ТОП-16 Ігри на розвиток уваги у дітей 5-6 років, дошкільнят і молодших школярів | Сім’я і мама

ТОП 16 Ігри на розвиток уваги у дітей 5 6 років, дошкільнят і молодших школярів | Сімя і мамаУ минулій статті я опублікувала гри, з допомогою яких можна розвинути пам’ять дитини, якщо не бачили, то дивіться тут, сьогодні ж публікуємо ігри на розвиток уваги дітей 5-6 років, дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Якщо вам це актуально, читайте далі.

Здатність концентрувати увагу — один з важливих навичок в житті дитини. Маленьких діток так просто не змусиш сконцентруватися. У таких випадках на допомогу приходять ігри. Так, так. Ви не помилилися. Існує безліч ігор, здатних навчити ваше чадо уважності. У статті ми розглянемо приклади ігор на розвиток уваги для дітей 5-6 років, дошкільнят і дітей початкової школи. Що хорошого в розвиток уваги у підростаючого покоління? Великий обсяг завдань, покращена переключення і фіксованість уваги, хороша вибірковість до віком 7-8 років.

Різновиди уваги

 У малюків дошкільного віку розрізняють ряд видів уваги:

 • Мимовільне (несвідоме) увага складається у віці від 3 до 4 років. Концентрація на те, що кидається в очі якимось чином. Наприклад: яскраві відтінки, цікаві звуки, привабливі запахи.
 • Довільна увага формується у дитя при взаємодії з дорослими. Воно з’являється тоді, коли необхідно проявити волю, для того, щоб сконцентруватися на предметі.
 • Послепроизвольное виникає у дітей 6-7 років, коли він захоплений якоюсь справою.
 • Особливості уваги дітей дошкільного віку

  Несвідоме увагу є переважаючим в молодшому дошкільному віці. Але дитина вже може керувати кількома предметами разом. Деякі дії доходять до стадії автоматизму. Вміння зосереджуватися у віці 4-5 років підвищується, що в свою чергу дозволяє робити дії, які не особливо цікаві. Батьки також намагаються більше акцентувати увагу свого чадо. Все частіше в житті він чує слова на кшталт «Уважніше», «Намагайся бути уважним». З освоєнням засоби управління прогресує довільне увагу. В старшій групі дитячого садка дитина здобуває навички постановки мети. Він заздалегідь вибирає предмет, а потім розглядає і оцінює. То мережа він починає розуміти, навіщо він це робить і яка кінцева мета. Це дає початок формуванню довільної уваги. Надалі у молодших школярів формується послепроизвольное увагу.

  Ключові принципи розвитку уваги

  Тут ми розглянемо принципи прямо впливають на розвиток уваги.

 • Поетапне ускладнення поставлених завдань. Малюк може отримати непросте завдання і не розуміти як з ним впоратися. Тоді батькам варто розбити це завдання на кілька простих задач. Також кожну задачу докладно пояснити. Таким чином, при збільшенні обсягу завдання малюк буде сам пояснювати собі як її виконати.
 • Утримання інструкції в пам’яті. Даний пункт дуже важливий, так як дитина, отримуючи неодноразово одні й ті ж інструкції, запам’ятовує їх. Надалі може сам застосувати весь алгоритм необхідних дій.
 • Формування самоконтролю. При виконанні завдання у дошкільників з’являється навички самоперевірки і самоконтролю. Дошкільник може знаходити недоробки, помилки і виправляє їх.
 • Дитина, отримуючи неодноразово одні й ті ж інструкції, запам’ятовує їх. Надалі може сам застосувати весь алгоритм необхідних дій.

  Ігри для невеликої групи малюків

   Пошук відмінностей

  Кількість гравців (парне): 2 — 6.

  Гравці розбиваються по двоє. Кожен учасник ретельно розглядає свою пару. Далі той і інший відвертаються спиною і змінюють щось у своїй зовнішності. Наприклад: зачіску, міміку, одяг. Головне, щоб ця зміна була помітно зовні. Після вони повертаються назад і шукають відмінності від того, що було раніше. Гру можна повторювати, змінюючи учасників пари, кількість змін у зовнішньому вигляді.

  • Заспіваємо разом

  Кількість гравців: 1 — 4.

  Ведучий пропонує дітям виконати дитячу пісеньку, наприклад: «Антошка, Антошка підемо копати картоплю…». Ведучий плескає раз в долоні і діти співають пісню вголос. Як тільки пролунає два бавовни, вони продовжують співати про себе, поки не почують один бавовна.

  • Ковдра

  Кількість гравців: 6 — 8.

  Інвентар: два стільчика, покривало.

  Гра складається з двох команд. Вони знаходяться навпроти один одного. Покривало вішають таким чином, щоб гравці не були видні один одному. Кожна команда вибирає людину, яка сідає лицем навпроти покривала. Ведучий рахує до трьох і покривало падає. Гравці, що сидять обличчям один до одного, голосно говорять ім’я суперника. Хто першим вимовив ім’я, той виграв. Переможений переходить в команду переможця. Перемогу отримають ті, у кого буде найбільше людей.

