Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад
Початок місяця Рамадан у неділю 3 квітня –
кінець посту Рамазан-Байрам, свята Ід аль-Фітр –
в понеділок 2 травня 2022 року

З 3 квітня цього весняного місяця і до 2 травня триватиме у 2022 році Рамадан, священний для мусульман місяць посту Рамазан-Байрам, який будуть святкувати (відзначати і дотримуватися) також в Росії, в тих республіках, в яких переважно проживає мусульманське населення і хто проповідує ісламську релігію. Наша країна не тільки величезна за своїми розмірами, але і унікальна за своїм національним складом, насамперед за компактному проживанню мусульманського населення, для кого іслам основна і єдина релігія на все життя.

Зміст
 1. Початок місяця Рамадан і кінець посту Рамазан, час і розклад
 2. Почнеться піст Рамадан 3 квітня – скінчиться 2 травня
 3. Якого числа Рамадан в 2022 році, початок і кінець місяця Рамазана, час і розклад в Росії, дні посту свята Ід аль-Фітр
 4.        Дати/числа Рамадану
 5.       Дати/кількість Ураза-Байрам
 6.   Дати/кількість Хаджу (Умри)
 7.    Дати/кількість Курбан-Байрам
 8. Священний Піст Рамадан-Рамазан 2022 року
 9. Свято Рамадан-Рамазан у 2022 році
 10. Пост Рамадан в 2022 році – що можна і чого не можна
 11. Для кого Пост не обов’язковий – хто звільняється?
 12. Їжа в Рамадан 2022 – коли можна їсти в Рамазан?
 13. Рамадан-Байрам 2022 – розклад + час Рамазана
 14. Картинки поста (свята) Рамадан, Рамазан 2022 року
 15. Рамадан 2022 в Татарстані, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 16. Рамадан 2022 в Башкирії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 17. Рамадан 2022 в Чечні, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 18. Рамадан 2022 в Інгушетії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 19. Рамадан 2022 в Дагестані, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 20. Рамадан 2022 в Карачаєво-Черкесії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад
 21. Рамадан 2022 в Кабардино-Балкарії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Початок місяця Рамадан і кінець посту Рамазан, час і розклад

З неділі 3 квітня 2022 року, коли почнеться місяць посту Рамадан, візьме свій початок мусульманське свято Рамазан-Байрам , або Ід аль-Фітр, що в Росії, таких республіках, як Татарстан, Башкортостан, Інгушетія, Чечня, Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, Дагестан, є вони з головних подій для віруючих людей, настане період утримання від багатьох спокус, про які ми поговоримо в цій статті, як і про багато іншого, що самим безпосереднім чином стосується цього святкового для мусульман місяця, відповідального періоду усього року.

 

 

Почнеться піст Рамадан 3 квітня – скінчиться 2 травня

Мусульманське (ісламське) свято Рамадан або Рамазан-Байрам, “плаваючий” щодо термінів і числах святкування, а буде відзначатися в 2022 році Ід аль-Фітр віруючими людьми по-особливому, з усіма належними йому почестями, з обов’язковим дотриманням всіх традицій і звичаїв, яким не одне століття і про яких ви дізнаєтеся на цій сторінці сайту, раз вже вам так цікаво про це дізнатися…

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

Якого числа Рамадан в 2022 році, початок і кінець місяця Рамазана, час і розклад в Росії, дні посту свята Ід аль-Фітр

Священний для правовірних мусульман Пост Рамадан, або як ще його називають – свято Рамазан-Байрам, являє дев’ятий місяць мусульманського місячного календаря, в зв’язку з чим, дата його постійно змінюється.

Порівняємо цей мусульманське свято з християнським постом, а період Посту в ісламі, тихого і спокійного проведення часу, триває зазвичай 29-30 календарних днів, залежно від стану Місяця, зміни її фаз.

