Ураза-Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець
2 і 3 числа весняного травня місяця 2022 року –
Ураза-Байрам, свято Розговіння, Ід-аль-Фітр

На 2 і 3 числа весняного травня місяця 2022 року, намічений мусульманське свято РозговінняУраза-Байрам, який також прийнято називати Ід-аль-Фітр, а означає він собою, закінчення місяця Рамадан, тимчасового періоду стриманості, тобто місячного посту. У народі Ураза-Байрам називають “святом закінчення або припинення посту”, а бере свій початок цей святковий період з далекого 624 року, ще з часів пророка Мухаммеда, а відзначається свято РозговінняІд-аль-Фітр, у перший день місяця Шавваль (за мусульманським календарем).

Зміст
 1. Свято Розговіння – початок і кінець Ураза-Байрам
 2. Дата свята Ураза-Байрам в 2022 році – 2 та 3 травня
 3. Коли Ураза-Байрам в 2022 році, свято Розговіння, якого числа в Росії – намаз, сутність, традиції, історія, картинки, привітання
 4.        Дати/числа Рамадану
 5.       Дати/кількість Ураза-Байрам
 6.   Дати/кількість Хаджу (Умри)
 7.    Дати/кількість Курбан-Байрам
 8. Свято Розговіння – звичаї Ураза-Байрам 2022 року
 9. Традиції – Намаз в Ураза-Байрам 2022 року
 10. Суть Ураза-Байрам – дні свята у 2022 році
 11. Привітання з Ураза-Байрам 2022 року
 12. Картинки Ураза-Байрам, свято Розговіння 2022 року
 13. Ураза-Байрам 2022 в Татарстані, коли свято, початок і кінець Розговіння
 14. Ураза-Байрам 2022 в Башкирії, коли свято, початок і кінець Розговіння
 15. Ураза-Байрам 2022 в Чечні, коли свято, початок і кінець Розговіння
 16. Ураза-Байрам 2022 в Інгушетії, коли свято, початок і кінець Розговіння
 17. Ураза-Байрам 2022 в Дагестані, коли свято, початок і кінець Розговіння
 18. Ураза-Байрам 2022 в Карачаєво-Черкесії, коли свято, початок і кінець Розговіння
 19. Ураза-Байрам 2022 в Кабардино-Балкарії, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Розговіння – початок і кінець Ураза-Байрам

Вітають один одного мусульмани в свято Розговіння Ураза-Байрам, такими вітають словами – Благословенного свята! («Ід мубарак!»). В Росії свято Розговіння Ураза-Байрам святкуватиметься в 2022 році – у Татарстані, Башкортостані, Інгушетії, Чечні, Дагестані, Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарії і в багатьох інших регіонах країни, де компактно проживає мусульманське населення, хто вірує в релігію іслам, сповідує мусульманську віру.

 

 

Дата свята Ураза-Байрам в 2022 році – 2 та 3 травня

Що стосується традиції святкування Ураза-Байрам, то цей день починається з ритуальною (святкової) молитви, яку повинні зробити всі віруючі мусульмани. Після молитви кожен повинен надіти на себе кращі одягу і сідають за святковий стіл, на який подаються заздалегідь приготовані страви (традиційний плов, м’ясо, манти, солодощі і так далі). У цей святковий день Розговіння – прийнято ходити один до одного в гості до родичів, друзям, сусідам, жертвувати бідним, пригощати їх солодощами, дарувати різні подарунки, а ще – просити прощення.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

 

 

Коли Ураза-Байрам в 2022 році, свято Розговіння, якого числа в Росії – намаз, сутність, традиції, історія, картинки, привітання

Ісламський релігійний свято Ураза-Байрам відноситься до категорії основних мусульманських дат. Він відноситься до одного з п’яти основоположних стовпів мусульманської релігії по пророку Махаммаду. Саме з цієї причини, практично в усіх державах, де основна віра це іслам – це торжество відноситься до свят державного рівня.

Час настання, святкування і завершення Ураза-Байрам в 2022 році, як і багато інші релігійні дати мусульманських свят, залежить безпосередньо від місячного календаря. Відзначають його відразу після завершення священного місячного посту – Рамадану. Ось чому це свято називають періодом розговіння.

