8 липня — всеросійський день сім’ї, любові і вірності

З 2008 року 8-е липня в нашій країні День сім’ї, любові і вірності офіційно отримав статус державного свята. Російська православна церква канонізувала князя Петра і його дружину (княгиню Февронію) у лик святих. Це свято уособлює вірність і відданість, а так само духовну близькість, а не фізичну. Святі вшановуються церквою і вважаються покровителями ідеальних сімейних відносин.

Історія свята

Ще зі шкільної лави розповідалася сумна, але дуже красива історія кохання і вірності. У XVI столітті події, що відбувалися з подружньою парою, описав Єрмолай-Еразм (Єрмолай Прегрешный) у своїй книзі «Повість про Петра і Февронії».

Одного разу у князя Муромського, Юрія Володимировича, серйозно захворів молодший син. На його тілі з’явились виразки. Ніхто з тодішніх лікарів не міг допомогти князеві вилікуватися від цієї напасті. Всі лікарі говорили, що Петро приречений, і ніщо не може йому допомогти. Чоловік змирився зі своєю долею. Але одного разу йому приснився віщий сон, в якому він побачив, що допомогу в його біді може надати дівчина по імені Февронія.

8 липня — всеросійський день сімї, любові і вірностіВона народилася в рязанській селі і походила з селянської родини, батько якої був бджолярем. З малих років дівчинка вивчала властивості цілющих трав і могла зцілювати. Февронія була красивою і розумною людиною. Тому, як тільки Петро її побачив, одразу ж закохався в неї. Він обіцяв одружитися на цілительки, коли вона поставить його на ноги. Але своєї обіцянки не виконав. Після того, як красуня вилікувала його, і князь видужав, той одразу ж забув про даному слові. Кажуть, що це послужило причиною ще більших бід, які звалилися на голову князя. Проказа знову виступила на тілі Петра Юрійовича.

Він знову відправив посланців до Февронії. Вона не стала їх проганяти, а поїхала в Муром зцілювати Петра. Незабаром чоловік вилікувався і одружився на юній красуні. Він жодного разу не пошкодував, що вступив у шлюб з простолюдинкою.

На долю подружньої пари випало ще чимало бід і труднощів, але вони все подолали. Вони прожили разом багато років, померли в один день і заповідали поховати себе в одній труні. Але бояри та інший люд вирішили, що це не відповідає церковним традиціям, і тому поховали їх, хоч і поруч, але в різних трунах. Легенда свідчить, що на наступний день народ побачив, що вони обидва знаходяться в одній труні. Після цього вирішили, що не варто розлучати пару і порушувати обітниці.

Традиції цього дня

8 липня — всеросійський день сімї, любові і вірностіЗгідно з народним святцями, 8 липня (за старим календарем — це 25 червня), в цей день відзначають день першого покосу. День, коли проказничала вся нечисть. Після ночі на Івана Купалу вже можна було безпечно купатися. Говорили, що у цей час русалки занурюються на глибину водоймища і сплять до весни.

Символом торжества вважається ромашка. Даний квітка користується великою популярністю серед закоханих. Кожна дівчина використовувала ромашку для ворожіння: «Любить — не любить». Згідно з переказами, 8 липня – час для укладення щасливих шлюбів.

Як святкують?

Найкраще цей день зустріти в селі, провести його зі своєю сім’єю або влаштувати виїзд на природу. Зробіть своїй другій половинці сюрприз:

  • даруйте один одному подарунки ручної роботи (бажано, речей, зроблених своїми руками);
  • напишіть листи, в яких розкажіть про свої почуття або якісь сокровенні таємниці.

8 липня — всеросійський день сімї, любові і вірностіУ цей день можна зіграти разом з дитиною в гру «Ромашка». Зіграти в неї буде цікаво як дорослим, так і дітям.

Гра «Ромашка»

З паперу майструємо ромашку, а на звороті пелюсток пишемо цікаві і смішні завдання. Скільки пелюсток у квітки, стільки повинно бути і учасників. Кожен з беруть участь відриває по одній пелюстці і, прочитавши завдання, виконує його. Виконав отримує приз.

Привітання до свята

Привітання до Дня Сім’ї, Любові і Вірності повинні бути душевні, теплі, сімейні. В цей день вітають дітей (наше майбутнє), молоду сімейну пару (нова осередок суспільства), подружні пари, які прожили багато років разом.

Є можливість підібрати побажання в прозі і віршах. Останнім часом популярністю користуються голосові поздоровлення.

См. також: Вірші-привітання до свята

Приклади привітань на День сім’ї:

Сім’я і вірність – знову в моді,
І на чолі кута – любов.
Гарної вам погоди у домі!
Нехай почуття знову хвилюють кров!
І не зникне хай з роками
Щасливий блиск закоханих очей.
Нехай світить сонечко над вами,
І буде все як в перший раз!?

Ромашка – символ чистоти,
В ній сонця світло, тепло і ніжність,
І втілення мрії,
І життєлюбства безкінечність.
Вітаю Вас з днем сім’ї,
Бажаю вірності і пристрасті,
Красивою щирої любові,
Усмішок, радості і щастя!?

Моя довідка - Корисні поради