Примірний Режим дня дитини в 4 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сім’я і мама

Примірний Режим дня дитини в 4 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама
Нижче ми опублікували примірний режим дня дитини в 4 місяці на грудне і штучне вигодовування — сон, харчування, гігієнічні процедури розклад в таблиці по годинах.

Кожен місяць відбуваються зміни в організмі немовляти, і разом з цим, змінюються його потреби. Батькам доведеться заново коригувати режим дня дитини в 4 місяці, адже періоди неспання помітно збільшилися порівняно з тими, які були в 3 місяці, а годинник сну продовжують скорочуватися.

Щоб у будинку було комфортно всім – малюкові і іншим домочадцям, необхідно правильно розподілити години сну, годування, активних заходів.

Режим дня дитини в 4 місяці таблиця по годинах

Чотиримісячні діти продовжують зростати, незважаючи на деяке уповільнення цього процесу, порівняно з попередніми місяцями. Вони встигли набрати ще 700-750 грамів ваги і виросли на 2-3 сантиметри.

Зміни торкнулися всіх аспектів дитячого організму – фізіології, психіки, моторики, інтелекту:

 • Діти в цьому віці мають більш сильні м’язи ніжок, ручок і спинки, завдяки чому у них краще виходить перевертатися.
 • Підвищилася орієнтація малюків у просторі і координація ручок, що дозволяє їм не тільки брати, штовхати і кидати предмети, але і ворушити пальчиками.
 • У минулому залишилися деякі рефлекси, а також менше виражений гіпертонус, який проявляється майже у всіх дітей – вони вже вміють розправляти долоньки.
 • Здійснюється послідовне формування слухового апарату – дітки розрізняють голоси, музику, інші звуки, здатні визначати високі і низькі тона, правда, віддають перевагу останнім.
 • Зір теж удосконалюється, підвищується його гострота, завдяки зміцненню очних м’язів. Легке, тимчасове косоокість, що спостерігається в деяких дітей, в цей момент проходить.
 • У малюків стало менше випадків прояви болю в животику, внаслідок розвитку органів травної системи.
 • Повністю сформувалися слізні залози, і тепер малюки здатні заплакати по-справжньому.
 • Потихеньку дитина навчається різним речам і вже має багато навичок. Він може фокусувати погляд на нерухомих і навіть повільно рухомих предметах, брати речі обома ручками, кілька секунд утримувати голівку, спираючись на передпліччя, тримати пляшечку, діставати ручками до своїх ніжок і розглядати їх.

  Немовлята здатні виражати радість, образу, захоплення і подив, а також вже вимовляють окремі склади, ніж безмірно радують тата з мамою.

  У зв’язку з тим, що тепер малюк спить близько 15 годин, більше рухається, і з-за цього зростає обсяг їжі, якої він потребує, необхідний новий розпорядок дня чотиримісячної дитини.

  Особливістю періоду є введення прикорму для дітей искусственников. Така міра актуальна, коли малюк починає відставати в рості і розвитку. З-за того, що порції їжі збільшуються, число годувань скорочується.

  Примірний Режим дня дитини в 4 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

  Навіть діти на грудному вигодовуванні починають їсти більше і рідше, хоча їх організму, як і раніше, досить поживних речовин, що надходять з материнським молоком.

  Не варто думати, що схема сну і годувань зміниться радикально, але важливо переглянути тривалість деяких важливих періодів протягом дня.

  Графік, складений по годинах – таблиця, допомагає адаптуватися до нових потреб немовляти, зробити умови для його розвитку більш комфортними, і, одночасно, дозволяє батькам вивільнити час для своїх справ.

  Харчування дітей у чотири місяці

  Годування дітей зазнає деякі зміни, які слід враховувати. Більшість дітей в 4 місяці їдять 6 разів на добу, але поступово їх переводять на п’ятиразове харчування. Одноразово вони можуть вживати до 140 грамів молока і більше. В добу це виходить близько 800-900 грамів. Деякі діти на грудному вигодовуванні випивають до одного літра, а вночі можуть залишатися ситими до 6-7 годин поспіль.

  Однак буває, що у матері не вистачає молока, або його складу вже не задовольняє потреби малюка. В такому випадку необхідно подумати про введення прикорму. Якщо дитина під час годівлі ссе у матері обидві груди, це підтверджує факт, що він не насичується. Причиною докармливания також може стати недокрів’я у малюка або недостатня надбавка в зростанні і масі тіла.

  Батькам потрібно орієнтуватися і на інші ознаки, які вказують на готовність малюка до нового раціону:

  • дитина виявляє цікавість до дорослої їжі – дивиться в рот батькам, коли вони їдять, і намагається теж спробувати шматочок, кладучи її собі в рот;
  • малютка впевнено сидить на стільчику;
  • бурхливо реагує на запахи під час приготування їжі.

  Нагадаємо, що в окремих дітей вже в три місяці починають з’являтися зубки. Це може свідчити на користь того, що дитина впорається з новими стравами.

  Неправильною є думка багатьох матерів, які вважають, що не можна догодовувати немовляти, харчується грудним молоком, соками і пюре з овочів. І вони дають своїм малюкам адаптовані суміші, призначені дітям искусственникам. Перші три місяці, дійсно, не варто цього робити, оскільки немовля не розуміє, як потрібно ковтати, в силу свого фізіологічного стану, але пізніше, якщо на те є медичні показання, дорослий раціон, цілком припустимо.

  У якості продуктів та страв прикорму можна використовувати фруктове та овочеве пюре, каші, соки, трохи пізніше сир. Краще всього спочатку готувати діткам протерті відварені кабачки, цвітну капусту і брокколі. Коли у малюка недостатня прибавка у вазі, рекомендуються каші, особливо корисна гречка. Після тижня прикорму овочами, дитина може спробувати фрукти. Але в основному, прикорм у такому ранньому віці потрібно дітям на штучному вигодовуванні.

  Режим сну у немовлят в чотири місяці

  Тривалість сну у чотиримісячних дітей приблизно така ж, як і в три місяці. Вночі вони сплять близько 10 годин, а вдень, в цілому, виходить 5-6 годин. Рекомендується укладати дитину вдень чотири рази, але деякі малюки обходяться двома і трьома періодами відпочинку.

  Всі ми знаємо, що міцний, спокійний сон необхідний дитині, відсутність його і будь-які порушення призводять капризничанью, втрати апетиту, поганого настрою.

  Батькам варто знати, чому карапуз не висипається або важко засинає. Причинами патологічного стану може стати:

  • перезбудження – поширена передумова до неспокійного нічному відпочинку – щоб попередити це стан, необхідно задовго до укладання в ліжко переключати увагу дитини з активних ігор на щось спокійне;
  • не дотримується режим дня дитини в 4 місяці він повинен повністю контролюватися дорослими;
  • у дітей починається прорізування зубів, і вони прокидаються вночі від хворобливих відчуттів.

  Готувати дітей до сну слід при перших ознаках стомлення, не останню роль у цьому процесі відіграють продумані розслаблюючі ритуали – купання, тиха розмова, розглядання картинок, казка чи пісня.

  Неспокійно сплячий дитина – це мука для батьків і для нього самого, тому має сенс прислухатися до порад досвідчених мам і лікарів і дотримуватися елементарних правил по створенню оптимальних для дитини умов:

  • малюк повинен активно проводити години неспання;
  • заздалегідь подбайте про зручному матраці і якісних памперсах;
  • з дитиною важливо щодня бувати на свіжому повітрі, не менше двох разів на день по півтори чи дві години, виключаючи сильний холод, спеку і непогожі дні з сильним вітром і дощем;
  • укладання повинні відбуватися кожен день в один час;
  • у дитячій потрібно підтримувати прохолодну температуру (18-19 градусів) і вологість 60%;
  • не варто створювати в кімнаті абсолютну тишу і повністю вимикати світло, малюк повинен пристосуватися засипати в будь-якій обстановці.

  Ось, власне, і все, що забезпечить нормальний глибокий сон, інша справа, коли порушення не пов’язані з зовнішніми факторами. У такій ситуації слід звернутися за кваліфікованою допомогою.

  Як привчити дитину до режиму дня

  Гігієна і водні процедури

  Крім купань, вмивання і обтирань, гігієнічний догляд за дитиною 4 місяці передбачає особливу увагу до чистоти статевих органів малюка. Це пов’язано з тим, що з-за прикорму змінюється склад випорожнень і сечі, в результаті цього нерідко на шкірі дитини можуть з’являтися небажані роздратування і дерматити.

