ТОП-8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Зрозуміти, що засмітилася раковина, легко – вода починає йти дуже повільно або не стікає злив зовсім. Для того, щоб позбутися від засмічення, можна скористатися різними методами. Відповідний спосіб вибирають в залежності від типу пробки.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Причини засмічення

Перед тим як почати усувати засмічення в раковині, потрібно з’ясувати, що саме його викликало. Найбільш часті причини:

 1. Закупорка труби жиром, брудом, частинками їжі.
 2. Потрапляння всередину твердих предметів (волосся, прикраси, монети та інше).
 3. Утворення наросту іржі на внутрішніх стінках.
 4. Неправильно зібрана каналізаційна система.

Якщо засмічення є наслідком помилок у проектуванні або при складанні конструкції, то самостійно впоратися з проблемою, не маючи навичок роботи з сантехнічним обладнанням, не вийде. В інших випадках позбутися забила трубу пробки можна без сторонньої допомоги.

Підготовка до прочищенню

Що потрібно робити, якщо засмітилася раковина на кухні:

 1. Перш ніж намагатися видалити засмічення, необхідно прибрати з раковини воду. Потрібні відро і ганчірку.
 2. Слід вичерпати більшу частину рідини, а залишки злити, підставивши під сифон відро і відкрутивши гофровану трубу.
 3. Отсоединенную трубу потрібно витягнути, щоб вона повністю розправилася, оглянути внутрішні стінки і промити теплою водою. Найчастіше бруд накопичується в складках цього елемента каналізаційної системи.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Також рекомендується розібрати сам сифон і промити його, видалити весь дрібний сміття, який скупчився всередині. Потім потрібно знову зібрати всю конструкцію. Якщо після цього вода все ще не йде, приступають до чищення.

Способи

Існує кілька способів як можна прочистити раковину від засмічення в домашніх умовах. У серйозних випадках не обійтися без спеціального сантехнічного троса, однак зі стандартними побутовими засорами справляються навіть підручні засоби. Методи допустимо комбінувати: не допоміг один, можливо, подіє інший.

Окріп або гаряча вода

Щоб позбутися від налиплого на внутрішні стінки труби жиру, використовують гарячу воду. Рідина розм’якшить отверділу масу і проштовхне її в стояк каналізації. Щоб очистити металеву трубу, потрібно закип’ятити чайник, вилити в злив і залишити на чверть години. Від гарячої води стінки труби нагріються і жирний наліт відійде від них. Після необхідно включити гарячу воду, щоб змити залишки забруднення.

Читайте також:
Аплікація з паперу будинок найпростіша | Сім'я і мама

Заливати доведену до кипіння рідину в зроблені з пластику труби не можна – вони можуть пошкодитися. Тому просто відкривають кран з гарячою водою, чекають. Пробка під напором рідини високої температури повинна змитися.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Вантуз

Простий спосіб видалити засмічення – скористатися вантузом. Потрібно:

 • притиснути гумову чашу до зливу;
 • натиснути на ручку, щоб загнати повітря в трубу;
 • різко потягнути ручку вгору;
 • кілька разів повторити всі дії.

Отлепив вантуз, відкривають кран з водою і перевіряють, чи проходить рідина. Якщо ні, пробують повторити. Якщо рідина витікає в злив, залишають кран відкритим, щоб змити бруд.

Сода і сіль

Засмічення в раковині можна усунути, застосовуючи підручні засоби – соду або сіль. Обидва цих речовини роз’їдають жир, який найчастіше служить причиною закупорки труб на кухні.

Потрібно приготувати міцний розчин: з’єднати склянку соди з тією ж кількістю гарячої води і половиною склянки солі. Цю суміш виливають у слив, залишають на 10 хвилин. По закінченні вказаного часу виштовхують розм’якшилася пробку вантузом і змивають гарячою проточною водою.

Оцет і сода

Для усунення засмічення в раковині можна використовувати суміш соди з оцтом. В результаті контакту цих компонентів утворюється піна, яка розчиняє бруд або жирову пробку.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

У слив засипають пачку соди, заливають склянкою оцту. Отвір закривають пробкою, залишають на кілька хвилин. Потім включають гарячу воду, щоб вона прочистила трубу.

Алка Зельтцер

Шипуча таблетка допомагає впоратися не тільки з засміченням, але і усуває неприємний запах, витікаючий від каналізаційної труби. Потрібно подрібнити кілька таблеток в порошок, засипати їх забівшуюся в раковину, додати туди ж 200 мл оцту. Почекавши кілька хвилин, включити гарячу воду.

Пилосос

Щоб в домашніх умовах пробити засмічення без використання спеціального обладнання, можна задіяти пилосос. Прилад повинен мати функцію видування.

Знявши насадку, обертають трубу ганчіркою, приставляють до зливу (ганчірка допоможе поліпшити герметичність, направити весь потік в каналізацію). Включають пилосос на режим видування повітря, чекають деякий час. Відкривають воду, дивляться, йде вона. Якщо пробка залишилася на місці, повторюють всю операцію.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Трос

Сантехнічний трос – гнучкий металевий шланг зі спеціальною насадкою на одному кінці і ручкою на інший. Придбати його можна у будівельній або господарському магазині. Коштує таке пристосування недорого, а користуватися ним просто.

Важливо! Трос ефективно прочищає чавунні труби, для пластикових застосовувати його не рекомендується – їх легко пошкодити гострим насадкою.