  • Лазутчики

  Кількість гравців: 2-6.

  Інвентар: стільці.

  Стільці потрібно розставити певним чином. Склад команди: вивідач, капітан, загін. Вивідач придумує маршрут. Маршрут повинен проходити через розставлені стільці. Капітан повинен запам’ятати маршрут і провести по ньому загін.

  • Чути шум

  Кількість гравців: 3-6.

  Двоє учасників кажуть одноразово два різних слова. Третій повинен вимовити ці слова. Далі кількість слів і мовців може збільшуватися.

  • Чарівне слово

  Кількість гравців: 1 — 6.

  Ведучий демонструє учасникам різні рухи. Просить повторювати за ним: «Присядьте, плескайте в долоні, танцюйте» і т. д. Гравці повторюють руху, якщо ведучий скаже «, будь ласка ». Програвший вибуває і виконує штрафний завдання заспівати пісню, прочитати вірш.

  • Що не так?

  Кількість гравців: 1-6.

  Інвентар: іграшки.

  На стіл поставте кілька іграшок. Малюк їх запам’ятовує. Він відвертається, ви забираєте одну іграшку. Коли він повернеться, ставите йому питання: «Що не так?»

  • Чарівний мішечок

  Кількість гравців:1-6.

  Інвентар: мішечок зі шнурками, різні дрібні іграшки, фігурки, кубики і т. д.

  Всі предмети поміщаємо в мішок. Мішок зав’язати так, щоб залишилося маленьке отвір для руки дитини. Він опускає руку в мішечок і описує, що він відчуває. За своїми відчуттями він припускає, що це за предмет. Потім ви перевіряєте прав малюк.

  • Тварини співають

  Кількість гравців: 2-6.

  Учасники представляють себе тваринами, які люблять співати. Вони повинні по черзі виконати дитячу пісню голосом тварини, якого вибрали. Інші учасники повинні відгадати пісню.

  • Крокодил

  Кількість гравців: 1-4.

  Ведучий задає якусь ситуацію і просить хлопців показати її. Наприклад: почистити зуби, помити підлоги, намалювати картину і т. д. Також можна зображати різних людей (спортсмена, лікаря, пожежного, немовляти і т. д.) Гру можна зробити більш активною, якщо дати гравцям можливість самим вибирати, що показати.

  Ігри для одного малюка

  • Людина і тінь

  Дитина грає роль вашій тіні. Показуйте різні образи, пози і дії, а він повторює за вами. Далі можна помінятися і подивитися хто впорався краще зі своєю роллю.

  • Наше тіло

  Показуйте рукою на частини тіла і називайте їх. Малюк повинен одночасно дивитися, слухати і виконувати рухи. Далі спеціально зробіть помилку. Покажіть одну частину тіла, а назвіть іншу. Якщо дитина уважний, він помітить вашу хитрість і покаже те, що названо. Головна умова гри — швидка реакція.

  • Відволікай мене

  В цю гру мама, і малюк може грати вдвох. Але разом з татом буде цікавіше. Папа зачеплений дитині різні питання, наприклад: які кольори і веселки, скільки поверхів у будинку, скільки коліс у машини і т. д. Малюк відповідає на ці питання, а мама його всіляко відволікає. Якщо він не відволікався, а відповідав на питання, нагородіть його.

  • Фантазія

  Разом з дитиною уважно подивіться, що вас оточує будинку і придумайте смішний розповідь. Наприклад, у нас вдома живе кролик — крольчище. Він любить спати в клітці — клетище. Коли він засинає, з’являється хропіння — храпыч.

  • Тут щось не так

  Батько читає дитині текст і робить у ньому помилки. Завдання малюка знайти ці помилки та вказати на них. Приклади текстів:

  Їду я по шосе, місяць на небі, світло, червона трава під ногами скрипить. Раптом з-за рогу як вибіжить лисиця, як занявкали на мене: «Ку-ка-ре-ку» і зуби вже оголила. Я злякався і втік.

  Їду я по полю. Навколо кораблі пливуть, світлофори мигають. Раптово спостерігаю кавун! На дереві висить. Серед листя білих зник. Я підійшов і зірвав його.

  Приїхав я до озера. Бачу, лежить на березі русалка, ногами у воді базікає і п’є молоко. Я підійшов, а вона пірнула в море і пішла.

  • Знайди іграшку

  Опишіть дитині іграшку і попросіть її знайти. Ваше завдання не говорити назва іграшки, а лише описувати її колір, форму, матеріал. Завдання малюка за цим поданням відшукати в кімнаті потрібну іграшку.

  У даній статті ми показали вам, як важливо дитині поліпшувати свою увагу. Представлена вище система ігор дозволить підвищити фіксацію уваги, посидючість і спостережливість. Сподіваємося, ігри на розвиток уваги для дітей 5-6 років допоможуть вам у досягненні цілей.

  Моя довідка - Корисні поради