Режим дня дитини в 1 місяць (таблиця по годинах) | Сім’я і мама

Режим дня дитини в 1 місяць (таблиця по годинах) | Сімя і мамаУ сьогоднішній статті розглянемо режим дня дитини в 1 місяць, який послужить своєрідною паличкою-виручалочкою для молодих батьків новонародженої дитини. Нашу таблицю по годинах розпорядку дня для місячного дитини можна взяти за основу, потім коригувати її вже під себе і свого малюка. Розглянемо режим дня дітей, що знаходяться на грудному і штучному вигодовуванні.

Перші 30 днів після народження немовля звикає все робити самостійно, тобто, дихати, перетравлювати їжу, по-іншому себе відчувати – тепер він знаходиться поза маминого тіла. Такий стан адаптації займає певну кількість часу, а точніше, місяць.

І щоб малюк якомога швидше освоївся з новою для себе середовищем, йому потрібен новий розпорядок життя. Режим дня для дитини у 1 місяць – це важлива умова, що дозволяє йому швидше пристосовуватися, повноцінно отримувати їжу і відчувати себе комфортно.

Режим дня дитини в 1 місяць + таблиця по годинах

В утробі матері маля отримував необхідне, завдяки життєвим соків матері – поживних речовин, що надходять в її організм. Але тепер все змінилося і дитина повинен сам вміти все те, що робила за нього мати. Це вимагає часу.

І, звичайно, тіло малюка, у зв’язку з цим, починається змінюватися анатомічно, а з-за цього відбуваються суттєві зміни в його фізіології:

 • Перебудова стосується найважливіших систем, зокрема, кровоносної. Це пов’язано з тим, що протягом першого місяця фетальний (внутрішньоутробний) гемоглобін повністю заміщається звичною, і з цієї причини загальний рівень його буває зниженим. Але це не є патологією – так змінюється склад крові і робота кровоносного русла.
 • Важливим є і формування травної системи, яка також починає працювати автономно. Кольки, зригування, пронос, скупчення газів і інші проблеми пов’язані з тим, що малюк починає вживати материнське молоко, в той час як раніше поживні елементи надходили до нього через пуповину.
 • Природний імунітет немовляти залежить від травлення, оскільки саме в цей час, його кишечник заповнюється колоніями корисних бактерій.
 • У самостійному режимі запускається робота ендокринних органів, разом з тим, малюк дихає, завдяки власним дихальних органів.
 • Щоб налагодити нормальну функціональність дитячого організму, необхідний розпорядок дня для місячного дитини. Чим швидше буде правильно організований процес прийомів їжі і сну, під час якого дитина росте, тим краще для його здоров’я.

  З іншого боку, рефлекси, закладені з народження, допомагають дитині здійснювати необхідні дії – ссати груди, проводити ворушіння ніжками і ручками, робити хапальні і пошукові рухи.

  Безумовно, режим потрібен для дитини, але він має свої переваги і для матері:

  • дозволяє їй планувати свій день, відпочинок і невідкладні справи, що стосуються новонародженого;
  • дає можливість підтримувати позитивні стосунки з батьком малюка.

  Для немовляти – це оптимальне харчування, нормальна надбавка у вазі, відсутність переїдання, яке шкідливо для дітей.

  Як правило, в графіку відведено місце основним денним подій в житті немовляти:

  • годівлі, передбачає до 8 прийомів їжі з нічними перервами не більше шести годин;
  • сну, що триває, в цілому, 16-20 годин на добу;
  • прогулянки на чистому повітрі, в залежності від погодних умовах – зазвичай, це до 5-6 годин на день.

  Дана схема являє собою розклад по годинах – таблиця може бути зорієнтована на конкретного дитину і сім’ю, і, відповідно, вона у всіх індивідуальна.

  Режим дня дитини в 1 місяць (таблиця по годинах) | Сімя і мама

  Протягом року цей режим буде змінюватися, внаслідок того, що змінюється і росте дитина, але він обов’язковий, якщо батьки хочуть виростити здорову, слухняного, комунікабельного і адекватного у всіх відносинах малюка.

  Як правильно годувати новонародженого до місяця

  Грамотне годування, втім, як і сон, сприяє зростанню малюка і гармонійного розвитку його життєвих систем і важливих органів. Тим матусям, які страждають від нестачі молока, не слід впадати у відчай – досить, прикладати дитину до грудей частіше, щоб вироблення його посилилася.