Як можна прочистити засмічення в раковині на кухні тросом:

 1. Трубу від’єднують від сифона, опускають в отвір кінець троса з насадкою.
 2. Проштовхують шланг всередину, поки він не упреться в засмічення.
 3. За допомогою ручки обертають пристосування, щоб насадка проникла в грязьовий грудку. Різкими рухами підтягують і знову проштовхують трос, щоб пробити засмічення.
 4. Заливають в отвір гарячу воду, щоб змити залишки бруду.
Читайте також:
Посів насіння гороху в грунт травень 2020 коли сіяти, висаджувати насіння в теплицю, місячний календар

Якщо засмітився ділянку труби, розташований близько до сливу, то замість троса можна скористатися товстої дротом або шматком дроту. Зробити пристосування для прочищення труби можна з дротяної вішалки: потрібно перерізати її кусачками в місці, де обидва кінці дроту з’єднуються, а потім розпрямити.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Спеціальні засоби

Крім підручних засобів прочищати труби можна з допомогою спеціальних складів. Більшість з них містить їдкі компоненти, справляються з найскладнішими забрудненнями.

Побутова хімія, призначена для усунення засмічень, випускається у вигляді гелів або порошків. Вона може мати кислотне або лужну основу. Перед покупкою слід уважно вивчити інформацію на етикетці і переконатися, що склад підходить для конкретного типу труб.

Найпопулярніші засоби:

 1. «Кріт». Випускається у вигляді порошку і рідини. Бюджетне засіб, розчиняє жир і мінеральні відкладення, дезінфікуючий поверхні, що усуває неприємний запах.
 2. «Містер Мускул». Розчиняє частки їжі, жир, волосся. Знищує бактерії, усуває поганий запах. Продається у формі гелю і гранул.
 3. «Потхан». Сильнодіючий склад, призначений для найскладніших випадків. Допомагає прочистити трубу від грудок паперу, шматочків їжі, нальоту жиру і вапна. Працювати із засобом потрібно в рукавичках, в іншому випадку можна отримати хімічний опік.
 4. «Тирет». Гель, який допомагає впоратися з засміченням навіть в трубах, заповнених водою. Безпечний як для пластикових, так і для металевих труб. Знищує мікроби і неприємний запах.
 5. Рідкий засіб, що розчиняє бруд, жир, харчові відходи, волосся і целюлозу. Підходить тільки для пластикових труб.

Рідкі засоби заливають в злив і залишають на вказаний в інструкції час. Порошок після засипання в трубу необхідно залити окропом. Звичайно достатньо одного застосування будь-якого з перерахованих складів, щоб вода знову стала вільно йти в каналізацію.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Прочищення сифона

Причиною стоїть в умивальнику води може бути засмічення не труби, а сифона. Перш ніж починати прочищати каналізацію, варто розібрати сифон і видалити з нього бруд.

Читайте також:
Значення числа 15: ангельська нумерологія - друге дихання

Під раковину потрібно підставити відро – воно збере залишки рідини з сифона. Відкручують нижню частину конструкції. Прибирають волосся, частинки їжі і інше сміття, з допомогою маленького йоржика або іншого підручного інструменту зчищають зі стінок наліт жиру і бруду, промивають водою. Оглядають стан деталей, якщо пошкоджені прокладки, рекомендується їх одразу ж замінити. Після встановлюють знятий сифон на місце, включають воду. Тільки впевнившись, що вода з стиків не тече, прибирають підставлене відро.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Рекомендації та поради

При видаленні засмічення потрібно пам’ятати, що:

 1. Спочатку пробку намагаються видалити з допомогою гарячої води або вантуза.
 2. Занадто часто використовувати хімічні склади небажано – їдкі компоненти ушкоджують поверхню труб, роблять її шорсткою. З-за цього бруд швидше прилипає до стінок, і закупорка відбувається частіше.
 3. Перед використанням будь-якого народного або хімічного засобу потрібно злити всю воду з раковини і труби, в іншому разі склад може не досягти проблемної ділянки, розчинитися в рідині.

При виборі засобу для прочищення слід враховувати тип складу. Для розчинення жиру – найбільш частої причини засмічення кухонної раковини – більше підходять лужні речовини, а не кислотні.

ТОП 8: як прочистити засмічення в раковині, як усунути засмічення в раковині, як пробити засмічення в раковині

Профілактика

Щоб не доводилося регулярно очищати злив раковини від засмічення, варто дотримуватися кількох простих правил:

 1. Встановити на зливному отворі мелкоячеистую решітку, яка буде утримувати частинки їжі, заварку і інший великий сор від потрапляння у каналізацію.
 2. Перш ніж мити посуд, прибирати з неї решту їжу.
 3. Не зливати в раковину м’ясні бульйони, що містять масло рідини – жирні частинки осідають на стінках труби, тверднуть при контакті з холодною водою, з-за товстого наросту злив може забитися.
 4. Використовувати для миття посуду гарячу воду і спеціальні миючі засоби, розчиняють жир.
 5. Раз в тиждень засипати в злив соду і заливати її окропом, щоб попередити утворення нової пробки.

Засмічення в раковині – наслідок неправильної експлуатації сантехніки. Розбити жирову пробку в домашніх умовах допоможуть підручні засоби або хімічні склади, а запобігти повторне виникнення проблеми – дотримання правил користування раковиною.Моя довідка - Корисні поради