Режим дня дитини в 6 місяців + таблиця по годинах | Сім’я і мама

Режим дня дитини в 6 місяців + таблиця по годинах | Сімя і мама

Нижче ми опублікували примірний режим дня дитини в 6 місяців на грудному та штучне вигодовування — сон, харчування, гігієнічні процедури, розвиваючі ігри, розклад дня в таблиці по годинах.

Перший ювілей піврічного малюка ознаменувався багатьма дитячими досягненнями. До цього моменту він вже може повзати, сідати, самостійно тримати в ручках чашку, сміятися, плакати зі сльозами, висловлювати бурхливу радість при вигляді близьких людей.

Здоров’я і бадьорість немовлят, як і раніше, залежить від того, наскільки чітко дотримується режиму дня дитини в 6 місяців. Які зміни розкладу простежуються на цьому важливому етапі в порівнянні з попереднім місяцем, розглянемо в цій статті.

Режим дня дитини в 6 місяців таблиця по годинах

Освоївши техніку переміщення в просторі – повзання, дитина починає відчувати себе більш незалежним і самостійним. Це сталося в результаті регулярних фізичних вправ і розвитку мускулатури, масажу, підтримує тіло малюка в тонусі. Зміни внаслідок введення прикорму у дітей на природному вигодовуванні, також зіграли в цьому свою важливу роль.

Загальна тривалість сну у дітей до 6 місяців зменшилася до 14 годин, тому з’явилося більше часу на активний відпочинок та цікаві заняття. Таким чином, розпорядок дня шестимісячного дитини знову буде змінюватися, зрозуміло, з урахуванням індивідуальних здібностей кожного малюка.

Така організованість в побуті побуту дозволяє створити в будинку спокійне, мирне і комфортну для діток обстановку. І це дуже важливо, адже тепер вони дуже чуйно вловлюють настрій дорослих і переймають їхні емоції.

Необхідність приділяти увагу всім видам діяльності і аспектів розвитку немовлят – це умова їх активного росту і вдосконалення нових навичок. Тому метою дорослих є:

 • забезпечення дитині оптимальних умов для відпочинку;
 • правильне годування і поступове введення нових продуктів у відповідності з правилами;
 • підтримка гігієнічної чистоти та загартовування;
 • навчальні та розвиваючі заняття з малюком;
 • постійне спілкування – дитина може чомусь навчитися, лише в процесі контакту з дорослими.

Крім того, у півроку у дітей з’являються задатки логічного мислення, вони володіють початковими основами аналізу подій, що відбуваються, тому ігри з батьками допомагають їм вивчати навколишню реальність, розширювати кругозір, покращувати свою мовну функцію.

Приємними моментами в житті батьків піврічних малюків стає зростання їх інтелекту – діти дізнаються своїх рідних, відгукуються на своє ім’я, починають вимовляти приголосні звуки, а лепет їх тепер більш осмислений.

Щоб і далі дитина радував своїми успіхами, був веселий, життєрадісний і рухливий, батькам на допомогу пропонується приблизний розклад по годинах – таблиця, яка вказує, коли і що потрібно робити.

Режим дня дитини в 6 місяців + таблиця по годинах | Сімя і мама

Не варто сприймати таку схему добового розпорядку буквально. Постарайтеся скоординувати його зі своїми повсякденними справами і потребами дитини, і вийде, максимально зручний варіант, конкретно для вашої родини.

Як оцінити розвиток дитини в 6 місяців

Правильне годування

Шестимісячний вік малюка є найбільш підходящим для того, що познайомити його з «дорослими» стравами, адже для повноцінного розвитку недостатньо лише маминого молока, а травна система сформована для перетравлення іншої їжі. До того ж, у немовлят з’являється серйозний інтерес до їжі.

Але на практиці виявляється, що рекомендована кількість нових продуктів з’їдається малюком тільки на половину або менше. Не варто змушувати його насильно, тоді скоротиться обсяг висмоктує дитина їм молока, і лактація піде на зниження. З іншого боку, у дитини можна відбити охоту до вживання нової їжі.

У півроку найважливішим є формування у дитини правильного харчової поведінки і смакових пристрастей, і неважливо, скільки він з’їсть, головне, щоб у нього зберігся інтерес до спільного столу.

