Веселі новорічні ігри та конкурси

Для того щоб новорічна ніч пройшла весело та незабутньо, необхідно відповідально підійти до підготовки. Заздалегідь продумується список запрошених гостей, святкове меню, музичний супровід, новорічний декор. Дуже важливим пунктом у підготовці є розважальна програма. Святкування нового року не буде веселим і незабутнім без танців, запальної музики, а також обов’язково варто придумати цікаві новорічні конкурси для всієї родини та гостей.

Веселі конкурси на новий рік потрібні для того, щоб гості не встигли засумувати, сидячи за столом. Спробувавши різноманітні новорічні страви, гостям обов’язково захочеться розваг. Конкурси, як рухомі, так і ті, які можна проводити, не піднімаючись з-за столу, піднімуть настрій і прикрасять свято.

Тости за алфавітом

Веселі новорічні ігри та конкурсиВсі сидять за новорічним столом один одного привітали, оцінили кулінарні старання господарки, підняли келихи за наступаючий новий рік. Просто пити і їсти стає нудно, але відразу після рясної їжі рухатися ще важко. Можна запропонувати кожному сидячому за столом виголосити тост, який буде починатися з подальшою букви алфавіту. Наприклад, перша людина говорить тост, який починається на букву А, другий на Б, і т. д.

 • А – Ах, як хочу побажати всім щастя, благополуччя і здоров’я в новому році!
 • Б – Великої удачі і фінансових успіхів всіх, тут присутніх!
 • – Ось і настав рік Собаки, і нехай він принесе тільки хороше!

Справжнє веселощі почнеться тоді, коли потрібно придумати тост, який починається на літери Ї, Е, И, Ж, З. Приз вручається за самий незвичайний і креативний тост.

Веселі новорічні новини

Існують новорічні ігри та конкурси, які можна проводити за столом. Ведучий заздалегідь має підготувати новорічні листівки, на звороті яких будуть написані 5-6 слів, за змістом абсолютно між собою не сполучаються. Наприклад, це можуть бути такі ланцюжки слів:

 • Собака, феєрверк, стіл, Японія, дерево.
 • Коньяк, удав, двері, Дід Мороз, автомобіль.
 • Телефон, сніг, колесо, торт, фітнес.
 • Новий рік, пустеля, бабуся, шахи, президент.
 • Кожному гостю лунає по одній листівці, але читати вголос те, що там написано, не можна. Дається не більше хвилини для того, щоб, використовуючи дані слова, кожен придумав новорічну новину. Потрібно використовувати всі написані слова, їх можна схиляти і міняти місцями.

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Наприклад, Новий рік бабуся відзначала в пустелі, граючи в шахи з президентом.

  Чим більше буде заготовлено листівок зі словами, тим краще. Гості, як правило, із задоволенням придумують жартівливі новорічні новини. Якщо постаратися і проявити фантазію, то це може вийти один з самих прикольних конкурсів на новий рік.

  Новорічні одкровення

  Веселі новорічні ігри та конкурсиЩе один популярний конкурс для нового року, який буде дуже до речі, коли компанія поки відпочиває від рясного застілля і не в змозі активно рухатися, сидячи за столом. Кожному учаснику дається аркуш паперу і ручка, і він повинен написати якийсь факт зі свого життя, про яке не знають інші гості. Далі ведучий збирає аркуші, складає їх у коробку, а далі дістає по одному і зачитує. Завдання інших – відгадати загадки, хто автор написаного тексту. Такі застільні конкурси напевно сподобаються всім гостям.

  Новорічні перевдягання

  Розваги на новий рік можуть бути такими. Заздалегідь в красивий мішок необхідно скласти різні предмети одягу, і чим різноманітніше вони будуть, тим краще. Наприклад, у мішку можуть лежати такі предмети гардеробу:

  • Спідниці, брюки, сарафани
  • Сукні
  • Капелюхи, шапки, панамки, кепки
  • Плавки, ласти, купальні костюми
  • Краватки, метелики, хустки
  • Найрізноманітніші гольфи та шкарпетки
  • Рукавиці
  • Підтяжки, ремені
  • Нічні сорочки, піжами

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Учасники розташовуються колом і під заводну музику один одному передають новорічний мішок. Як тільки музика припиняє звучати, останній, у кого виявиться мішок, дістає один предмет з нього і одягає на себе. Потім музика грає знову, і так продовжується до тих пір, поки всі предмети з мішка не будуть одягнені. Можна собі уявити, як цікаво будуть виглядати учасники в такому різноманітному гардеробі! Активні та смішні конкурси на новий рік завжди мають приголомшливий успіх і дарують гарний настрій.

  Подобається і не подобається

  Веселі новорічні ігри та конкурсиПідійдуть подібні конкурси на новий рік для молоді. Учасники розташовуються по колу. Ведучий дає завдання кожному учаснику: сказати сусідові зліва, що в ньому подобається, а що ні. Після того, як всі присутні висловляться, ведучий повідомляє, що тепер те, що подобається, потрібно поцілувати, а що не подобається – вкусити. Припустимо, хтось каже: «Мені в сусіда зліва подобається лоб і не подобається ніс». Відповідно, потім він повинен буде поцілувати сусіда в лоб і вкусити за ніс.

  У кого довший ланцюжок

  Краще проводити на новий рік подібні конкурси, коли гості вже напідпитку, а значить, без комплексів. Учасників необхідно поділити на дві команди. Кожна з команд повинна зв’язати ланцюжок, яка буде складатися з знятої одягу учасників. Перемога дістається тій команді, чия ланцюжок буде довшим. Подібні конкурси на новий рік для дорослих підійдуть для компанії близьких людей.

  Лопни повітряна кулька

  Цей конкурс відомий, мабуть, кожному, але в новорічну ніч він буде дуже до речі. Заздалегідь слід надути повітряні кульки, всередину кожної кулі поклавши записку із завданням. Завдання можуть бути найрізноманітніші:

 • Вийти на вулицю і привітати першої людини, який зустрінеться з Новим роком, обійнявши і поцілувавши його при цьому.
 • Станцювати стриптиз.
 • Випити шампанське, не доторкаючись руками до келиха.
 • Заспівати новорічну пісню.
 • Зобразити новорічну промову президента.
 • Загадати новорічні загадки.
 • Кульки можна лопати усіма частинами тіла, крім рук. Після чого потрібно виконати завдання. Оригінальні конкурси можна чергувати з звичними конкурсами.

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Найоригінальніший сніговик

  Якщо у новорічну ніч на вулиці випало багато снігу, можна придумати різноманітні цікаві конкурси на новий рік. Засидевшимся за столом гостям буде в радість вийти і вдома на засніжену вулицю і трохи порухатися. Суть конкурсу полягає в тому, що гості, розділені на дві команди, повинні зліпити оригінального сніговика. Якщо чоловіків і жінок приблизно порівну, можна створити чоловічу і жіночу команди. Чоловіки ліплять снігову бабу, а жінки – сніговика. Тут можна включити всю свою фантазію, ділячись ідеями. Дозволяється використовувати підручні засоби: шарфи, морквини, гілочки, капелюхи, мішуру і т. д. Якщо на святі присутні діти, їм можна доручити зліпити героя якогось мультфільму. Для дорослих і дітей це буде веселе і корисне проведення часу.

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Новорічна казка

  Веселі новорічні ігри та конкурсиЗазвичай великі компанії дуже люблять брати участь у різноманітних сценаріях, і прикольні новорічні конкурси будуть дуже до речі. Ведучий роздає гостям ролі з будь-якої казки. Це можуть бути не тільки люди або тварини, а також вітер, сніг, дерево, хмара, двері і т. д. Читаючи казку, учасники, яким були видані їх ролі, повинні в точності повторювати дії казки, зачитані ведучим. Двері скрипить, вітер дме, дерево нахиляється, кінь скаче. Казка, як правило, виходить дуже смішний, завдяки учасникам.

  Невірні відповіді

  Після запальних танців, повернувшись за стіл, гостям можна запропонувати наступний конкурс. Ведучий ставить питання, що стосуються нового року:

 • Який самий популярний салат готують на новий рік?
 • Що носить Дід Мороз?
 • У чому знаходяться подарунки?
 • Які прикраси вішають на ялинку?
 • Хто з родичів допомагає Діду Морозу?
 • Суть конкурсу полягає в тому, що відповідати на запитання потрібно неправильно. Питання потрібно ставити дуже швидко, щоб у гостей не було часу подумати і дати оригінальну відповідь. Той, хто відповідає правильно, виконує яке-небудь завдання, співає новорічну пісню або ж розповідає віршик.

  Донести мандарини

  Веселі новорічні ігри та конкурсиЦей конкурс можна проводити, коли всі присутні відпочили від новорічних страв і готові до активних розваг. Гості діляться на дві команди. В кінці кімнати ставляться два підноси, на яких лежать мандарини. Завдання кожного учасника полягає в тому, щоб якомога швидше добігти до підноса, взяти столову ложку в рот, покласти в неї мандарин і донести його до своєї команди, не впустивши фрукт. Перемагає та команда, яка швидше перенесе мандарини з підноса.

  Кращий Дід Мороз і Снігуронька

  Бажано заздалегідь підготувати реквізит: кожухи, валянки, рукавиці, шубки. Кожному бажаючому лунає завдання: зобразити Діда Мороза чи Снігуроньку. При цьому хтось повинен показати сором’язливого Діда Мороза, Діда Мороза-рокера, веселу Снігуроньку і т. д. Той, у кого вийде найкращим чином зобразити новорічних персонажів, отримує приз.

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Зроби комплімент Снігуроньці

  У конкурсі беруть участь чоловіки. Їм роздаються записки, у яких наведені різні слова. З допомогою цих слів вони повинні зробити класні компліменти Снігуроньці. Чим більш оригінальними будуть ідеї, тим веселіше буде слухати чоловічі компліменти.

  Конкурс для дітей – знайди скарб

  Якщо на новорічному святі присутні діти, для них обов’язково слід придумати який-небудь цікавий конкурс. Можна заховати в різних місцях квартири солодощі та фрукти, дати дітям карту, де будуть загадки з підказками, і відправити їх з кошиком на пошуки скарбів. Кращі конкурси на новий рік для дітей – це з допомогою батьків залучити їх в захоплюючу пригоду.

  Новорічна маска

  Для даного конкурсу слід приготувати кілька карнавальних масок із зображенням казкових персонажів або тварин. На учасників одягаються маски, і вони повинні відгадати загадки, які ж маски на них наділи. Задаючи навідні запитання, відповідати всім іншим учасником можна лише «так» або «ні». Той, хто вгадає маску, отримує її в подарунок.

  Веселі новорічні ігри та конкурси

  Конкурси для нового 2018 року

  Наступний рік буде проходити під заступництвом Земляний Собаки. Вона любить веселі, галасливі, сімейні компанії, і не сприймає нудьгу і самотність. Чим активніше пройде новорічна ніч, тим це більше сподобається господині наступаючого року. Конкурси та розваги мають бути веселі! До святкування новорічного свята слід підготуватися заздалегідь продумавши, які новорічні конкурси для дорослих і дітей можна запропонувати компанії.

  Танцюючий крокодил

  Цей конкурс використовується практично на будь-якому заході, але в новорічну ніч він буде особливо актуальне. Можна використовувати як нові конкурси на новий рік, так і перевірені часом конкурси. За допомогою танцювальних рухів, не вимовляючи вголос, потрібно буде показати задумане слово. Не потрібно змушувати всіх без винятку брати участь у конкурсі. Нехай ті, хто не вміє танцювати або соромиться, будуть глядачами, яким також буде весело відгадувати загадки.

  Готуючись до розважальної частини новорічної ночі, слід пам’ятати про призи. Конкурси на новий рік передбачають переможця, який обов’язково повинен отримати подарунок. Це може бути будь-яка дрібничка: ялинкова іграшка, шоколадка, брелок, підставка під телефон, чашка, щось корисне для сім’ї та інше. Головне – це не цінність подарунка, а його наявність, тому придумуйте призи заздалегідь.

  Ну і звичайно, суть новорічних конкурсів – підняти настрій, подарувати заряд веселощів, потім згадуючи, які смішні були конкурси. Фотографії, зроблені під час проведення конкурсів, після будуть нагадувати про те, як весело і креативно пройшла зустріч 2018 року.

  Моя довідка - Корисні поради