Примірний Режим дня дитини 7 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сім’я і мама

Примірний Режим дня дитини 7 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Нижче ви знайдете приблизний режим дня дитини 7 місяців з таблицею по годинах — для дітей, які перебувають на штучному та грудному вигодовуванні

Не важко уявити, яку радість викликають у батьків успіхи малюків, переступили рубіж в 6 місяців. Крім фізичного зростання і помітних змін у зовнішності, змінюється їхня поведінка – погляд і мова стають усвідомленими, а дії більш послідовними.

Але попереду ще багато вершин, які їм потрібно взяти, і допоможе в цьому режим дня дитини, в 7 місяців він має свої особливості, що стосуються його зростаючих потреб.

Режим дня дитини 7 місяців таблиця по годинах

Трансформації з організмом дитини відбуваються щомісяця, а окремі прориви в свідомості і неймовірні вміння вражають дорослих, мало не кожен день. Це природний процес розвитку здорового малюка, який треба підтримувати і стимулювати.

Гарний настрій, життєрадісність, активність у пізнанні навколишнього оточення – ознаки, що вказують на те, що повністю задоволені всі потреби дитини. Будь-які порушення відразу відбиваються на самопочутті дітей, тому і потрібно дотримуватися розпорядок дня семимісячної дитини.

Після першого півріччя життя у немовлят відбувається інтенсивний розвиток мозкових півкуль, загострюється слух і зір, зміцнюється мускулатура, що дає їм можливість пересуватися без допомоги мами.

Пропорції тіла дитини стають більш гармонійними, оскільки витягуються його ніжки і зменшується кількість підшкірно-жирової тканини з-за високої рухливості.

Слід подумати, які пункти розкладу необхідно вносити правки на цей раз:

 • виходячи з того, що час неспання поступово збільшується, доведеться переглянути години активних занять та прогулянок;
 • також підлягає коригуванню час денного відпочинку, оскільки вночі діти сплять і рідко вимагають їжі;
 • поступово слід збільшувати кількість нових продуктів прикорму, що ж стосується годувань, частота їх залишається п’ятикратної з інтервалами по чотири години, як і у дорослих.

Щоб оптимально розподілити необхідні справи і догляд за малюком, рекомендується використовувати приблизний графік по годинах, дана таблиця для зручності, як наочний зразок, в який залишиться внести деякі виправлення, що стосуються індивідуальних особливостей дитини та традиційних деталей побуту конкретної сім’ї.

Незважаючи на те, що досі є противники будь-яких розпорядків для дітей, які стверджують, що їх встановлення обмежує творчу особистість дитини, більшість фахівців в області це мають протилежну думку на цей рахунок.

Примірний Режим дня дитини 7 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Організація часу для виховання та догляду необхідна для здоров’я і плідного розвитку малюків, до того ж, це не жорсткі вказівки, а гнучка система, що враховує потреби і можливості дітей та їх батьків.

Особливості годівлі семимісячної дитини

Щоб дитина швидко росла, засвоював нові знання та вміння, йому потрібен добре збалансований раціон.

У малюка вже є певні навички, але щоб перебувати за загальним столом, він повинен вміти:

 • утримувати в ручках кухоль;
 • впевнено сидіти на спеціальному стільчику, не заваливаясь, і не з’їжджаючи з нього.

Багато діток вже використовують поїльник, тому вони швидко вчаться пити з чашки, але батькам необхідно навчити їх користуватися ложкою. Правда, на перших порах дітям не забороняється брати їжу руками, поки не навчаться управління столовими приладами. За столом дорослі повинні показувати наочно, як треба правильно їсти і сидіти. Перший час доведеться використовувати слюнявчики і фартушки, щоб малюк не вимазався їжею з ніг до голови.

Отже, настає час для нової організації харчування, і режим передбачає п’ятиразове годування дитини. Важливою особливістю даного етапу є формування харчового поведінки.

У зв’язку з тим, що материнське молоко дітям на природному вигодовуванні тепер дають лише вранці і ввечері, їх необхідно догодовувати, таким чином, звичайні продукти поступово витісняють його з меню дитини.

Варто поговорити про кількість, яке має з’їдати одноразово семимісячне немовля. В цьому розумінні норма у всіх різна, оскільки залежить від:

 • статури, обумовленого генетикою;
 • рівня фізичної активності;
 • швидкості обміну речовин.

