Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Чистка кальяну – одна з обов’язкових процедур по догляду за приладом. Бажано мити після кожного використання, а час від часу проводити якісну прочищення. Якщо не робити цього, процес куріння погіршиться: трубка заб’ється, а дим стане гірким.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Поради та рекомендації

Перед тим як починати чистити кальян, рекомендується дізнатися декілька правил:

 1. Покуривши, потрібно дочекатися повного охолодження шахти, і тільки потім переходити до чищення.
 2. Застосовувати для чищення хімічні склади небажано – якісно промити внутрішні поверхні від залишків миючих засобів вдається не завжди. При подальшому використанні компоненти почнуть горіти, з-за чого дим придбає неприємний смак. Сторонні домішки можуть зашкодити здоров’ю.
 3. Придбати спеціальні йоржики.

Важливо! Перед чищенням кальян розбирають. Для кожного елемента підбирають відповідні миючі засоби. Після обробки деталі потрібно просушити, перш ніж знову зібрати всю конструкцію.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Чи можна мити кальян

Наргіле обов’язково регулярно очищати від забруднень. Всі деталі конструкції виконані зі стійких до вологого чищення матеріалів, тому боятися, що деталі заіржавіють або зіпсуються, не варто.

Однак важливо дізнатися, як за правилами мити кальян, щоб зберегти конструкцію працездатною. Слід правильно підбирати миючі засоби та пристосування для чищення, а також дотримуватися певної послідовності дій.

Навіщо очищати

У процесі горіння тютюну на внутрішні поверхні шахти осідають смоли. Якщо не змивати їх, при подальшому використанні наргіле продукти тління будуть змішуватися з димом, надаючи йому гіркоту. Через нальоту тяга може погіршитися. На забруднених стінках будуть розмножуватися бактерії, які можуть стати причиною захворювань дихальних шляхів.

Відсутність догляду також істотно скоротить термін служби кальяну. Саме тому необхідно підтримувати пристосування для куріння в чистоті.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Регулярність догляду

На те, як часто потрібно мити наргіле, впливає інтенсивність його використання. Споліскувати кальян бажано після кожного застосування, а ретельно промивати, розбираючи всю конструкцію на складові, рекомендується через кожні 5-6 сеансів куріння.

Важливо! Сигналом, що прилад потребує негайного чищення, служить сторонній присмак у димі.

Які засоби використовувати

Для догляду за наргіле використовують натуральні засоби, які легко змити: лимонну кислоту, соду і інші. Вони ефективно справляються з більшістю забруднень. Крім цих складів потрібні спеціальні пристосування для чищення.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Чим можна мити кальян:

 • маленький йоржик для чищення шахти кальяну;
 • довгий йоржик;
 • йоржик для колби;
 • губка;
 • чисті ганчірки.

Одного йоржики для чищення недостатньо: у наргіле з-за особливостей його конструкції багато важкодоступних місць, і тому прибрати наліт без спеціальних інструментів повністю не вийде.

Якщо можливості придбати ці пристосування немає, можна використати йоржики для посуду. Віддавати перевагу потрібно добре гнущимся, з м’яким не дуже довгим ворсом.

Можна мити в посудомийній машині

Щоб очистити кальян, можна помістити його в посудомийку, однак додатково буде потрібно промити всі елементи проточною водою. Горлечко шахти дуже вузьке, і машинне чищення може не повністю видалити зі стінок смоли і миючий засіб.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Чистка шахти

Почистити кальян можна без йоржика, але це вимагає певної вправності і не дозволяє повністю видалити наліт і мікробів. Потрібні клапоть тонкої еластичної тканини і в’язальна спиця або паличка для китайської їжі. Потрібно намотати ганчірку на спицю, намочити і намилити. Акуратно проштовхнувши в шийку шахти, почистити зворотно-поступальними рухами. Після дістати спицю, промити шахту проточною водою.

Щоб почистити шахту йоржиком, спочатку готують очищуючий розчин: змішують 1 частину лимонної кислоти з 4 частинами підігрітої води. Набирають цей склад йоржиком і обробляють всі загрязнившиеся поверхні. Ретельно промивають.

Як відмити колбу

Як правильно мити колбу кальяну:

 1. Змішати воду з содою в рівних кількостях, цю масу набрати на йоржик, прочистити сильно забруднені ділянки.
 2. Налити всередину води приблизно на третину. Додати 1 с. л. соди, розчинити.
 3. Всипати жменю будь сухої крупи (наприклад, рис).
 4. Інтенсивно струшувати. Б’ються об стінки крупинки счистят наліт.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Після цього потрібно буде вилити содовий розчин і промити колбу проточною водою. Давно не митий кальян краще спочатку замочити в гарячій воді, щоб забруднення розм’якли.

Промити шланг

Мити можна тільки пластикові трубки, а металеві доведеться поміняти на нові.

Для чищення знадобиться ємність, волосінь і чиста ганчірка. Спочатку шланг на 10 хвилин замочують у розчині лимонної кислоти. Потім до волосіні завдовжки в 2-3 рази більше самого шланга прив’язують клапоть тканини (приблизно в середині відрізка). Простягають волосінь через трубку, тягнуть, щоб ганчірка з одного кінця вийшла через інший. Якщо тканина сильно забруднилася, замінюють її на нову. Роблять так, поки повністю не прочистять внутрішні поверхні шланга. Після приєднують трубку до водопровідного крану, кілька хвилин промивають.

Сушать у вертикальному положенні, підвісивши, щоб вода зі стінок могла вільно стікати.

Як мити чашу

Глина з часом може потемніти, і відмити її повністю не вийде. Якщо вона покрита глазур’ю, від високих температур на ній утворюються дрібні тріщини.

Перед тим як відмивати глиняну чашу від кальяну, її рекомендується на кілька хвилин опустити в ємність з гарячою водою. Так з неї буде простіше видалити пригорілий тютюн. Після замочування деталь промивають водою, при необхідності прочищая отвори зубочисткою.

Покрокова стратегія: як чистити кальян в домашніх умовах, як мити кальян

Позбавляємося від запаху

Неприємний запах може з’явитися через відсутність догляду за кальяном або використання побутової хімії при чищенні. Щоб промити кальян в домашніх умовах від запаху, після чищення всіх деталей необхідно додатково промити їх у розчині лимонної кислоти (1 ст. л. порошку на склянку). Після ретельно просушити кожен елемент конструкції, і тільки потім збирати наргіле.

Профілактика нагару, регулярний догляд

Щоб кальян служив довгий час, тяга зберігалася, а дим не набував сторонніх запахів, потрібно правильно за ним доглядати:

 1. Після кожного куріння споліскують теплою водою, а через 5-6 використань ретельно промивати всі деталі.
 2. Використовувати тільки безпечні засоби, намагаючись повністю змити їх з усіх поверхонь.
 3. Відразу ж після куріння виливати з колби воду. Якщо не робити цього, наліт на стінках буде утворюватися швидше позбутися від нього стане складніше.
 4. Насухо витирати всі елементи конструкції після миття паперовим рушником або серветкою.

Для чищення кальяну необхідні спеціальні йоржики – без них якісно промити деталі не вийде. Миючий склад ретельно змивають, а застосування побутової хімії не рекомендується.


Моя довідка - Корисні поради