Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

Новий рік – це свято дитинства, коли дорослі з ностальгією згадують той час, коли вони були дітьми, як весело всі разом прикрашали ялинку, запах ялинки і мандаринів, і величезні мішки подарунків з солодощами. Для того щоб діти запам’ятали новорічну ніч, як час чудес і сюрпризів, дорослим необхідно заздалегідь продумати всі нюанси. Потрібно подумати про новорічні подарунки, привітання Діда Мороза та Снігуроньки, солодощі для дітей, а також різноманітні новорічні конкурси та ігри, щоб діти не занудьгували на святі.

Про що дорослим слід подумати заздалегідь

Діти в сучасний час відрізняються від тих, яких можна було здивувати приходом Діда Мороза і хороводом навколо ялинки. Зараз діти чекають чогось незвичайного, що дійсно може їх розвеселити. Важливо враховувати, на якій вік дітей буде писатись розважальна програма. Дитини молодшого віку захоплять рухливі ігри та конкурси, а дітям старшого віку сподобаються інтелектуальні розваги. Підлітки люблять жарти, приколи, галасливі вечірки.

Придумуючи новорічні конкурси для дітей, необхідно продумати все до дрібниць. Можливо, знадобиться додаткова атрибутика, про яку слід подбати заздалегідь. Також потрібно визначитися, хто буде ведучим дитячих конкурсів. Можливо, варто запросити професійного аніматора, або ж з цим завданням може впоратися хто-небудь з дорослих.

Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

Конкурси для дітей дошкільного віку

Це, мабуть, найскладніша аудиторія. З одного боку, дітей дошкільного віку дуже легко чимось захопити. Але, з іншого боку, вони можуть не зрозуміти умови конкурсів, або, якщо щось не буде виходити, можуть сильно засмутитися. Дитячі новорічні конкурси повинні бути максимально простими, щоб малюки змогли вдосталь повеселитися.

Розсміши принцесу

Дід Мороз виходить до діткам один, без Снігуроньки. Він розповідає, що вона загубилася, і тільки принцеса Несміяна знає, де знайти Снігуроньку. Виходить Несміяна, постійно пхикає і витирає сльози хустинкою. Діткам треба розсмішити Несміяну, щоб вона розповіла, де Снігуронька. Малеча з радістю корчити смішні пички, показувати мови, лоскотати сумну принцесу.

Новорічний ковпак

Діти стають у хоровод навколо Діда Мороза. Під новорічну пісеньку вони передають один одному святковий ковпачок. Як тільки музика закінчується, той, у кого в руках виявиться ковпак, повинен виконати завдання Діда Мороза. Природно, завдання повинні бути простими: заспівати пісню, станцювати, розповісти віршик. Всі батьки заздалегідь готуються до новорічних свят з дітками, вчать вірші і новорічні пісні. За кожне виконане завдання Дід Мороз дарує учаснику подарунок.

Наряджаємо ялинку Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

Для цього конкурсу потрібно дві штучні ялинки і дві коробки з небьющимися іграшками. Діти діляться на дві команди. По команді Діда Мороза учасники кожної команди по одній підбігають до своєї ялинці і вішають на неї одну іграшку. Наступний учасник також прикрашає ялинку однією іграшкою. Чия ялинка швидше буде вбрана, та команда і перемогла. Призи слід вручати і команді-переможниці, і програла команді, щоб ніхто не засмутився.

Конкурси для дітей 6-9 років

Діти в цьому віковому проміжку ще надто рухливі, але також їм стають цікавими інтелектуальні та творчі завдання. Дітям дуже хочеться проявити свої таланти, вміння та знання, і з урахуванням цього необхідно вибирати відповідні конкурси на новий рік для дітей даного віку.

Карнавальні костюми

Всі діти люблять перевтілюватися у героїв улюблених кінофільмів і мультфільмів. Дітей слід заздалегідь попередити, що на новорічне свято необхідно приходити в карнавальному костюмі. У розпал святкового вечора Дід Мороз повинен вибрати кращий карнавальний костюм. А для цього кожен дитина робить презентацію свого костюма, показавши героя, якого він представляє. Наприклад, заспівати пісню чи станцювати, як його герой. Номінацій має бути стільки, скільки буде брати участь дітей. Наприклад, можна придумати наступні номінації:

 • Костюм, який вважається найвеселішим
 • Самий творчий костюм
 • Найкращий карнавальний костюм і т. д.
 • Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

  Які бувають ялинки

  Дід Мороз зі Снігуронькою розповідають, які бувають ялинки: високі, широкі, вузькі, низькі і т. д. Діти повинні показати руками, які ялинки описують. Наприклад, якщо говорять про високу ялинку, діти високо піднімають руки. Той, хто переплутав і неправильно показав ялинку, вибуває з конкурсу.

  Кидаємо сніжки в мішень

  Діти дуже люблять рухливі ігри та конкурси на свіжому повітрі. Якщо в новорічну ніч випав сніг, можна провести наступний конкурс. Придумати мішень, по якій діти повинні намагатися потрапити сніжками.

  Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

  Незвичайний сніговик

  Дітям пропонується зліпити сніговика, а потім якось незвично його прикрасити. Варіанти можуть бути такими:

  • Зав’язати сніговикові яскравий шарф
  • Надіти на нього незвичайну шапку чи капелюха
  • Снігову бабу приробити бант
  • Повісити сніговикові сумочку і т. д.

  Конкурси для дітей 10-12 років

  Вже скоро діти стануть підлітками, але в цьому віці вони ще люблять забавні конкурси, де можна повеселитися і вдосталь посміятися. Новорічні ігри та конкурси для дітей цього віку можуть бути такими.