Один з п’яти стовпів ісламу, свято священного місяця посту мусульман Рамадан або Рамазан, почнеться в 2022 році із заходом сонця 3 числа весняного квітня, а закінчиться святковий місяць – весняним днем 2 числа травня місяця.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Зараз ми представимо цікавляться і всім тим, кому цікава релігійна тема, насамперед, основними мусульманськими святами – таблицю, в якій відображено дати проведення свят (дні початку та закінчення), наступних святкових днів для всього віруючого ісламського світу і в тому числі Росії – Рамадан (пост Рамазан), Ураза-Байрам (Свято Розговіння, Ід-аль-Фітр), Хадж (Умра) і Курбан-Байрам (Ід аль-адха), на найближчі роки… дати в посиланнях таблиці

       Дати/числа Рамадану

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

      Дати/кількість Ураза-Байрам

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

       Рамадан/Рамазан в 2020 році          Ураза-Байрам в 2020 році
       Рамадан/Рамазан в 2021 році          Ураза-Байрам в 2021 році
       Рамадан/Рамазан у 2022 році          Ураза-Байрам в 2022 році
       Рамадан/Рамазан в 2023 році          Ураза-Байрам в 2023 році
       Рамадан/Рамазан в 2024 році          Ураза-Байрам в 2024 році
       Рамадан/Рамазан в 2025 році          Ураза-Байрам в 2025 році

  Дати/кількість Хаджу (Умри)

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

   Дати/кількість Курбан-Байрам

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

          Хадж (Умра) у 2020 році          Курбан-Байрам у 2020 році
          Хадж (Умра) у 2021 році          Курбан-Байрам в 2021 році
          Хадж (Умра) у 2022 році          Курбан-Байрам у 2022 році
          Хадж (Умра) в 2023 році          Курбан-Байрам в 2023 році
          Хадж (Умра) в 2024 році          Курбан-Байрам в 2024 році
          Хадж (Умра) у 2025 році          Курбан-Байрам в 2025 році

 

 

Священний Піст Рамадан-Рамазан 2022 року

В період священного для кожного правовірного Посту, будь-який мусульманин протягом усього відведеного проміжку часу повинен дотримуватися правил, а саме – відійти від усіх війн, страждань і позовів, довіритися Господу і переконатися в силу Небес.

Обов’язковий ритуал поста для правовірних – молитва, яку слід читати з натхненням і пробудженням, протягом дня і перед відходом до сну.

Під час проведення священного Посту, в душі мусульманина борються всі його пороки, саме тому в Рамадан і прийнято робити тільки добрі та добрі справи, якщо ця людина бажає стати на шлях праведний.

Якщо в душі правовірного відбувається протиборство зла і добра, йде запекла боротьба – хто кого переважить, то кращого часу для прийняття правильного рішення, на чию сторону стати і не придумаєш.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Свято Рамадан-Рамазан у 2022 році

Священний місяць мусульманського Посту, прийнято вважати річним. Під час його проведення, одночасно з душевним очищенням, кожний правовірний повинен дотриматися традиції голодування та іншого утримання від всяких спокус і слабкостей.

Користь голодування відома давно і являє собою в мусульманському Пості, якесь звільнення людського духу від негативу, життєвих негараздів і скупчилися у нього за минулий рік, жодних негативних емоцій.

Помічено, ті, хто суворо дотримується всі приписи, після закінчення Рамадана стає відповідальнішою у своїх вчинках і чистішим душею. Користь місячного обмеження себе ще й у тому, що за цей час людина очищає себе від всяких застійних явищ, наприклад – токсинів та шлаків, що нагромадилися за рік в його організмі.

Користь обмеження прийому їжі та води з точки зору традиційної медицини також доведена і в деяких випадках широко застосовується, адже не дарма в багатьох відомих клініках досить часто вдаються у лікуванні будь-яких хвороб до лікувального голодування.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Під час священного Поста Рамадан, правовірний не повинен повністю відмовляється від прийому їжі та води. Вживати їжу заборонено тільки в той час дня, коли видно сонце, а після його заходу за горизонт, вже в нічний час і аж до світанку – дозволяється їсти їжу, що відповідають даним мусульманського свята.

Дотримуватися правил свята-посту Рамадану або Рамазана у 2022 році обов’язково буде не всім мусульманам, існує ряд винятків, таких, наприклад, як – не зобов’язані дотримуватися його правил вагітні жінки, молоді мами, похилого віку старі, малолітні діти, хворі та розумово відсталі люди.

