Чи можна хрестити дитину у Великий великодній піст і на Великдень

Рішення привести у християнську віру, врятувати душу дитини може бути прийнято в будь-який момент. Вважається правильним провести Обряд наближення і прилучення до Бога на 40 день після народження, але чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем або у велике свято, коли дата припадає на них. Сумніви виникають з-за інших обмежень в даний період (не можна вінчатися), не кожен священнослужитель погодиться.

Суть Таїнства Хрещення

Найперше з 7 головних Таїнств у житті християнина – Хрещення. Сенс полягає в очищенні від первородного гріха, покаяння у скоєному, умовної смерті для життя земного, відродженні для життя вічного. Тільки народжений від води і Духа Святого зможе увійти в Царство Боже. Головна умова – справжня віра в Бога, бажання з’єднатися з Христом.

Важливо! При Хрещенні новонароджених вірити повинні батьки і хресні. Без істинної віри, щирого покаяння Таїнство не здійсниться.

Не потрібно плутати дійство з чимось містичним. Під час Хрещення не відбувається нічого надприродного. Під Таїнством розуміється, що людина не бачить того, що відбувається насправді. Церква закликає Дух Божий прийти і очистити душу від первородного гріха, зцілити хвороби, розрадити в горі. У цей момент у дитини або дорослого з’являється Ангел Охоронець, оберігає протягом усього життя, що направляє на шлях істинний.

Чи можна хрестити дитину у Великий великодній піст і на Великдень

Коли краще хрестити дитину

Однозначної відповіді не існує. Прийнято хрестити на 40-й день після пологів і пізніше, але дозволено і на 8-й. Все залежить від бажання батьків, конкретної ситуації.

На замітку! У разі хвороби, загрози життю дитини хрестити можна в будь-якому віці, відразу після народження. При необхідності Таїнство дозволено проводити навіть у лікарняній палаті реанімації.

До 7 років рішення хрестити дитину чи ні приймають батьки. У віці 7-14 років необхідна згода дитини і його батьків. Після 14 років рішення приймається виключно людиною, що вірять в Бога.

День тижня будь. Часто церкви встановлюють певні дні, т. к. крім Хрещення є інші служби. Але можуть піти на зустріч, відступити від заведеного порядку.

Чи можна хрестити в піст перед Великоднем?

Деякі батьки хочуть охрестити немовля на 40 день після народження або на 8, які можуть випасти на час посту, важливого церковного свята. Священнослужителі не перешкоджають нікому пройти велике Таїнство. Вважається, раз людина може народитися в будь-який день для життя земного, то і для життя духовного, тому не варто сумніватися, чи можна хрестити дитину в піст перед Великоднем.

Важливо! Очищаючи душу немовляти від первородного гріха, не можна робити новий, влаштовуючи бенкет і забава під час посту з приводу хрестин.

Чи можна хрестити дитину у Великий великодній піст і на ВеликденьСвященнослужителі ніколи не перешкоджають батькам у бажанні охрестити дитину

Чому священики не рекомендують хрестити дитину в пост?

Головними причинами небажання священиків хрестити дитину в піст перед Великоднем є зайнятість і традиція відзначати не найскромнішими чином. У цей час заборонено розпивання алкогольних напоїв, гучні гуляння, вживання багатьох продуктів, присутніх на святковому столі.

Якщо батьки упевнені, що зможуть відзначити подію скромно за пісним столом, то священик не буде перешкоджати залученню нової людини до Бога. Складність може виникнути тільки з вільним часом, але з цим священнослужителі йдуть на зустріч і проводять церемонію незважаючи на втому і завантажений графік.

Увага! Священик відмовить провести Хрещення, якщо хресні батьки не готові взяти відповідальність, не розуміють, не усвідомлюють свою роль. Можуть знадобитися додаткові бесіди, з цієї причини домовлятися з батюшкою на певну дату слід заздалегідь.

Чи можна хрестити на Великдень?

Чи можна хрестити дитину у Великий великодній піст і на ВеликденьСвященик може відмовити у хрещенні дитини тільки в разі сильної зайнятості

Сенс святкування Пасхи – перемога і торжество над смертю, яка тепер не є кінцем усього, а відкриває двері в Царство Боже. Великдень святкується цілий тиждень, проводяться пасхальні богослужіння, які прославляють перемогу Ісуса Христа над смертю.

Деяких батьків цікавить, хрестять дітей у тиждень святкування Великодня. Звичайно так, але не в кожної церкви погодяться без вагомих підстав. Щодня відбуваються служби, дні розписані по хвилинах, священик втомлюється. З цієї причини можуть відмовляти у проведенні Таїнства.

На замітку! При необхідності батюшка може погодитися хрестити дитину на Великдень після проведення святкової літургії.

Аргументи «за» і «проти» проведення Таїнства в пост і на Великдень

Проведення головного Таїнства в житті християнина в цей період має як свої позитивні сторони, так і негативні. До аргументів за те, щоб хрестити дитину в пост або на Великдень можна віднести:

  • Очищення душі від первородного гріха разом з загальним очищенням душі і тіла.
  • Особливе стан віруючих у цей час сприяє головному умові проведення Таїнства – істинній вірі.
  • Якщо хрестити на Великдень, то за святковим столом зберуться рідні та близькі відразу з двох приводів.
  • Є повір’я, що народжені в світле свято Великодня мають особливі таланти, то ж стосується і народження духовного.

Аргументи проти:

  • Складно знайти священика, який погодився хрестити дитину без особливої причини в пост або на Великдень, тому що його час розписано по хвилинах, всеношна служба забирає багато сил.
  • Велике скупчення людей може налякати новонародженого.
  • Дотримуючись посту перед Великоднем не можна влаштовувати гучних гулянь, потрібно вживати скоромну їжу.

Таким чином, хрестити немовля під час дотримання Великого посту, святкування Великодня можна. Важливо подбати про це заздалегідь, знайти священика, згідного провести обряд, хрещених батьків, готових взяти на себе відповідальність. Потрібно обов’язково відвідати попередні бесіди з батюшкою. Головне, підійти до майбутнього Хрещення з усією відповідальністю та правдивою вірою.

Моя довідка - Корисні поради