  Творчий конкурс

  Діти цього віку із задоволенням виконають якесь креативне завдання. Наприклад, намалювати Снігуроньку з майбутнього, або змайструвати ялинку з паперу, фольги, скріпок та інших канцелярських приладдя. Дорослі теж можуть брати участь у цьому конкурсі разом з дітьми.

  Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

  Колективний малюнок

  Учасники розбиваються на дві команди. Перед кожною командою потрібно покласти по великому аркуші паперу. Перший учасник підходить до листу, малює голову і загинає лист, щоб наступний дитина не бачив, що намалював попередній учасник. Таким чином, малюються всі частини тіла, а потім лист розгортається, і можна від душі посміятися, побачивши намальованого людини. Перемагає та команда, чий чоловік вийшов найбільш смішним.

  Хто швидше схопить

  Діти стають навколо столу, на якому розкладені всілякі аксесуари:

  • Новорічні маски
  • Святкові ковпаки
  • Мішура
  • Корона
  • Перуки і т. д.

  Під музику учасники ходять навколо столу, а як тільки музика припиняє звучати, необхідно швидко схопити будь-який аксесуар і одягнути на себе. Той, хто не встиг цього зробити, вибуває з гри. Аксесуари розкладаються на столі, і конкурс триває до тих пір, поки не залишиться один переможець.

  Конкурси для дітей 12-15 років

  Це вже підлітки, і вони можуть образитися, якщо їх назвати дітьми. Конкурси для підліткового віку слід вигадувати веселі, з гумором, і бажано, щоб в них участь як діти, так і дорослі.

  Вгадайка

  Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

  На спину учасника кріпиться табличка з назвою тварини (зебра, папуга, собака, заєць і т. д.). Він повинен задавати навідні питання:

  • У мене є хвіст?
  • Я смугастий?
  • Я їм траву?
  • У мене крила?

  Замість тварин можна використовувати героїв з кінофільмів, мультфільмів, казкових персонажів.

  Крокодил

  Ця гра захоплює як дорослих, так і дітей. Ведучий роздає всім учасникам листочки, на кожному з яких написано слово, що асоціюється з новим роком:

  • Дід Мороз
  • Сани
  • Сніговик
  • Мішок з подарунками
  • Новорічний феєрверк
  • Салат «Олів’є»
  • Бенгальські вогні
  • Ялинкова гірлянда і т. д.

  Кожен учасник повинен показати без слів, одними жестами, те, що написано на картці. Хто це зробить більш оригінально, оголошується переможцем.

  Фанти

  Старий добрий конкурс припаде до душі і дорослим, і підліткам. Ведучий збирає по одному предмету кожного з учасників і складає їх у велику капелюх. Витягуючи предмет так, щоб його не бачили, запитує: «Що потрібно зробити цьому фанту?». Завдання можна придумувати найрізноманітніші, головне, щоб було весело.

  Хто назве більше новорічних фільмів

  Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рікУчасники діляться на дві команди, і кожна по черзі повинна називати один фільм з новорічною тематикою. Та команда, яка не зможе назвати фільм, програє. Новорічних фільмів дуже багато, але користуватися інтернетом не можна. Потрібно самим згадати більшу кількість назв фільмів.

  Виконання бажань

  Підліткам часто дуже хочеться романтики, і цей конкурс допоможе зробити новорічний вечір більш романтичним. Кожен присутній на святі пише на листочку своє найзаповітніше бажання, згортає його і прив’язує до повітряної кулі. Після того, як всі напишуть свої бажання, компанія йде на вулицю разом з кульками і дружно відпускає їх у небо. По-перше, це дуже красиве дійство, а по-друге, бажання повинно обов’язково збутися в наступаючому році.

  Конкурси для дітей до нового 2018 році

  Оскільки наступний рік буде проходити під пануванням Земляний Собаки, конкурси для дітей на новий рік можна пов’язати з цим добрим тваринам, яке дуже любить діток різного віку. Також не слід забувати, що собака обожнює веселі розваги, веселі конкурси та смачні подарунки.

  Конкурс «Собачий хвіст»

  Діти шикуються один за одним, перший учасник – це мордочка собаки, а останній – її хвіст. Всі діти повинні тримати один одного, щоб тіло собаки не розвалилося. Ведучий оголошує завдання – хвостик повинен наздогнати мордочку, при цьому діти не повинні відпускати один одного. Хвостиком має побувати кожна дитина, щоб усі спробували наздогнати мордочку собаки.

  Цікаві дитячі конкурси та ігри на Новий рік

  Конкурс «Зріж свій приз»

  Два учасники тримають мотузку, на якій розвішані невеличкі подаруночки. Кожному необхідно по черзі зрізати подарунок з зав’язаними очима. Завдання ускладнюється тим, що мотузку з підвішеними призами можна піднімати і опускати.

  Конкурс «Ніс собаки»

  На аркуші паперу намалюйте мордочку собаки без носа. Учасники повинні з зав’язаними очима приліпити пластиліновий ніс на мордочку. Перед виконанням завдання слід покрутити учасника. Виграє той, хто краще впорався із завданням.

  Конкурс «Розгорни обгортку»

  Іграшкова собачка заздалегідь загортається в багато шарів паперу. Учаснику дається в руки коробка і загадується загадка. Якщо він відгадав її можна зняти один шар упаковки і відгадувати наступну загадку. Якщо ж не відгадали загадку, приз передається наступному учасникові. Той, хто добереться до іграшки, отримує її в якості призу.

   

  У кожному конкурсі обов’язково повинні вручатися призи, про які дорослі повинні подбати заздалегідь. До нового року Собаки, звичайно, найкращими подарунками стануть м’які іграшки-собачки, статуетки у вигляді цуценят, блокноти, ручки, зошити з зображенням собак.

  Моя довідка - Корисні поради