День захисту дітей — історія свята

Щорічно, в самий 1-ий день літа проводиться чудовий святковий день — міжнародний день захисту дітей. Більше шістдесяти держав світу організовують різні заходи з метою привернення уваги звичайних громадян і громадських структур до існуючих проблем дітей.

У перший раз офіційні заходи пройшли в 1950-му р. Проте, його витоки беруть власне початок ще в 1925-му р.

Історія виникнення свята 1 червня

1 червня 1925-го року китайським генеральним консулом в Сан-Франциско були проведені розважальні події — Фестиваль драконових човників (Дуань-у цзе), для проживаючих в цьому мегаполісі китайських дітей – сиріт.

В цей же час у Женеві зібралися представники різних країн на конференцію. На ній висвітлювалися питання щодо поліпшення добробуту дітей. Власне, ці два випадково збіглися події і послужили ідеєю для встановлення офіційного свята, присвяченого дітям.

1949 рік вважається офіційним роком затвердження цього свята. У листопаді 1949 року жінки різних країн зібралися на Конгрес. Тут же вони вирішили докласти всіх зусиль для збереження миру, так як тільки світ буде одним з найбільш ключових гарантій благополуччя дітей.

На наступний рік, для виконання прийнятого на Конгресі рішення, 1 червня були проведені заходи в 51 державі. Мета цих заходів – привернути увагу громадян, влади на труднощі і турботи дітей, і, найголовніше, порятунок дітей від голоду і воєн. Так і встановилося, що саме 1 червня ведуться подібні події.

Міжнародний день захисту дітей в РФ

У Росії це свято теж прижився. І хоча цей день не визнаний офіційним вихідним, він завжди святкується по всій країні. Адже в цей день ще і стартують самі тривалі літні канікули.

В дитячих закладах і не тільки проводяться різноманітні заходи різної спрямованості. Це і спортивні змагання, і театральні виступи, конкурси, пісні, танці.

Традиційною подією цього дня є конкурс малюнків. Хлопці малюють кольоровими крейдами на асфальті квіти, хмари, птахів, людей, сонце.

Також в цей день влаштовують різні семінари і конференції, на яких засідають шановні представники громадськості. Вони обговорюють різні питання, пов’язані з благополуччям дітей та охороною дитинства. Також пильна увага звертається на допомогу дітям з неблагополучних сімей або залишилися без піклування батьків і дітям-інвалідам.

День захисту дітей — історія святаІсторія виникнення свята «День захисту дітей» безумовно заслуговує нашої уваги і поваги. Організація заходів, спрямованих на охорону дітей і захист їх інтересів у понад 60-ти державах світу відіграє велику роль в тому, щоб підростаюче, так ще потребує підтримки дорослих, покоління відчувало себе захищеним від проблем великого і жорстокого світу.

Приділіть в цей день більше часу своїм дітям, сходіть з ними на заходи, які проходять у вашому місті, пограйте з ними в ігри, скажіть їм про свою любов, і що ви завжди будете поруч, що б не сталося. Звичайно ж, це потрібно робити не лише раз на рік, а постійно, але якщо ви раптом десь упустили час, то цей день, 1 червня, — відмінний привід присвятити всього себе своїй дитині. Любіть дітей, адже вони квіти життя!

Моя довідка - Корисні поради