Можна самостійно розрахувати, який об’єм їжі оптимальний для вашого малюка. Він повинен складати 1/8 від його маси тіла на добу. Цю кількість необхідно розділити на кількість годувань. У середньому, дітям потрібно близько 200 грамів за один прийом.

Існує думка, що при достатньому обсязі маминого молока дітям на грудному вигодовуванні не варто вводити прикорм, але це в корені неправильна постановка питання. Аргументувати це можна тим, що малюкам, у яких вже є зубки, необхідно навчитися жувати, а значить напівтвердий і тверда їжа їм необхідна.

Крім того, нові продукти сприяють розвитку ферментації в дитячому організмі, а також потрібні, як джерело вітамінів та інших поживних елементів для відновлення сил, будівництва різних тканин.

На сьомому місяці, крім овочів, каш і соків, в меню немовлят повинні бути присутніми різноманітні страви та харчові компоненти – овочеве та м’ясне пюре, кефір і сир, хліб, сухі галети і печиво, яєчний жовток, каші на молоці та овочевому бульйоні.

Особливо корисні немовлятам каші, переважно, кукурудзяного, рисової та гречаної крупи. Кашки повинні бути досить рідкими, крупу обов’язково подрібнюють до варіння або після неї.

Варять на воді й потім додають в них суміш, молоко або відвар овочів. Жовток дають дітям тільки у вареному вигляді. У семимісячному віці дитині вже можна додавати в гарніри і каші трохи олії рослинного або вершкового (близько 5 грамів або мілілітрів).

При використанні кисломолочних продуктів, їх можна купити у звичайному магазині або на ринку. Краще брати спеціалізовану продукцію для грудних дітей. Якщо у малюка є порушення нирок або швидко заростає джерельце, сир доведеться виключити. Кефір не вживають при розладах кишечника.

Семимісячним дітям на штучному харчуванні пора вводити в меню печінка, страви з нежирних сортів м’яса (телятини, яловичини), кролятину, куряче філе. Вранці і ввечері вони отримують адаптовану суміш.

Режим дня дитини 7 місяців повинен бути складений з урахуванням всіх індивідуальних нюансів, в тому числі, що стосуються типу годівлі. Адже харчування малюка тісно пов’язане з його сном та іншими аспектами життя.

Необхідність повноцінного сну

Моменти відпочинку і активності у дітей в сім місяців повинні бути збалансовані, в іншому випадку, погіршується самопочуття, і можуть виникати проблеми зі здоров’ям та розвитком.

Батькам слід знати точно, скільки спить їхній малюк і уважніше ставиться до таких тривожних симптомів, як:

 • перевертання і вздрагивание уві сні може означати болі в животику з-за дисбактеріозу або скупчення газів;
 • млявість і небажання грати в денний час із-за порушення розпорядку дня;
 • плач вночі, як правило, пов’язаний з відсутністю матері або хворобливим станом;
 • якщо малюк часто гризе предмети, кусається, прокидається вночі і під час денного сну, чухає вушка і щічки, швидше за все, це зубний біль, так само при цьому у нього може бути підвищене виділення слини;
 • поганий сон буває спровокована застудою, закладеністю носика, тому слід перевірити температуру у дитини.

Причиною недосипання і підвищеного занепокоєння можуть стати внутрішні порушення в дитячому організмі з-за нестачі вітаміну Д. Часто є передумовою і неправильно вибудуваний раціон харчування. І нарешті, існують психологічні причини дитячої безсоння – це неблагополучна атмосфера, що панує в будинку. Всі ці проблеми вирішувані, але головне, своєчасно їх виявляти.

У середньому, малюки повинні спати 13-15 годин на добу, 10 з них припадає на нічний відпочинок. Якщо малюка нічого не турбує, вночі він навіть не прокидається, щоб поїсти.

Денні відходження до сну відбуваються у дітей приблизно три рази:

 • Зазвичай, це тиха година вранці, триває 60 хвилин.
 • Трохи довше проспати малюк може після обіду.
 • Ввечері діти не люблять укладатися в ліжко і, всіляко, цього уникають. Тому можна говорити про періодичному сні (не кожен день) ввечері протягом півгодини або трохи більше.

