Примірний Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сім’я і мама

Примірний Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Нижче ви знайдете приблизний режим дня дитини 10 місяців з таблицею по годинах — для дітей, які перебувають на штучному та грудному вигодовуванні

Протягом першого року життя новонародженого, фактично, щомісяця, змінюється періодичність і тривалість годувань і сну. З-за цього необхідно постійно пристосовувати режим дня дитини – в 10 місяців дитячі потреби знову зростають у порівнянні з попереднім.

Як правильно розподілити час між різними справами, скільки годин потрібно виділяти для сну і навчальних занять з малюком? Спробуємо освітити всі ці важливі питання.

Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах

Визначними подіями в житті десятимісячного немовляти стає активне повзання, впевнене присадка, утримання в одній ручці відразу двох предметів, перші кроки. Крім того, малюка в цьому віці відрізняє уміння емоційно реагувати на різні явища, наслідування дорослим, розуміння звернених до нього прохань і запитань. В 10 місяців у малюка проявляється самостійність, обумовлена тим, що він навчився переміщатися в просторі, завдяки повзання.

Перші слова, що радують батьків і є показником інтенсивного вдосконалення мовленнєвої функції і загального розвитку психомоторики, інтелекту, «мама» і «тато». Це вже більше, ніж звичайний лепет.

Складаючи новий розпорядок дня десятимісячного дитини, слід приділити увагу сну малюка, який в середньому, становить 13-14 годин, коли він спить вночі до 10 годин, а вдень два рази по 2 години або трохи менше. Якщо режим відпочинку встановлений правильно, не виникне проблем з годуванням – у малюка завжди буде відмінний апетит, бажання багато грати і пізнавати світ.

Багатьох батьків пригнічує, що діти прокидаються дуже рано, але 6-7 годин – це оптимальний час для побудови зручного розкладу. Якщо б вони вставали пізніше, то укладати їх доводилося б дуже пізно, що, по-перше, небажано для їх здоров’я, а по-друге, не залишило б дорослим часу для своїх особистих справ.

Харчування дітей проходить за старою схемою – п’ять разів на день з перервами в чотири години. Перший прикорм залишився позаду, і дитина переходить на дорослу їжу, Знайомлячись з новими продуктами, він продовжує отримувати адаптовану суміш і грудне молоко до нічного сну і після нього. Головна умова – збалансованість раціону і його легкоусвояемость. Як і раніше, малюкам заборонені деякі продукти, здатні провокувати алергічні реакції – горіхи, цитрусові, гриби.

Отже, щоб динамічно розвивати різні аспекти дитячого організму і його особистості, потрібен спеціальний графік по годинах – таблиця, яка допоможе адаптуватися до зростаючим запитам дитини.

Примірний Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

У той же час, грамотно скоригована розклад дозволяє зробити комфортнішим життя дорослих, у яких теж є свої потреби.

Сон дитини 10 місяців

Десятимісячний малюк ще дуже малий для того, щоб демонструвати свій характер, незважаючи на те, що він став більш самостійним. І поведінка, що виражає протест у вигляді істерики і мовчазної невдоволення – зовсім, не маніпулювання почуттями оточуючих, а результат того, що не задоволені його потреби. Часто млявість, капризи і плач – це відображення того, що дитячий організм не встигає відновлюватися після годин неспання.

Вночі дітки можуть проспати до 10 годин, але вдень їм також потрібно відпочивати, кому три, а кому і чотири години. Після прогулянки на свіжому повітрі або активного проведення часу в денний час дитина може проспати і довше, але якщо сон триває занадто довго, бажано будити дитину, інакше він може переплутати день з ніччю.

Іноді проблемою для батьків є вечірнє вкладання дітей, адже тепер їх життя стала більш цікавою, навколо безліч незнайомих речей, які так хочеться помацати і вивчити. Якщо малюк спить тільки раз в день близько трьох годин і при цьому у нього не спостерігається симптомів втоми, то можна не примушувати його до вечірнього сну.

Влаштовувати тихий годину дітям краще всього після другого сніданку в 10.30 – 11.00. Другий раз дитину кладуть після обіду і спокійних ігор о 15.30-16.00.

Примірний Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Вночі, практично, всі діти сплять без перекусів, причому у них з’являються улюблені пози під час відпочинку – одні люблять спати на животику, інші – на боці, у позі ембріона або на четвереньках. Для здорових дітей характерно спати на боці, що говорить про достатню розслабленні і відсутність тривожності. Вони відчувають себе комфортно, і їх ніщо не турбує. Три інші пози можуть говорити про наявність страху, тривожності, внутрішніх причини захворювань і хворобливих станах.

Порушення сну зустрічаються у дітей у цьому віці, та зазвичай вони пов’язані з наступними чинниками:

 • яскраві враження від подій дня і емоційне перенапруження;
 • неможливість розслабитися з-за підвищеної рухової активності у деяких дітей;
 • замерзання або перегрів тіла з-за укутування, дуже високої температури в приміщенні;
 • переїдання або відчуття голоду;
 • початок хвороби, прорізування зубів.

Банальні шви на одязі для сну і незручний матрац також є причинами дитячої безсоння.

Не останню роль відіграє в неспокої малюка вночі нестабільний психічний стан матері, з якою дитина пов’язаний на підсвідомому рівні. Щоб малюк був спокійний і добре висипався, вона повинна сама перебувати в урівноваженому стані і не нервувати.

На якості відпочинку може позначитися і звичка годувати дитину вночі, відучуйте дитя від перекусів – його шлунковий тракт у цей час потребує відпочинку, а не в зайвої порції їжі.

Зрозуміло, ніхто з дітей не застрахований від захворювань, і поширеними патологіями у цьому віці є застуди, розлад кишечника, інфекційні недуги, цистит, неврологічні порушення, рахіт. Зазвичай, при цьому малюк перевертається уві сні, може скрикувати і плакати. При частому виявленні таких ознак розумно показати дитя лікаря.

Нерідко порушення сну пов’язані з тим, що не підтримується правильний режим дня дитини в 10 місяців – з-за цього випливають збої в інших видах діяльності дитячого організму.

Харчування дитини в 10 місяців

Деякі зміни в годувань десятимісячних дітей пов’язані з новими продуктами для прикорму, який тепер займає провідне місце. Малюки на грудному вигодовуванні харчуються вранці і ввечері маминим молоком, але в інший час дня цей інгредієнт їм вже не потрібен.

Щоб визначити кількість їжі, яку повинні отримувати діти в день, вага ділять на цифру 9. Враховуючи, що маса тіла становить близько 10 кілограмів, при розрахунку виходить 1,25 кілограма, а одна порція для різних діточок – не більше 250 грамів, при цьому, кількість молока або суміші становить лише четверту частину від загального обсягу.

В раціоні малюків, як на грудному, так і на штучному вигодовуванні повинні бути присутніми наступні продукти:

 • Каші, приготовані на молоці, в основному, рисова, гречана, вівсяна. Для дітей, які страждають непереносимістю білка коров’ячого, можна готувати кашки на воді, овочевому або м’ясному відварі. Допускається класти в кашки трохи олії рослинного або вершкового.
 • Щодня малюкам потрібно вживати овочі у вигляді пюре, супів, гарнір до м’ясних і рибних страв. Крім вітамінів і мінералів, вони містять харчові волокна, які сприяють перетравленню і засвоєнню поживних речовин.
 • Фрукти, крім цитрусових плодів, дають в обмеженій кількості – вони використовуються як десерт і соки, що містять необхідні вітаміни для дитячого імунітету.
 • Молочна продукція дозволяє насичувати організм дитини корисними біфідо-і лактобактеріями, посилює роботу імунної системи. Сирок краще робити за домашніми рецептами, дитячий кефір можна купувати в магазинах дитячого харчування. Молоко в чистому вигляді дітям не дають, його застосовують для приготування гарнірів і каш.

Примірний Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні | Сімя і мама

Також необхідними продуктами для дитини є яєчні жовтки, м’ясо нежирних сортів м’яса, птиці і риби. У невеликій кількості в раціон вводяться вироби з пшениці – сухі галети, сухарі і хлібці, макарони локшина.

Гігієна, фізичний та інтелектуальний розвиток

В 10 місяців важлива рухова рухливість малечі – це дає можливість зробити їх руху більш скоординованими і точними, а мускулатуру – міцної і витривалою. Скоро дитина буде ходити без опори, і для цього йому потрібні сили й енергія.

Фізичні заняття з дітьми передбачають нові вправи, що доповнюють стандартний комплекс:

 • підстрибування;
 • приседы;
 • повороти корпусу в різні сторони;
 • обертання ручками;
 • підйом по сходах або на спеціально встановлене піднесення;
 • ще одне нововведення – віс з підтримкою дорослого.

Масаж також є обов’язковим пунктом в режимі дня – для розслаблення м’язів застосовують звичайні прийоми – погладжування, розтирання, м’які пощипування і постукування. Масажуючи ручки і ніжки, всі рухи здійснюються вгору, тобто, від стопи до гомілок і стегон, від ручок до ліктів і плечей. Живіт потрібно погладжувати за годинниковою стрілкою легкими круговими прийомами, проводячи масаж спини, обережно розтирають м’язи уздовж хребетного стовпа.

Для фізичного розвитку дитини будуть корисні гри в м’яч. Хоча малюк ще не вміє його зловити, зате може кидати, штовхати ніжками, катати по підлозі. Можна придумати для дитини цілу смугу перешкод – покласти на підлогу в кімнаті подушки, коробки та інші предмети, мета такого заняття – навчити дитини огинати заважають йому предмети під час повзання.

Общегигиенический догляд за дитиною залишається колишнім:

 • ранкові водні процедури, спрямовані на очищення носика, щічок, вічко, личка малюка – проводяться за допомогою кип’яченої води, марлі, важливо протерти шию малюка, його вушка і шкіру за ними;
 • деякі дітки вже просяться на горщик, але підмивати їх все одно необхідно, після сечовипускання попу дитини обполіскують проточною водою, при спорожненні використовують м’яке дитяче мило;
 • привчання до горщика завжди приурочена до завершення прийому їжі (через 10 хвилин), але якщо з якихось причин дитина не хоче цього робити, примушувати не варто, тим більше не можна лаяти – діти іноді не відчувають явних позивів в цьому віці;
 • купання – не тільки мити, але і гра для дитини, тому у нього має бути широкий асортимент іграшок для ванни, потихеньку можна вчити дитину митися самостійно;
 • для миття голови двічі на тиждень використовують спеціальний шампунь, його краще заздалегідь розбавляти водою, щоб не сушити шкірний покрив, мило для тіла застосовується теж не частіше двох разів на тиждень.

Багатьох цікавить, як правильно чистити зубки малюка. Як правило, чистка стає регулярною, якщо в наявності вже є від 4 до 6 зубів. Спочатку очищають ротову порожнину тільки вранці за допомогою щіточки із силіконової щетиною, без використання порошку або пасти. Очищення здійснюють протягом однієї хвилини від коренів до країв зубів. Головне, щоб процедури не приносила дитині дискомфорту, тим більше, болю.

У дітей дрібна моторика нерозривно пов’язана з мовою, і з цим пунктом потрібно приділити особливу увагу. На даному етапі корисними заняттями для дитини стане:

 • малювання пальчиковими фарбами;
 • будь-які маніпуляції з підсоленим тестом;
 • гра з конструктором, м’якими великими кубиками і пірамідками;
 • прочитання з малюком дитячих книг, потішок та віршів;
 • ігри з розмовляють і співучими ляльками, іграшками, інтерактивними книгами;
 • пересипання круп, намистин, сортування предметів;
 • розглядання красивих кольорових картинок та ілюстрацій.

Безумовно, з дитиною можна займатися чим завгодно, лише б це становило для нього інтерес. Бажано комбінувати різні види діяльності, спрямовані на розвиток різних навичок, крім того, чергуючи такі заняття, малюк менше втомлюється.

У добовому розкладі дітей немає незначних пунктів, які можна опустити або залишити без уваги, і від того, наскільки точно дотримується режим дня дитини в 10 місяців, залежить його фізичний стан, самопочуття, настрій і готовність займатися пізнавальною діяльністю.

? режим дня в 9 місяців режим дня в 11 місяців ?

Розпорядок дня дитини 10 місяців

Дякуємо за інтерес до статті “Зразковий Режим дня дитини 10 місяців таблиця по годинах на грудному, штучному вигодовуванні ». Якщо вона виявилася корисною, то прохання зробити наступне:

 • Поділіться з друзями за допомогою кнопки соціальних мереж
 • Напишіть коментар внизу сторінки — поділіться порадами, висловіть свою думку
 • Подивіться нижче схожі статті, можливо, вони виявляться вам корисні
 • Всього вам доброго!

  Моя довідка - Корисні поради