30 ідей що подарувати дитині на ХРЕСТИНИ (дівчинці і хлопчику). Подарунки на хрестини від бабусі і дідусі, хрещені мами і тата

30 ідей що подарувати дитині на ХРЕСТИНИ (дівчинці і хлопчику). Подарунки на хрестини від бабусі і дідусі, хрещені мами і татаБагато людей щиро вірять, що, пройшовши обряд хрещення, людська істота очищається від первородного гріха і стає під захист Вищих Сил. Іноді до усвідомлення необхідності цього таїнства деякі приходять вже в дорослому стані, але, звичайно, має сенс зробити це якомога раніше. Взагалі, прийнято хрестити дітей в дитинстві, щоб відразу заручитися допомогою ангелів, і до цієї події потрібно ретельно підготуватися. Важливе питання, що встає перед родичами напередодні – що подарувати дитині на хрестин (дівчинці і хлопчикові), адже як правило, такі презенти стають потужними оберегами для малюка.

Що подарувати дитині на хрестини

У зв’язку з хрещенням маленької дитини, а зробити це, бажано до року, батьки і родичі повинні вибрати йому хрещеного батька і неньку. Це велика честь і велика відповідальність, адже ці люди стають духовними наставниками дітей, і повинні все життя направляти їх по правильному шляху і виховувати відповідно з релігійними традиціями.

Нарівні з батьками, вони виховують дитину з ранніх років, в усьому допомагають йому, в деяких випадках, можуть матеріально підтримувати сім’ю свого хрещеника. Іншими словами, це його найближчі люди після мами й тата.

У день хрещення хресні за традицією дарують подарунки, як релігійного змісту, так і звичайні потрібні речі. Крім них, презенти маленькому християнину підносять й інші родичі, і в першу чергу, це старше покоління сім’ї – дідуся і бабусі.

Здавна вважалося, що в цей мирний світлий день не можна дарувати:

 • спиртні напої;
 • зброю;
 • грошові кошти.

Мабуть, з першими двома пунктами можна погодитися – подібні дари недоречні, але на рахунок грошей є різні думки. У наш час багато сімей продовжують жити більш ніж скромно, особливо в глибинці, і, звичайно, допомогою стане для них будь-яка сума, яка може піти на речі для немовляти – підгузники, дитячу одяг і багато іншого. Не буде нічого поганого, якщо хтось з рідних людей, таким чином, візьме участь у долі дитини. Але тоді купюри краще вручати батькам в красивому конверті-листівки із зображенням храму або іншим символічним зображенням.

Рада. При покупці подарунка в інтернет-магазині не забудьте ввести секретне слово, щоб отримати знижку. Актуальні кодові слова в магазинах Лабіринт, My-shop і Озон дивіться тут

Зрозуміло, треба дарувати щось корисне для дому хрещеного дитини, але тоді варто завчасно поцікавитися у рідних, у яких дитячих речах сім’я потребує. Так можна уникнути однакових подарунків, куплених різними людьми.

Можна не обговорювати це питання, коли йдеться про солодкі подарунки. У більшості випадків після хрещення влаштовується невелике торжество з чаюванням і буде добре, якщо на столі будуть тістечка або торти. Гучним таке свято не буває, тим більше, не передбачається танців і алкоголю, крім того, не варто запрошувати на настільки особиста подія сторонніх, малознайомих людей.

Що подарувати дитині на хрестини від хрещеного батька

Хресні батьки обираються за певними правилами, прописаними церковними канонами. Ними не можуть бути подружжя, справжні батько і мати, інакодумці або люди з тим же ім’ям, що і у дитини. Крім того, є і вікове обмеження – таку відповідальність може взяти дівчина не молодше 13 років і хлопець не раніше 15 років. Що стосується ступеня споріднення до сім’ї хрещеника, вона, за великим рахунком, не має значення, головне, щоб це були близькі по духу люди. Хрещення може проходити в будь-який день тижня, але, зазвичай, робиться це в суботу. За традицією хресні приходять в будинок дитини, щоб забрати його в церкву, при цьому їм не дозволено сідати.

Якщо хрещеник – хлопчик, то хресний стає його головним опікуном і вихователем, і вчить його любові, моральності і добрих вчинків.

Головний дарунок від хрещеного батька – хрест, уособлення Віри і основний оберіг віруючої людини. Коли вибирається річ для немовляти, потрібно завчасно, упевнитися, що вона безпечна для малюка – вона повинна бути не занадто великий, і краще, якщо має не гострі, а закруглені краї, які не зможуть подряпати ніжну шкіру дитини. Крім того, він повинен бути попередньо освячений. Ця особлива річ може бути зроблена з золота, срібла, міді або дерева, підвішуватися на ланцюжку або міцному шнурку.

Хрещений не тільки дарує важливий релігійний атрибут для проведення обрядів, але і оплачує цю урочисту, церковну процедуру. Також важливими подарунками від наставника стає духовна література:

 • Дитяча Біблія, яку спочатку будуть читати малюкові батьки, а згодом і він сам зможе дізнаватися з неї про походження світу, про подвиги біблійних героїв, життя пророків і царів, а також, осягати сенс життя. Є гарні великі видання з чудовими ілюстраціями, які, безумовно, будуть корисні для душі хрещеника, його духовного розвитку.
 • Молитовник (молитвослов) – по суті, це збірка молитов, який актуальний для кожної віруючої людини, адже не один день не обходиться без звернення до Бога. У майбутньому дитині обов’язково знадобиться це богослужбова книга, яка допоможе йому морально зростати, вдосконалюватися, бути чистим і непорочним.
 • Житіє святого, чиїм ім’ям названо малюк – як правило, це опис життя мучеників і великомучеників, повчальні історії, які допомагають зрозуміти, в чому сенс праведності, і як важливо постійно працювати над своїми недоліками.

Що подарувати дитині на хрестини, вже визначено традицією, але, крім цього, хресний може дарувати дитині та інші подарунки: немовля – брязкальця, карусельки на ліжко, срібну ложечку, свічник у вигляді ангела, розвиваючі ігри. Коли похресник підросте, подарунками для нього можуть стати шкільні і спортивні приналежності, сучасні комп’ютерні пристрої, одяг.

Що подарувати дитині на хрестини від хрещеної мами

Хресна – це добрий ангел, який охороняє своє духовне чадо від небезпек і піклується про чистоту його душі впродовж життя, до того ж, вона допомагає дитині у всіх справах.

Дари від хрещеної мами також важливі і значущі, оскільки в подальшому оберігають хрещеника у багатьох небезпечних ситуаціях:

 • В першу чергу, це мірна ікона, на якій зображений святий, захищаючий дитині. Зображується він в строгій манері, характерній для іконописного стилю. Важливо, щоб дошка, що використовується для цього, по довжині була дорівнює зростанню дитини під час його народження. У більшості випадків така річ заздалегідь замовляється у майстра, і представляє справжню цінність.
 • Натомість мірної ікони, хрещена може подарувати своєму хрещеникові ікону ангела-хранителя. Звичайно, її ставлять в узголів’я ліжка дитини. Роблять це потім, щоб захистити дитину від хвороб і неприємностей.
 • Також як і хрещений батько, духовна матінка може вручити батькам малюка і книги Священного писання – вважається, що збори цих езотеричних книг було створено людьми через їх спілкування з Богом. Для істинно віруючих людей, якими, зазвичай, є тата і мами, крестящие своїх дітей, це необхідна духовна їжа, яка потрібна, нарівні з тілесною.
 • Подібно до справжньої матері, хрещена зобов’язана подумати про вбранні немовля під час обряду. Крижма – шматок полотна, покривало або білий одяг, необхідні, щоб загорнути в них дитини після обмивання. Сьогодні прийнято дарувати такий набір одягу, оздобленого мереживами, в нього входить сорочка, очіпок і рушник для хрещеника. Ці речі перед процедурою бувають освітлені священиком, а після хрещення прибираються і дбайливо зберігаються, вони вважаються захисними оберегами для заново народженого маленької людини. На цих речах багато, додатково, хрестик вишивають, так як від цього сила такого талісмана безмірно зростає.

30 ідей що подарувати дитині на ХРЕСТИНИ (дівчинці і хлопчику). Подарунки на хрестини від бабусі і дідусі, хрещені мами і тата

Крім того, хрещена матінка може подарувати хрещениці золоті або срібні прикраси, такі як кулон, браслет і сережки – ці коштовності вона буде носити, коли підросте. Позитивно зарядженими амулетами стануть і власноруч створені хресної вязані пінетки, шарфи і домашні тапочки, шкарпетки, светри та сукні, інше дитячий одяг, а також, сплетені вручну резиночки для волосся, браслети, інші саморобні речі.

У свою чергу, батьки дитини теж дарують хрещеним символічні, пам’ятні подарунки у вигляді ладанок, свічників, невеликих ікон, красивих листівок, пригощають їх після обряду спеціальними церковними стравами із зерна і меду.

Подарунки на хрестини дитині від гостей і родичів

Члени сім’ї, близькі і далекі родичі можуть піднести хрещеникам свої подарунки. Є певний перелік, що подарувати на хрестини дитині до року. Для немовлят різних статей можна підібрати конкретні презенти в цей радісний урочистий день.

Подивимося, які подарунки для похресників допустимі:

 • іграшки для дитини – великі дитячі книги з якісного пластика і гуми, м’які кубики, мобілі на ліжечко, розвиваючі килимки, бизеборды, брязкальця, сортери, гумові іграшки;
 • дитячі транспортні засоби – толокары, візки, гойдалки;
 • красиві сорочечки, повзунки і сліпи, постільна білизна з натуральних матеріалів;
 • зручна ванночка для купання з гіпоалергенного матеріалу, поєднана з пеленальним столиком і комодом або окрема дитяча ванна з гідромасажем;
 • ігровий манеж, складаний, у вигляді ліжечка і ширми;
 • ортопедичний матрац в ліжечко або коляску з натурального латексу;
 • дитяча коляска з люлькою, прогулянковим блоком, дощовиком і сіткою від комарів.

30 ідей що подарувати дитині на ХРЕСТИНИ (дівчинці і хлопчику). Подарунки на хрестини від бабусі і дідусі, хрещені мами і тата

Подарунки на хрестини хлопчика – це великі і маленькі машинки, кубики та конструктори, іграшки з дистанційним управлінням, розвиваючі ігри; для дітей старшого віку: необхідні для школи речі – глобуси, карти, планшети, годинники, комплекти для творчості з захопленням.

Вибираючи подарунки на хрестини дівчинці, можна зупинитися на красивої ляльки, ошатному платті. Крестницам маляткам і дітям старшого віку підносять красиві ювелірні прикраси, срібні столові приналежності, красиві коробочки і скриньки для коштовностей, витончені лампадки або свічники у вигляді ангела, цікаві, релігійні книжкові видання.

Домочадці, цілком, можуть придбати малюкам обох статей дитячі меблі, наприклад якісну дитячу кроватку-трансформер з маятником поперечного качання і компактний комод з висувними скриньками для зберігання одягу та інших дитячих речей.

Подарунки на хрестини від бабусі і дідусі

Представники старшого покоління з нескінченною любов’ю і трепетом ставляться до своїх онуків, а в день хрещення вони мають можливість піднести їм хороший пам’ятний подарунок. Такі речі можуть бути корисними у повсякденному житті малюків або мати релігійний характер і даріться у виховних цілях.

Подарунки від дідуся можуть бути різними, особливо цікаві ті, які зроблені своїми руками:

 • це красива дерев’яна або берестяна шкатулка або кошик для внучки, в яку можна покласти цукерки і фрукти;
 • власноруч зібрана модель машини, вертольота або корабля;
 • сувенірні фігурки з деревини або гіпсу у вигляді ангелів;
 • предмети меблів, наприклад саморобний дитячий стільчик, полиця для книжок або навіть, письмовий стіл для школяра.

Презенти від бабусі – це зшита для онучків одяг, костюм, сукня, гарна кофточка, в’язаний шарф з шапочкою, різнокольорові шкарпетки або мальовнича картина-вишивка хрестиком або гладдю в красивій рамочці, яка може стати сімейною реліквією.

Також пам’ятними речами можуть бути і недорогі сувеніри на релігійну тематику – статуетки з металу, порцеляни, кераміки, що зображують святих угодників, невеликі ікони та медальйони з ликом Господа і Пресвятої Богородиці, оригінальні церковні свічки, бронзові дзвіночки з ангелом, посудини для оливи, ладаницы і спеціальні глечики для обмивання.

Кого не можна брати в хресні своїй дитині: відео

З’ясовуючи, що подарувати дитині на хрестини, завжди варто подумати про користь, яку принесе ця річ хрещеній дитині, адже тепер він встає на праведний шлях, і всі рідні несуть відповідальність за його тілесне і духовне здоров’я.

Моя довідка - Корисні поради