ЯК економити ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ в квартирі: лайфхаки | Сім’я і мама

ЯК економити ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ в квартирі: лайфхаки | Сімя і мамаУ сім’ях з невеликим бюджетом на комунальні платежі йде велика частина місячного доходу. Але, в той час, як тарифи на воду, опалення та електрику ростуть постійно, зарплата залишається на тому ж середньому і навіть низькому рівні. У зв’язку з цим у багатьох регулярно виникає заборгованість, яку з часом, взагалі, неможливо погасити. Виникає питання, як економити електроенергію в квартирі, щоб вистачало на інші потреби домочадців?

Як економити електроенергію в квартирі

Практично, в кожній квартирі є не тільки освітлювальні прилади, але і безліч сучасних пристроїв, що працюють від мережі. Електрика необхідно для телевізора, пральної і посудомийної машини, електрочайники, тостера, міксера, праски та іншої побутової техніки, без якої людина вже не може обійтися. Адже всі ці пристрої допомагають швидко робити важливі справи по господарству, готувати, прибирати і просто відпочивати. А притому, що сучасне життя диктує вкрай щільний режим і відсутність вільного часу, електричні пристосування полегшують наші будні.

Здається, як тут зекономиш, проте існують деякі секрети використання, що дозволяють знизити витрати.

Насамперед, слід звернути увагу на прості речі:

 • Відмовитися від звичайних лампочок на користь енергозберігаючих;
 • Купувати побутову техніку з відміткою енергоефективності;
 • Обзавестися многотарифным лічильником;
 • Грамотно використовувати плиту, якщо вона електрична;
 • Гасити за собою світло і не забувати про інші пристрої, що працюють вхолосту.
 • Майже чверть населення нашої країни платить за електропостачання до 2-3 тисяч в місяць, це дуже великі гроші, але завдяки рекомендаціям фахівців, можна значно зменшити такі витрати.

  Варто докладно зупинитися на кожному пункті, щоб зрозуміти, що заощадити цілком реально, було б бажання. А крім зменшення грошових витрат, у житловому будинку чи квартирі стає набагато комфортніше жити, і істотно зменшується викид шкідливих речовин в оточуюче нас середовище.

  Багатотарифний електролічильник

  Багатьох цікавить, як економити електроенергію в квартирі з лічильником, правда не всі уявляють, що це таке і для чого він потрібен. Оскільки пристроєм користуються поки ще небагато сім’ї, не всі в курсі, наскільки це вигідно.

  Прилад, в цілому, являє собою стандартний лічильник, але підрахунок енергії здійснюється за кількома тарифами.

  Основні види:

  • Двухтарифні пристосування, для обліку денний і нічний споживаної енергії;
  • Трехтарифные пристрої ділять витрати на ніч, період, коли витрачатися найбільше електрики і напівпіковий період днем.

  Денним тариф вважається з раннього ранку до пізнього вечора – з 7 до 23 годин. В цей час ціна на електрику така ж, як і в звичайному лічильнику. Найвища вартість, тобто пікова, припадає на час з 7 до 10 годин ранку, а також ввечері з 17 до 21 години, коли люди приходять з роботи. У той же час з 10 до 17 години та з 21 до 23 годин – це напівпікові фази, до речі, досить тривалі, коли можна економити до 13-15% на оплату.

  Вночі найбільш вигідно користуватися електроприладами і освітленням, оскільки тарифи в рази нижче денних. Якщо трохи перебудувати графік своїх домашніх справ, розподіливши їх на день і ніч, можна домогтися значного прогресу у зменшенні витрати грошових коштів.

  Перехід на енергозберігаючі лампочки

  Не всі знають, як економити електроенергію в квартирі, наприклад, за допомогою вибору лампочок. У більшості випадків люди досі застосовують звичайні лампи розжарювання, навіть не підозрюючи, що енергозберігаючі набагато вигідніше відразу за декількома пунктами:

  • Вони мають тривалий термін служби;
  • Економлять електроенергію;
  • Володіють підвищеною світловіддачею і менше нагріваються;
  • При бажанні можна підібрати будь-який колір і відтінок лампи.