Свято розговіння – день Ураза-Байрам в 2022 році припадає на перший день місяця Шавваль і правовірні, які витримали місячний піст, протягом трьох наступних днів будуть віддаватися веселощам. На цей час закриваються майже всі державні організації

Вважається, що весело відсвяткувати завершення свята Ураза-Байрам повинен кожен правовірний мусульманин.

У цей час правовірні мусульмани прощаються з благословенними, але вже минулими днями місячного посту Рамадану, використані ними для приборкання своїх пристрастей, вдосконалення своєї душі і надання допомоги нужденним.

 

 

 

Зараз ми представимо цікавляться і всім тим, кому цікава релігійна тема, насамперед, основними мусульманськими святами – таблицю, в якій відображено дати проведення свят (дні початку та закінчення), наступних святкових днів для всього віруючого ісламського світу і в тому числі Росії – Рамадан (пост Рамазан), Ураза-Байрам (Свято Розговіння, Ід-аль-Фітр), Хадж (Умра) і Курбан-Байрам (Ід аль-адха), на найближчі роки… дати в посиланнях таблиці

       Дати/числа Рамадану

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

      Дати/кількість Ураза-Байрам

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

       Рамадан/Рамазан в 2020 році          Ураза-Байрам в 2020 році
       Рамадан/Рамазан в 2021 році          Ураза-Байрам в 2021 році
       Рамадан/Рамазан у 2022 році          Ураза-Байрам в 2022 році
       Рамадан/Рамазан в 2023 році          Ураза-Байрам в 2023 році
       Рамадан/Рамазан в 2024 році          Ураза-Байрам в 2024 році
       Рамадан/Рамазан в 2025 році          Ураза-Байрам в 2025 році

  Дати/кількість Хаджу (Умри)

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

   Дати/кількість Курбан-Байрам

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

          Хадж (Умра) у 2020 році          Курбан-Байрам у 2020 році
          Хадж (Умра) у 2021 році          Курбан-Байрам в 2021 році
          Хадж (Умра) у 2022 році          Курбан-Байрам у 2022 році
          Хадж (Умра) в 2023 році          Курбан-Байрам в 2023 році
          Хадж (Умра) в 2024 році          Курбан-Байрам в 2024 році
          Хадж (Умра) у 2025 році          Курбан-Байрам в 2025 році

 

 

Свято Розговіння – звичаї Ураза-Байрам 2022 року

Перед самим настанням свята розговіння – Ураза-Байрам в 2022 році, мусульмани ісламських держав протягом цілого місяця повинні дотримуватися строгий піст.

Протягом цього часового відрізку, кожен мусульманин повинен дотримуватися певних кількох обмежень – не їсти і не пити ніякої рідини до настання вечора, до тих пір, поки сонце не сховається за горизонтом. Також не можна вступати в статевий контакт зі своєю дружиною в цей період.

Їсти протягом доби, протягом усього посту – можна лише два рази. Перший раз приймають їжу після заходу сонця, а називається перша страва – “іфтар”, а другий прийом їжі, під назвою – “сухур”, приймається перед самим світанком.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Якщо ви знаходитесь не далеко від свого будинку, то їсти прийнято в колі сім’ї. Прийом їжі під час посту у ресторанах чи інших розважальних закладах не рекомендується і навіть засуджується.

Послаблення в прийомі їжі під час посту робляться тільки для окремих категорій людей, таких як старі люди, жінки знаходяться в положенні, годуючих матерів і тих мусульман, хто має проблеми зі здоров’ям (душевно або фізично хворий).

 

 

 

Існують і деякі поблажки під час посту, наприклад для мандрівників, тих хто не має з якоїсь причини дотримуватися посту, у цих випадках його переносять на інший час-терміни.

Також, тим, хто не зміг дотримуватися посту в належні терміни, надається можливість пом’якшити свій гріх милостиню бідним і потребуючим допомоги мусульманам.

Напередодні свята Ураза-Байрам, за чотири дні до його настання, жінки починають займатися прибиранням будинку, господарські будівлі на подвір’ї і територію біля свого будинку.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

До даного питання жінки підходять з особливою ретельністю і відповідальністю, приводячи в ідеальний порядок своє житло, споруди у дворі, приміщення для худоби і самих домашніх тварин.

