Примірний Режим дня дитини в 3 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні

Примірний Режим дня дитини в 3 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні

Нижче ви знайдете приблизний режим дня дитини в 3 місяці з таблицею по годинах — для дітей, які перебувають на штучному та грудному вигодовуванні – сон, харчування, гігієнічні процедури, який відрізняється від розпорядку дня в 2 місяці.

Помітні зміни відбуваються у фізіології та психології тримісячних дітей. Це черговий етап розвитку, при якому необхідно грамотно спланований режим дня дитини в 3 місяці він потрібен і батькам, так як він спрощує процес щоденного догляду за малюком і гармонізує обстановку в сім’ї. Варто розібратися, з яких подій полягає день немовляти, і як можна знайти час для важливих справ і відпочинку мами.

Режим дня дитини в 3 місяці таблиця по годинах

Отже, малюк росте, змінюється, у нього з’являються нові потреби, і батькам потрібно вміти задовольняти їх для подальшого успішного розвитку. Дівчатка і хлопчики в цьому віці вже не настільки безпорадні – здорові малюки рухливі, активні, шукають спілкування, зміцнюють зв’язок з матір’ю через обійми, спільні ігри і заняття.

У цей час в їх організмі відбувається ряд важливих змін, які відбиваються і на зовнішньому вигляді:

 • За місяць малюки набирають 600-700 грамів, виростають на 2-3 сантиметри, у них збільшується розмір грудної клітки і головки.
 • При регулярних заняттях підвищується відсоток м’язової тканини, і мускулатура стає більш міцною, причому з’являється сила, як в ручках, так і ніжках, зміцнюється хребетний стовп і м’язів шийно-комірцевої зони, і дитина може утримувати голову, досить довго.
 • Дорослі, бояться, що їхні діти залишаться такими ж товстенькими і кругленькими, як у даний момент, можуть видихнути – як тільки малюки почнуть більше рухатися, від жирової тканини не залишиться і сліду, а у них буде більше пропорційна фігура.
 • Травний тракт продовжує формування, шлунок немовляти виростає за обсягом і тепер перетравлення відбувається якісніше.
 • Також удосконалюються залози внутрішньої секреції – слинні та потові. Перші дають дитині можливість більш зручно висмоктувати молоко, потові залози допомагають контролювати терморегуляцію дитячого організму.
 • Молоко мами, як і раніше, дає малюкові необхідні речовини для нормальної життєдіяльності. Разом з тим, підвищується імунітет дітей, оскільки молоко має у своєму складі антитіла і корисні бактерії, поступово заселяють і захищають кишечник і весь організм від інфекцій.

Діти бачать, чують, починають розуміти мова мами, але це тільки фізіологічні зміни. Рівень їх психіки і розумового розвитку допомагає їм більш узгоджено управляти ручками, з цікавістю розглядати предмети. Через вдосконалення дрібної моторики, розвивається мова, представляє собою агуканье і гуління.

Примірний Режим дня дитини в 3 місяці таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні

У три місяці діточки, надзвичайно, емоційні, у них виходить самостійно перевертатися з боку на бік і на спинку, вони швидко реагують на різні знайомі і сторонні звуки, що сприймають основні кольори, вміють вистачати іграшки.

Такі метаморфози призводять до того, що дорослі розгублюються від безлічі нових нюансів, пов’язаних з турботою про малюка. Якщо при цьому не дотримується розпорядок дня тримісячної дитини, то стає важко контролювати стан здоров’я і настрій маленького чоловічка, і в домі починається справжній розгардіяш.

Всі пункти розкладу, такі як годування, сон гігієна, прогулянки і заняття з малюком нерозривно пов’язані між собою, і якщо дитина вчасно не поїв, або не доспал, то це може призвести до порушень в дитячому організмі, незадовільного самопочуття, капризів, плачу і нервової струсу для батьків.

Поставити все на свої місця зможе лише режим доби за годинами – таблиця, яка створена фахівцями в допомогу сім’ям, в перший раз зіткнувся з доглядом та вихованням дитини.

Однак, крім сухих цифр, до речі, умовних, матері і батьки повинні добре собі уявляти, як правильно годувати, вкладати спати або купати тримісячного малюка. Про це і поговоримо.

