Чи можна і як дарувати дорогі подарунки?

У сучасному світі майнове розшарування стало дуже помітним, подібно до того, як це було у 19 ст., але тільки в країнах, в яких так і не сформувався так званий “середній клас”, або його формування було штучно загальмовано з якихось причин.

На Заході, а також в Японії та Південній Кореї відмінності між більш заможними людьми і соціальними низами не тільки дуже помітні, але разючі, проте, в суспільстві і просто в процесі життя ці відмінності дуже стерті за рахунок того, що економіка надає достатні можливості для того, щоб повністю забезпечити себе для будь-якої працюючої людини. Можна не мати можливості жити у величезному будинку, але завжди можна мати гарну дах над головою.

У пострадянських країнах розшарування має такий характер, що у деяких людей в повному розумінні слова немає коштів на повноцінне харчування. Звідси виникає і проблема дарування, особливо, цінних подарунків.

Дарувати дорогі подарунки — не комільфо?

У суспільстві склалася певна думка про те, що дарувати цінні і дорогі подарунки – не комільфо, тому що це принижує гідність обдаровуваного, демонструючи йому, що він – нувориш, і що для нього цінні лише гроші, а не дружба, любов і справжнє людське ставлення. Така ситуація могла скластися лише в країнах, у яких матеріальний ценз різних верств населення дуже сильно відрізняється і при цьому виставляється на показ. Що ж робити в такій ситуації?

По-перше, цінний подарунок повинен мати велику духовну або навіть душевну навантаження. Тобто, його цінність повинна визначатися, в першу чергу тим, що людина вклав у нього душу. Цей подарунок повинен бути важливий для обдаровуваного не своєю ціною, а змістом.

Який дорогий подарунок піднести?

Наприклад, можна подарувати щодо незабезпеченої сім’ї дорогу побутову техніку – але дуже якісну, оскільки ці люди реально потребують таких речах, і будуть їх активно використовувати за призначенням.

Для людини, що займається спортом, можна подарувати:

  • дорогий спортивний одяг,
  • взуття,
  • спеціальні снаряди
  • або засоби тренування – тому що вони йому потрібні і будуть активно використовуватися і кожен день.

Не менш важливо зробити так, щоб у людини було відчуття того, що він дійсно може собі дозволити скористатися подарованим, що це – не щось таке, що виходить за межі його можливостей. Цього можна домогтися, проявивши велику коректність під час самого акту дарування і пропонуючи свій подарунок зі знанням справи та сфери, до якої він належить.

Моя довідка - Корисні поради