Коли нарешті генеральне прибирання закінчена і житло починає виблискувати чистотою, настає період, коли кожний правовірний повинен привести свою зовнішність в належний вигляд – провести обряд обмивання і зодягнутися в чистий святковий одяг.

 

 

Напередодні свята Ураза-Байрам, жінки проводять весь вечір на кухні, готуючи до урочистого дня розговіння всілякі страви східної кухні.

В цей час їхні діти з задоволенням займаються прикрасою будинку, а також розносять приготовану мамою їжу в будинку своїх родичів – обмін їжею і частуваннями обов’язкова традиція цього свята.

В попередній день, свята Ураза-Байраму, обов’язково готували подарунки для своїх рідних і близьких людей, просили вибачення і самі прощали всі накопичені за рік образи.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

 

 

 

Традиції – Намаз в Ураза-Байрам 2022 року

В день свята Ураза-Байрам (Дня розговіння), правовірні мусульмани в усьому світі, проводять один і той же традиційний обряд – вони одягають на себе найкращі, які мають одягу і направляються в мечеть, щоб зробити молитву-намаз.

Урочиста молитва-намаз (“гает-намаз”), починається за одну годину до світанку. Згідно з ісламськими канонами майже всіх держав проповідують іслам, молитву відвідують тільки чоловіча половина населення.

Жінкам же уготована доля – сфабрикувати частування і накрити стіл до приходу чоловіків та гостей, щоб все було готове до їх повернення з мечеті.

Суть свята Ураза-Байрам в тому, що після молитви в мечеті, всі повинні вітати один одного з цим великим святом мусульман, після чого всі вирушають додому або в гості, якщо самі не скликали до себе своїх рідних і близьких родичів на урочисту трапезу.

Це свято передбачає належне виконання дуже важливих і відповідальних релігійних приписів:

– Перш за все, в цей святковий день правовірні повинні жертвувати гроші потребують допомоги, а саме пожертвування носить носить назву “закят аль-фітр”;

– Провідують в цей день своїх старших родичів, а також тих, хто хворий, відвідують місця покійних родичів;

– Читають священний Коран, просячи у своїх молитвах у Всевишнього легкої долі для живих родичів і спокійного, без страждань загробного світу для покійних.

 

 

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Суть Ураза-Байрам – дні свята у 2022 році

Що і як їсти в свято? – чого не можна робити…

Головним продуктом в День розговіння, який використовується в приготуванні святкових страв, є природно баранина – м’ясо, нутрощі і кістки молодого баранчика.

Жінки готують до цього святкового дня велика кількість кулінарних шедеврів з молодої баранини – смачні супи, смажене, тушковане або запечене м’ясо, східний плов і традиційні манти, різноманітні закуски, шашлик з м’яса баранчика та інші страви.

Наповнення святкового столу на день Ураза-Байрам залежить від національних традицій того ісламської держави, де його готують і може відрізнятись, залежно від місцевих умов, наявності тих або інших продуктів, наприклад фруктів.

 

 

Можна привести кілька прикладів – правовірні Саудівської Аравії воліють на святковому столі фрукти і східні солодощі, мусульмани російського Татарстану готують різноманітні пироги і млинці, в Середній Азії (Туркменістан, Таджикистан і Узбекистан) готують на цей день східний плов і манти, а ось турки вважають за краще їсти з самого ранку пахлаву та інші борошняні солодощі.

Важливою традицією перед тим як сісти за святковий стіл, є обмивання рук, як і після вживання їжі їх обов’язково потрібно вимити. Мусульмани, на відміну від інших рас з іншою вірою, не йдуть для цього у ванну кімнату, а миють руки в спеціально приготованому для цієї процедури тазу, який передається один одному по колу.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

За традицією – першим повинен почати їсти господар будинку, після чого він одразу ж запрошує всіх хто за столом, розділити з ним святкову трапезу. Запрошені гості можуть брати їжу приладами або руками – головне, щоб ложка або ложка була в правій руці.