Дитячий сон у три місяці

Сон – важлива складова дитячого розвитку у віці трьох місяців. Тепер дітки сплять приблизно на годину менше, а вночі тривалість відпочинку доходить до 8 годин. Незважаючи на те, що дитина стає більш активним, в силу росту м’язів, він швидко втомлюється і йому потрібен денний відпочинок. В ідеалі, маляті необхідно відпочивати до 3-4 разів в перебігу дня за півтори години. На ділі така схема актуальна не завжди діти можуть спати більше або менше, що залежить від живлення і активності, але вночі багато прокидаються від голоду і звичний ритм може збиватися.

Дорослі, помітивши, що малюк виявляє симптоми стомлення, повинні на це відразу відреагувати, і як можна швидше вкласти дитину в ліжко. В іншому випадку, його організм буде синтезувати речовини, які повинні протистояти втоми і сну. Якщо це відбувається періодично, результатом може стати розлад сну і важке засинання.

Основні симптоми, які необхідно фіксувати:

 • хаотичні рухи ручками і ніжками;
 • позіхання;
 • малюк кулачками тре оченята.

Особливо потрібно звертати увагу на ігри дитини, особливо, коли незабаром має відбутися укладання. Дітей потрібно заздалегідь зупиняти від занадто емоційних ігор і заспокоювати, інакше вони будуть погано відпочивати, вести себе неспокійно, плакати.

Більшість проблем, пов’язаних з поверхневим, неміцним сном і складним засипанням обумовлено коліками, малої рухової рухливістю, задухою, незручним одягом або перезбудженням. Якщо малюк здоровий, і у нього спостерігаються такі порушення, швидше за все, задіяний психологічний аспект. Тому важливо, щоб дитина розумів відмінність між вночі і вдень.

Досягти цього можна:

 • не залишаючи вночі в дитячій включений нічник;
 • намагаючись не затінювати днем вікна, за винятком випадків, коли сонячні промені проникають прямо в кімнату;
 • стежачи за провітрюванням приміщення вдень і ввечері;
 • проводячи перед нічним відпочинком ритуальне купання, додаючи у воду заспокійливі трави.

Поряд з тим, що бажано дотримувати режим дня дитини в 3 місяці і класти його в одне і той же час, не треба давати йому груди, щоб заспокоїти. З одного боку, в цьому немає нічого поганого. Але центри голоду і сну знаходяться в одній області мозку, і така асоціативність може стати причиною того, що в дорослому стані дитина почне «заїдати» будь-які свої проблеми, а це рано чи пізно призведе до надмірної ваги.

Взагалі в тримісячному віці полегшити відхід дитини до сну можна за допомогою тугого сповивання, щоб він не заважав собі розмахуванням ручками, тихій приємною музикою, наприклад, мелодіями на фоні звуків природи – дощу, легкого шуму води в струмку.

Якщо мама звикла вставати рано, а пізно лягати, малюк може також підпадати під такий неправильний ритм, і надалі, це може принести чимало проблем.

Краще, коли є така можливість, перебувати з немовлям далеко від забрудненого і гучної атмосфери мегаполісу, за містом, це найкраще рішення при проблемах зі сном. До того ж, і екологія там більше підходить для маленької дитини.

Щоденні прогулянки позитивно впливають на засипання і відпочинок крихітки, але вони залежать від погодних умов. У три місяці діти можуть з цікавістю спостерігати за всім, що відбувається навколо, а тільки потім міцно засинають. Бажано, не позбавляти їх цього задоволення і при можливості тримати вертикально.

Графік харчування тримісячного малюка

Інтенсивне зростання дитини і маса його тіла залежать від багатьох факторів. Це вага при народженні, статева приналежність, нормальний сон, а також генетична програма, закладена в його організмі. Але не менш важливо і його спосіб годування. При налагодженому графіку дня, як правило, з цими показниками розвитку проблем не буває.

Діти на грудному вигодовуванні, по-справжньому, трудяться, висмоктуючи мамине молоко. Причому вони на підсвідомому рівні знають, скільки їм необхідно. Спробуйте відняти у нього груди, і побачите, як буде обурений дитина. Зате, коли він наїдається, то швидко і легко засинає. Тому хочеться порадити жалісливим мамам, не намагатися нагодувати немовля посытнее – при надлишку їжі дітки можуть ухилятися від їжі із-за втрати апетиту, а то й, взагалі відмовитися від грудей.

