Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?

Великдень – велике релігійне свято, який всі чекають з особливим трепетом. До нього починають готуватися заздалегідь навіть ті, хто не вважає себе глибоко віруючими людьми. Істинно віруючі християни перед великим святом дотримуються посту, мета якого – очистити тіло і душу до світлого дня воскресіння Ісуса Христа. На яке число випадає Пасха в 2019 році, дізнаємося далі.

Підготовка до свята

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?Великодню передує Великий Піст

Напевно, немає людини, який би не знав значення свята Пасхи. В цей день всі християни святкують воскресіння Божого сина, Ісуса Христа, який був розп’ятий, тим самим взявши на себе всі людські гріхи і викупивши їх своєю кров’ю.

До свята віруючі люди готуються заздалегідь. Православних чекає Великий Піст, самий тривалий і складний, витримати який дуже важко. Крім серйозних обмежень в харчуванні, справжні християни повинні протягом всього посту старанно молитися, відвідувати церкву, причащатися і сповідатися. Під час посту не можна вживати алкоголь і розважатися.

Останній тиждень перед Великоднем сама важка і відповідальна. Кожен день має своє певне значення. У чистий четвер робиться генеральне прибирання в будинку, а також всі члени сім’ї повинні прийняти душ, щоб змити весь накопичений за рік негатив. У Страсну п’ятницю пост найсуворіший: дозволяється з’їсти шматок хліба і пити тільки воду. На наступний день несуть паски і фарбовані яйця в храм, щоб освятити святкову їжу. А вночі християни беруть участь у святковому богослужінні, яке присвячене великої події – воскресіння Ісуса Христа.

Коли буде відзначатися Великдень у 2019 році

Зараз для того, щоб дізнатися, на який день випаде свято, не потрібно робити складні математичні та астрономічні розрахунки. Досить подивитися на церковний календар, в якому зазначені дати Пасхи на найближчі кілька років.

Якого числа буде відзначатися Великдень 2019?

Католицька церква буде відзначати велике свято 21 квітня 2019 року, а православна Пасха буде святкуватися 28 квітня 2019 року. Святкове богослужіння розпочнеться в православних церквах напередодні, 27 квітня і триватиме до ранку неділі. Кожен охочий зможе подивитися на те, що відбувається дійство в реальності. Великдень 2019 буде відзначатися урочисто і пишно, як і всі попередні роки.

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?

Дати Пасхи в найближчі п’ять років

Якого числа буде відзначатися Великдень у 2019 році? Заглянувши в релігійний календар, можна дізнатися дати свята на найближчі кілька років.

Рік Католицька церква Православна церква
2018 01.04 08.08
2019 21.04 28.04
2020 12.04 19.04
2021 04.04 02.05
2022 17.04 24.04

Біблійна історія свята

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?На Великдень починаються святкування воскресіння Христа. Якщо бути більш точними, достовірно можна стверджувати, що саме в неділю Божий син воскрес. Свідків Таїнства Воскресіння не було, і лише в неділю ангели повідомили про те, що Ісус Христос воскрес. В Біблії сказано, що в гробницю до тіла Ісуса прийшли дівчата з пахощами. Єврейський народ мав таку традицію: перед похованням тіло померлого натиралось ароматичними маслами. Оскільки Ісус був розп’ятий в п’ятницю, а субота вважалася в іудеїв священним днем, Марія Магдалена і ще одна Марія прийшли з пахощами в неділю – перший день єврейського тижня.

Підійшовши до гробниці, дівчата побачили, що важкий камінь, яким закрили вхід у печеру, відсунутий убік. На камені сидів ангел. Він і сказав жінкам, що Ісус Христос воскрес, а на підтвердження своїх слів запросив їх зайти в порожню гробницю. Обидві Марії тут же побігли розносити добру новину народові.

З тих пір всі християни почали відзначати Великдень, як день пам’яті великого воскресіння Христа.

Як обчислюється дата Пасхи

У 325 році в Нікеї відбувся Перший Вселенський Собор, на якому встановили правило обчислення дати Пасхи. Свято відзначається саме в першу неділю після дня весняного рівнодення. Ще однією умовою є те, що Пасха має відзначатися в першу неділю після весняного повного місяця, що настає за днем весняного рівнодення. Дата урочистості повинна бути після єврейського Песаха і зазначатися тільки в недільний день.

На замітку! Правила, які встановлюються на Вселенських Соборах, корекції не підлягають. Всі конфесії зобов’язані неухильно дотримуватися церковний статут.

Кожен рік дата Пасхи може змінюватися, оскільки вона обчислюється за місячним і сонячного календарів. Католицька і православні Великодня святкується, як правило, у різні числа, тому що католики користуються григоріанським літочисленням, а православна церква вираховує дати релігійних свят за юліанським календарем.

Дата Пасхи в 2019 році вираховується за прийнятим на Вселенському Соборі правилами, як це робиться щороку.

Коли Великдень у 2019 році в Росії? Як і в усьому православному світі, росіяни відзначатимуть велике свято 28 квітня 2019 року. Всі рухомі релігійні свята 2019 року вираховуються, відштовхуючись від дати Великодня.

Символи та традиції свята

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?Паски — головний символ Великодня

Щороку свято відзначають по одним і тим же канонам. Коли язичницька Русь перейшла в християнство, традиції релігійних свят залишилися колишніми, язичницькими. Дуже довгий час християнська Пасха нагадувала язичницькі обряди.

Через багато років слов’яни, що прийняли християнство, знайшли нові традиції і символи, що стосуються Страсної Седмиці (тижня, що передує великого дня Воскресіння) і безпосередньо самої Пасхи. У чистий четвер відправлялися в баню, купалися в річках або ополонці. Обов’язково в четвер на Страсному тижні ходили до церкви сповідатися і причащатися. Намагалися саме в четвер зробити всю необхідну роботу по дому. У четвер пекли паски, медові пряники, фарбували яйця, варили кисіль з вівса.

У Великодню неділю сім’ї збиралися за великим столом і відзначали свято. Після нічного богослужіння члени сім’ї поверталися з церкви додому, накривали стіл білою тканиною і ставили святкові частування. В першу чергу всі сидять за столом повинні були спробувати по шматочку освяченого паски, фарбованого яйця і сирної паски. Тільки після цього можна було приступати до всіх інших страв.

Як зараз святкується свята православна Пасха, цей важливий день для всіх віруючих людей?

Святкове богослужіння

Великдень у релігійних спільнотах вважається найважливішим святом, тому її відзначають з особливою розкішшю. У церквах під час свята проводяться урочисті богослужіння, які починаються ще в суботу і тривають до раннього недільного ранку. В суботу всі християни вирушають до церкви, щоб посвятити спечені паски, сирну паску, крашанки. А в ніч з суботи на неділю всі віруючі, присутні на святковому богослужінні, присвяченому великого дня Воскресіння.

Благодатний вогонь

Кожен рік він виникає з нізвідки, будучи самої незбагненною таємницею. Зійде вогонь на Єрусалим, у Храмі Гробу Господнього. Віруючі намагаються доторкнутися до вогню, і він не залишає опіків і шрамів. Благодатний вогонь лунає по всім православним храмам, і від нього християни запалюють свої великодні свічки.

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?

Святкова трапеза

У великодню неділю закінчується Великий Піст. Віруючі люди, які протягом тривалого часу утримувалися від їжі тваринного походження, можуть спробувати м’ясні та рибні страви. Але перед тим, як почати святкову трапезу, слід спочатку з’їсти по шматочку освяченого паски та крашанки.

Коли і як буде святкувати Великдень в 2019 році?Зараз великодні яйця фарбують не тільки в червоний колір, як це було прийнято раніше. У продажу є великий вибір харчових барвників, а також можна намалювати на яйцях будь-які малюнки і узори.

Паски можна купити в супермаркеті, але багато господинь віддають піч їх самі. Наші предки читали молитву перед тим, як почати робити дріжджове тісто на паски. Вони просили благословення у Господа, щоб паски піднялися і вийшли такими, якими вони і повинні бути. Працювати з тестом потрібно було в хорошому настрої, без поганих думок, з чистим серцем.

Великодні страви в інших країнах мають свої особливості:

  • В Італії на столі обов’язково має бути страву з баранини. Традиційною стравою у них вважається коломба. Воно схоже на нашу пасху, але тільки з лимонним смаком і мигдальною глазур’ю зверху.
  • В Англії традиційним пасхальним блюдом вважається запечене ягня. Варто зазначити, що англійці фарбують не тільки курячі яйця, але також і зморшки.
  • У Польщі святкове меню не обходиться без знаменитої ковбаси з свинини, солодкої дріжджовий випічки і «мазуриків» — пісочних пирогів з прикрасами з шоколадних квітів і цукрових фігурок.

У 2019 році кожен віруючий буде чекати на світле свято Великодня, як це відбувається щорічно. Але варто пам’ятати, що найголовніше – це позбавитися від злих думок та зустріти свято з чистою душею і відкритим серцем. Тепер ми знаємо, якого числа Пасха в 2019 році і будемо готуватися до неї за всіма правилами.

Моя довідка - Корисні поради