 

 

 

Не можна ні в якому випадку брати шматки їжі зі столу лівою рукою або двома пальцями. Приготовану до свята їжу, часто подають у великій тарілці-мисці відразу на кількох людей, тому кожен бере собі шматочки їжі з цієї тарілки-миски тільки зі свого боку.

Якщо запрошеним гостям пропонують гарячі напої, то їм у цьому разі потрібно дочекатися, коли вони самі охолонуть. Не можна дути на гарячий напій або помішувати його ложкою з метою охолодити – це вкрай нетактовно по відношенню до господарів дому, прояв неповаги до них.

Нагадуємо російським мусульманам, що день Розговіння, мусульманське свято Ураза-Байрам в прийдешньому 2022 році почнеться в Росії, перш за все в республіках Татарстан, Башкирія, Дагестан, Кабардино-Балкарія, Інгушетія, Карачаєво-Черкесія і Чеченя, інших регіонах нашої великої країни, як і в усьому світі, відразу після закінчення місячного посту Рамадан.

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець
Мусальман Росії зі святом Ураза-Байрам 2022 року!

 

 

 

Привітання з Ураза-Байрам 2022 року

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

 

Ураза-Байрам приніс

Щедрість частувань.

Це свято мусульман —

Радісний, священний.

Святкує нехай стар і млад

День благословенний.

Всім здоров’я і всіх благ

В цей священний день!

 

***

 

Розговіння настає,

Адже закінчений Рамадан,

Мусульмани відзначають

Свято Ураза-Байрам,

Треба радіти життю,

Веселитися і гуляти,

Нехай кожен знайде щастя

І не зможе втратити!

 

***

 

Ураза-Байрам йде.

Скоріше його зустрічайте!

Радість, щастя він несе,

Так що ви стіл накривайте

І гостей всіх пригощайте.

 

***

 

Мусульман всіх вітаємо,

Світу мирного бажаємо,

Хай ростуть спокійно діти,

Буде мир на всій планеті!

Нехай не буде бідних,

Злих, поганих і шкідливих,

Нехай любов в серцях живе,

Розростається, цвіте!

Нехай здоров’я буде міцним,

Нехай живуть без стресів люди!

Славімо Ураза-Байрам,

Ділимо щастя навпіл!

 

***

 

У свято славний, чистий, світлий

Вітаю від душі.

У Ураза-Байрам нехай думки

Будуть ясні і чисті.

У вашому будинку буде мирно,

У щастя близькі живуть.

У вірі сильною і глибокої

Натхнення знайдуть.

 

***

 

Священний Рамадан,

З радістю зустрічайте

Ураза-Байрам.

Нехай несе він радість

Та веселощі в будинок,

Щоб добро навічно

Поселилися в ньому.

Дім нехай буде чашею,

Повної до країв,

Кожен буде щасливий,

Веселий і здоровий.

Чистоти бажаю

В душах і серцях,

Нехай у дорозі життя

Береже Аллах.

 

 

Картинки Ураза-Байрам, свято Розговіння 2022 року

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

 

 

 

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

Ураза Байрам 2022 якого числа, свято Розговіння, початок і кінець

 

 

 

Ураза-Байрам 2022 в Татарстані, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в республіці Татарстан 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самому Татарстані, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Ураза-Байрам 2022 в Башкирії, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в республіці Башкортостан 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самому Башкортостані, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Ураза-Байрам 2022 в Чечні, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в Чеченській республіці 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самій Чечні, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

 

 

Ураза-Байрам 2022 в Інгушетії, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в Інгушської республіці 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самій Інгушетії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Ураза-Байрам 2022 в Дагестані, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в Дагестанської республіці 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самому Дагестані, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Ураза-Байрам 2022 в Карачаєво-Черкесії, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в Карачаєво-Черкеської республіці 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самій Карачаєво-Черкесії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Ураза-Байрам 2022 в Кабардино-Балкарії, коли свято, початок і кінець Розговіння

Свято Ураза-Байрам в Кабардино-Балкарської республіки 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам свято Розговіння – Ураза-Байрам, буде широко відзначатися не тільки в самій Кабардино-Балкарії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

 

 

Моя довідка - Корисні поради