Примірний Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сім’я і мама

Примірний Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мамаНижче ви знайдете приблизний режим дня дитини в 11 місяців з таблицею по годинах — для дітей, які перебувають на штучному та грудному вигодовуванні.

Якщо до одинадцятого місяця малюк живе за правильно спланованому розпорядку, у нього не виникає будь-яких проблем, пов’язаних зі сном, їжею і іншими видами діяльності.

Серйозних змін не передбачається аж до року, так що з попереднім місяцем великих змін в розпорядку дня немає, але важливо підтримувати режим дня дитини в 11 місяців – від цього залежить майбутня адаптація до умов дитячого садка. Варто поговорити про деякі особливості цього періоду і помилки, із-за яких порушується нормальне протікання життя немовляти.

Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах

Дитина продовжує освоювати нові види умінь і удосконалювати набуті навики. Час активних ігор збільшилася і його потрібно розподіляти з розумом. Незважаючи на важливість фізичної підготовки малюка, рухливі ігри та гімнастику можна проводити напередодні сну немовляти, коли він голодний або в поганому настрої.

До того ж тепер доведеться невпинно стежити за тим, щоб дитина не був травмований – він тільки починає ходити, схильний до падінь та ударів, і йому необхідний постійний догляд. Зарядку краще здійснювати в першій половині дня, проводячи музичні й мовні заняття після обіду.

Читайте також:

Що повинен уміти дитина в 11 місяців

Що повинен уміти дитина з народження до 1 року по місяцях

Як швидко відучити дитину від памперсів і привчити до горщика

Послідовність прорізування зубів у дітей

Як швидко навчити дитину самостійно їсти ложкою

Як відучити дитину від грудного вигодовування — легко та швидко

Педіатри рекомендують рано піднімати дитини, оскільки батьки зможуть здійснити всі необхідні справи, адже тепер потрібно не тільки навчати малюка різними видами творчості, але і прищеплювати йому хороші звички. Оптимальний час 6-6.30 ранку, коли дітей годують грудним молоком або адаптованою сумішшю.

Новий розпорядок дня 11 місячної дитини передбачає зменшення сну малюків днем. Якщо раніше передбачалося укладати їх двічі по 2 години, то тепер тривалість відпочинку становить півтори години. Можливий і варіант з одноразовим укладанням на 2-3 години, якщо при цьому дитина відчуває себе бадьорим і зберігає відмінний апетит.

Але поки до такого графіку готові не всі діти. Щоб поступово підвести їх до одного тихому годині, можна поєднати прогулянку на повітрі зі сном. В таких умовах можна заспокоїти навіть гіперактивного малюка, якого потрібно довго готувати до укладання. Насичення організму киснем, звуки природи допоможуть йому швидко розслабитися і добре відпочити, щоб продовжити пізнання світу.

З нововведень в харчуванні дітей – поява в раціоні твердої їжі. В 11 місяців їм вже можна давати маленькі шматочки яблук, сухариків, але робиться це, якщо у дитини є, як мінімум, чотири зубика.

Примірний Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Діти все більше тягнуться до нових знань і вражень, у них розвиваються органи почуттів і мозкові півкулі. Зараз дуже важливо слідувати усталеним графіком або трохи підредагувати його по годинах – таблиця із зазначенням оптимальних годин і тривалості різних занять допоможе внести потрібні поправки, і зробити його більш зручним для всіх.

Сон дитини в 11 місяців

Сон дітей 11 місяців триває до 13-14 годин на добу, при цьому простежується тенденція зростання часу нічного відпочинку і скорочення денних укладань. Це пояснюється тим, що вдень малюки віддають перевагу активному проведенню часу.

Але відновлювати сили після інтенсивного руху та занять для розвитку інтелекту їм, як і раніше, необхідно вночі і 1-2 рази вдень:

 • під час сну відбувається регенерація, оновлення і зростання тканин і органів, формування життєво-важливих систем;
 • маленька людина набирається сили, що запобігає втомі, нерідко стає причиною падінь і травм;
 • у стані сну виробляються антитіла, клітини імунної системи, що є природним бар’єром для проникнення в дитячий організм інфекцій;
 • оскільки уві сні протікає ріст і розвиток мозку, дітки обробляють отриману в моменти неспання інформацію, таким чином, поповнюється запас знань, закріплюються важливі навички;
 • саме під час сну здійснюється відновлення нервової системи, що забезпечує дитині гарний настрій, робить його більш товариським, психічно стійким.

