адже прийнятих правил доведеться дотримуватися всім членам сім’ї. По суті, все залежить від способу життя і в’їдаються звичок, у тому числі і шкідливих, які є спокусами і призводять до дірок у бюджеті. А після цього родина ніяк не може їх залатати, безуспішно обдумуючи, як економити гроші при маленькій зарплаті. Марно відмовляти собі у всьому до чергової слабкості когось із близьких, зазвичай закінчується черговий марною тратою. Це замкнуте коло, який потрібно подолати раз і назавжди.

  Як заощадити гроші: відео

  Виявилася корисною стаття «як економити гроші при маленькій зарплаті: корисні поради»? Діліться з друзями за допомогою кнопочок соціальних мереж. Додавайте статтю в закладки, щоб не втратити.

  Моя довідка - Корисні поради