Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
День Петра і Февронії 2022 року – свято сім’ї в п’ятницю

Літнім днем п’ятниці 8 липня 2022 року, всі ми будемо відзначати свято дня святих Петра і Февронії, сімейний святковий день, який за своїм змістом відображає інтереси будь-якого прагне до нормальної сім’ї людини. Саме цей православний свято спрямований на те, щоб ми ще більше скріпили свої сімейні узи, знайшли ті точки дотику зі своїм шлюбним або цивільним партнером, щоб вони вийшли на новий, більш високий, якісний і довірчий рівень відносин.

День святих Петра і Февронії в Росії, якого числа свято сім’ї в 2022 році, дата святкування?

У п’ятницю 8 липня 2022 року і вже за традицією, в Росії святкуватимуть день святих Петра і Февронії, які відіграють особливу роль в житті всіх віруючих і не тільки людей, всіх тих, хто бажає створити міцну сім’ю, відновити любов і свої відносини. Щороку в нашій країні і не тільки в Росії, відзначається день святих Петра і Февронії Муромських, які символізують собою любов і вірність один одному, є покровителями сім’ї та шлюбу, міцних сімейних взаємин.

 

 

У святковий день сім’ї та сімейних відносин святих Петра і Февронії 2022 року, потрібно молитися про те, щоб нам допомогли розібратися в наших особистих питаннях, сімейних насамперед, впоратися з ними, тими проблемами і протиріччями, які є. Не забувайте в цей святковий день згадати про своїх близьких і рідних, друзів і колег, привітати їх з цим світлим і повним любові святом, побажати їм всього найкращого, любові та сімейного щастя в довгому сімейному шлюбі, перш за все!

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
День Петра і Февронії в 2022 році – в п’ятницю 8 липня

 

 

 

Перш ніж продовжити розповідь про сімейному святі дні святих Петра і Февронії в 2022 році, коли і якого числа він буде в Росії та інших країнах, його зворушливої історії кохання, пропонуємо вам таблицю з днями проведення цього святкового дня в найближчі роки, так і з тими, які відзначаються Церквою у близькі до цього свята дні, це Івана Купала (Івана Предтечі) і святих Петра і Павла (Петров день), які будуть 7 і 12 липня відповідно, напевно цікавляться і цікавим, цікаво буде про них дізнатися більш докладно. Далі ми запропонуємо таблицю з днями святкування Великої Православної Пасхи Католицької в тому числі, а ще Святої Трійці, П’ятидесятниціпосилання в таблиці…

Івана Купала,

Іоанна Предтечі

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

День святих

Петро і Февронія

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

Петров день,

святі Петро і Павло

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

   Івана Купала в 2020 році   День Петра і Февронії 2020 р.   День Петра і Павла в 2020 році
   Івана Купала в 2021 році   День Петра і Февронії 2021 р.   День Петра і Павла в 2021 році
   Івана Купала в 2022 році День Петра і Февронії 2022 р.   День Петра і Павла у 2022 році
   Івана Купала в 2023 році   День Петра і Февронії 2023 р.   День Петра і Павла в 2023 році
   Івана Купала в 2024 році   День Петра і Февронії 2024 р.   День Петра і Павла в 2024 році
   Івана Купала в 2025 році   День Петра і Февронії 2025 р.   День Петра і Павла в 2025 році
   Івана Купала в 2026 році   День Петра і Февронії 2026 р.   День Петра і Павла в 2026 році
   Івана Купала в 2027 році   День Петра і Февронії 2027 р.   День Петра і Павла в 2027 році
   Івана Купала в 2028 році   День Петра і Февронії 2028 р.   День Петра і Павла в 2028 році
   Івана Купала в 2029 році   День Петра і Февронії 2029 р.   День Петра і Павла в 2029 році
   Івана Купала в 2030 році   День Петра і Февронії 2030 р.   День Петра і Павла в 2030 році
   Івана Купала в 2031 році   День Петра і Февронії 2031 р.   День Петра і Павла в 2031 році
   Івана Купала в 2032 році   День Петра і Февронії 2032 р.   День Петра і Павла в 2032 році
   Івана Купала в 2033 році   День Петра і Февронії 2033 р.   День Петра і Павла в 2033 році
   Івана Купала в 2034 році   День Петра і Февронії 2034 р.   День Петра і Павла в 2034 році
   Івана Купала в 2035 році   День Петра і Февронії 2035 р.   День Петра і Павла в 2035 році