Крім цього, зростання дитини відбувається саме у сні – чим довше він триває, тим швидше вони ростуть фізично, емоційно і психічно.

Часто порушення сну трапляються у одиннадцатимесячных діточок через недотримання елементарних правил підготовки до сну, коли приводиться в порядок його ліжечко, на дитину надівається чистий одяг, кімната, як слід, провітрюється.

Але є й інші причини того, що карапуз не висипається і погано себе почуває:

 • малюк може бути голодний;
 • його надто швидко переклали в ліжечко;
 • дає про себе знати мокру білизну;
 • в кімнаті занадто сухе повітря і з-за цього носик дитини закладений;
 • в квартирі задуха;
 • дитина спить неспокійно через прорізування зубів, або у нього є якесь захворювання.

Також батькам варто запам’ятати, що не можна допускати куріння, навіть у сусідній з дитячій кімнаті, не варто закривати чим-небудь голівку малюка, і накривати його теплою ковдрою.

Коли малюк позбавлений нормального відпочинку, це можна помітити за такими ознаками:

 • в активні годинник дитина поводиться нервово, у нього немає інтересу до ігор, він часто вередує і не може займатися чимось самостійно;
 • якщо дитина не доспал вдень, до вечора він буде плакати і кричати;
 • втрата апетиту – закономірне явище при розладах сну;
 • коли дитина засинає більше 20 хвилин, перевертається і вередує, це ознака сильної втоми.

Деякі діти можуть прокинутися вже до півночі – це теж доказ того, що вони мало відпочивали вдень. Значить, треба збільшити час тихої години, а ввечері укладати їх раніше. Не можна забувати і про користь прогулянок на свіжому повітрі. Два рази в день по 2-3 години – це той мінімум, який дітям необхідний.

Як правило, всі батьки знають, як виглядає малюк, готовий до сну. Він позіхає, тре оченята, його рухи ручками і ніжками стають хаотичними. Такі моменти не можна пропускати. Поряд з цим, укладати малюка потрібно в один час, який для цього встановлено. Виходить, що режим дня дитини в 11 місяців повинен підтримуватися неухильно, якщо дорослі не хочуть зіткнутися з безліччю проблем.

Харчування дитини в 11 місяців

Головна відмінність дитячого харчування від попереднього місяця – більш різноманітне меню, і більший об’єм їжі, який потрібно підрослому маляті.

Не варто скорочувати частоту прийомів і переводити дітей на чотириразове харчування, тим більше, відмовлятися від природного вигодовування груддю. Помилково думати, що ранкова і вечірня порція материнського молока може ускладнити звикання дітей до твердих продуктів. В даному випадку одне іншому не заважає, а молоко все ще являє собою джерело багатьох цінних мінералів і мікроелементів, яких потребує дитячий організм. До того ж догодовувати молоком дитини на грудному вигодовуванні мама може в будь-який час, коли їй це зручно, адже основну, звичайну їжу він отримує регулярно.

Дітям на штучному вигодовуванні також рекомендується давати адаптовану суміш або спеціальне дитяче молоко, в якому добре збалансовано вміст заліза і інших корисних компонентів. Принаймні, багато продовжують додавати ці продукти в кашу або поїти ними дітей, поряд з кефіром.

Примірний Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Батькам варто знати, який обсяг кожного продукту повинен бути присутнім в денному раціоні дітей:

