Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сім’я і мама

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мамаВітаю вас, дорогі друзі! Сьогодні я розповім, як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів з покроковими фото процесу створення))) Таку годівницю днями робили ми з дітьми. Справа в тому, що на нашому поверсі частенько прилітають горобчики, діткам подобається спостерігати за ними, як вони скачуть за вікном. І ось ми зважилися їх погодувати і зробити легку і швидку годівницю для пташок. Така годівниця дійсно робиться дуже швидко – у нас весь процес зайняв всього 10 хвилин.

До речі, у статті я розповім також, чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці (і що ми насипали нашим воробушкам). Якщо вам це цікаво, якщо вам теж небайдужа доля воробйов (і інших пташок), то робіть годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів разом з нами.

Зміст

 • Основні вимоги до годівниці для птахів своїми руками
 • Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК)
 • Чим годувати синичок, горобців взимку в годівниці

Основні вимоги до годівниці для птахів своїми руками

Для початку розповім основні вимоги до годівниці для птахів, зробленої своїми руками з різних матеріалів, щоб вона була комфортна її маленьким відвідувачам.

 • Дах – необхідно обов’язково подбати про дах для годівниці, адже вона допоможе захистити корм від випадаючих опадів. В іншому випадку корм незабаром намочится снігом чи дощем і стане непридатним до вживання.
 • Досить широкий «вхід», щоб пташка могла без праці прилетіти в годівницю, подзьобати корм і полетіти далі по своїх справах.
 • Матеріал годівниці повинен бути стійким до перепадів температури, підвищеної вологості. Від матеріалу, який ви виберете для виготовлення годівниці для птахів своїми руками, залежить наскільки довго буде служити годівниця.

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК)

Тепер давайте приступимо до виготовлення годівниці. У нас був порожній пакет з-під молока, його-то ми і пустили у справу. До речі, з такого ж пакету ми раніше робили з дітьми поїзд, дітям дуже сподобалося їм грати, катати в ньому тваринок-іграшок.

Нам знадобиться:

    • Ножиці
    • Стрічка або дріт, якою ми будемо закріплювати годівницю
    • Олівець
    • Лінійка
    • Порожній картонний пакет з-під молока або кефіру (у нас ємністю 1 літр)
    • Корм (докладніше про те, чим можна годувати синичок і воробйов взимку ми поговоримо в цій статті)

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів:

   • За допомогою олівця і лінійки расчерчиваем лінії розрізів пакета молока. Ми залишали по боках приблизно 1.5-2 див. нижній бортик зробили вище, щоб не висипався корм з годівниці, коли пташки будуть їсти і годівниця буде розгойдуватися – близько 3-4 див. отвори робили з усіх чотирьох сторін, що горобцях і синицам не було страшно залітати в нашу саморобну годівницю.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Далі озброюємося ножицями і відрізаємо зайве за заздалегідь наміченим лініям.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Потім нам потрібно закріпити мотузочку/дротик до верхньої частини пакета, щоб за неї і підвісити годівницю. Для цього робимо дві дірочки у верхній частині пакета, які просовуємо мотузочку.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Насипати корм в годівницю.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • І підвішуємо її на потрібному місці. Ми підвішували за вікном. Вийшло в два етапи. У перший раз під час підвішування наша годівниця зірвалася і полетіла вниз (на щастя, нікого під вікнами не було і вона просто впала на землю). Ми з дітьми тікали за нею, підняли, принесли додому і був дубль два (до слова сказати вдалий). Якщо ви живете на першому поверсі, то можна повісити саморобну годівницю на близстоящем дереві у дворі.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама

Так що тепер наша годівниця для птахів, виконана своїми руками з підручних матеріалів висить на сьомому поверсі, навпроти вікон і ми можемо щодня спостерігати за пташками і підгодовувати їх.

Чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці

На календарі січень, за вікном панує справжня зима – морози, холодний вітер, багато снігу. Перелітні пташки давно відлетіли у теплі краї. А що ж залишається тим пернатим, які залишилися проводити зиму в наших краях? Сорокам, голубів, горобців, ворон, синицам? У люті зимові морози їм дуже важко добувати собі їжу, так що їм потрібна наша допомога.

Чим ми можемо їм допомогти? Зробити годівницю з будь-яких поручных матеріалів – дощечок, коробок, пластикових пляшок або, як я описала вище, з коробки з-під молока. Годівниця є, але чим її наповнити? Чим годувати горобців, синиць, залітати взимку в нашу саморобну годівницю? Про це ми зараз і поговоримо.

Основним кормом для синиць і воробйов є звичайні, непідсмажене та несолоні насіння соняшнику і гарбузове. Також їм подобаються щільні вівсяні пластівці. Не відмовляться наші пернаті друзі і від ласого шматочка несолоного сала чи м’яса, пшона.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама

Годувати горобців і синичок взимку в годівниці можна і хлібні крихтами, але не всі крихти однаково корисні пернатим. Їм не можна давати крихти чорного хліба, тому що він може заграти в шлунку у пташок, що згодом викликає отруєння. Зате крихти білого підсушеного хліба пташки з задоволенням поклюют. Свіжим хлібцем і булочками пташок краще не годувати, так як в них міститься багато вологи, що прискорює процес замерзання пташок.

Ми сьогодні в нашу саморобну годівницю насипали пшоно, думаю нашим гостям горобцях і синицам воно прийде по смаку. Далі ми будемо намагатися урізноманітнити меню наших гостей і давати різні, перераховані вище, ласощі.

Тепер думаю у вас не залишилося питань, чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці? Залишилася справа за малим – витратити 10 хвилин на те, щоб зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів і насипати корм.

Моя довідка - Корисні поради