Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції свята

У житті кожної людини дуже важливу роль відіграють наставники. Вони прищеплюють любов до навчання і отримання знань у дітей, відкривають нові таланти та захоплення у своїх учнів, допомагають визначитися з вибором подальшого покликання. Довгий час після закінчення школи педагоги і учні спілкуються один з одним, згадуючи кращі шкільні роки. Ось чому день вчителі вважають одним з основних шкільних свят. Обов’язково в цей день вітають всіх педагогів, виявляючи свою повагу їх важкому, але такій потрібній праці.

Як виникло свято

Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції святаІсторія свята бере свій початок у 1965 році

Багато хто дотепер не знають, якого числа відзначається це свято. День вчителя в 2018 році в Росії будуть святкувати п’ятого жовтня, тому ще можна встигнути підготуватися, щоб здивувати і порадувати шановних наставників.

Чому в Росії почали відзначати день вчителя, і яка історія свята? Вперше день в календар офіційних свят день вчителя внесли в 1965 році. Президія Верховної ради ухвалила, що день вчителя буде відзначатися в першу неділю жовтня.

В 1994 році відбулося офіційне зміна, і свято був призначений на п’яте жовтня. Однак деякі країни на пострадянському просторі день вчителя до цих пір відзначають в перший вихідний день жовтня. Урочисті заходи в закладах освіти проводять, як правило, перед неділею.

У 1966 році 5 жовтня ЮНЕСКО прийняв правовий акт, спрямований на права та обов’язки педагогічних працівників у всьому світі. Документ називався «Рекомендація про становище вчителів». Багато країн святкують 5 жовтня день вчителя, і РФ також входить в їх число. Така історія свята.

День вчителя в Росії відзначається п’ятого жовтня, і в 2018 році також в цей день ми будемо вітати наших дорогих наставників.

Читайте також: Ідеї подарунків на день вчителя

День вчителя за кордоном

Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції святаДень вчителя святкують у всіх країнах світу

В даний час немає строгих правил, як слід вітати педагогів з їх професійним святом. Кожна школа чи навіть кожен клас може придумати власну традицію дня вчителя. Зазвичай батьківський комітет збирає певну суму на презент для класного керівника. Діти підносять наставникам букети квітів, цукерки, листівки та сувеніри, зроблені своїми руками. У багатьох освітніх закладах проводяться святкові заходи.

Австралія свято відзначає також у жовтні, але в останню п’ятницю місяця. На вулицях в честь дня вчителя можна зустріти вдень веселі карнавальні ходи, а ввечері починається вистава феєрверків і салютів.

Вірменія вітає своїх педагогів в першу жовтневу суботу. Треба зазначити, що в цій країні педагоги користуються особливою пошаною, їх поважають, прислухаються до думки, радяться. У день педагога наставникам Вірменії вручають подарунки, букети квітів, говорять самі добрі побажання.

В перший вівторок весняного місяця американські діти приносять своїм педагогам ланчі, сувеніри та живі букети.

В індійських школах знаменний день припадає на 5 вересня. Деякі школи практикують міняти місцями учнів і наставників в честь свята. А в яких-то освітніх установах і зовсім скасовують всі заняття.

Китай з великим пієтетом відзначає дане свято. Культурна революція підірвала престиж професії педагога, і тільки в 1989 році день педагога назвали офіційним святом. Влади почали робити все можливе, щоб повернути наставникам повагу і шану. В даний час день викладача в Китаї вважається дуже важливим святом. Наставники отримують подарунки, букети квітів, теплі слова вдячності за своє покликання.

Найкращим презентом для польських наставників є офіційний вихідний день вчителя – 14 жовтня. В цей день вони можуть спокійно розслаблятися вдома, а для педагогів це, мабуть, ідеальний варіант для відпочинку.

У Литві знаменний день святкується, як і у нас, п’ятого жовтня. Учні старших класів можуть спробувати себе в ролі педагогів, а наставники займають місця за партами. Також існує традиція дарувати квіти, як наставникам, так і всім іншим працівникам шкіл.

Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції святаГоловним подарунком на знак вдячності вчителям у всі світі вважаються красиві букети квітів

Презенти вчителям

Крім святкового концерту і букетів квітів хочеться порадувати в цей день своїх улюблених наставників презентами, щоб у них залишилася пам’ять про цей чудовий день.

Вчитель початкової школи

Вчитель молодших класів подарунок вибирають, звичайно ж, батьки. Що ж буде актуальним в якості подарунка на честь дня вчителя?

 • Рамка для фотографії з пам’ятним написом: «Кращому вчителю», «Коханому наставнику» і т. д.
 • Оригінальна скарбничка-книга
 • Настінні годинники
 • Настільна лампа
 • Альбом для фотографій
 • Ручка з гравіюванням
 • Підставка під канцелярське приладдя
 • На замітку! Чудовим варіантом подарунка будуть саморобні листівки, які діти можуть змайструвати спільно з дорослими.

  Класному керівнику

  Класному керівнику старші класи самі придумують подарунок. Зазвичай він якимось чином пов’язаний з тим предметом, який педагог викладає.

  • Вчитель географії можна піднести сувенір у вигляді глобуса.
  • Викладач біології напевно зрадіє квітки в горщику або оригінальному мікроскопу.
  • Вчитель математики подаруйте світиться указку, або ж настільний калькулятор.
  • Якщо класний керівник веде фізкультуру, в подарунок йому виберіть футболку з нанесеною на неї загальною фотографією класу. Також підійдуть м’ячі, гантелі, тенісні ракетки.

  Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції свята

  Традиції свята

  Однією із основних традицій є проведення святкових концертів в школах. Діти демонструють все, на що вони здатні: читають вірші, співають пісні, танцюють, розігрують цілі вистави, придумують конкурси.

  Якого числа відзначається день вчителя в Росії, історія та традиції святаУ всіх школах в честь свята проводяться вітальні концерти

  Учні прикрашають шкільні коридори і класи. Багато влаштовують для своїх викладачів чаювання з солодким столом. Спілкування в неформальній обстановці дуже зближує педагога зі своїми учнями.

  Мета цього свята – привітати освітян з їх професійним днем, але також він має і більш масштабне значення. День учителя привертає увагу до питань освіти, багато з яких з кожним роком залишаються не вирішеними. У багатьох населених пунктах не вистачає педагогів, немає можливості підвищення кваліфікації вчителів і т. д.

  Педагог – це людина, яка має безпосередній вплив на майбутнє наших дітей. Тому так важливо, щоб він був висококваліфікованим фахівцем, що любить свою справу і відносяться до нього з усією відповідальністю. А для цього необхідно поліпшувати умови праці, підвищувати заробітні плати спеціалістам, залучати системою заохочення та перспективами кар’єрного росту.

  Моя довідка - Корисні поради