ТОП-5 засобів: як очистити керамічну плиту, чим почистити керамічну плиту

Плита з склокераміки швидко забруднюється, тому щоб зберегти первісний вигляд глянсової поверхні, потрібно вчасно очищати її. Як очистити керамічну плиту від підгорівших залишків твердої їжі і рідин, розглянемо в цій статті.

В першу чергу, важливо знати, що кераміка сильно вразливою до пошкоджень. На такі плити, будь то газова або електрична, не можна ставити алюмінієвий посуд, предмети з пластмаси і навіть просипати цукор. Плита може витримати важкий вантаж (до 40 кг), але при цьому чутлива до прямих ударів ріжучих або колючих предметів. Чищення приладу зі склокерамічною поверхнею проводиться виключно щадними складами, абразивні матеріали там випадку строго заборонені, так як прилад може подряпатися і вийти з ладу.

ТОП 5 засобів: як очистити керамічну плиту, чим почистити керамічну плиту

Збільшення терміну служби і збереження презентабельного вигляду кухонного обладнання забезпечить своєчасне чищення керамічної плити. Забруднення повинні видалятися відразу після їх виявлення. Врахуйте, що плита повинна бути повністю охолола. Нагар зі склокераміки легко відмивається з допомогою столового оцту, харчової соди, нашатирного спирту, олії та різних скребків. Розглянемо застосування кожного засобу окремо.

Оцет

Звичайний столовий оцет, який знайдеться вдома у кожної господині є ефективним дезінфікуючим засобом, позбавляючи поверхню склокерамічної варильної панелі від шкідливих мікроорганізмів. Він делікатно очищає тендітну панель, не залишаючи на ній пошкоджень. Як почистити варильну панель з допомогою оцту?

 • Залийте в ємність з пульверизатором оцет і воду в співвідношенні 50/50.
 • Ретельно перемішайте.
 • Розпиліть по поверхні і залиште на деякий час (5-10 хвилин).
 • Протріть сухою серветкою або чистою ганчірочкою з мікрофібри.

Таким чином, ви позбудетеся від жирних слідів і розводів, не докладаючи особливих зусиль. Перевага такого засобу в тому, що воно не залишає жодних слідів.

Харчова сода

Якщо на поверхні варильної панелі є старі присохлі плями, то найефективніше їх можна побороти за допомогою харчової соди. Вона не подряпає кераміку, так як є досить щадним засобом, який використовують навіть для чищення зубної емалі. Щоб очистити забруднену поверхню таким чином, спочатку потрібно приготуватися спеціальну содову суміш.

ТОП 5 засобів: як очистити керамічну плиту, чим почистити керамічну плиту

 • Змішайте в рівних пропорціях воду кімнатної температури і соду.
 • Розподіліть отриману суміш тонким шаром на старі плями, почекайте 10 хвилин, не даючи пасті висохнути і потріскатися.
 • Зніміть суміш з плити сухими серветками.
 • Для того, щоб змити білі розводи, протріть їх вологою губкою або ганчірочкою.

Також сода має дезінфікуючі властивості, що допомагає усунути неприємний запах від залишків їжі.

Скребки

Якщо ви ставили собі питання: Чим відмити нещодавно з’явилися плями від пригорілого молока і цукру, то вірним рішенням для вас буде використання спеціального скребка для склокераміки з металевими насадками.

 • Візьміть насадку з самим тонким лезом, щоб випадково не залишити подряпин.
 • Акуратно зчистите наявне пляма.
 • Протріть кераміку губкою з нанесеним на неї миючим засобом для посуду або вікон, можна також використовувати рідке мило для рук.

На ринку представлено безліч різних скребків для склокераміки, всі вони мають досить демократичну ціну, так що придбати такий пристрій коштує відразу після покупки варильної панелі.

Рослинна олія

З проблемою важко очищаються плям допоможе впоратися звичайне оливкове масло. Якщо інші кошти в самостійному використанні вам не допомогли, то будьте впевнені, що жирне масло полегшить очищення в рази.

 • Нанесіть його на забруднену ділянку.
 • Використовуйте скребок або губку (в залежності від ступеня забруднення) з невеликою кількістю миючого засобу, щоб прибрати залишки масла.
 • Зачекайте поки прилад підсохне, пройдіться по очищеній області паперовим рушником, щоб позбутися від жирних слідів і розводів.

ТОП 5 засобів: як очистити керамічну плиту, чим почистити керамічну плиту

Нашатирний спирт

Альтернативою миючих засобів для стекол на спиртовій основі може стати нашатирний спирт, який знайдеться в будь-якій домашній аптечці. Він з легкістю впорається з жировими, масляними плямами, плямами від молока, кави, какао. Речовина крім своїх чистячих якостей допоможе також начистити плиту до блиску.

 • Змішайте 50 мл нашатирного спирту з 250 мл фільтрованої води. Розмішайте.
 • Покладіть розчин у посудину з пульверизатором.
 • Розпиліть розчин на забруднену ділянку.
 • Протріть плиту сухою ганчірочкою з мікрофібри або кухонним «вафельним» рушником.

Існує 25% і 10% нашатирний спирт. У побуті найчастіше використовують другий варіант. Концентрація аміаку там невелика, тим не менш варто підходити з обережністю до його застосування, якщо у вас чутлива, схильна до подразнення шкіра.

Склокерамічна плита – недешеве задоволення. Поряд з безліччю позитивних якостей, вона має суттєвий недоліки, один з яких – складний догляд. Така техніка вимагає регулярного прибирання, оскільки якщо нехтувати її панель швидко прийде в непридатність. Кожна господиня сама в праві вирішувати який засіб з представлених вище їй використовувати, виходите з власних можливостей.


Моя довідка - Корисні поради