Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

Про відмінність світогляду підлог написані десятки книг. Справді, іноді буває складно зрозуміти один одного. Психологія чоловіка у відносинах з жінкою, чоловічі секрети залишаються таємницею для прекрасної половини людства.

Розібратися в тонкощах поведінки спробуємо в цій статті.

Що таке чоловіча психологія?

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

Якщо для жінки першорядне у відносинах – почуття турботи, захищеності, то для сильної статі для куди важливіше повагу, довіру обраниці. Чоловік хоче, щоб його приймали таким, яким він є, не намагалися переробити будь-якого іншого людини.

Ось дві ситуації:

 • Дамі, яка складається у відносинах, хочеться постійного контакту, вона відправляє щогодини смс з питаннями: «Як ти?», «Чим займаєшся?». Його це буде дратувати, роздратувати. Ну що може змінитися за такий короткий час? Особливо небажаними послання будуть протягом робочого дня. Не завжди є можливість відразу відповісти, можливо, в цей час він на планерці або обговорює з колегами тонкощі проекту, а на тому кінці дроту через 10 хвилин мовчання починається формений істерика з новою лавину повідомлень.
 • Коли у жінки в житті виникли труднощі або проблеми, їй неодмінно потрібно виговоритися. Навіть не завжди, щоб отримати практичні рекомендації дозволу, просто вона думає під час цього процесу, звільняється від емоцій, відчуває небайдужість, участь співрозмовника. У хлопців такої потреби немає, вони воліють самостійно прокручувати ситуацію в голові і не хочуть, щоб в цей час їх смикали, повчали.

Навіть на цих двох прикладах можна переконатися, що психологія двох статей має суттєві відмінності. Дівчата мають віялових мисленням, в їх поле зору може надаватися кілька справ, думок, процеси йдуть паралельно. Всім знайома ситуація, коли вона варить суп, розмовляє з подругою по телефону і при цьому не випускає з виду малюка.

У хлопців мислення тунельне, вони концентруються на одній задачі і максимально зайняті її рішенням. Тому дійсно можуть не помічати навколо нічого іншого. Це фізіологічні особливості, які формувалися з давніх часів, їх варто приймати як даність.

Чоловіча психологія в любові і відносинах

У хлопців не прийнято багато говорити про почуття, стосунки. Це не означає, що вони бездушні або товстошкірі.

Швидше навпаки, чоловіки переживають все в собі, при цьому їх бентежать ті самі питання, що і жінок: страх бути відкинутими, сумнів у власній привабливості, ревнощі, бажання знайти ту, яка зрозуміє, прийме його як особистість.

Як зрозуміти, що чоловік любить?

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

По-справжньому закоханий хлопець не має нічого спільного з кіношним чином спритного, іскрометного чарівного людини. Навпаки, він може бути сором’язливим, трохи напруженим.

Він не знає, як себе вести, щоб сподобається, не образити свій предмет симпатії, і від цього втрачається. Дорослі чоловіки справляються з хвилюванням, але багато чого залежить від попереднього досвіду, характеру, властивостей особистості.

Деяким представникам сильної статі простіше відрізати собі руку, ніж красиво освідчитися в коханні, навіть у довгих, перевірених часом відносинах, але є надійний спосіб зрозуміти його почуття.

Чоловік, що любить жінку, завжди:

 • Прилюдно заявляє свої права на неї, проявляє щирі почуття. Прийшовши в компанію, де не знайомі з пасією він завжди представляє її як власність (у хорошому сенсі слова): «Це МОЯ дівчина (подруга, жінка). Він сідає поруч, бере за руку, часто торкається, доглядає. Не приховує її від друзів і родичів.
 • Оберігає, піклуватися про жінку. У складній ситуації він постарається зробити все, щоб допомогти справою (відвезти куди-небудь, щось полагодити або викликати майстра), задіяти зв’язку для вирішення питання або хоча б бути поруч, морально підтримати.
 • Забезпечує. Не варто розуміти це як те, що він повністю бере її на утримання, не кожен по матеріальному становищу може собі це дозволити. Але знаючи, що у неї труднощі фінансового плану, люблячий чоловік зробить все, що в його силах: привезе продукти, ліки.
 • Захоплюється.
 • Боїться втратити.

Яскраво проявляється любов або сильна прихильність в екстремальних ситуаціях, коли жінка потребує допомоги (переїзд, ремонт, хвороба або родича, поломка чого-небудь з техніки). У цьому випадку він завжди намагається якимось чином допомогти в «порятунку» практичними діями.

Чоловіча ревнощі

Сильна стать – власники по натурі. Практично кожен хлопець відчуває це почуття стосовно дружини або дівчини. Прийшовши в кафе, клуб, перебуваючи в компанії друзів, вони автоматично сканують оточення на наявність конкурентів і намагаються не допустити їхнього вторгнення на приватну територію».

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

Негативну реакцію можуть викликати нові друзі в соціальних мережах, захоплена листування, вечірні сигнали месенджерів про нове повідомлення, дзвінки від невідомих абонентів, хвалебні оди колезі або подружкиному дружину. Чоловіки намагаються не проявляти ревнощі явно, хоча є особистості, які влаштовують італійські пристрасті з приводу і без.

Бажано не провокувати їх прагненням показово пофліртувати з ким-то на корпоративі або пікніку. Це не додасть тепла у відносини, а посіє зерно недовіри, стане приводом для сварок.

Кожен з партнерів повинен бути впевнений в тому, що він для своєї половинки самий-самий. А інші оточуючі як би втрачають статеву приналежність, стають просто людьми. Не варто лоскотати нерви один одному таким чином.

Вибір супутниці життя

В оповіданнях чоловіків часто можна почути фразу: «Я побачив її і зрозумів, що на цій жінці готовий одружитися хоч зараз». Дійсно, для аналізу людини на рівні інтуїції, підсвідомості потрібні секунди. Але потім у гру вступає розум, і розпочинається етап впізнавання.

Розсудлива доросла людина розуміє, кого він хоче бачити поруч, має набір критеріїв. Для кожного він свій: одному важливо мати поруч інтелектуального співрозмовника, іншому – бойову подругу, соратницю або матусю, третій важлива статусність, модельна зовнішність, краса.

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

Але все-таки більшість чоловіків цінують загальні якості:

 • доброту, вміння співпереживати;
 • легкість характеру, здатність домовлятися;
 • інтелект;
 • охайність;
 • господарність.

Корисно заздалегідь обговорити, що саме він розуміє, коли каже, що мріє про те, що дружина буде зустрічати його вечорами чистим будинком і гарячим вечерею. Чистота – це є помита чашка чи потрібно драїти підлогу три рази в день? Вечеря складається з пельменів-полуфабикатов або складних ресторанних страв?

Часто, говорячи про одне і те ж, дві людини мають на увазі різні речі. Потім виникають образи і претензії. Слід заздалегідь обговорювати, хто буде утримувати сім’ю, як проводити відпустку, яким чином формувати бюджет, буде загальним.

Нічого соромітного тут немає, любов – любов’ю, а реальне життя складається з більшого, ніж зітхання і визнання. Звичайно, це актуально в тривалих, серйозних відносинах.

Чоловічі секрети

Є речі, характерні для чоловічої психології, про яких хлопці воліють мовчати:

 • Страх зізнатися у власній неправоті. Визнати помилковість дій для них складно.
 • Тяга до свободи. Рідко хлопець хоче одружитися. Навіть проживаючи з леді десяток років і маючи спільних діточок, він може стверджувати, що неодружений. І як би не бреше…з юридичної сторони.
 • Потреба в захопленні. Пустити в очі пил, прикрасити біографію, перебільшити досягнення – стандартна схема стадії зваблювання.
 • Стриманість в емоціях. Не варто очікувати від середньостатистичного чоловіка бурхливої реакції на що б то не було. Він може смачно висловитися, побачивши пом’ятий автомобіль і зовсім не відреагувати на звістку про бажаною обома подружжям вагітності («А че такого, ми ж старалися, норм»).

При цьому вони теж люблять попліткувати, дати волю почуттям під сумну музику, фільм, обговорити моменти інтимного життя. Але тільки в суспільстві «закритого клубу без баб».

Стадний інстинкт

Закладений природою як інструмент виживання, він працює донині.

Групи формуються з:

 • Віковим принципом. Люди зростали на одній музиці, читали одні книг, грали в подібні ігри, жили в загальному ладі. Їм є про що поговорити, цікаво згадувати ключові моменти юності, дитинства.
 • Загальним інтересам – спорт, автомобілі, служба в армії, робота в схожих сферах – що завгодно.

Ще один варіант – дружити проти когось, наприклад, козла-сусіда, перегораживающего під’їзд до будинку своєї машиною, або уряду. Не варто обмежувати спілкування свого коханого з друзями, їм теж необхідно побути у своїй компанії і «випустити пар», поспілкуватися на цікаві теми.

Синдром «вмираючого лебедя»

Жінка з температурою 38°С здатна возитися з немовлям, приготувати їжу і провести генеральне прибирання. Хлопчики з дитинства привчені падати в ліжко і починати помирати при легкому нежиті, писати заповіт, пчихнувши три рази. Намагатися боротися з цим собі дорожче.

Правильніше буде використовувати цей час для прояву турботи, співчуття й любові: приготувати трав’яний чай з медом, легкий курячий супчик, укрити м’яким, теплим пледом. Не зайвим буде поцікавитися, що саме він хоче зараз: спокою і тиші, подивитися разом улюблений фільм, ласощів. Саме в такі моменти стає зрозуміло, як люди ставляться один до одного.

Як уникнути конфлікту з чоловіком

Вони не люблять явного суперництва з жінками, не варто пускатися в пряме протистояння, особливо по дрібницях. Образливим здається, коли дівчина прилюдно займає позицію опонента в суперечці, в такому випадку їй краще ухилитися від обговорення питання, вийти з нього.

М’яким впливом, обговореннями, приведенням розумних, послідовних аргументів домогтися бажаного буде простіше. Не варто вимагати моментального виконання дії (зараз же кинь все і прикрути полку), зміни рішення. Потрібно закинути зерно, полити логічними доводами, почекати сходів, зібрати урожай. І хвалити, тільки щиро, без лестощів.

Чоловіча психологія зрад

Психологія чоловіка у відносинах з жінкою: чоловічі секрети, поради в любові

Складна і глибока тема. Прийнято вважати, що до походів «наліво» штовхає полігамна природа самця. Частка істини присутня в теорії, але на практиці вірність – це усвідомлений вибір, на який не впливають зовнішні чинники у вигляді красивої колеги, алкоголю, сварки або хвилинної спраги сексу.

Ще один «вагомий» привід – вагітність дружини і перший рік після пологів. У цей час змінюються соціальні ролі в сім’ї, жінка втомлюється, менше стежить за собою, її фігура виглядає інакше, ніж до зачаття.

Дійсно, в цей період не варто забувати, про чоловіка, віддаючи тепло серця малюкові. Бажано залучати бабусь, родичів, нянь до догляду за немовлям. Поки вони гуляють з коляскою, приділити час власної зовнішності, виспатися для гарного настрою або на пару годин кинутися в обійми один до одного.

Бувають випадки, коли від жінки в цьому питанні нічого не залежить: людина не має потреби у збереженні вірності партнерці, його захопив «гормональний вихор».

Є психотипи, бояться сильного зближення. Вони свідомо йдуть на зраду, щоб показати себе, що можуть розірвати емоційну прив’язку, є автономними одиницями. В цьому випадку шукати причини в собі безглуздо, як і займатися самоїдством. Це проблема другої половини.

Що робити жінкам?

Душа кожної людини – мікрокосмос з безліччю своїх історій, особливостями характеру, темпераменту. Потрібно навчитися поважати один одного, приймати такими, які є, не намагаючись переробити в «правильний», зручний для себе варіант, вивчати.

Перш ніж вибухнути праведним гнівом з приводу і без, дати собі працю подумати, чому чоловік вчинив саме так, чим керувався. А потім запитати його спокійно і доброзичливо. Можливо, він володіє інформацією, що вплинула на рішення.

Висновок

Під істинною любов’ю ховається розуміння, бажання зробити життя другої половини яскравіше, легше, приємніше, дати їй реалізувати свої таланти, дружба. Багато ж зводять це почуття до жадобі володіння і купі обов’язків партнера до того, хто першим сказав «люблю».

Моя довідка - Корисні поради