Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

В процесі експлуатації телевізійний пульт забруднюється: кнопки забиваються пилом, шкірним жиром і перестають реагувати на натискання, бактерії проникають всередину пристрою, що веде до окислення контактів. Якщо знати, як правильно почистити забруднився пульт телевізора, не доведеться стикатися з подібними проблемами.

Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

Швидке очищення зовні

Почистити пульт від телевізора від бруду можна двома способами: швидким, протерши його тільки зовні, і більш ґрунтовним, для якого потрібно розібрати пристрій. Перший метод використовують для регулярного догляду.

Щоб прочистити ПДУ зовні, використовують спиртовий або мильний розчин:

  1. Спочатку обробляють ділянки між кнопками. Якщо в щілини потрапив сміття, який не виходить витягнути пальцями, використовують зубочистку.
  2. Після змочують ватяну паличку в розчині, протирають ділянки між кнопками.
  3. Просочують рідиною ватний диск, віджимають і прочищають нижню панель пульта.
  4. Протирають насухо серветкою з мікрофібри.

Ще більш швидкий спосіб – протерти пристрій дистанційного керування вологою серветкою на спиртовій основі.

Важливо! Мити пульт під струменем води не можна – рідина проникне всередину, з-за чого прилад може вийти з ладу.

Глибоке і ретельне очищення

Якщо пульт перестав реагувати на натискання кнопок, а заміна батарейок не допомогла, то, можливо, сталося окислення контактів із-за скупчилася всередину пристрою бруду. Перш ніж замінювати вийшов з ладу прилад на новий, варто спробувати почистити його – це може вирішити проблему.

Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

Як розібрати пристрій

Перед тим як почистити всередині пульт дистанційного керування, його потрібно правильно розібрати. Порядок дій може відрізнятися в залежності від виробника. Більшість пристроїв від «Самсунг» і «Філіпс» скріплені гвинтиками, і їх розбирають за допомогою невеликої хрестової викрутки:

  1. Знімають задню панель, що закриває відсік для батарейок.
  2. Виймають батарейки.
  3. Оглядають пристрій, знаходять гвинтики і викручують їх викруткою.
Читайте також:
15 коштів: як позбутися мишей в будинку і в квартирі, як зловити мишу в будинку без мишоловки

Деякі пульти від телевізорів, наприклад, «Фунай» або LG, зібрані з допомогою засувок. В цьому випадку потрібно зняти кришку, витягти батарейки, а потім вставити в стик між передньою і задньою панеллю пластикову карту, акуратно провести по всьому периметру. В процесі повинні лунати клацання – це розкриваються засувки. Після цього можна буде легко зняти передню і задню панелі, щоб дістатися до внутрішніх деталей ПДУ.

Відділення кнопок

Після того як пристрій розібрано, залишається зняти кнопки. Вони фіксуються за допомогою верхній панелі, тому їх легко відокремити від плати. Потрібно акуратно відліпити їх і покласти на серветку.

Рада! Щоб не переплутати кнопки при складанні, варто сфотографувати ПДУ до розбирання.

Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

Чистка плати

Забруднення з внутрішніх деталей пульта можна видаляти з допомогою води – вона може зіпсувати плату. Для очищення використовують спиртовий розчин. Також можна придбати в магазині спеціальні засоби для чищення контактів (наприклад, Kontakt 60 або Kontaktreiniger). Вони ефективно справляються з окисом і різними забрудненнями, не пошкоджуючи електроніку. Випускаються, як правило, у вигляді спреїв, які легко наносити.

Якщо очищають спиртом, то його використовують так само, як при чищенні корпусу: змочують ватний диск або серветку, акуратно протирають плату з обох сторін. Після цього кладуть на рушник, щоб просушити.

Очищення кнопок

Кнопки можна помити теплою водою з додаванням декількох крапель рідкого мила або гелю для миття посуду. Зняті деталі занурюють в ємність з цим розчином і залишають на чверть години. За цей час шкірний жир і бруд отмокнут, і їх легко буде змити проточною водою.

Якщо після миття залишилися забруднення, можна використовувати будь-неагресивна чистячий засіб (оцет, зубна паста), для зручності його наносять на зубну щітку і обробляють проблемні ділянки. Після ополіскування кнопки розкладають на паперовому рушнику і залишають до повного висихання.

Читайте також:
ТОП-20 Що подарувати дівчині на рік відносин: ідеї подарунків

Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

Правила складання

Перед тим як збирати пульт, слід переконатися, що всі вимиті елементи висохли, на внутрішніх поверхнях не залишилося крапель води. Після цього встановлюють кнопки на плату, зверху фіксують панеллю. Перевертають конструкцію, прикріплюють задню кришку. Якщо вона на засувках, досить щільно притиснути її до передньої панелі. Якщо деталі з’єднуються гвинтиками, їх вкручують викруткою. Потім вставляють батарейки, закривають кришку.

Якщо чистка не допомогла, і ПДУ не реагує, проблема не в загрязнившихся контактах, а тому потрібно ремонт. Цю роботу слід доручити професіоналам.

Покрокова інструкція: як почистити пульт від телевізора від бруду та інших забруднень

Профілактика

Так як чистити замурзаний пульт від телевізора зсередини занадто часто небажано (при розбиранні можна пошкодити будь-який елемент), то варто акуратно поводитися з пристроєм, щоб продовжити термін його служби. Рекомендується:

  1. Придбати для нього спеціальний захисний чохол. Таке пристосування дозволяє вільно натискати на всі кнопки, при цьому пил і рідини не будуть проникати всередину.
  2. Зберігати прилад далеко від джерел вологи, брати тільки чистими руками, не залишати його на дивані, де ПДУ може забруднити домашню тварину або дитина.
  3. Регулярно проводити профілактичну зовнішню чистку.

Забруднився пульт від телевізора легко очистити самостійно. Однак при розборі пристрою слід бути уважним і діяти акуратно, щоб не пошкодити деталі.


Моя довідка - Корисні поради