Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Прання пуховика в пральній машині автомат і вручну повинна проводитися у відповідності з деякими правилами, знати які необхідно в тому випадку, якщо є бажання зберегти якість вироби на більш тривалий термін.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Запобіжні заходи

Чищенням пуховика потрібно займатися свідомо: не можна просто закинути його в барабан пральної машини і забути. Варто враховувати склад виробу, а також можливі наслідки прання. Більшість людей не знають, як правильно випрати пуховик в пральній машині. Часто рекомендується додавати тенісні м’ячики, але це не єдина умова.

Перед пранням рекомендується перевірити кишені речі, оскільки у них можуть виявитися потрібні предмети, або такі вироби, які можуть забарвити пуховик або порушити його цілісність. Також варто вчасно зашивати рвані кишені, капюшон та інші шви, оскільки биопух або інший наповнювач може крізь них вилізти.

Перед відправкою в барабан машинки потрібно застебнути виріб, пуховик, а також відстебнути капюшон. Це потрібно в першу чергу для збереження самого пуховика. Будь-які бовтаються предмети можуть деформувати виріб, а тому не варто забувати про цей крок.

Якщо на виробі є металеві або хромовані деталі, то прати його доведеться вручну, а не в пральній машині. У цьому випадку пуховик якщо і буде пошкоджений, то меншою мірою. Варто також пам’ятати про те, що куртка на пуха не повинна стиратися з іншими речами, і тим більше пуховиками. Особливо це стосується виробів різного кольору.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Підготовка до прання

Хімчистка пуховика потрібно не завжди. Нею не варто нехтувати, якщо на виробі з’явилися досить складні види забруднень, з якими впоратися в домашніх умовах буде непросто. Але якщо потрібно провести регулярне чищення, то справитися з цим можна і вдома.

Потрібно в першу чергу ознайомитися з інформацією, яка вказана на етикетці виробу. У більшості випадків там можна виявити майже всі умови та рекомендації, які потрібно застосовувати і використовувати його чищенні. Важлива інформація: з чого виконана річ. Наповнювач для пуховика і верхнє покриття може відрізнятися один від одного, а тому в залежності від того, з якого матеріалу виконано виріб, змінюються засоби для прання.

Не варто використовувати в якості засобу для прання пуховиків в пральній машині звичайний пральний порошок. Замість нього рекомендується придбати рідкі гелі або спеціальні засоби, призначені для прання хутра.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Хутряний комір рекомендується відстібати перед пранням. Особливо якщо він відрізняється за кольором від пуховика, оскільки він може линяти і фарбуватися. Якщо відстебнути його неможливо, то варто розчесати хутро за допомогою щітки для вовни тварин або звичайною гребінцем з рідкими зубцями. До його повного висихання повторювати цю процедуру рекомендується кілька разів.

Як правильно прати в пральній машині

Часто задається питання: «чи Можна випрати пуховик в пральній машині?» Виробники спочатку довго і наполегливо цьому чинили опір, стверджуючи, що повинна проводитись виключно суха очистка їх виробів. Але народ зберігає і продовжує шукати успішний алгоритм, що підходить під всі види наповнювача. Тому якщо дотримуватися деякі рекомендації, можна після прання в машинці-автомат отримати на руки вихідну річ.

Вибір порошку

Гель для прання пуховиків повинен підбиратися відповідно з наповнювачем. У більшості випадків потрібно використовувати спеціальні засоби для тинсулейта, натурального хутра та біо пуху. Насправді прання проводиться досить просто, а вся складність виникає на етапі сушіння вироби. Це дозволить також випрати без розлучень пуховик.

Вибір температури

Температура повинна підбиратися в залежності від інформації, зазначеної на етикетці виробу. Якщо виробник не постарався її вказати або бирка була втрачена у зв’язку з тривалою експлуатацією, то рекомендується підбирати температуру не вище 30 градусів Цельсія.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Режим прання

Варто також задуматися про те, на якому режимі випрати пуховик, якщо мова зайшла про машинному пранні. Для цього в більшості випадків застосовується делікатний режим. Він дозволяє зберегти як пух у цілості і не скачати його в один великий ком, розподілити якої не представляється можливим. Якщо пуховик виконаний з синтетичних тканин, то варто задуматися про те, щоб використовувати більш жорсткий режим, але не перестаратися.

Потрібно використовувати для прання пуховиків тенісні м’ячики або спеціальні кульки. Один або два потрібно покласти в пакет, який прикріплюється до пуховика. В крайньому випадку, можна прости покласти їх у барабан.

На цьому етапі часто з’являються негаразди, оскільки тенісні м’ячики є не в кожному будинку. Так що можна їх замінити прання пуховика? Варто подивитися наявність у дитячих іграшках гумових м’ячиків. Або відібрати іграшку у собаки. Варто стежити за їх розміром: м’яч повинен поміщатися в долоню.

Полоскання, віджимання та сушіння

Полоскання є важливим етапом прання пуховика, оскільки засіб може залишитися в наповнювачі. Для цього потрібно використовувати додатковий режим полоскання, який допоможе переконатися в тому, що в экопухе і іншому наповнювачі не залишилося слідів миючого засобу. Це допоможе убезпечити себе і близьких від постійного контакту з хімічним засобом, з-за чого може виникнути алергічна реакція.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Не варто використовувати віджим понад 600 обертів. Але не варто також повністю про нього забувати, оскільки в цьому випадку не вийде віджати пуховик належним чином, а тому сохнути він буде довше.

Сушити пуховик після прання в машинці слід правильно. Краще інших для цього підходить такий спосіб, як використання машинки в якості сушки для білизни. Однак не завжди автомат підтримує цю функцію. Якщо підтримує, то також варто додати кульки. В іншому випадку потрібно повісити на плічки у розправленому стані в добре провітрюваному приміщенні.

Кілька разів під час даного процесу потрібно збивати пух, щоб той не збивався в грудки.

Як прати вручну

Прати вручну, також потрібно з дотриманням ряду правил, недотримання яких може згодом призвести до псування виробу. Для проведення процедури потрібно наповнити таз з теплою водою, додати в нього використовуваний засіб і ретельно перемішати. При цьому варто враховувати пропорції, які написані в інструкції по застосуванню до кожного засобу.

В даному розчині слід замочити виріб, яке потребує прання, строком до півгодини. По закінченню зазначеного терміну потрібно приступити до подальшого процесу чищення. Для цього можна використовувати звичайну губку або м’яку щітку. Але не варто застосовувати матеріали з високими абразивними властивостями, оскільки з їх допомогою запросто можна порвати верхній шар пуховика, що приховує наповнювач.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

За допомогою обраного інструменту потрібно потерти поверхню матеріалу. Але не варто вирішувати різні частини одного предмета гардероба один про одного, оскільки це шкодить структурі верхнього шару виробу. Віджим здійснюється м’яким натиском на річ без перекручень.

Так як видалити всю вологу руками не вийде, слід підставити під виріб таз, який буде стікати вода при сушінні пуховика. При цьому раз на кілька годин рекомендується підходити і перебирати наповнювач, розподіляючи його по необхідних місць.

Прибрати забруднення

Прибирати забруднення потрібно безпосередньо перед пранням. Так більше вірогідність від них позбутися.

Жирні плями

Почистити засмальцьовані місця на пуховику потрібно за допомогою засобу для виведення плям або шматка господарського мила. Їм потрібно натерти забруднені ділянки і завантажити в машинку або відіпрати вручну. З жирними плямами може впоратися бензин, яким потрібно обробити плями і посипати поверх будь абсорбентом: сіллю, крохмалем чи тальком, а потім струсити залишки.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Блискучі плями

Від засмальцьованості можна почистити пуховик також за допомогою нашатирю і миючого засобу. На склянку води потрібно взяти лише по 2 чайні ложки кожного з засобів, збити в піну і розподілити по плям. Через деякий час можна змивати за допомогою губки, змоченою в чистій воді.

Розлучення

Розводи, що залишилися на пуховику після проведення процедури прання, можна видалити після проведення повторного очищення. При цьому потрібно використовувати меншу кількість засобу для прання. Не варто використовувати порошок, оскільки в основному даний тип забруднень з’являється після його використання.

Чорнило

Дана речовина дуже сильно в’їдається в матеріали, які трапляються на шляху, тому потрібно докласти зусиль для їх видалення. Варто скористатися концентрованим розчином мила або порошку, нанести його на пляму і залишити на деякий час, а потім випрати.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Позбутися від неприємного запаху

Часто доводиться позбавлятися від неприємного запаху, источаемого пуховиком. Зробити це можна кількома способами, але варто розібратися, що стало причиною. Якщо виріб пропахло потім, то слід якомога швидше від нього позбавитися, оскільки в цьому випадку пуховик є і середовищем, в якій активно може почати розвиватися грибок.

Слід повністю намочити виріб в тазу або ванною, підвісити над ванною, дочекатися стікання зайвої води, а потім, використовуючи змилок, натерти зони, які більше піддаються впливу інших потових залоз. В такому стані потрібно залишити виріб на строк до півгодини, а потім слід випрати.

Але навіть після прання може бути присутнім на виробі затхлий запах. Для цього слід повторити процедуру прання, вдавшись до використовувати додаткових коштів у вигляді кондиціонерів. Але в цей раз потрібно дотримати всі запобіжні заходи та правильно висушити виріб.

Якщо пуховик пахне тютюном, то його потрібно провітрити, що відбувається швидше у вологому і вітряної обстановці, а тому варто вивішувати виріб на вулиці або на балконі. Щоб посилити вологість повітря, варто розвісити поруч намочену тканина, яка вбере в себе неприємний аромат.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Відбілити білий пуховик

Варто звернути увагу на наповнювач. Халлофайбер і экопух можна замочувати не більше 10 хвилин, щоб згодом не витрачати занадто багато часу на сушку. Для чищення потрібно замочити виріб, а потім потерти забруднення за допомогою щітки. Також варто використовувати безбарвні або білі кошти, щоб не залишалися кольорові розводи на виробі.

Пуховик на верблюжої вовни і іншому натуральному складі вимагають особливого догляду. Не можна замочувати такі куртки, оскільки наповнювач може скататися в одній частині виробу в грудки. Тому рекомендується очищати його по зонам. Якщо він посірів, то варто повісити пуховик на вішалку і намилити всі забруднення за допомогою мила, а потім змити засіб губкою, змоченою в чистій воді.

Не рекомендується застосовувати відбілювачі, щоб повернути первісний вигляд пуховика. Оскільки у домашніх умовах можна лише надати йому жовтий відтінок завдяки подібним засобам. Відновити зовнішній вигляд білого вироби допоможе хімчистка. Також варто звертатися в спеціалізовані служби, якщо на світлому пуховику з’явилися сильні забруднення, оскільки в цьому випадку великий ризик пошкодження матеріалу або його наповнювача.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Як правильно сушити і як можна цього робити

В залежності від матеріалу буде змінюватися час, за який пуховик здатний висохнути. У більшості випадків на це йде близько двох днів, якщо мова йде про сушіння в природних умовах. Модернізувати сушку можна тільки за допомогою барабанної машинки-автомат. Інакше – не варто вдаватися до підручним засобам у вигляді фена та обігрівальних приладів. В основному такого впливу боїться пуховик на пуху натурального складу.

Якщо прання проводилася вручну, то перший час рекомендується потримати куртку над ванною або, поставивши під неї таз, щоб стекла зайва вода. Тільки після цього почнеться процес висихання. Не варто тримати у ванній тривалий час, оскільки випаровування води будуть заважати процесу сушіння, так як у виробі буде осідати зайва волога. Рекомендується використовувати добре провітрюване приміщення.

Пуховик на синтепоні сохне швидше, але прискорення процесу також не завадить: слід час від часу віджимати ті частини виробу, в яких накопичується вода. Також це необхідно для того, щоб пух не скочувався. Рекомендується сушити вивернути навиворіт виріб з вытащенными кишенями. Вплив високих температур не рекомендується у зв’язку з тим, що в цих умовах починає руйнуватися структура наповнювача, з-за чого він втрачає свої властивості.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Якщо пух збився після прання

Часто пуховик після прання стає тонким, що свідчить про те, що окремі частини наповнювача скатались в грудки з-за неправильної сушки. Розгладити їх можна в домашніх умовах без проблем. Для цього не варто намагатися розправити всі пальцями, оскільки ефективного результату подібна процедура не принесе.

Грудки пуху згорнулися в трубочку і висохли в цьому стані, а тому допоможе в їх розправленні тільки повторна прання, яка буде проведена за все умов та правил. У тому числі варто враховувати правильність сушіння.

Для того щоб розправити наповнювач, потрібно додати в барабан, не 1-2, а 3-4 тенісних м’ячика, які не здатні пошкодити ні саму річ, ні пральну машинку. Тим не менш, вони досить важкі, а тому без проблем впораються з пухом, сбившемся на шматки.

Зазвичай, прання займає близько півтори години, причому для повторного проведення процедури не вимагається додавати те ж кількість засобу. Його потрібно скоротити хоча б на третину. Більшу частину часу слід приділити полоскання.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Кожні 3-4 години сушіння потрібно знімати пуховик з вішалки і перебирати наповнювач пальцями. У цьому випадку пухнастість і об’ємність пуховика досить швидко повернеться до нього.

Догляд за пухової курткою

Догляд за даними виробом досить простий, але, тим не менш, про нього варто згадати. Починає він відразу після покупки, коли пуховик потребує того, щоб його розгладили. Зробити це можна за допомогою прання і правильного сушіння.

Так само його рекомендується правильно зберігати. Для цього потрібно приділити більше місця для нього, ніж для іншого одягу. Не варто класти пуховик під стопку іншого одягу. Для цього потрібно придбати спеціальний мішок з бавовняної тканини, який буде дозволяти пуху дихати. Рекомендується також вішати виріб на тривале зберігання в цьому мішку на плічка.

Покрокова інструкція: як прати пуховик в пральній машині і вручну

Для відновлення кольору в домашніх умовах можна навіть пофарбувати пуховик, але щоб до цього не доходило, можна просто дотримуватися правил експлуатації. Не варто сидіти біля вогнищ. Потрібно провітрювати виріб і повністю висушувати його після того, як воно намокло із-за негоди.

Якщо дотримуватися заходів по експлуатації виробу, правильно прати і сушити його, пуховик прослужить не один рік навіть при постійній його носінні на повсякденній основі. Не варто забувати тільки 1 або 2 рази в сезон його прати. Якщо використовується пуховик не так часто, то прання можна проводити безпосередньо у міру появи забруднень.Моя довідка - Корисні поради