Не можна дотримуватися всій строгості приписів Рамадану і тим, хто пов’язав своє життя з пішими мандрівками (паломники, мандрівники-місіонери та інші), або ж зайняті важкою фізичною працею.

 

 

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Пост Рамадан в 2022 році – що можна і чого не можна

Рамадан або Рамазан – дев’ятий за рахунком місяць мусульманського місячного календаря, і він входить в п’ятірку стовпів Ісламу, є священним місяцем Посту-помірності. Саме в цей час за стародавнім повір’ям, ангел Джібріль передав пророку Мухаммаду перше божественне одкровення.

У цей часовий відрізок на який припадає Рамадан, пророк Мухаммад жив під Меккою в печері, де молився Господу і здійснював релігійні обряди.

Саме перше одкровення, передане ангелом пророку і стало основою священної книги всіх правовірних людей ісламського світу – Корану. До речі – в тюркських мовах свято Рамадан прийнято називати Ураза і Саум.

Священний місяць Рамадан-Рамазан, триває в залежності Місячного календаря і зміни місячних фаз – 29 або 30 земних діб. Обумовлено це тим, що Місячний місяць коротше земного, тому кожен рік Священний Пост Рамадан і зрушується назад приблизно на одинадцять днів.

Що цікаво – в різних країнах світу, де проповідують іслам, свято Рамадан може починатися в різні дні, а залежить це від методів астрономічного обчислення і спостереження за зміною місячних фаз.

 

 

 

 

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Кожен день під час свята, правовірний обов’язково повинен вимовити вголос “ният” – свій намір, яким він підтверджує, що чиниться ним посаду виконується ним заради всевишнього Аллаха.

Існують обмеження і правила дотримання Посту в священний місяць Рамадан-Рамазан, про які ми повідомимо вам, а які саме, дізнайтеся нижче, так ось:

 

 

Під час місяця Рамадана – категорично забороняється:

– їсти їжу і вживати воду в світлий час дня (після сходу і до заходу сонця);

– ковтати будь-які рідини (воду), які можуть потрапити в ротову порожнину (наприклад під час чищення зубів або купання);

– мати інтимні стосунки з представницями протилежної статі – в світлий час дня;

– забороняється палити кальян і курильні суміші в тому числі);

– голосно слухати музику – розважатися і надаватися будь-яких розваг.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

Для кого Пост не обов’язковий – хто звільняється?

Від вище перерахованих приписів свята Рамадана – звільняються лише жінки чекають дитину і матері-годувальниці, піші мандрівники, військові люди, ті, хто зайнятий важкою фізичною працею, хворі й безвідповідальні люди, а також похилого віку старі, які просто фізично не зможуть витримати строгості посту.

Ті ж, хто зобов’язаний дотримуватися посту, але з якихось причин не зміг його дотримуватися у відведені терміни – обов’язковим є дотримання посту в інше придатне для цього мусульманина час.

Якщо ж правовірний порушив або не до кінця виконав посаду, у цьому випадку він повинен заплатити бідним людям певну суму грошей, або ж повернути свій борг перед Господом у вигляді продуктів, відновлюючи цим самим пост.

Що стосується покарань за порушення правил дотримання посту, то одним з найбільш грубих і є – інтимні стосунки в денний (світлий) період дня, за що порушник повинен провести шістдесят днів безперервного суворого посту, або ж нагодувати шістдесят бідних людей.

У Рамадан особливо відповідальними і строгими є останні десять днів священного посту, по наданню – в цей час пророк Мухаммад отримав перші одкровення від ангела Джібріля.

В цю заключну декаду посту, всі правовірні особливо старанно моляться і дотримуються всіх розпоряджень і вказівок всевишнього Аллаха.

Прийнято вважати, що всі здійснені благодіяння віруючим мусульманином в період священного свята Рамадана, всевишній віддає йому сторицею, сповна і щедро обдаровуючи його здоров’ям, щастям та добробутом.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

Їжа в Рамадан 2022 – коли можна їсти в Рамазан?

– Сніданок у мусульман називається “Сухур” – прийом їжі дозволяється в світлий час ранку, але до сходу сонця, обов’язково до початку ранкової молитви та проведення ранкового намазу.

– Вечірній прийом їжі (одразу після заходу сонця), називається “Ифар” – за вечерею бажано вживати в їжу фрукти (перевага віддається финикам), які запивають водою. Завершується вечірній вечерю слід читанням коротких молитов.

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Рамадан-Байрам 2022 – розклад + час Рамазана

З початком священного місяця посту Рамадан 2022 року і до закінчення свята Рамазана-Байраму, у правовірних мусульман є така традиція – вони вітають один одного з настанням Рамазана, причому не тільки на словах, але й у вигляді святкових листівок.

Цей великий і шанований мусульманами свято, і є одним з моментів зародження священної для цих правовірних священної книги Коран, яка грає дуже відповідальну і важливу роль у житті кожного з цих людей.

Закінчення Ід аль Фітр за розкладом мусульманського свята-посту Рамадан або Рамазан-Байрам в 2022 році, є другим за значенням в ісламській релігії, а він відкриє своїм закінченням так званий Свято Розговіння – Ураза-Байрам, який розпочнеться вже в цей день ввечері, а офіційно, на наступний день.

Настане свято Ураза-Байрам або День Розговіння, відразу після заходу в останній день священного посту Рамадану.

У цей час правовірні повинні задуматися не про матеріальне, а про духовні цінності, віддатися переосмислення свого життя за проведений період великого посту.

Останній день свята вважається днем порятунком від потрапляння в пекло, а ще днем любові, примирення і дружніх рукостискань. worldluxrealty.com

В останній день Рамадану або Рамазан-Байрам – правовірні відвідують знедолених і допомагають їм, доглядають за людьми похилого віку.

 

 

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Священний свято Рамадан або Рамазан-Байрам – досить складне і об’ємне поняття в світі ісламу, яке включає в себе не тільки якісь обмеження, наприклад, в прийомі їжі, води або інтимних відносин, але і передбачає ряд обов’язкових до виконання дій, починаючи від читання молитов в Корані і дотримання всіх запропонованих правил і закінчуючи благодійністю, роздаванням милостині бідним і годуванні незаможних людей.

 

 

 

Ми закінчили розповідь про ісламське свято Рамадан 2022 року, мусульманському місяця посту Рамазан-Байрам, його початок і кінець, часу і розкладу днів його проведення, підказали віруючим, коли він починається і закінчується. Зі святом посту Рамадану всіх віруючих мусульман, які сповідують ісламську релігію в Росії, на всій її території, насамперед в таких республіках, як – Татарстан і Башкирія, Дагестан і Інгушетія, Чечня і Кабардино-Балкарія, Карачаєво-Черкесія, з святом поста Рамазан-Байрам!

Картинки поста (свята) Рамадан, Рамазан 2022 року

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

Рамадан 2022, початок місяця і поста Рамазан, час, кінець, розклад

 

 

 

Рамадан 2022 в Татарстані, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Татарстан 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самому Татарстані, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Башкирії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Башкортостан 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самій Башкирії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Чечні, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в Чеченській республіці 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самій Чечні, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Інгушетії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Інгушетія 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самій Інгушетії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Дагестані, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Дагестан 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самому Дагестані, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Карачаєво-Черкесії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Карачаєво-Черкесія 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самій Карачаєво-Черкесії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

Рамадан 2022 в Кабардино-Балкарії, коли піст починається, початок і кінець Рамазана, час, розклад

Священний пост Рамадан в республіці Кабардино-Балкарія 2022 року, почнеться і закінчиться того числа, в ту встановлену дату його початку і кінця, про які ви дізналися вище. Сам цей свято Рамазан-Байрам, буде широко відзначатися (дотримуватися пост) не тільки в самій Кабардино-Балкарії, але й у всій Російській Федерації, де тільки живуть мусульмани, ті хто проповідує іслам, адже наша країна багатонаціональна, а живуть мусульмани в самих різних її регіонах.

 

 

 

Моя довідка - Корисні поради