Так що, на практиці виходить, що діти сплять вдень два рази, правда не всі, деякі переходять на таку схему ближче до 9 місяців.

Навіть для здорової дитини важливо щодня створювати оптимальний клімат в дитячій, не забувати кілька разів провітрювати кімнату, забезпечити комфорт, приглушивши гучні звуки і світло. Свіже повітря також необхідний для нормального сну, так що відмовлятися від прогулянок не можна – два рази на день робити це необхідно.

Якщо виникають якісь проблеми, не можна їх ігнорувати. Адже негативні наслідки при відсутності лікування – серйозні психічні та соматичні захворювання.

Догляд за малюком: гігієна

Чистий дитина – здорова дитина, тому гігієнічні заходи повинні проводитися щодня.

Вони включають:

 • Умивання по ранках – слід промити малюкові очі, щічки, шкіру за вушками. Оскільки тепер у нього з’явилися зубки, їх також потрібно очищати. Можна використовувати гумові щіточки, спеціальні серветки або марлю. При цьому очищенню підлягають не тільки зуби, але і небо, мову і десни.
 • Важлива щоденна гігієна носика. Якщо у немовляти у великій кількості утворюються кірочки, їх краще видаляти з допомогою рослинного масла або дитячої аптечної рідини, крім того, варто подумати, щоб як слід зволожити повітря в кімнаті дитини.
 • Підмивання проводять після кожного сечовипускання. Якщо малюк спорожнив кишечник, використовується водний розчин гіпоалергенного мила. Після цього попа дитини повинна бути насухо витерта і змазана зволожуючим кремом або молочком.
 • Купання – не тільки очищення від забруднень, але і величезне задоволення для діточок. Завдяки водним процедурам, у дітей краще розвивається мускулатура, підвищується її тонус, вони швидше засинають. Семимісячних дітей вже можна купати у великій ванні. Шампунь і мило використовується двічі на тиждень, оскільки сушить шкіру. Молочні скоринки на голові дитини іноді зберігаються до 12 місяців, і видалити їх можна, змастивши гліцерином або мінеральним маслом до промивання миючим засобом.
 • Крихітні нігтики також слід регулярно приводити в належний порядок. Для цього підійдуть ножички із закругленими кінцями.

У холодні і вітряні дні потрібно використовувати захисні креми, щоб убезпечити личко дитини від обмороження. Крім водних процедур, малюків бажано гартувати, залишаючи їх роздягненими при температурі 18-20 градусів – повітряні ванни корисні для їх імунної системи, покращують кровообіг і обмінні процеси.

Розвиваючі ігри і зарядка

Фізичні вправи, що проводяться з немовлятами, безпосередньо, пов’язані з масажем. Він може виконуватися до гімнастики, розігріваючи тіло дитини, і після неї з метою зняття напруги.

Масаж передбачає наступні дії:

 • масування ручок, розтирання пальчиків і стоп;
 • підйоми і схрещування ручок;
 • приседы з пози лежачи на спині;
 • масаж сідниць і спинки з погладжуванням і пощипування;
 • підйоми корпусу з положення на животику;
 • згинання і розгинання кінцівок;
 • вставання з підтриманням дитину за ручки;
 • потягування, стимуляція повзання рачки;
 • підйом прямих ніг і підтягування їх до лобик малюка;
 • масаж животика.

Самі цікаві та корисні ігри для дитини в цьому віці – пірамідки, кубики, будівництво будиночків і веж. Також дітям подобаються такі іграшки, як Ванька-Встанька, неваляшка, дзига, із задоволенням грають в хованки, сортер, люблять шукати заховані речі, дивитися картинки, слухати дитячі пісеньки.

Коли мова заходить про здоров’я малюка і його майбутні успіхи, дорослим важливо чітко уявляти, яким повинен бути режим дня дитини в 7 місяців. Це запорука його гармонійного розвитку та розширення можливостей батьків у їх повсякденних справах і турботах.

? режим дня до 6 місяців режим дня в 8 місяців ?

Розпорядок дня дитини в 7 місяців: відео

Дякуємо за інтерес до статті “Зразковий Режим дня дитини 7 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні ». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні

Всього вам доброго!

Моя довідка - Корисні поради