День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країн

14 лютого закохані багатьох країн відзначають свято закоханих. Пари влаштовують романтичні вечері, роблять сюрпризи і підносять романтичні презенти. У день Святого Валентина дарують цукерки, тістечка, м’які іграшки, сувеніри і обов’язково листівки у вигляді сердець. Колись в історії 14 лютого був католицьким святом, і цей день присвячувався Святого на ім’я Валентин. При цьому свято ніяк не був пов’язаний з любовними історіями люблячих чоловіків і жінок, і вже значно пізніше 14 лютого став світським святом.

Коли день Святого Валентина

День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країнСкрізь день всіх закоханих святкується 14 лютого, і ця дата незмінна кожен рік протягом всієї історії свята.

У Середні століття 14 лютого історично вважався днем, коли у птахів починався шлюбний період. В ті часи існувало повір’я: в залежності від того, яка птах попадеться першою на очі самотній дівчині, таким і буде її майбутній чоловік. Якщо першим зустрічався воробей, буде шлюб з легковажним чоловіком, але все одно жінка в цьому шлюбі отримає своє щастя. Щиглик обіцяв забезпеченого і знатного нареченого. А ось, побачивши снігура, жінка була приречена чекати на суші чоловіка-моряка.

Коли 14 лютого став католицьким святом, історія замовчує. Існує багато версій, але жодна з них не підтверджена науково.

У ХV столітті (1415 рік) з’явилася традиція дарувати валентинки. Першу валентинку відправив своїй дружині герцог Орлеанський. Будучи за ґратами, він відправив таким чином послання про свою любов та відданість коханої. Починаючи з цієї історії, хлопці і дівчата дарують сердечка своїм обранцям з любовними написами.

У сучасній історії у день 14 лютого улюблені намагаються здивувати і вразити своїх половинок романтичними сюрпризами. Всі знають, якого числа відзначається день Святого Валентина, і готуються до цього заздалегідь.

Хто такий святий Валентин

День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країнІснують різні версії про те, ким був святий Валентин насправді

Є три різних версії, ким був Святий Валентин. В історії католицизму названі три знакові особистості під цим ім’ям.

 • Священнослужитель Валентин Римський. Він служив католицької церкви в Римі і був убитий під час розпаду Римської імперії, коли почалися гоніння на священиків.
 • Італійський єпископ Валентин. Був страчений і похований недалеко від Риму.
 • Історія третього персонажа практично невідома. Ходять легенди, що це був сподвижник, який прославляє католицьку церкву і пропагує католицьку віру в народних масах.
 • Валентинів день може бути приурочений до кожного з перерахованих вище історичних особистостей, однак існує ще одна історія Святого Валентина, дуже романтична.

  Звідки прийшов свято день Святого Валентина

  Існує версія, що історія свята 14 лютого почалася ще в Римській імперії. Правитель Клавдій Другий звернув увагу, що у воїни практично не йдуть молоді люди. Клавдій II зробив висновок, що відбувається це унаслідок того, що дружини молодих чоловіків не пускають їх воювати. І тоді він видав указ: заборонити всім неодруженим чоловікам вінчатися. В цей же час лікар Валентин був завзятим проповідником християнської релігії. Він вінчав в таємниці від всіх закохані пари.

  До Валентину за допомогою якось звернувся один чоловік, у якого була незряча дочка. Її Звали Юлія. Лікар, побачивши сліпу дівчину, закохався в неї. Але тут римський правитель дізнався, що якийсь Валентин таємно вінчає пари, і наказав помістити його за ґрати. Уже знаючи про майбутній кари, лікар послав конверт коханої Юлії, в якому була цілюща трава шафрану, а також записка: «Твій Валентин». Стратили лекаря 14 лютого, а Юлія, яка отримала від Валентина лист, відкривши його, стала бачити. Католицький свято на честь Святого Валентина з’явився в історії в 496 році.

  Невідповідностей у цій романтичній історії багато, але стверджувати, що це лише красива казка, ніхто не береться.

  Католицька церква не вважала 14 лютого особливим днем. У 1969 році всі римські святі, включаючи Святого Валентина, були видалені з календаря церкви. Історія католицького свята закінчується, але день Святого Валентина залишається найголовнішим днем всіх люблячих людей.

  На початку 20 століття заповзятливі комерсанти заробляли непоганий капітал, продаючи листівки-сердечка, набори цукерок, букети квітів. Адже свято 14 лютого без такої атрибутики?

  Чий свято день Святого Валентина? Практично у всіх країнах 14 лютого щасливі пари відзначають день всіх закоханих, з зізнаннями, подарунками та романтичними побаченнями.

  День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країнОсновними символами цього свята у всі часи були і залишаються листівки і подарунки, оформлені у вигляді серця

  Як з’явилися валентинки

  День закоханих асоціюється з листівками, оформленими у вигляді сердечок. Люди, які небайдужі один до одного, обмінюються валентинками в знак вічної відданості і любові.

  На замітку! Історія називає першою валентинкою визнання в любові герцога Орлеанського, який послав записку у вигляді серця своїй коханій дружині, коли був в ув’язненні.

  У 18 столітті широку популярність отримали листівки-валентинки у Великобританії. Кожна людина, хто хотів зізнатися в любові, вирізав з кольорового паперу серце, на якому писав, використовуючи кольорові чорнила, свої зізнання. Пізніше з’явилися вже готові листівки-валентинки, які можна було придбати в букіністичної крамниці і відправити своїй коханій людині.

  Зараз знову увійшли в моду сердечка, зроблені своїми руками. Молоді люди, використовуючи різні матеріали, самі майструють валентинки. Яких тільки сердечок не буває: паперові, в’язані шовкові, мереживні, навіть їстівні. Особливою красою мають листівки, які надсилають поштою. У наш історичний вік інтернету отримати запечатаний конверт, в якому знаходиться таке романтичне послання, дійсно дорогого коштує.

  День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країн

  Символи і традиції дня закоханих

  День Святого Валентина славиться безліччю знакових символів. День закоханих має такі повір’я і традиції:

  • Основні кольори цього свята: червоний і білий. Червоний відтінок символізує пристрасну любов, а білий – чисті помисли і відкрите серце. У цей день бажано також дарувати і рожеві троянди. Рожевий колір використовується і при оформленні презентів.
  • Презенти повинні обов’язково символізувати піднесене почуття. Можна вибирати будь-які дрібнички у вигляді сердечок, статуетки купідона, двох лебедів або білих голубів. Солодощі даруються в коробках з серцями.
  • До будь-якого подарунка обов’язково повинна додаватися валентинка – листівка у вигляді серця. Зробите ви її самі, чи скористаєтеся купівельними варіантом, не важливо. Але сердечко ваш улюблений чоловік повинен обов’язково отримати.
  • Існує повір’я, що весілля, зіграна 14 лютого, веде до подальшого сімейного благополуччя. Безліч молодих пар за багато місяців наперед планують весільну церемонію саме в цей день.
  • Традицією у багатьох європейських країнах залишається гадати в цей день. Одне з популярних ворожінь полягає в тому, що незаміжня дівчина пише на папірцях чоловічі імена і кладе їх під подушку, а опівночі дістає один листок. Саме так, за повір’ям, і зватимуть майбутнього судженого.

  День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країнВ цей день до будь-якого подарунка прийнято докладати валентинку

  Як святкують день Святого Валентина в різних країнах

  Вважається, що походження свята день Святого Валентина з Італії. Як там відзначається 14 лютого?

  Італія

  Тут прийнято відзначати день всіх закоханих з розмахом. Всюди можна зустріти дівчат з білими й червоними трояндами, ресторани заповнені щасливими парами, усюди панує любов. Так історично склалося, що в Турині, наприклад, 14 лютого пара повинна оголосити свою заручини і влаштувати святковий обід з родичами.

  Франція

  Ця країна просякнута любов’ю, адже недарма тут так багато закоханих пар проводять свій медовий місяць. Французи дуже винахідливі в любовних визнань. Дівчата вранці 14 лютого можуть отримати послання на повітряній кулі, на асфальті або ж у місцевій газеті. За чашкою кави зі свіжою випічкою француженки можуть виявити на газетному розвороті шикарне визнання в любові. Також в цей день чоловіки дарують дорогі подарунки своїм обраницям: духи, дороге білизну, прикраси. Завершує день Святого Валентина, як правило, романтична вечеря зі свічками і вином в приємному затишному закладі.

  День Святого Валентина: історія свята, традиції різних країнРомантична вечеря є обов’язковою складовою Дня закоханих

  Данія

  14 лютого в Данії по праву вважається самим романтичним днем. Чоловіки надсилають коханим жінкам букети підсніжників, що символізує початок великого і ніжного почуття. Данці воліють виготовляти валентинки самостійно, приклавши всю свою фантазію. Всередині вони можуть написати вірші власного твору. Важливий той факт, що листівка автором не підписується. Якщо дівчина, кому прийшла валентинка, дізналася, хто її відправив, вона на Великдень надсилає молодій людині яйце з шоколаду. 14 лютого данці проводять, прогулюючись по вулицях, в кафе, ресторанах, на театральних виставах.

  Висновок

  Історія свята не до кінця зрозуміла, існує багато версій, звідки він з’явився. І тим не менш день Святого Валентина вважається найулюбленішим святом у році, особливо для тих, хто вже знайшов свою другу половинку. Однак 14 лютого – це свято і для поки ще самотніх сердець, які мріють знайти своє особисте щастя. Адже, якщо вірити красивою історії, Святий Валентин і з небес допомагає всім закоханим, а також тим, хто перебуває в пошуку.

  Моя довідка - Корисні поради