Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сім’я і мама

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мамаВітаю вас, дорогі друзі! Сьогодні я розповім, як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів з покроковими фото процесу створення))) Таку годівницю днями робили ми з дітьми. Справа в тому, що на нашому поверсі частенько прилітають горобчики, діткам подобається спостерігати за ними, як вони скачуть за вікном. І ось ми зважилися їх погодувати і зробити легку і швидку годівницю для пташок. Така годівниця дійсно робиться дуже швидко – у нас весь процес зайняв всього 10 хвилин.

До речі, у статті я розповім також, чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці (і що ми насипали нашим воробушкам). Якщо вам це цікаво, якщо вам теж небайдужа доля воробйов (і інших пташок), то робіть годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів разом з нами.

Зміст

 • Основні вимоги до годівниці для птахів своїми руками
 • Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК)
 • Чим годувати синичок, горобців взимку в годівниці

Основні вимоги до годівниці для птахів своїми руками

Для початку розповім основні вимоги до годівниці для птахів, зробленої своїми руками з різних матеріалів, щоб вона була комфортна її маленьким відвідувачам.

 • Дах – необхідно обов’язково подбати про дах для годівниці, адже вона допоможе захистити корм від випадаючих опадів. В іншому випадку корм незабаром намочится снігом чи дощем і стане непридатним до вживання.
 • Досить широкий «вхід», щоб пташка могла без праці прилетіти в годівницю, подзьобати корм і полетіти далі по своїх справах.
 • Матеріал годівниці повинен бути стійким до перепадів температури, підвищеної вологості. Від матеріалу, який ви виберете для виготовлення годівниці для птахів своїми руками, залежить наскільки довго буде служити годівниця.
Читайте також:
Що приготувати на Великдень, рецепти страв для великоднього столу

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК)

Тепер давайте приступимо до виготовлення годівниці. У нас був порожній пакет з-під молока, його-то ми і пустили у справу. До речі, з такого ж пакету ми раніше робили з дітьми поїзд, дітям дуже сподобалося їм грати, катати в ньому тваринок-іграшок.

Нам знадобиться:

    • Ножиці
    • Стрічка або дріт, якою ми будемо закріплювати годівницю
    • Олівець
    • Лінійка
    • Порожній картонний пакет з-під молока або кефіру (у нас ємністю 1 літр)
    • Корм (докладніше про те, чим можна годувати синичок і воробйов взимку ми поговоримо в цій статті)

Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів:

   • За допомогою олівця і лінійки расчерчиваем лінії розрізів пакета молока. Ми залишали по боках приблизно 1.5-2 див. нижній бортик зробили вище, щоб не висипався корм з годівниці, коли пташки будуть їсти і годівниця буде розгойдуватися – близько 3-4 див. отвори робили з усіх чотирьох сторін, що горобцях і синицам не було страшно залітати в нашу саморобну годівницю.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Далі озброюємося ножицями і відрізаємо зайве за заздалегідь наміченим лініям.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Потім нам потрібно закріпити мотузочку/дротик до верхньої частини пакета, щоб за неї і підвісити годівницю. Для цього робимо дві дірочки у верхній частині пакета, які просовуємо мотузочку.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • Насипати корм в годівницю.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
   • І підвішуємо її на потрібному місці. Ми підвішували за вікном. Вийшло в два етапи. У перший раз під час підвішування наша годівниця зірвалася і полетіла вниз (на щастя, нікого під вікнами не було і вона просто впала на землю). Ми з дітьми тікали за нею, підняли, принесли додому і був дубль два (до слова сказати вдалий). Якщо ви живете на першому поверсі, то можна повісити саморобну годівницю на близстоящем дереві у дворі.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама
Читайте також:
Торт на день вчителя — рецепт і ідеї оформлення

Так що тепер наша годівниця для птахів, виконана своїми руками з підручних матеріалів висить на сьомому поверсі, навпроти вікон і ми можемо щодня спостерігати за пташками і підгодовувати їх.

Чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці

На календарі січень, за вікном панує справжня зима – морози, холодний вітер, багато снігу. Перелітні пташки давно відлетіли у теплі краї. А що ж залишається тим пернатим, які залишилися проводити зиму в наших краях? Сорокам, голубів, горобців, ворон, синицам? У люті зимові морози їм дуже важко добувати собі їжу, так що їм потрібна наша допомога.

Чим ми можемо їм допомогти? Зробити годівницю з будь-яких поручных матеріалів – дощечок, коробок, пластикових пляшок або, як я описала вище, з коробки з-під молока. Годівниця є, але чим її наповнити? Чим годувати горобців, синиць, залітати взимку в нашу саморобну годівницю? Про це ми зараз і поговоримо.

Основним кормом для синиць і воробйов є звичайні, непідсмажене та несолоні насіння соняшнику і гарбузове. Також їм подобаються щільні вівсяні пластівці. Не відмовляться наші пернаті друзі і від ласого шматочка несолоного сала чи м’яса, пшона.Як зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів (фото МК) | Сімя і мама

Годувати горобців і синичок взимку в годівниці можна і хлібні крихтами, але не всі крихти однаково корисні пернатим. Їм не можна давати крихти чорного хліба, тому що він може заграти в шлунку у пташок, що згодом викликає отруєння. Зате крихти білого підсушеного хліба пташки з задоволенням поклюют. Свіжим хлібцем і булочками пташок краще не годувати, так як в них міститься багато вологи, що прискорює процес замерзання пташок.

Ми сьогодні в нашу саморобну годівницю насипали пшоно, думаю нашим гостям горобцях і синицам воно прийде по смаку. Далі ми будемо намагатися урізноманітнити меню наших гостей і давати різні, перераховані вище, ласощі.

Читайте також:
Сніжинки з паперу на вікна 2020. Шаблони і трафарети для вирізання

Тепер думаю у вас не залишилося питань, чим годувати горобців, синиць взимку в годівниці? Залишилася справа за малим – витратити 10 хвилин на те, щоб зробити годівницю для птахів своїми руками з підручних матеріалів і насипати корм.

Моя довідка - Корисні поради