Дітям на грудному вигодовуванні, бажано вранці і ввечері (перед сном) харчуватися материнським молоком, а в інші три прийоми їжі їсти пюре з овочів і фруктів, каші.

Допускається і догодовування грудним молоком або молочною сумішшю, якщо є проблема з його виробленням. Частота живлення також залежить від фізіологічних можливостей дитини – у кого-то це 6 разів, в інших – 4 або 5 разів.

Щоб уникнути порушень роботи шлунково-кишкового тракту та розвитку хворобливих спазмів у дітей, потрібно дотримуватися встановлених правил:

 • Перша порція – це не більше чверті маленької ложки. Незнайомий продукт дають одноразово в день, і спостерігають за дитиною, щоб відразу відреагувати при виникненні алергії або інших патологічних проявів. Якщо блюдо не викликає негативу, то протягом 14 днів його кількість збільшують до 150 грамів.
 • Подавати їжу дитині потрібно в протертому вигляді без грудок, теплою. Небажано повторно розігрівати її. Якщо готується каша, то варити її треба на звичайній воді і тільки потім розвести молоком до рідкого стану. Годування дитини відбувається, коли він сидить. При цьому дитина повинна бути абсолютно здорова і в доброму гуморі. Якщо передбачається вакцинація, не можна вводити нові продукти за тиждень до заходу.
 • Ніколи не використовується введення двох нових страв одночасно. Як правило, за місяць виходить познайомити малюка з двома або трьома продуктами. Важливим є вживання спочатку грудного молока, і тільки потім – прикорму. Ідеальним проміжком між прийомами їжі вважається чотири години.
 • Для малюків на штучному вигодовуванні перший прикорм вже був введений в 4-5 місяців, до шести місяців вони потребують у другому прикорму, так як поживних компонентів у адаптованих сумішах їм явно не вистачає. Якщо до цього їх меню було поповнено соками, кашами і овочами, то тепер їм потрібен сир, яєчний жовток.

  Манну кушу готують рідко, оскільки вона може провокувати розвиток рахіту і недокрів’я. Пізніше дітям можна давати подрібнене м’ясо індички або телятини, або готові баночки дитячого харчування з цими м’ясними інгредієнтами.

  Між годуваннями потрібно зберігати інтервали до 4 години, так що режим харчування дитини в 6 місяців для искусственников приблизно такою ж, щоб і у тих, хто харчується груддю.

  Скільки спить піврічний немовля

  Знати показники дитячого сну батькам необхідно. Для малюка цей процес, насамперед, означає відпочинок, відновлення сил після активної діяльності, інтенсивний ріст. Слід розуміти – якщо малюк не хоче укладатися, значить, він ще не втомився. В інших випадках, коли неспання затягнулося, а немовля неможливо укласти в ліжко, це ознака перезбудження і нервового напруження.

  Також, можливо, батьки пропустили момент, коли він виявляв ознаки стомлення. До цього питання треба ставитися серйозно, адже регулярний недосип може внести відчутні зміни у правильний розпорядок. Більш того, у малюка буде незадовільне самопочуття, і сповільниться його ріст і розвиток.

  Помічено, що врівноважені, спокійні діти швидше звикають до режиму, а проблеми виникають, в основному з немовлятами, що відрізняються бурхливим темпераментом. Але можна знайти підхід і до них, і це вже завдання батьків.

  Виходячи з того, що всі діти різні, у кожного з них може бути своя норма сну, відрізняється на дві години в більшу або меншу сторону. Загальна тривалість становить 14-16 годин. Нічний сон займає 10-12 годин, а денний може відбуватися два рази в світлий час доби за 2-3 години. Звичайно, ці показники умовні, але вони допомагають зрозуміти, чи є серйозні відхилення у дитини.

  Якщо малюк на півроку погано спить, то залишається лише знайти причини такого стану, їх декілька:

 • Вся справа в фізіології – у немовлят переважає поверхневий, не глибокий сон, і із-за цього вони часто прокидаються вночі.
 • Малюк з підвищеними потребами страждає поганим сном з-за того, що не вміє розслабитися.
 • Недостатня втому за день, відсутність розумних фізичних навантажень теж призводять до порушень нормального відпочинку.
 • Причиною неспокійного поведінки може стати нервова атмосфера в будинку, погане самопочуття, спека і сухе повітря, зміна проживання або ремонт.
 • Вирішити більшість проблем може спільний сон з мамою і татом. Якщо такий варіант неможливий, з малюком потрібно більше перебувати на свіжому повітрі, щодня робити розслабляючий масаж, проводити купання у ванні з використанням декількох крапель пустирника або з хвойним екстрактом.