  Хлопчиків слід підмивати раз в три години і після кожного сечовипускання, спорожнення кишечника. Роблять це під проточною водою, промиваючи сідниці, статеві органи і складочки. Також можна покласти немовля на пеленальний столик і видалити забруднення марлею або ватою з мильним розчином. Щодня слід видаляти і надлишок смегми в препуции. Догляд за дівчатками аналогічний, за винятком того, що їх підмивають спереду назад.

  Гімнастика та навчальні заняття

  З дитиною потрібно проводити багато часу, адже тільки в процесі спілкування з дорослими він вчиться здійснювати незнайомі йому дії, навчається правилам ігор, отримує знання про побутових явищах і об’єктах, тренує свою пам’ять і мислення. Для навчання і розвитку маляті поки не потрібні якісь спеціальні ігри, але прості вправи та заняття допоможуть йому пізнавати навколишній світ, удосконалювати свої розумові здібності і моторику:

  • корисно читати дитині вірші, співати пісні або неголосно включати приємну музику навіть під час гімнастики і масажу;
  • бажано багато розмовляти з ним, так він швидше зможе складати склади в прості слова, і, одночасно, дізнаватися багато нової інформації, розширюючи свій кругозір;
  • для формування органів слуху можна прослуховувати з дітьми класичні твори, музику природи – шум дерев, звуки морського прибою і дощу, також підійдуть будь-які музичні іграшки;
  • великі дитячі книжки з яскравими картинками допоможуть малюкам краще розрізняти кольори і форми предметів, для вдосконалення дотику давайте їм іграшки з різною фактурою – гладкі, шорсткі, пористі.

  Масаж і гімнастичні вправи для немовлят необхідні – вони сприяють розвитку навичок у зміні положень тіла, поліпшують спритність ручок, зміцнюють м’язи, підтримуючи їх у тонусі.

  Для поліпшення дрібної моторики і координації корисно піднімати і опускати ручки немовляти, витягати їх уздовж тіла, схрещувати на грудях. Важливо навчати малюка перевертання з животика на спинку і назад. Для того щоб зміцнити мускулатуру спини, корисно вправа «Плавання». Для цього немовля кладуть на животик, заводять під його тіло руку і злегка піднімають на кілька секунд.

  Прийоми масажу, залишаються тими ж, що і на перших місяцях. Надзвичайно корисним є зарядка на фітболі – крім того, похитування, лежачи на спинці і животі, доставляють дитині масу задоволення.

  Ознаки відставання у малюків

  Дорослим важливо уважно стежити за успіхами свого малюка і своєчасно виявляти будь-які порушення в його розвитку. Якщо вони займаються з немовлям, дотримуються режиму, але дитина не володіє якимись навичками або веде себе неадекватно, потрібно показати його педіатра.

  Існують симптоми, які можуть підтвердити побоювання батьків:

  • у малюка триває прояв рефлексів, яким пора згаснути;
  • малюк, практично, не реагує на будь-які звуки, що може означати відхилення в розвитку слухових органів;
  • відсутня реакція на біль;
  • немовля перебуває в сонливом стані, не проявляє інтересу до ігор, мало рухається, не реагує, коли до нього звертаються.

  У чотиримісячному віці діти вже вільно утримують іграшки, вміють самостійно перевертатися, тримати голівку, а деякі навіть намагаються сідати. Якщо ваша дитина не виробляє такі дії, можна говорити про відхилення. Можливо, були втрачені якісь важливі пункти добового розкладу, порушений нормальний сон малюка або схема годівлі. У цьому доведеться розбиратися.

  Саме з цієї причини лікарі і психологи рекомендують вводити для новонароджених режим дня дитини в 4 місяці вже пізно привчати до організованості – робити це треба, набагато раніше, з перших тижнів після народження. І тоді можна уникнути безлічі проблем, пов’язаних з його розвитком.

  ? режим дня в 3 місяці режим дня в 5 місяців ?

  Розпорядок дня дитини в 4 місяці: відео

  Дякуємо за інтерес до статті «Режим дня дитини в 4 місяці + таблиця по годинах». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради