Святкування дня закоханих в Росії і наш російський аналог цього свята

У багатьох країнах 14 лютого відзначають день Святого Валентина. Закохані вітають один одного, зізнаються у своїх почуттях, дарують подарунки, влаштовують романтичні побачення. З 90-х років минулого століття в Росії теж стали святкувати День закоханих. Звідки з’явився свято, як його відзначають росіяни, які традиції та звичаї супроводжують 14 лютого, — на ці та інші питання ви знайдете відповіді в нашій статті. А також ми розповімо про російському свято всіх закоханих, який відзначається в інший день – 8 липня.

День Святого Валентина – історія появи свята

День закоханих – романтичний і дуже гарне свято, а історія його появи пов’язана зі священиком Валентином, який на Заході вважається покровителем закоханих пар. Священик народився в італійському місті недалеко від Риму, на початку нашої ери. Валентин був єпископом у християнській церкві, але, крім служіння Богу, він займався також природничими науками і медичною практикою. За деякими джерелами, Валентин намагався найбільше допомагати закоханим: підказував, як краще написати ніжне визнання в любові, намагався помирити посварені пари, підтримував у несподіваній біді.

В ті часи римський імператор видав указ, за яким легіонери не мали права створювати сім’ї. Це було зроблено для того, щоб молоді люди повністю присвячували себе виконанню військового обов’язку і не відволікалися на романтичні стосунки. Валентин в таємниці вінчав римських легіонерів з улюбленими дівчатами. Імператор Клавдій II, дізнавшись про це, наказав кинути його в підземелля і зрадити смертної кари.

Останні дні Валентина оповиті таємницею, але існує красива легенда, в якій незряча дочка служителя в’язниці полюбила священика. Вночі перед своєю стратою Валентин написав дівчині зворушливий, ніжний послання, в якому зізнався у своїх почуттях. 14 лютого Валентина стратили, а сліпа дівчина, отримавши листа, знайшла зір. Вважається, що традиція писати про свої почуття на листівках-валентинках бере початок саме з цієї легенди.

Коли з’явився свято закоханих в Росії? Наприкінці минулого століття В нашій країні також почали відзначати 14 лютого. В клубах і кафе в цей день проводились тематичні вечірки, а закохані почали дарувати один одному романтичні подарунки.

Святкування дня закоханих в Росії і наш російський аналог цього свята

Як відзначають день Святого Валентина в Росії?

У багатьох нічних клубах і ресторанах свято відзначається з розмахом: приміщення прикрашають серцями і повітряними кулями, подаються закуски і десерти у формі сердець, в меню є страви-афродизіаки, проводяться конкурси, вибирають кращу пару.

Читайте також:
Вірші-привітання з днем Петра і Февронії (Днем любові, сім'ї та вірності) 8 липня

Основні традиції на день Святого Валентина дійшли й до нас. Закохані пари обмінюються романтичними презентами, проводять цілий день, увечері влаштовують романтичну вечерю. Коханій людині прийнято 14 лютого вручити валентинку – листівку у формі серця з визнанням у своїх почуттях.

На замітку! Багато пар мріють зіграти весілля саме в день Святого Валентина. Вважається, що подружня пара, яка почала свою сімейну історію 14 лютого, проживе до старості в любові та злагоді.

Як відзначають свято в інших країнах?

  • Американці 14 лютого дарують марципанові солодощі, які в цій країні вважаються вишуканим, дорогим десертом.
  • В Японії свято вважається більше чоловічим, тому в основному сильна половина отримує подарунки і визнання. За традицією японці дарують у день всіх закоханих шоколад.
  • Француженки отримують 14 лютого ювелірні прикраси.
  • Незаміжні англійки прокидаються зі сходом сонця, виглядають у вікно і чекають першого перехожого. Вважається, що це і буде суджений для самотньої дівчини.

Святкування дня закоханих в Росії і наш російський аналог цього святаУ День закоханих прийнято обмінюватися валентинками та пам’ятними подарунками

Російська день закоханих

Гарне свято, День Святого Валентина, прийшов в нашу країну зовсім недавно з західної культури. Між тим, у російського народу давно існує свій особливий день всіх закоханих, який вважається символом міцних шлюбних уз, вірності і чистоти стосунків між чоловіком і жінкою.

На замітку! На початку липня в Росії відзначають власний свято: день всіх закоханих. У цей день православна церква вшановує пам’ять святих Петра і Февронії.

Історія появи свята 8 липня вельми цікава. Головними персонажами є подружня пара: Давид і Єфросинія, які після постригу в ченці стали носити імена Петро і Февронія.

Давид правил російським містом Муромом в XIII столітті. Він був сміливим і безстрашним князем, народ любив і довіряв Давиду. В нерівному бою зі змієм Давид переміг чудовисько і відрубав йому голову. Але кров змія, яка бризнула на князя, виявилася отруйною. Потрапивши на тіло чоловіка, вона стала причиною страшної хвороби. Вся шкіра Давида покрилася жахливими виразками, які приносили нелюдські страждання князю. Жоден лікар не міг допомогти впоратися з недугою. Але тут сім’я Давида почула про рязанської дівчині, здатної творити дива і виліковувати навіть смертельні хвороби.

Читайте також:
Сніжинки з паперу на вікна 2020. Шаблони і трафарети для вирізання

Гінці поскакали в Рязань і знайшли дочка бортника, яку звали Єфросинія. Посланці розповіли дівчині про страшну хворобу князя, і та погодилася допомогти, але за однієї умови: якщо Давид видужає, він одружується на Єфросинії. Князь був згоден на будь-які умови. Його доставили в Рязань, дівчина приготувала чудодійні зілля і вилікувала молодої людини. І тут Давид задумався, чи варто йому брати за дружину звичайну дівчину, дочка бортника? В ті часи поділ на стан був дуже жорстким, а тому не личить князеві одружуватися на простолюдинкою.

Свою обіцянку Петро (Давид) не дотримав і поїхав у Муром. Але недуга тут же повернувся з новою силою, і довелося Давиду повертатися до Єфросинії. Дівчина знову вилікувала князя, і вони повінчалися. Муромская знати злюбила Ефросинью, адже вона прийшла з простого народу. Давиду було виставлено жорстку умову: або він кидає дружину і продовжує правити містом, або відмовляється від правління і втрачає князівський титул. Давид вибрав другий варіант і склав свої повноваження. Єфросинія підтримувала чоловіка, як могла, закликаючи сподіватися на волю Божу і свою любов.

Після відмови від правління справи в Муромі стали йти все гірше і гірше, і Давидові просили повернутися на місце правителя. Дружина протягом усього правління давала князю багато слушних порад, і Муром, завдяки мудрому правителеві, процвітав. Коли подружжя постаріли, то вирішили постригтися у ченці. Тоді і отримали свої імена – Петро і Февронія. Вони гаряче благали Господа, щоб він послав їм смерть в один день, навіть приготували один великий труну на двох. Дивно, але дружини і правда померли в один день. Їх тіла розносили в різні місця, але на наступний день ченці виявили, що покійні опинилися в загальному труні. Було вирішено не роз’єднувати улюблених і поховати разом, раз на то була висловлена воля Господа.

Читайте також:
Оригінальні ідеї виробів на 14 лютого своїми руками

З тих пір церква щорічно згадує святих Петра і Февронію 8 липня, і в цьому відзначається день російський день закоханих.

Святкування дня закоханих в Росії і наш російський аналог цього святаСвяті Петро і Февронія

Традиції і звичаї дня Петра і Февронії

Аналог західного свята відзначається в Росії в розпал літа. У багатьох російських містах проводяться тематичні заходи, концерти та вечори, присвячені сімейним цінностям і подружньої вірності. У деяких містах влаштовують парад майбутніх мам і колясок, адже діти – це плід любові між чоловіком і жінкою, їх продовження та сенс життя. Часто проводяться спортивні заходи, в яких беруть участь всі члени сім’ї.

Нерідко міські влади на урочистих заходах в день Петра і Февронії Муромських вітають сімейні пари, які відзначають золотий або срібний ювілей спільного проживання. Часто на свята вшановують багатодітні сім’ї, вручають їм медалі, грамоти, цінні подарунки, грошові суми.

Які ще звичаї супроводжують свято в Росії:

  • У православній церкві відбувається святкове богослужіння, згадують святих Петра і Февронію, моляться за мир і спокій у кожній родині.
  • Відзначають свято і у сімейному колі. Всі члени сім’ї збираються за святковим столом, спілкуються, кажуть один одному слова вдячності і подяки.
  • Традиційний квітка в день закоханих – ромашка. Улюбленим людям дарують букети з польових квітів, які символізують чистоту і світлі почуття.
  • Зовсім скоро настане 14 лютого, а це значить, що закохані з усього світу будуть обмінюватися валентинками, сюрпризами, зізнаватися у своїх почуттях. Не забудьте привітати кохану людину з святом! І кажете, що любите, не тільки в цей день, а як можна частіше.

    Моя довідка - Корисні поради