В середньому, на добу тримісячний малюк може випивати до 800 мл їжі, але оскільки молоко засвоюється швидко, він регулярно відчуває голод. Можливо саме в цей момент слід подумати про перехід на годування на вимогу, правда, доведеться стежити за тим, щоб дитя не переедало. Для цього варто ретельно продумати годинник прийомів їжі. До грудей дитину можна прикладати до 12 разів на день з перервами на дві години, а вночі від 2 до 4 разів. Особливо, така схема актуальна, коли у матусі відбуваються перебої з виробленням молока – часте прикладання допоможе відновити лактацію.

Помилкою в три місяці може стати догодовування дитини, причиною її, звичайно, є збільшення апетиту через зростання рухливості. Але тоді насилу складений розклад може впасти, так що педіатри рекомендують годування за графіком. Матусям потрібно уважно стежити за немовлям, щоб зрозуміти, сита вона чи голодна, а раннє привчання до пляшечці, що для нього, набагато простіше, може викликати повну відмову від грудей.

Якщо ж унаслідок неможливості годування материнським молоком, дитина знаходиться на штучному харчуванні, то для нього важливий строгий розпорядок по годинах, однак обсяг порцій може змінюватись, в залежності від запитів немовляти.

Головні, пов’язані з цим способом, правила:

 • дотримуватися рецептуру приготування суміші точно по інструкції;
 • виключити з’єднання в одній пляшечці різних видів харчування;
 • дотримуватися рекомендованого об’єму порції або трохи більше;
 • додатково пропонувати малюкові воду.

Не можна змушувати дитину їсти більше, до того ж треба пам’ятати, що залишки суміші не можна використовувати повторно.

До речі деякі діти вже три місяці можуть відмовлятися від нічних прийомів їжі, а якщо мама втомилася і хоче виспатися, то можна трохи збільшити кількість їжі перед сном малюка.

Вибираючи суміші для дитини, керуйтеся здоровим глуздом, напевно, найкращим варіантом є адаптоване харчування, крім того, слід враховувати особливості дітей і їх схильність до алергічних реакцій. Так що буде краще купувати гіпоалергенні продукти.

Гігієна та фізичні вправи

У тримісячних діток ніжна і чутлива шкіра, тому підтримувати її чистоту потрібно регулярно, не тільки купаючи раз в день, але й дбаючи про малюків протягом всього дня. Будинки, як і при виході на вулицю, не варто кутати дитини, так як це неминуче призведе до появи подразнень, пітниці або попрілостей. Висока температура небезпечна, адже у дитини вже виділяється піт, і він може негативно впливати на шкірний покрив.

У цьому віці виконуються традиційні гігієнічні процедури:

 • умивання теплою водою;
 • очищення шкіри за вушками, промивання носика, вічко і шиї;
 • підмивання з подальшим використанням крему, тальку;
 • водні процедури в дитячій або дорослій ванні, іноді із застосуванням трав для розслаблення, тепер ця процедура може тривати до 20 хвилин.

Але у мами з’являються і нові обов’язки – у дітей починають рости нігтики і їх потрібно періодично обстригати і чистити. Для цього використовують манікюрні щипчики або ножиці.

Масаж для малюків, як і раніше важливий, він може розслабити перед сном або, навпаки, викликати активність і піднесений настрій. Тепер, крім погладжування, можна злегка розтирати шкіру немовляти. Зазвичай починають з ручок і ніжок, переходять на область животика. Завершується сеанс масажуванням спинки і сідниць.

Після такого розігріву можна приступати до гімнастичним занять з дитиною. Основні прийоми – згинання стоп і рук, підйом і опускання витягнутих ніжок, витягування ручок в положенні лежачи на спині, стимуляція малюка до повзання.

? режим дня в 2 місяці режим дня в 4 місяці ?

Розпорядок дня дитини в 3 місяці: відео

Щодня дотримуючись режим дня дитини в 3 місяці, батьки отримують можливість забезпечити малюкові правильне харчування, здоровий сон, бадьорість і гарний настрій. І, безумовно, це позитивно впливає на її всебічний розвиток, психіку та інтелект.

Дякуємо за інтерес до статті «Режим дня дитини в 3 місяці». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні

Всього вам доброго!

Моя довідка - Корисні поради