 • Каша у цьому списку посідає чільне місце, вона дається дитині вранці і ввечері, в якості гарніру в обід, загальна кількість на день – 200 грамів. Бажано пропонувати малюкові кожен день страви з різних круп, з невеликою кількістю цукру або солі (у дітей вже з’являються свої смакові пристрасті).
 • Кисломолочні продукти вживаються в обсязі 150 грамів, в основному це дитячий кефір, необхідний для оптимального травлення;
 • 90 грамів фруктового або ягідного соку потрібно маляті щодня, краще використовувати плоди, що ростуть в регіоні проживання, червоного кольору. Небажано давати діткам соки з екзотичних фруктів – вони здатні викликати алергію.
 • Овочі використовується у такій самій кількості, і не тільки у відварному вигляді, але і на пару. Вже можна давати немовлятам і сирі, дрібно протерті овочі з рослинною олією у вигляді легких салатиків.
 • Домашній сир (не ринковий і не магазинний) потрібно дітям в кількості 50 г в день. Він містить кальцій, настільки важливий для формування кісткової системи і зубів маленької людини.
 • М’ясо в раціоні малюків становить 70 грамів в день, і тепер це не пюре, а парові котлети, фрикадельки і тефтелі м’ясні запіканки.
 • Рибка також присутня в меню (60 грамів). Насправді, рибні страви досить пропонувати дітям пару раз в тиждень, але використовувати можна тільки свіжу, на крайній випадок, свіжоморожену. Поки мова йде лише про нежирних сортів, таких як, морський окунь, судак, тріска або хек. Небажано надто рано вводити в меню рибу дітям, схильним до алергії. В 11 місяців не підійдуть для використання породи з середньою і високою жирністю.
 • Добова норма масла, як рослинного, так і вершкового, все також обмежена 5 грамами, і це перевищувати кількість не можна.
 • Хлібні вироби, печиво, сухарики потрібні для того, щоб малюк вчився гризти і жувати. П’яти грамів в день, цілком достатньо. Кращий варіант – дитяче печиво, яка, одночасно, є для діток ласощами. Хліб давати можна, але тільки у вигляді невеликого шматочка пшеничного м’якушки разом з сиром або бульйоном.
 • У віці 11 місяців діти звикають їсти ложкою, хоча не у всіх це виходить добре. Їжа, хоч і не подрібнюється до стану пюре, не повинна містити дрібні шматочки. Оскільки в цей час формуються смакові уподобання дітей, батьки повинні враховувати їх побажання, і урізноманітнити повсякденний раціон.

  Догляд за дитиною та її розвиток

  При нормальному розвитку здорова дитина проводить багато часу на підлозі, тому батькам важливо стежити за чистотою підлоги і самої дитини. Малюк вже привчений мити ручки, але цього мало – його важливо купати, підмивати, мити його личко після ігор і прийняття їжі. Тому у мами в запасі завжди повинні бути вологі дитячі серветки, стерильна вата, зволожуюче молочко, крем, дитяча присипка і гіпоалергенне мило.

  Підмивають дітей після кожного стільця – проточною струменем, або витирають його статеві органи і анус вологими серветками. Купання проводять при температурі 34-35 градусів. При виявленні на шкірі подряпин і маленьких ранок необхідно використовувати слабкий розчин марганцівки. Завершується купання обливанням прохолодною водою.

  Особливу увагу звертають на очищення носика від кірочок, промивання очей, чищення зубів. Малюка вже можна привчати самостійно чистити зубки. Мило і шампунь застосовують не частіше одного разу в 2-3 дні.

  Гімнастичні вправи – необхідний пункт у вдосконаленні великої і дрібної моторики. Крім звичних рухів у вигляді присідань, обертань ручками, висов і згинань кінцівок, педіатри радять частіше грати з дитиною в м’яч, використовувати для зарядки фітбол, вчити малюка підніматися і спускатися по сходах.

  Не менш важлива артикуляційна гімнастика, яка полягає в надуванні щічок, втягування повітря при губках, складених у трубочку, яка допоможе діткам більш чітко і вільно вимовляти свої перші слова.

  Для розвиваючих занять в цей період найбільше підходять кубики і конструктори, великі пазли, малювання крейдою, пастельними олівцями і пальчиковими фарбами. Сюжетні ігри з участю дорослих, читання книг, прослуховування музичних композицій і інсценувань допоможе діткам повноцінно розвивати мислення, психоемоційний сприйняття, музичний слух і мовну функцію.

  Підтримуючи оптимальний режим дня дитини в 11 місяців, батьки стимулюють його фізичний та інтелектуальний розвиток, а також роблять його годинник неспання більш цікавими і пізнавальними. Важко переоцінити важливість точного розкладу, адже малюк росте, у нього з’являються свої переваги, і організованість щодо різноманітних справ є хорошою базою для його правильного виховання.

  ? режим дня в 10 місяців режим дня в 1 рік ?

  Розпорядок дня дитини в 11 місяців

  Дякуємо за інтерес до статті “Зразковий Режим дня дитини в 11 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні ». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради