Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярів

Зимові канікули школярі чекають особливо, адже з завершенням навчальної чверті приходять новорічні свята. Будинку починається підготовка до святкування нового року: вбирається ялинка, вішають гірлянди, продумується святкове меню. Але до настання чарівної новорічної ночі в житті школярів має відбутися ще одна дуже важлива подія: новорічний захід у школі. Різноманітні новорічні конкурси для школярів допоможуть зробити новорічний шкільне свято по-справжньому веселим і незабутнім.

Новорічні конкурси для молодших школярів

Зав’яжи мішуру Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярів

Всі учасники діляться на дві команди. Кожен учасник отримує новорічну мішуру, яку він прив’язує до своєї руки. Починає грати новорічна мелодія, під яку перший учасник прив’язує свою мішуру до руці другого учасника, другий – до третього, третій четвертого, четвертий п’ятого, і так далі, поки останній учасник не підбіжить до першого і не зав’яже свою мішуру йому на руку. Таким чином, вийде коло хлопців. Перемагає та команда, яка перша впорається з завданням.

Я кращий актор

Учасникам роздаються аркуші паперу, на яких написані фрази. Їх потрібно показати, використовуючи міміку, жести, а не слова і звуки. Інші діти повинні відгадати, що ж показує учасник. Фрази можуть бути такими?

 • Спізнився на урок учень;
 • Відмінниця, яка отримала двійку;
 • Шикарний феєрверк;
 • Дід Мороз, який мчить на санях;
 • Калюжа, яка замерзла;
 • Дитячі капризи.

Розшифруй слова

Діти діляться на дві команди. Можна запропонувати кожній команді придумати назву і капітана. В цей час ведучий пише на дошці два стовпчики слів, у яких букви міняються місцями. Заголовну букву можна виділити, щоб дітям було легше відгадати слово. Краще вибирати слова, які асоціюються з новорічним святом, наприклад такі:

 • валнаКар (карнавал)
 • лЕак (ялинка)
 • кораодП (подарунок)
 • огеСндап (снігопад) та інші
 • Придумай святкове меню

  Школярам необхідно розділитися на дві команди. На два столи ведучий розкладає картки з літерами. Капітани команд вибирають по одній картці, і команди повинні придумати новорічні страви, які починаються на цю букву. Переможе та команда, яка придумає саме різноманітне меню з найбільшою кількістю страв.

  Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярів

  Вгадай, чий це предмет

  Заздалегідь слід підготувати реквізит до конкурсу. В мішок Діда Мороза скласти предмети, які будуть вказувати на належність до того чи іншого казкового персонажа:

  • Пакет булочок Карлсона
  • Перо Жар-птиці
  • Смугастий Пеппі довгапанчоха
  • Туфелька Попелюшки
  • Пиріжки Марійки і т. д.

  Ведучий дістає по одному предмету, а діти повинні вгадати по ньому казкового персонажа. Хто найбільше персонажів вгадає, отримує приз від ведучого.

  Сама довга гірлянда

  Двом командам видаються кольоровий папір, ножиці, клей. По команді ведучого кожна команда повинна нарізати кольоровий папір на смужки, які потрібно склеїти в кільця, збираючи їх у гірлянду. Можна визначити час, за який буде робитися гірлянда, а можна включити новорічну пісню, по закінченню якої визначиться команда-переможець. У кого гірлянда виявиться довшою, стає переможцем.

  Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярів

  Основні правила проведення конкурсів

 • Слід пам’ятати, що школярі молодших класів (1-4 класи) непосидючі, вони швидко втрачають інтерес і перемикаються на інший об’єкт уваги. Тому, конкурси не повинні бути занадто довгими.
 • Краще не проводити відразу кілька конкурсів один за іншим. Після кожного конкурсу можна влаштувати танцювальний перерву, невеликий концерт, святкове чаювання.
 • У кожному конкурсі переможця обов’язково слід нагородити. Нехай це буде символічний приз, але без подарунків конкурси стануть нецікавими.
 • Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярів

  Новорічні конкурси для старшокласників

  Помилково вважати, що школярам старших класах конкурси не потрібні. Новорічний вечір буде більш насиченим і залишиться в пам’яті, якщо урізноманітнити його веселими конкурсами. В новорічній програмі для старшокласників повинно бути як мінімум 5 конкурсів.

  Спакуй новорічний подарунок

  Цікаві конкурси для Нового року, сценарії для школярівУ цьому конкурсі дівчата повинні якомога красивіше упакувати подарунки, використовуючи видану їм туалетний папір, фольгу, стрічки, мішуру. У ролі подарунків будуть виступати хлопчики. Переможе та дівчинка, у якої подарунок буде упакований найбільш цікаво.

  Стрічка

  У конкурсі бере участь будь-яка кількість бажаючих, які повинні розбитися по три людини. Двом з них зав’язують очі, а третій стає поруч з ними. Одному учаснику з зав’язаними очима ведучий дає в руки багато стрічок, і під музику він повинен зав’язати на те, хто стоїть поруч, як можна більше бантиків. Після того, як музика припиняє звучати, другий учасник із зав’язаними очима повинен виявити зав’язані бантики. Переможцем стає та команда, яка швидше впоратися із завданням.

  Згадай новорічний фільм

  Учасники конкурсу повинні встати в ряд і по черзі називати фільм, в якому присутня новорічна тематика. Той, хто не зміг згадати фільм, приурочений до Різдва або нового року, вибуває з конкурсу. Переможцем стає учасник, який залишився останнім.

  Привітання з алфавітом

  Учасники конкурсу по черзі дістають з мішка, приготованого провідним, картки з літерами. Потрібно придумати новорічне привітання на ту букву, яка дісталася. Особливо весело буде складати фрази, що починаються з літер Ю, Ф, Щ, Ч, Ц Тим, хто придумав цікаві привітання, дарують невеликі подарунки.

  Танець з перешкодою

  Школярі стають з одного боку в одну лінію. Перед ними провідний вибудовує в два ряди пластикові стаканчики. Під заводну музику учасники повинні подолати перешкоду. Далі додається ще один ряд стаканчиків, потім ще один, і так продовжується до тих пір, поки учасники не почнуть руйнувати стіну з пластиків склянок. Приз дістається самому спритному учаснику.

  Конкурси для старшокласників (9 клас, 10-11 класи) необов’язково повинні відповідати тематиці вечора. Головне, щоб на заході панувала весела, невимушена обстановка. Так само, як і для школярів молодшого віку, слід вручати переможцям невеликі подарунки.

  Шкільний новорічний свято буде нудним і нецікавим, якщо в ньому не буде кумедних конкурсів. Галасливі, рухливі конкурси на новий рік в школі слід чергувати із спокійними конкурсами, в яких можна проявити творчість і кмітливість. Дуже подобаються школярам командні конкурси, тому кілька таких варіантів обов’язково має бути у розважальній програмі. Більше сміху, гумору і веселощів, і шкільний новорічний свято обов’язково сподобається дітям, незалежно від того, скільки їм років.

  Моя довідка - Корисні поради