  Краще вигодовування природне, в цьому випадку, малюк отримує всі необхідні вітаміни і мікроелементи, а також, добре спить і завжди у життєрадісному настрої. Перші дні бажано контролювати час між прийомами їжі – проміжок між ними має становити не більше трьох годин. Привчати до розпорядку можна вже з 2 тижнів, у день потрібно годувати малюка близько 7 разів.

  Важливо знати, в якій кількості молока новонароджений потребує:

  • перші сім днів – від 40 до 80 мл;
  • останній тиждень – до 90 мл;
  • на третьому і четвертому тижні – до 110 мл

  Молодим мамам треба бути готовими до того, що перші годування тривають довго, тому треба постаратися знайти для себе найбільш зручну позу. Особливо важко буває жінкам після важкого проходження плоду по родових шляхах. У цьому випадку допускається годування, лежачи поряд з малюком на боці, лежачи на спині – вона підходить тим, у кого рясне виділення молока.

  На грудному вигодовуванні дитина завжди ситий, менше піддається захворювань, а організм матері швидше відновлюється після такого стресу, як пологи.

  За різних фізіологічних причин молока може бути мало, і тоді необхідно догодовувати дитину молочними, адаптованими сумішами. Безумовно, ця міра вимушена, і при цьому повинні дотримуватися правила приготування дитячої їжі. Вже протягом місяця малюка переводять на шестиразове харчування з паузами в 3, 5 години між годуваннями.

  Особливу увагу потрібно приділити якості використовуваної суміші, в цьому питанні краще порадитися з педіатром. Головне, щоб у складі не містилося мальтодекстрину, цукру та пальмової олії. Якщо догодовування здійснюється постійно, є сенс привчити дитину їсти з ложечки. Поряд з цим, дітям на штучному харчуванні регулярно дають кип’ячену воду в кількості 500 мл У жаркий час потрібно більше рідини, у той час як при прохолодному повітрі (+19-20 градусів), робити це не рекомендується.

  Режим дня дитини в 1 місяць, що стосується його годування, важливий ще й тому, що переїдання неприпустимо. Воно призводить до всіляких порушень, а в результаті дитина страждає від посиленого газоутворення, болів в животику, зригування протягом дня і поганого перетравлення їжі. Надлишок ваги може привести і до більш серйозних наслідків – відставання в розвитку, пізнього повзання та ходіння.

  Сон – важливий аспект розвитку

  Від того, наскільки якісно малюк спить ночами і відпочиває в денні години, залежить його повноцінне формування, як фізіологічне, так і психічне.

  У віці одного місяця вночі малюк спить до 10 годин, а на денний час припадає близько 6-8 годин, інколи більше. Таким чином, на неспання у дитини залишається не більше півтора годин. Як правило, дитина їсть, після чого здійснюється підготовка до сну, а після цього – вкладання.

  Педіатри підкреслюють, що малюкові бажано спати без перерви близько 3-5 годин в нічні години, щоб цей інтервал зберігався, днем його можна годувати на вимогу, але для цього він повинен знаходитися поруч з мамою, що не завжди зручно. З цим питанням потрібно визначитися. Однак допускається, щоб дитина засинав разом з матір’ю, потім його можна переносити у власне ліжечко.

  Дорослим слід бути готовими до того, що протягом першого місяця можуть виникати різні проблеми, з-за яких малюк важко засинає і прокидається у сні:

 • Це трапляється із-за спонтанних рухів кінцівками, і рішенням стане правильне сповивання, коли ручки вкриті простирадлом.
 • Причиною може стати різко настала тиша, яка здатна розбудити, так само як і гучні звуки, шуми.
 • Часто малюк замерзає уві сні і з цієї причини прокидається, значить, доведеться продумати заздалегідь, щоб йому було комфортно, наприклад, закріпити ковдру, щоб воно не сповзав.
 • Нерідко дитячого сну заважають внутрішні причини – у нього болить животик, спостерігається метеоризм. Щоб забезпечити нормальний сон, потрібно близько п’яти хвилин тримати його вертикально, поки він не отрыгнет проковтнуте повітря. Після відходження газів малюк засне.
 • Поширена причина нічного крику – мокрий підгузник. Перед тим, як укладати дитину в ліжко, приготуйте все необхідне для його переодягання – якщо зробити все швидко, що він навіть не зрозуміє, що прокинувся, і залишок ночі пройде спокійно.
 • Заплакати або закричати карапуз може і з-за голоду. Вихід один – годування. Для штучника повинна бути приготована пляшка з сумішшю.
 • Батьки можуть зіткнутися і з іншою проблемою – плачемо при засипанні. Це пов’язано зі слабкою нервовою системою малюка. Важливо не пропускати моменти, коли він виявляє бажання спати – зазвичай, це позіхання, закриваються очі. Якщо ігнорувати такий стан і почати укладати його, через 10-15 хвилин, перезбудження нервових центрів призведе до крику, кряхтению і плачу.

  Існує думка, що причиною плачу малюка перед сном може бути страх, особливо, після важких пологів, які йому сняться майже до року. Ось чому так важливо присутність і обійми матері навіть поле його засипання – хоча б кілька хвилин варто побути поруч, щоб малюк відчував ваше тепло і був упевнений, що мама поруч.

  Прогулянки, танці та ігри

  Для малюка важливий свіже повітря, тому кімната, в якій він спить, має провітрюватися кілька разів на добу, але також йому необхідно бувати на вулиці. Перший раз достатньо 10-15 хвилин прогулянки, коли йому виповнилося 10 днів. Коляску з малюком можна виставити на балкон або лоджію.

  Але потім час перебування поза домом потрібно збільшувати. Перед тим як відправитися на вулицю, треба подбати про те, щоб головка малюка була захищена від вітру і сонячних променів, тому личко його потрібно прикрити простирадлом чи ковдрою, в залежності від пори року. При морозі до -10 градусів достатньо 10 хвилин, влітку при 25-30 градусів в два рази довше. У спекотну погоду необхідно брати з собою молочну суміш або кип’ячену воду.

  Протягом першого місяця дитину купають щодня, не дозволяється використовувати навіть дитяче гіпоалергенне мило частіше одного разу в 7 днів. Після ванни важливо дати дитині обсохнути, змастити шкіру кремом або олією.

  Основні гігієнічні процедури, актуальні для карапуза:

  • купання;
  • умивання з використанням кип’яченої води;
  • протирання пуповини перекисом і обробка зеленкою.
  • також потрібно щоранку очищувати носові проходи маленького від кірочок і слизу ваткою, змоченою в рослинному маслі.

  Під час неспання проводять легкий масаж з допомогою кругових рухів – погладжують його ручки, ніжки, спинку і животик, щоб попередити запор і коліки. Гімнастика полягає в згинанні і розгинанні кінцівок, підтягуванні до себе за ручки – робити це слід за півгодини до годування. Власне в таких простих діях, розгляданні брязкалець і полягають перші ігри малюка. У той же час, відбувається спілкування мами з дитиною та встановлення контакту між ними нерозривного психологічного контакту.

  Рекомендації щодо складання розкладу для немовляти

  Щоб грамотно побудувати режим дня для новонародженого і забезпечити йому комфортне стан для росту і розвитку, можна скористатися порадами досвідчених батьків, психологів та дитячих лікарів:

  • щоб укласти малюка в ліжко без проблем, можна заздалегідь приглушити світло і включити приємну, тиху музику;
  • привчити малюка лягає спати в один час допоможе створення певного ритуалу – читання казки, розмови, колискової;
  • якщо годуєте немовляти вночі, не вмикайте яскраве світло, так він швидше засне;
  • важливі регулярні ранкові протирання кип’яченою водою личка карапуза, очищення його вушок і носика – це дозволить новонародженому відрізняти день від ночі;
  • розпорядку важливо дотримуватися за годинником і навіть хвилинами – так дитина швидше звикне робити все в одні і ті ж години, буде з апетитом їсти і швидко засинати.

  Режим дня дитини у 1 місяць – це неодмінна умова повноцінного росту і гармонійного розвитку новонародженого, і звичайно, воно повинно бути складено у відповідності з індивідуальними особливостями кожної дитини. Головне, дотримуватися всіх пунктів неухильно, незважаючи на будь-які труднощі.

  Дякуємо за інтерес до статті «Режим дня дитини в 1 місяць: таблиця по годинах». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради