Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Пухові подушки повинні чиститися не рідше одного разу на рік, але найчастіше про це заняття просто забувають, з-за чого можуть страждати люди, які на них сплять. А тому варто знати, що випрати пухові подушки можна не тільки в таких закладах, як хімчистка, але і в домашніх умовах.

Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Підготовка

Перед початком прання потрібно ретельно підготувати подушки з пуху і пір’я до процесу очищення, оскільки інакше результат може тільки засмутити. Коли мова йде про машинному пранні, то варто уважно підійти до збереження наповнення подушки. Для цього варто придбати спеціальні наволочки, які зможуть уберегти пух від того, що він вилізе при чищенні в барабані пральної машини.

Якщо немає бажання або додаткових коштів на їх придбання, то варто виготовити їх самостійно. Для цього можна використовувати звичайні наволочки, які варто ретельно закрити тим чи іншим чином, щоб вона не розкривалася при пранні.

Варто розуміти, що подушки перед пранням варто вибити, так як знаходиться в них пил не піде під час прання повністю. Зникне тільки мала її частина, а все інше залишиться у вигляді розлучень на чохлі подушки.

Наповнювач варто розсортувати по маленьких порціях, якими і потрібно його чистити. У цьому випадку буде потрібно придбати необхідну кількість мішечків або спорудити їх самостійно. Тоді пух швидше стане чистим та сушити його стане набагато простіше. Чохол слід ретельно зав’язати або зашити, щоб він не поширився по пральній машині під час процесу прання і по всій квартирі під час його фасування.

Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Поради та рекомендації

Слід розуміти, що органічний наповнювач має певний термін служби. В більшості випадків простіше замінити самі подушки або окремо наповнювач для них, ніж прати подібні речі в пральній машині. Прання займає велику кількість часу і сил, а тому іноді простіше не замислюватися про те, як можна почистити речі.

Подібні постільні речі потрібно прати при температурі нижче 30 градусів Цельсія. Подібний температурний режим дуже важливий, оскільки органічний наповнювач дуже просто пошкодити гарячою водою.

Немає певної відповіді на питання, чи можна прати пухові і пір’яні подушки. Якщо є бажання, то зробити це досить просто, якщо дотримуватися деякі рекомендації. Для цього потрібно вибрати самий делікатний режим, який є на машинці. Подушки з лебединого пуху слід прати при спеціальному режимі, якщо він є, або вибрати ручне прання.

Прати пухову подушку потрібно щадним способом. Кількість обертів не повинна перевищувати 400. Ніщо не може відіпрати краще пух, як спеціальні засоби. Вони можуть бути призначені для прання делікатних тканин або спеціально для пуху. Реставрація здійснюється простіше у випадку, коли проводиться ручне прання, оскільки в цьому випадку пух не збивається.

Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Як прати

Найпростіше здійснюється ручне прання, яка менш негативно впливає на вміст подушки. Машинне прання вимагає використання додаткових коштів, яких може не бути в будинку кожної людини, а тому варто знати деякі рекомендації, які дозволять поліпшити якість прання. Пух при ручному пранні набагато менше збивається, що дозволяє зберегти його в кращому якості, а також продовжити термін експлуатації подушки.

В процесі чищення потрібно використовувати теплу воду, яка не повинна перевищувати кімнатній, так як високі температури шкодять натурального наповнювача, а тому перевищення 30 градусів Цельсія не рекомендується. Для прання зручно використовувати великі ємності, так як в них міститься більша кількість пуху і буде можливість за один прийом почистити весь наповнювач для подушок в будинку.

У воду потрібно завантажити достатню кількість миючого засобу, а потім потроху закладати пух. Потрібно діяти обережно, так як при неправильному русі пух просто розлетиться по квартирі, а прибрати його буде досить складно. А тому варто уникати протягів. Наповнювач варто замочувати в миючому розчині не більше, ніж на 4 години, а потім дістати його звідси, ретельно віджати і розфасувати по мішечків, в яких буде сушитися пух.

Сушка повинна проводитися за певними правилами, які дозволять зберегти в цілості зроблену роботу. При цьому варто розуміти, що прати дозволено тільки той пух, який зібраний від водоплавних птахів, так як, наприклад, курячий дуже добре вбирає воду, а тому висушити його буде практично неможливо. Для поліпшення результату можна додавати у воду господарське мило і нашатир.

Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Сушка

Правильна прання тільки наполовину дозволяє очистити пухові подушки, важливу роль при їх чищенні грає сушка. Якщо неправильно реалізувати її, то вся праця буде знищений. Тому важливо знати, як правильно це зробити.

Рекомендується вибрати місце на відкритому повітрі або в добре провітрюваному приміщенні. Неважливо, буде це природна або штучна вентиляція, головне не намагатися прискорити процес, застосовуючи додаткові джерела тепла.

Не варто розміщувати натуральний наповнювач поблизу джерел тепла і відкритого вогню. Пошкодити виріб можуть і падіння прямих сонячних променів. Наповнювач і подушки потрібно час від часу збивати і перевертати, щоб пух не збивався. В іншому випадку від них доведеться позбутися, так як відновити його вже не вийде.

Віджим при пранні неприпустимий, оскільки подібна агресивна вплив негативно позначається на збиванні пуху, а тому це не тільки прискорить процес сушіння, але і зашкодить наповнювачу. Сбившийся пух можна буде тільки викинути, так як відновити його не вдасться. Щоб вона не збивалася під час сушіння і прання в пральній машині, потрібно в барабан покласти пару тенісних м’ячів, які будуть бити пух під час руху барабана, а тому збивання пуху буде попереджено.

Пухові подушки: чищення, прання, сушіння, як випрати пухову подушку в домашніх умовах

Як доглядати

Багато хто не підозрюють, що подушки слід прати в принципі, а тому доглядають лише за наволочками. У зв’язку з цим в наповнювачах найчастіше заводяться пилові кліщі, які можуть викликати алергічні реакції і проблеми, пов’язані зі шкірою.

До того ж не дивно, що в них накопичується велика кількість людського поту, який виробляється шкірою в період сну. Під час хвороби на подушці накопичується слина і соплі, а разом з ними проникають бактерії, з-за чого вони зможуть знову і знову заражати людини, яка на них спить. Але є і наслідки старіння подушки: пух починає збиватися в грудки, набувати неприємний запах, із-за чого на ній просто неможливо спати.

В залежності від наповнювача варто вибирати спосіб і частоту його чищення. Пух і пір’я потрібно чистити не частіше 4 разів на рік. При цьому варто діставати наповнювач заради прання. Потім можна використовувати як старі чохли, які перед цим потрібно випрати, але краще використовувати новий.

Таким чином, якщо дотримуватися всі можливі запобіжні заходи, можна домогтися чистоти і свіжості наповнення подушок, завдяки чому можна не турбуватися про те, що в них можуть накопичуватися пил і кліщі.


Моя довідка - Корисні поради