  Звичайні лампи дуже часто виходять з ладу, а іноді це трапляється буквально через пару тижнів після заміни. Всьому виною вольфрамова нитка, яка швидко перегорає. У порівнянні зі звичайними, енергозберігаючі служать в 10 разів довше.

  Щодо економії світла сучасні лампи здатні зберігати до 70-80% електрики, при цьому вони не тьмяніють, як звичайні.

  Нерідко трапляється так, що вставлені в люстру прості лампочки, сильно накаливаясь, оплавляют електричний провід і навіть частина патрона, виготовлений із пластику, що може викликати несправність проводки і навіть пожежа. Енергозберігаючі прилади мають мінімальну тепловіддачу, тому більш безпечні.

  Віддача світла у діодних ламп більш рівномірна і краще розподіляється по всій кімнаті, крім того, існує великий асортимент цієї продукції – різні кольори залежать від відтінку люмінофора, спеціального покриття лампи.

  Зрозуміло, у цих приладів є й недоліки – немає потреби говорити про те, що бажано поводитися з ними обережно, а вийшли з ладу лампи слід утилізувати у спеціально відведених для цього контейнерах, так як всередині їх знаходиться ртуть. Але ж і з звичайними лампочками ми звертаємося акуратно. Що ж стосується економії, вона безперечна.ЯК економити ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ в квартирі: лайфхаки | Сімя і мамаЯК економити ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ в квартирі: лайфхаки | Сімя і мама

  Побутова техніка

  Тут питання стоїть про те, яке обладнання купувати і як використовувати. Нюансів досить багато. Побутові пристосування класу енергозбереження мають великі переваги перед простою технікою. Сьогодні у продажу випускаються наступні прилади з цією позначкою:

  • Пральні, посудомийні машини;
  • Холодильники;
  • Кондиціонери;
  • Телевізори;
  • Монітори комп’ютерів;
  • Мікрохвильові печі;
  • Електроплити;
  • Опалювальні споруди.

  Всього існує сім класів, які присвоюються техніці за певний споживання кіловат. Найбільш енергоефективні – пристрої класу А, А+, А++. В середньому таке обладнання дає можливість заощадити до 25-30%.

  Крім цього, потрібно розуміти, що розміщення деяких пристосувань також впливає на їх споживання електрики. Якщо холодильник знаходиться близько до плити, він мимоволі буде витрачати більше енергії на заморожування і підтримання оптимальної температури всередині.

  Застосування електроплити також вимагає особливого підходу. Якщо блюдо, практично готове, нема чого тримати її включеною. Остигає вона досить повільно, тому її можна вимикати раніше. Треба звертати увагу і на розмір посуду – не потрібно ставити на плиту каструлю з меншим діаметром, ніж сама конфорка, в цьому випадку відбувається витрата зайвого тепла.

  А ось електричний чайник, взагалі, слід вилучити з ужитку, так як навіть триразовий нагрів за день вимагає багато електроенергії. Тим більше якщо в квартирі газова плита, адже газ набагато дешевше електрики.

  Якщо вже ніяк не можна від нього відмовитися, краще зігрівати рівно стільки води, скільки потрібно для однієї або двох чашок чаю або кави. Ще один недолік цього приладу – споживання електрики збільшується по мірі збільшення накипу на ньому.

  Окрім цих порад не можна забувати про те, що хороша звичка гасити за собою світло у ванні і коридорі допоможе ще трохи скоротити витрати на енергопостачання.

  До речі, сучасна наука не стоїть на місці і вже багато застосовують в своїх квартирах і будинках систему автоматичного освітлення. Існують і невеликі пристрої, так звані датчики руху, які набагато дешевше, але, в принципі виконують ту ж функцію. Завдяки їм, світло вмикається і вимикається, коли людина переходить з однієї кімнати в іншу. А заодно вирішується проблема забудькуватих мешканців, які можуть не турбуватися про включеному світлі, виходячи з дому.

  Як заощадити на комунальних послугах: відео


  Виявилася корисною стаття «Як економити електроенергію в квартирі»? Діліться з друзями за допомогою кнопочок соціальних мереж. Додавайте статтю в закладки, щоб не втратити.

  Моя довідка - Корисні поради