  Якщо дитину турбують болі в животику, можна спробувати дати йому спеціальні дитячі препарати для відходження газів, покласти на живіт зігріту пелюшку або рушник, зробити ніжний масаж. При зубному болю використовують прорізувачі або гелі для ясен.

  І не варто забувати, що це маленька дитина – частіше беріть дитину на руки, обіймайте та цілуйте свого дитини, нехай тато теж навчиться укладати дитини в ліжко, і робіть це по черзі. Крім того, спілкування, активні ігри та гімнастика зроблять день малюка повноцінним, і його природним бажанням буде заснути.

  Догляд за малюком у шість місяців

  Важливим для здоров’я і розвитку є привчання дітей до водних процедур і підтримки чистоти тіла з раннього дитинства.

  Перерахуємо всі необхідні заходи, які треба здійснювати батькам щодня і, при цьому, стимулювати корисні звички для самостійного виконання малюками:

  • немовлят треба купати кожен день, змащувати шкіру спеціальним молочком, лосьйоном або гіпоалергенними зволожуючими засобами;
  • при використанні підгузників потрібно ретельне підмивання або видалення випорожнень м’якими серветками;
  • оскільки у дітей в цьому віці прорізуються зубки, для очищення порожнини рота застосовують силіконові або гумові масажні щіточки, змочені холодною водою, після кожної їжі необхідно вчити малюка полоскати ротик;
  • пора привчати дітей самостійно мити руки перед їжею і після їжі, якщо забруднене його личко, варто помити і його;
  • у дітей швидко відростають нігті, тому їх можна обрізати щипчиками для манікюру кожні 6-7 днів.

  Оскільки дітки вже активно повзають різними способами, вони часто бруднять ручки, ніжки і личко. Крім того, що мама повинна подбати про ідеально чистому полі, їй необхідно вмивати дитини відразу після ігор і занять. Не забудьте і про іграшки немовляти – їх необхідно періодично чистити, мити, дезінфікувати, залежно від матеріалу.

  Купання. Щодо купання, проводитися воно повинно щодня, адже у дитини в цей час відбуваються активні обмінні процеси, виділяється піт, а шкіра схильна до лущення. Влітку, особливо в спекотні дні, проводити водні процедури можна двічі в день.

  Масаж. У півроку немовляті потрібен масаж тіла, а також ніжок, оскільки в області кінцівок спостерігається нерівномірний тонус. Таке явище може негативно позначитися на руховій функції, тому звичні домашні сеанси масажу можуть бути доповнені масажем ніг у дитячій клініці.

  Гімнастика, що проводиться з полугодовалыми дітьми, являє собою комплекс, що включає масаж всіх частин тіла і фізичні вправи. Всі рухи не відрізняються особливою складністю, але батьки повинні пам’ятати про техніку безпеки.

  Такі заняття краще проводити під музику, в добре провітреній кімнаті з температурою повітря 18-22 градуси. Зазвичай використовується пеленальний столик, висоту якого мама може відрегулювати під себе, щоб не мати проблем з хребтом.

  Починається сеанс з погладжувань шиї, животика, ніжок і ручок. Після цього слід розтирання рук від долонь до плечей і ніжок від стоп до стегон. Корисні перекочування і повороти з живота на спинку, з боку на бік.

  Не можна забувати про щоденні повітряні ванни, обтирання і прогулянках під відкритим небом, краще в парку або за містом, де повітря, по-справжньому чистий.

  Вони підвищують імунітет малюка, насичують його тіло киснем, покращують обмін речовин. Ці заходи теж входять в режим дня дитини в 6 місяців, і допомагають йому боротися з застудами, інфекціями, чудово себе відчувати і жити в прекрасному настрої.

  ? режим дня в 5 місяців режим дня в 7 місяців ?

  Розпорядок дня дитини в 6 місяців: відео

  Дякуємо за інтерес до статті «Режим дня дитини в 6 місяців + таблиця по годинах». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради