Примірний Режим дня дитини до 12 місяців (1 рік) таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сім’я і мама

Примірний Режим дня дитини до 12 місяців (1 рік) таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мамаНижче ви знайдете приблизний режим дня дитини в 1 рік з таблицею по годинах — для дітей, які перебувають на штучному та грудному вигодовуванні

Малюкові виповнився рік, і це самий справжній, перший ювілей в його житті. Чимало труднощів довелося зазнати батькам, але і немовля, починаючи з перших тижнів свого народження, пройшов нелегкий, але славний шлях, який ознаменований багатьма досягненнями.

На щастя, в більшості випадків, не доведеться кардинально змінювати режим дня дитини в 1 рік (12 місяців) у порівнянні з попереднім місяцем. Але, пам’ятаючи про те, що всі діти розвиваються індивідуально, для деяких з них доведеться переглянути такі пункти розпорядку, як харчування та денний сон.

Режим дня дитини в 1 рік таблиця по годинах

Найбільш точно охарактеризувати однорічного малюка можна, як активного і допитливого дитини, виявляє самостійність і незалежний характер. Це і не дивно, адже тепер йому не потрібно постійно звертатися за допомогою до мами і іншим дорослим, коли він сам може знайти і дістати потрібну іграшку, забратися на диван, піднятися і спуститися по драбині.

До того ж, багато хто вже вміють ходити, але, як правило, все ще спираючись на руку батьків або меблі. Що стосується повзання, в цьому дітлахи просто специ – вони роблять це так спритно і швидко, що за ними важко наздогнати.

Ходьбу малюкам теж скоро вдасться освоїти повністю, незважаючи на те, що поки у них спостерігається оборотне плоскостопість, з приводу якого так переживають недосвідчені молоді батьки.

Одним словом, опорно-руховий апарат малюка набирає силу, вдосконалюються необхідні для подальшого життя навички, завдяки збільшенню активності дітей протягом дня.

Одним з важливих змін в 12 місяців є перехід деяких діточок на один денний сон. Слід відразу зазначити, що малюк повинен бути до цього готовий, але кому-то все ще необхідно два денних відпочинку, щоб відновлювати сили, тому для них розклад змінювати не слід.

Інша справа, коли наявні ознаки готовності:

 • дитина не хоче спати вдень, особливо в другій половині дня;
 • його важко укласти увечері і заснути він може лише пізно вночі;
 • малюк добре спить вранці, але при двох тихих годин у денний час, починає пробуджуватися в ранковий час все раніше і раніше.

Такі дітки можуть не відчувати втоми, практично, 5-6 годин поспіль, що говорить про зміцнілої нервовій системі. І, звичайно, в цьому випадку потрібен новий розпорядок дня однорічної дитини.

У ньому, крім одного тихого години, зміниться частота годувань дитини. Для таких діточок передбачено чотириразове харчування, але порції, які вони при цьому отримують, повинні бути більше.

Примірний Режим дня дитини до 12 місяців (1 рік) таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Ще раз підкреслимо, що більшість дітей переходять на одноразовий денний сон ближче до півтора років, і батькам не варто спеціально привчати дітей до такого графіку. Це може мати неприємні наслідки. Малюк буде постійно відчувати себе втомленим, млявим, сонним, погано спати ночами, крім того, з-за цього у дітей часто знижується імунітет.

У зв’язку з виправленнями годин сну, змінам підлягають і інші види денної діяльності, це передбачає новий варіант розкладу по годинах – таблиця, подана нижче, допоможе правильно розподілити час.

Сон дитини в 1 рік

В 12 місяців малюк спить 13-14 годин і 11 годин припадає на нічний час. Вдень це може бути одне або два укладання з півтори чи дві години.

Не варто нагадувати, що сон немовляти має бути повноцінним для його здоров’я і нормального розвитку психіки. Під час неспання він отримує багато яскравих вражень, і мозку необхідно переробити масу цієї інформації, до того ж, малята витрачають велику кількість енергії, яку треба відновлювати.

Сон у цьому віці поділяється на глибокий і поверхневий. Фаза швидкого руху очей спостерігається, в основному, до обіду і дозволяє маляті релаксувати, що важливо для розвитку інтелекту. Після обіду, відпочинок передбачає глибоку фазу, підтримуючу хороший фізичний стан малюка.

Завданням дорослих на цьому етапі є:

 • чітке дотримання режиму сну, що передбачає вкладання в одні і ті ж години;
 • спостереження за тим, щоб малюк не перевтомлюватися.

Якщо дитина знаходиться в збудженому стані, а час тихої години пропущено, можна укладати його в ліжко насильно.

Нерідко порушення розпорядку дня пов’язано з тим, що відсутні методичні ритуальні приготування, а також важливі складові швидкого засинання, такі як купання, масаж, приглушення світла і звуків.

Більшість проблем, пов’язаних з дитячою безсонням, виникають із-за фізіологічних процесів. Нервова система малюка ще не здатна впорядкувати всю що надходить у мозок інформацію. З-за цього вночі трапляються часті пробудження, дитина спить тривожно, може плакати і вередувати.

Нерідко причиною поганого сну стає жвавий, життєрадісний темперамент дитини, який є активним протягом всього дня, багато рухається і спілкується з дорослими та однолітками. Підвищена збудженість зберігається до вечора, і зняти з себе напругу таким діткам, надзвичайно складно. У такій ситуації ритуальні дії перед сном просто необхідні.

Ще одна причина порушення сну – хворобливі відчуття, застуда, коли у малюка нежить, що не дає йому повноцінно дихати, прорізування зубів, висока температура. Збої в розкладі годувань також можуть вплинути на якість відпочинку.

Існують і психологічні передумови до розладу природного сну дитячого організму – страх темряви, самотності, некомфортна, нервова обстановка в будинку, скандали між батьками. Всі ці фактори негативно позначаються на самопочутті і психічне здоров’я дитини.

Особливості харчування в 1 рік

Грамотно складений режим дня дитини в 1 рік повинен включати розумне планування годувань маленької дитини. До цього часу в дітей вже є близько 8 зубів, в їх організмі налагоджена ферментація, яка робить можливим засвоєння більш складних продуктів і страв, що сприяє переварюванню збільшився обсяг шлунка.

У малюків вдосконалюється жувальний навик, і формуються смакові уподобання. Але, незважаючи на такі зміни, дитячий раціон не повинен зазнавати істотних змін.

Звичайно, їжа вже може подаватися в більш крупному, твердому вигляді, але поряд з цим, в меню повинні залишатися напіврідкі страви – каші та гарніри, приготовані з помірним подрібненням інгредієнтів.

Харчування дітей на грудному вигодовуванні в цей період може спантеличити багатьох батьків. Малюки починають задовольнятися меншою кількістю їжі і відмовлятися від деяких продуктів. Це пояснюється тим, що зростання дітей кілька загальмовується.

Примірний Режим дня дитини до 12 місяців (1 рік) таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Все, що в цій ситуації можна порадити дорослим – зробити дитяче меню більш корисним і різноманітним. Немовлята поки ще не відмовилися від маминого молока, але використовують його, швидше, як важливу біологічну добавку, склад якої багатий вітамінами і мінералами.

В залежності від частоти денного сну дітлахи можуть харчуватися, як 4, так і 5 разів, і відрізнятися їх раціон буде лише порційним кількістю.

Годування малюків на штучному вигодовуванні мало чим відрізняється від харчування немовлят. Вони можуть також використовувати молочну суміш в ранковий і вечірній час, іноді дітки їдять дитячим харчуванням або відмовляються від нього, повністю переходячи на дорослу їжу.

Щодо продуктів, які їдять діти в рік, перелік їх залишається таким же – молоко, кисломолочна продукція, каші та овочі, фрукти, пшеничні хлібні вироби, риба і м’ясо, зелень і масло.

В середньому за день дитина з’їдає до одного кілограма їжі, велика частина (360 грамів) припадає на обід. Дітям важливо давати пити між прийомами їжі. Достатньо 300 мл чаю без цукру, відвару або звичайної кип’яченої води. Це необхідно, так як травлення вимагає додаткової рідини, дитячий організм поки ще має недосконалою терморегуляцію і схильний до перегріву, а також у малюків часто трапляється запор.

Догляд за однорічними дітьми

Уміння дитини ходити до року життя дає можливість зробити деякі гімнастичні вправи більш складними, крім того, виконувати їх можна з різних положень (лежачи, сидячи і стоячи. Прийнятно використовувати для зарядки м’ячі, фітбол, кільця з якісного пластику, дерев’яні палички. Тривалість комплексу, що включає вправи і масаж, в цьому віці складає півгодини. При використанні масажу допустимі нові прийоми у вигляді легкого поколачивания, розминка з одночасним пощипування. Звичайний час занять – через 40-60 хвилин після їжі, щоб немовля не був голодним.

Основні рухи, які вважаються найбільш корисними:

 • підйом випрямлених ніжок;
 • перевороти з живота на спинку;
 • присідання з підтримкою;
 • обертання ручками;
 • нахили вперед з прямими ніжками.

Однорічний карапуз відрізняється підвищеною активністю, і здатний залізти куди завгодно, не рахуючи того, що багато пересувається по підлозі. Тому обмивати його доводиться кілька разів протягом дня, це стосується личка і рук, які необхідно мити не тільки перед їжею, але і після туалету, по завершенню прогулянки на вулиці.

Ранкові вмивання передбачають гігієну личка, вушок і ротової порожнини, у зв’язку з цим, у дитини повинні бути власні гігієнічні приналежності – щітка, мочалка, рушник і гребінець.

Будь-які засоби для миття повинні бути дитячими, оскільки дорослі можуть мати агресивний склад, сушити шкіру, викликати роздратування і алергію. У ванночку можна класти спеціальний гумовий килимок, який запобігає ковзання, але доглядати за малюком доведеться все одно.

Доглядати за зубками можна за допомогою м’якої дитячої щіточки, а застосовувати зубну пасту для маленької дитини слід тільки тоді, коли він навчиться полоскати рот. Це немовля повинен робити регулярно до і після їжі.

Час прогулянок, а їх повинно бути не менше двох на день, залежить від погоди. Не варто гуляти з дитиною в сильні морози, влітку в жаркі дні, слід бувати на свіжому повітрі до 11 годин ранку і після 16 годин, коли спадає спека, і сонце не так небезпечно для здоров’я малюка.

Як розвивати малюка в рік

Для розвитку дитини в різних напрямках потрібні регулярні заняття:

 • Дітям необхідні іграшки у вигляді толокаров і каталок, які допоможуть їм швидше освоїти ходьбу. До того ж батькам не потрібно буде постійно водити малюка, притримуючи його за ручки.
 • Продовжуємо удосконалювати дрібну моторику – для цього гарні різні види занять – малювання, ліплення з тіста, кольорового пластиліну, створення нескладних аплікацій. Можна купити дитині прості пазли, мозаїки, м’який конструктор, зайнятися з малюком сортированием дрібних предметів, пересипанням круп, шнурівкою за методом Монтессорі.
 • Діти люблять, коли їм читають цікаві книжки – казки, дитячі оповідання, веселі вірші. Якщо при цьому вони розглядають яскраві ілюстрації, вони швидше запам’ятовують нову інформацію, розширюють кругозір, знайомляться з новими словами. Обговорюючи прочитання кожного твору, можна підвищувати розумовий та мовленнєвий потенціал діточок, контролювати, наскільки правильно вони вимовляють слова.
 • Для однорічних дітей корисні будь-які музичні заняття, а слухати музику можна під час зарядки. Для розвитку музичного слуху і ритму запропонуйте дитині іграшкові інструменти – барабан, сопілки, бубни або ксилофон.
 • У рік дітки вже освоюють рольові ігри, але, крім іграшок і ляльок, з ними можна грати в театр, використовуючи пальчикові фігурки-персонажі. Такі вистави корисні для розвитку мислення і мовної функції.
 • Спільні ігри і уроки повинні бути гармонійно вписані в дитячий розпорядок дня, більш активні проводяться до обіду, а спокійні можна проводити у другій половині дня, не боячись, що малюк перевозбудится перед нічним відходом до сну.

  ? режим дня в 11 місяців режим дня в 2 роки ?

  Розпорядок дня однорічної дитини: відео

  Правильний режим дня дитини в 1 рік передбачає, максимально зручний для його життя розклад, яке повинно відповідати всім основним потребам. Привчаючи малюка з раннього дитинства до організованості, батьки дають йому можливість плідно розвиватися, виробляти самодисципліну і набувати корисні звички.

  Дякуємо за інтерес до статті “Зразковий Режим дня дитини в 1 рік таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні ». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради