Як навчити дитину высмаркиваться за 1 вечір! | Сім’я і мама

Як навчити дитину высмаркиваться за 1 вечір! | Сімя і мамаЯк навчити дитину высмаркиваться

Як навчити дитину высмаркиваться? Рано чи пізно цим питанням задається кожен батько. Вміння сякатися в нагоді дитині під час хвороби, коли малюка мучить нежить, а промивання носа не дає ніякого результату.

Є безліч способів, за допомогою яких можна навчити высмаркиваться навіть самого маленького дитини. У сьогоднішній статті розповім про тих способах, якими я користувалася, коли знадобилося навчити дитину сякатися під час хвороби і моторошного нежитю, заважає малюкові спати. Ігри, про яких піде мова далі, допоможуть навчити сякатися дитини навіть в 1.5-2 року.

Зміст

 • Навіщо вчити сякатися дитини
 • Коли почати вчити маленької дитини высмаркиваться
 • Як навчити дитину высмаркиваться: ігри

Навіщо вчити сякатися дитини

Нежить – це запалення слизової оболонки носа. Маленькі діти дуже часто хворіють застудами, ГРВІ, які супроводжуються нежитем, багато батьків помилково вважають, що нежить – безневинна річ, інколи ігноруючи його, пускаючи на самоплив. Але чи так це безпечно?

На носі знаходиться безліч нервових закінчень, які пов’язані з різними органами і системами. Будь-яке порушення фізіологічних функцій викликає негативну реакцію з боку організму дитини. З цієї причини дуже важливо стежити за гігієною носика дитини, регулярно видаляти накопичилася слизу з носових проходів.

Тривалий нежить у дитини може призвести до порушень:

 • Порушення кисневого обміну
 • Зміна процесів формування грудної клітини та лицевого скелета
 • Порушення роботи серцево-судинної системи і дихальних шляхів
 • Погіршення пам’яті
 • Швидке стомлення, порушення сну
 • Неуважність, нездатність зосередити увагу
 • Підвищений ризик виникнення алергії

При виникненні нежиті у дитини не пускайте все на самоплив, ставтеся уважно до здоров’я малюка і зверніться за допомогою до педіатра. Якщо ж призначене їм лікування не дало належного ефекту, відвідайте ЛОР-лікаря. Не забувайте під час хвороби дитини регулярно видаляти накопичилася слиз в носику. Коли дитина зовсім маленька, почистити носик можна за допомогою спеціального соплевідсосу для дітей, в більш старшому віці необхідно навчити дитину высмаркиваться самостійно.

Коли почати вчити маленької дитини высмаркиваться

Після того, як ви задалися питанням, як навчити дитину сякатися, слід визначитися з тим, коли краще приступити до навчання малюка новому для нього навички, як вибрати слушний момент для навчання.

Рекомендуємо: Який зволожувач повітря краще вибрати, якщо вдома дитина?

Вчити дитину высмаркиваться потрібно в той період, коли дитина здорова, може вільно дихати носиком, перебуває в гарному настрої, в іншому випадку, на ваші прохання буде надходити відповідна реакція у вигляді примх, плачу.

Перед тим, як приступити до навчання дитини высмаркиванию наберіться терпіння, можливо, що у малюка на перших порах нічого не буде виходити, пам’ятайте, про те, що йому потрібна ваша підтримка, підбадьорення і у неї обов’язково все вийде!

Як навчити дитину высмаркиваться: ігри

Дітей навчати чогось нового, в тому числі і навчити маленьку дитину высмаркиваться найлегше в процесі гри. Якщо ви будете розповідати малюкові, що необхідно робити, без ігор, то ефект буде мінімальний і навчання нового навику займе більше часу. Далі пропоную вашій увазі цікаві ігри, як навчити маленьку дитину высмаркиваться:

 • Паровоз. Запропонуйте дитині пограти в паровоз. Поясніть, що ваші ніздрі – це димоходи паровозиків, в які необхідно пихкати. Нехай затикає одну з ніздрів, а через другу в цей час добре видихає, імітуючи гудіння.
 • Вітер. По черзі затискайте дитині ніздрі, попросивши малюка робити сильні і слабкі видихи з носа, імітуючи могутній і легкий вітерець.
 • Вата. В одну з ніздрів засовується вата., друга затыкаетсяю запропонуйте дитині подути ніздрів, яка заткнута ватка. Після того, як він добре дуне – чужорідний предмет вилетить з носика.
 • Фууу. Такий спосіб навчання дитини высмаркиваться підходить для зовсім маленьких дітей. Голосно і виразно скажіть «фууууу». Попросіть повторити дитини і теж голосно вимовити цю фразу. Далі запропонуйте дитині сказати теж саме, але носиків.
 • Літачки. Як літачків можу служити різні легкі, літаючі предмети: красиві фантики від цукерок, шматочок вати, серветка, порізаний на дрібні шматочки. Саморобні літачки маємо на ручці дитини (це буде аеропорт) і пропонуємо добре дути з однієї ніздрі, щоб літачки запустити в політ. Нехай набере повітря в рот, після чого дуне з однієї ніздрі. Перш, ніж дитина буде робити – покажіть на своєму прикладі. Можна влаштувати змагання – хто дме сильніше? У кого літачки полетять далі? Хто здує більше листочків? Щоб дитина не втратив інтерес до гри, спробуйте піддатися
 • Їжачок. Запропонуйте дитині вчитися высмаркиваться, зображуючи їжачка. Покажіть їжачка, зображеного на картинці в книжці, або посадіть поряд іграшку, розкажіть, що він їсть, як бігає. А потім продемонструйте, як їжачок пихкає, після чого запропонуйте попихтіти дитині.
 • Піна. Під час купання дитини можна продовжити навчати дитину новому навичці высмаркивания. В якості навчального предмета підійде піна, яку можна здувати видихаючи повітря з носика.
 • Свічка. Запаліть свічку і поставте її на стіл. Вибирати краще тонку і невеликого розміру свічку, щоб дитині було простіше її задути. Покажіть малюкові, як задувається полум’я свічки, якщо на неї подути ротиком. Після цього запропонуйте дитині подути. Потім запропонуйте малюку задути свічку за допомогою носика.
 • Пір’їнка. Візьміть пір’їнка, приміром, від подушки. Розмістіть кінчик пера з самого краю ніздрі малюка. Далі запропонуйте дитині добре дмухнути носиком, щоб запустити пташку в політ.
 • Чайник. Покажіть дитині, як відбувається закипання чайника, як з носика вгору піднімаються хмари пари. Запропонуйте дитині пограти в чайників, видаючи пук носом. Спершу покажіть дитині на власному прикладі, як пихкає чайник носиком. Потім запропонуйте включитися в гру дитині.
 • Рекомендуємо: Як зволожити сухе повітря без зволожувача?

  Після того, як у дитини стало добре виходити видувати повітря через ніс, можна використовувати навик під час застуди для видалення соплів з носика. Приміром, прикладіть хусточку до носика дитини і попросіть зобразити пук їжачка. Можливо не відразу, через деякий час дитина освоїть новий навик і питання, як навчити дитину сякатися вас більше не буде турбувати.

  Виявилася корисною стаття «Як навчити дитину высмаркиваться? Поділіться з друзями за допомогою кнопочок соц.мережі. Щоб не пропустити нові статті блогу – підписуйтесь на оновлення!

  Здоров’я вам та вашим малюкам!
  Оля

  Моя довідка - Корисні поради