Що таке каталітична очистка духовки, переваги, недоліки, порівняння

Чистити духова шафа заняття не з приємних, якщо не вибрано самоочисне покриття. Каталітична і каталітична очистка духовки помітно спрощують роботу, але не всі знають, що це означає. Тому варто розібратися в принципах їх роботи та ефективності.

Що таке каталітична очистка духовки, переваги, недоліки, порівняння

Види систем

Існує 3 основних види систем очищення духовок. В залежності від бюджету і необхідного результату, варто вибирати між:

  • традиційною;
  • каталітичної;
  • піролітичної.

Найдешевшим варіантом є емалеве покриття. Такі духовки покриті спеціальним гладким складом, забруднення з яких з легкістю можна видалити звичайною губкою для миття посуду. Подібні духові шафи потрібно ретельно мити після кожного приготування їжі, що не є зручним.

Регулярне миття дозволить уникнути підгоряння жиру та утворення нагару, які згодом складно відмити. Ця побутова техніка є найдешевшою, але при цьому на її чистку доведеться витратити багато сил і часу.

Каталітична очистка духовки є менш витратним за часом спосіб відмити побутову техніку. Справа в тому, що вона очищається самостійно. Але деякі поверхні доведеться проходити і вручну. Вартість на такі плити в 2-3 рази дорожче, ніж на ті, що забезпечені традиційної очищенням.

Піролітичне очищення дозволяє абсолютно не брати участь в процесі миття духової шафи, так як це відбувається самостійно: потрібно всього лише включити його на 1,5-2,5 години. За цей час в печі відбувається процес піролізу.

Процес полягає в вигорянні жиру і забруднень при високих температурах. Якщо для каталітичної очищення діапазон полягає в 140-200 градусів Цельсія, то для піролізу мінімальна температура – 500 градусів.

Ці духові шафи забезпечені потрійним склом, щоб захистити плиту від перегріву. Однак обпектися про нього можна – температура може досягати до 90 градусів. Частини корпусу забезпечені системою додаткового охолодження.

Що таке каталітична очистка духовки, переваги, недоліки, порівняння

Сам матеріал – високоміцна сталь, яка не починає жолобитися при таких температурах. Це найдорожчі духові шафи, ціна на які починається з 18000 рублів.

Система очищення гідроліз не є самостійною, оскільки може використовуватися в будь-яких духових шафах, але найчастіше застосовується при наявності емаль легкого очищення. Для цього в духовку завантажується деко з водою, в яку іноді додають миючий засіб.

Протягом півгодини при температурах кипіння води відбувається відшаровування жири від покриття духовки, завдяки чому з допомогою губки відтерти забруднення стає набагато простіше.

Особливості каталітичного методу

Каталітична очистка духовки ґрунтується на процесі каталізу: особливу пористу емалеве покриття на стінках і верхній частині духовки притягує жирові краплі, а потім відбувається їх розщеплення на вуглець та воду.

Для чищення духовки, немає необхідності включати її окремо – каталіз відбувається під час готування їжі.

Але тут слід пам’ятати про те, що внутрішня сторона дверцят і нижня частина є звичайною емаллю, яку потрібно протирати вручну після кожного приготування їжі.

Ніякої шкоди для їжі не виробляє, а може встановлюватися в духові шафи будь-якого типу. Ефективність у всіх плит приблизно однакова, оскільки склад закуповується у одних і тих самих постачальників, так як на ринку їх досить мало.

Переваги

Порівняно із звичайною духовкою з традиційною системою очищення, ця являє собою порятунок для будь-якої господині, оскільки скорочує кількість годин, які тією належить провести в надії відмити нутрощі духової шафи.

При цьому участь в очищення не потрібно, так як вона відбувається автоматично при збільшенні температури. Також відбувається значна економія енергії, оскільки чистка поєднується з приготуванням їжі – немає необхідності додатково включати духовку.

Що таке каталітична очистка духовки, переваги, недоліки, порівняння

Може встановлюватися в будь-якого роду плити, незалежно від типу споживаної енергії. Одним з основних переваг є відносна дешевизна цієї системи очищення.

Недоліки

Каталіз відбувається не так ефективно, як того хотілося б: з великими забрудненнями за раз духова шафа не впорається, тому потрібно проведення декількох процедур. Це — недолік, так як при рідкісному використанні духової шафи забруднення залишаться на своїх місцях. При цьому ручна чистка також залишається на місці, оскільки дві поверхні залишаються незахищеними.

Решітки, деко та інші прилади, що знаходяться усередині духової шафи також потрібно мити руками або за допомогою посудомийної машини, оскільки каталіз діє виключно на тих стінках духовки, на які нанесений спеціальний розчин.

Задоволення не буде довготривалим: через 4-5 років потрібно або повністю замінити панелі, або, якщо вони двосторонні, перевернути їх, щоб відновити їх чарівні здатності.

Солодкі і молочні продукти можуть пошкодити панелі. На місці потрапляння їх ефективність системи очищення різко скорочується.

Що таке каталітична очистка духовки, переваги, недоліки, порівняння

Що вибрати

Яка краща система очищення, вирішувати покупцям духових шаф, так як потрібно зважити всі переваги і недоліки кожної моделі і підібрати варіант під себе. Для любителів готування в духовці непоганим варіантом буде каталітична система очищення, так як забруднення будуть видалятися повністю за кілька приготувань їжі, а вартість послуги досить низька.

Пиролитическую систему варто вибирати, якщо є велика кількість зайвих коштів на покупку. При цьому встановлюються виключно в електричні духовки, а в газових погано функціонують, а каталітична — універсальна.

Але заміна панелей коштуватиме власникам каталітичної системи очищення 2-4 тисяч рублів. Витрати на електрику при піролізі менше – враховуючи вартість електроенергії, 3 процедури очищення будуть обходитися в 20-30 рублів залежно від регіону.

Моя довідка - Корисні поради