 

 

День святих Петра і Февронії Муромських, повість, розповідь про кохання

Життя Петра і Февронії – це зворушлива і відважна історія відносин між чоловіком і жінкою, які, незважаючи на всі виникаючі перед ними труднощами, зуміли перебороти всі життєві труднощі довгого і дуже непростого земного шляху, явивши нам з вами ідеал християнської родини.

Ті життєві радості і виникаючі перед ними проблеми, з якими їм доводилося стикатися вісім століть тому, актуальні і в сучасний час, вони моно сказати – лежать поза часом.

Свята подружжя Петра і Февронії Муромських являють нам з вами саме ті духовні та душевні якості людини, які просто необхідні всім нам з вами, тим, хто прагне будувати свої стосунки з найріднішою йому людиною. І зовсім невипадково, що саме 8 липня в нашій країні відзначається всеукраїнський День любові, сім’ї та вірності.

У той час, коли князь Петро одружився на селянке Февронії – це був скандал!

Але це їх не зупинило, адже їх любов була над усе, вище всяких пліток і пересудів.

Князь Петро Муромський, ризикуючи втратити авторитет в очах своїх підданих, тим не менш, бере собі в дружини селянську дівчину Февронію.

 

 

 

Святі Петро і Февронія в 2022 році – в п’ятницю 8 липня

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
Родинне свято Петра і Февронії в 2022 році

Його, звісно ж, можна було зрозуміти, адже вона досить розумна і дуже красива, і що найголовніше – вона полюбила Петра не за його князівський титул.

Сам же князь Петро закохався в цю дівчину з першого погляду. Бояри ж дізнавшись про це – запропонували князю вибір – або дружина, або князівський престол. Петро вибрав перше – дружину Февронію…

Муромські бояри все ж визнали свою помилку і вмовили молодих князя Петра і княгиню Февронію повернутися в Муром і спільно княжити. Як йдеться в переказі, в роки, коли Муромом правили Петро і Февронія місто розквітло. У ньому побудували кілька церков, а милість Божа завжди була з людьми. Простий люд від усього серця любив Петра і Февронію за їх скромність, доброту і щиру віру в Бога.

 

 

Під кінець свого життя святі Петро і Февронія вирішили прийняти чернечий постриг, після чого їм довелося роз’їхатися по різних монастирях. Але вони не розлучалися один з одним в душі. Давши священний обітницю померти в один день, вони, зберігши вірність і на словах, і на ділі, стримали слово.

Народ вважав, що непристойно класти в одній труні ченців і черницю, і тому вирішили поховати окремо покійних. Проте надалі тіла святих були виявлені лежачими разом у тій труні, що вони заздалегідь самі для себе підготували. Навіть після смерті ця пара не хотіла розлучатися.

З тих пір Петро і Февронія шануються як святі покровителі християнського шлюбу. Відомі численні випадки, коли за молитвами цих святих людей – зміцнювалися сім’ї, з’єднувалися люблячі серця.

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
Петро і Февронія Муромські – історія кохання

 

 

Петро і Февронія Муромські 2022 – історія кохання

Муромського Князя Петра, котрий доводився сином князя Юрія, вразила страшна на той момент хвороба – проказа. Всі зусилля вилікувати нещасного від цієї напасті завершувалися нічим, ніхто не міг допомогти йому, повернути здоров’я.

Практично змирившись зі своєю сумною долею, Петро побачив дивний сон, в якому йому приснилося, що є селянська дівчина, здатна оздоровити, вилікувати його. У цьому віщому сні князеві було відкрито ім’я цієї селянської дівчини, майбутньої його рятівниці – Февронія.

Сама ж Февронія була звичайною сільською дівчиною з рязанської села, дочкою простого бджоляра. Вона з малих років вивчала трави і мала природним даром цілительства. Кажуть, що навіть дикі звірі слухалися її і ніколи не виявляли щодо її агресію.

Красива юна особа, надзвичайно добра – вона відразу ж сподобалася молодому князю Петру, і він дав їй слово, що відразу ж після оздоровлення, обов’язково одружиться з нею.

 

 

Февронія поставила Петра на ноги, вилікувала його від прокази. Але от він не дотримав даної обіцянки і не повів Февронію під вінець. Можливо, з-за цього на нього знову обрушилася проказа.

Гінці знову вирушили за Февронией, яка не стала відмовляти в лікуванні Петру і знову повернула йому здоров’я. Після зцілення Петро одружився на своїй рятівниці і до кінця своїх днів ні про що не пошкодував.

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

За що дійшли до нас переказами – пара жила в любові, злагоді і взаємній повазі, ніколи не зраджували і не обманювали одне одного, завжди тільки позитивно відгукувалися один про одного.

У любові і злагоді вірні і віддані один одному подружжя прожило до глибокої старості, а коли вони дожили до сивини, то прийняли чернецтво під іменами Давид і Єфросинія.

Ставши монахами, люблячі дружини молили Бога про те, що він “дав смерть” в один в один день. Мріючи тільки про одне, щоб опинитися разом в один день на небесах, Петро і Февронія приготували собі одну труну (для двох), де їх тіла повинна була розділяти лише перегородка.

 

 

 

Переказ говорить про те, що літня пара дійсно в один день відійшли в інший світ – за старим стилем це сталося 25 червня 1228 року, що за чинним календарем відповідає 8 липня. Живучи, як і пристало ченцям, в окремих келіях, Петро і Февронія померли в один день.

Тільки через 300 років своєї смерті Петро і Февронія були зараховані Православною церквою до лику святих, яка оголосила князя і його дружину – покровителями сім’ї, а мощі святих знайшли спокій у місті Муром, у Свято-Троїцькому жіночому монастирі. Зараз у православному календарі 8 липня вважається Днем святих Петра і Февронії.

Церковне свято дня святих Петро і Февронія 2022 року, хто оберігає сімейні відносини, будуть відзначати не тільки в Росії, але і православні християни приблизно у 40 країнах світу, головні урочистості свята, як і належить проходять на батьківщині Петра і його дружини Февронії, там, де вони прожили своє щасливе життя в місті Муромі Володимирської області.

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
Повість про Петра і Февронії – історія любові, вірності і життя

 

 

Як і обіцяли вище, пропонуємо таблиці з датами проведення (святкування) Православної і Католицької Пасхи, а також Святої Трійці на найближчі роки, після чого ви зможете продовжити дізнаватися про історію кохання святих Петра і Февронії, про зворушливу повести їх любові… – посилання в таблиці

Дати Православної

Великодня до 2035 року,

Світле Христове Воскресіння

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

Дати Святої Православної

Трійці до 2035 року,

П’ятидесятниці

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих

   Православна Велика Пасха в 2020 р.   Свята Православна Трійця в 2020 р.
   Православна Велика Пасха в 2021 р.   Свята Православна Трійця в 2021 р.
   Православна Велика Пасха в 2022 р.   Свята Православна Трійця в 2022 р.
   Православна Велика Пасха у 2023 р.   Свята Православна Трійця у 2023 р.
   Православна Велика Пасха в 2024 р.   Свята Православна Трійця 2024 р.
   Православна Велика Пасха в 2025 р.   Свята Православна Трійця в 2025 р.
   Православна Велика Пасха в 2026 р.   Свята Православна Трійця в 2026 р.
   Православна Велика Пасха в 2027 р.   Свята Православна Трійця 2027 р.
   Православна Велика Пасха в 2028 р.   Свята Православна Трійця 2028 р.
   Православна Велика Пасха в 2029 р.   Свята Православна Трійця в 2029 р.
   Православна Велика Пасха в 2030 р.   Свята Православна Трійця в 2030 р.
   Православна Велика Пасха в 2031 р.   Свята Православна Трійця 2031 р.
   Православна Велика Пасха в 2032 р.   Свята Православна Трійця в 2032 р.
   Православна Велика Пасха в 2033 р.   Свята Православна Трійця 2033 р.
   Православна Велика Пасха в 2034 р.   Свята Православна Трійця 2034 р.
   Православна Велика Пасха в 2035 р.   Свята Православна Трійця в 2035 р.

 

 

“Повість про Петра і Февронії” – історія кохання і життя

Багатьом “Повість про Петра і Февронії” знайома ще зі шкільних хрестоматій. Це історія селянки, яка вийшла заміж за князя. Простий сюжет, російський варіант “Попелюшки”, що містить колосальний внутрішній зміст. Тут є місце і змагання в мудрості, і догадливості, і чудесам, та боротьби з нечистою силою. І все це на тлі того, як знайшли один одного два колись дуже далеких людини.

Яким повинен бути шлюб? Автор повісті (або чернець Єрмолай-Еразм, або хто-то нам невідомий) дає приклад в самому початку. Коли до дружини муромського князя Павла став літати змій, вона чесно все розповіла чоловікові.

В тому, що їй заважала нечиста сила, княгиня винна не була. Але у цієї жінки був вибір: не постыдиться і в усьому зізнатися чоловікові або ж зберігати таємницю, щоб не накликати на себе ганьбу. Княгиня вибрала перше. Це було вірніше по-людськи, і це допомогло їй позбавитися від змія. Не відкрийся княгиня чоловікові, не вбив би змія його брат Петро.

Кров змія оббризкала Петра, і його тіло покрилося виразками і струпами. Жоден лікар не міг зцілити княжого брата, поки один з його слуг не знайшов у селі Лагідно (Рязанська область) дочка древолаза Февронію. Февронія говорила мудровані і мудрі речі. Вона погодилася зцілити Петра при умові, що він візьме її заміж. Що це? Марнославна бажання селянки стати княгинею? У повісті (принаймні, в її основному варіанті) на це немає навіть натяку.

Февронія, що говорить загадками (майже як княгиня Ольга в «Повісті тимчасових років»), знає і бачить більше, ніж князь Петро і його слуги. Вона віща діва, якої, можливо, було відкрито, що їй судилося стати дружиною Петра, тому що тільки вона може його залікувати.

 

 

 

Ті, хто аналізували текст повісті, звертають увагу на те, що використане дієслово «зцілити», а не «лікувати». Можна припустити, що мова йде не тільки про тілесної хвороби Петра, але і про його душі. “Невіруючий чоловік освячується жінкою верующею”.

Февронія — взірець лагідності, смирення, скромності. Вона мудра, але не хизується своєю мудрістю. Петро ж зовсім інший. Прийнявши від Февронії закваску, якої слід намазати виразки і струпи, він вирішує випробувати дівчину в мудрості. Невже щоб дізнатися, чи гідна вона стати його дружиною? Він посилає їй маленький пучок льону, з тим щоб, поки він буде митися в лазні і намазувати струпи, вона виткала йому з нього сорочку, штани, пояс (або рушник).

Февронія могла б засмутитися, посміятися, довго пояснювати, що це неможливо… А вона у відповідь посилає князівського братові своє завдання — з невеликого поліна зробити для неї (простої селянки ! ) ткацький верстат та інші інструменти. Петро ніби забув про своє завдання. «Це неможливо ! » – відповідає князь. «Звичайно, — говорить Февронія. – І з маленького шматочка льону виткати одяг дорослому чоловікові теж неможливо». Ні докору, ні гніву. Простий і розумний відповідь.

І виникає питання: хто з них кого відчуває? Хто вибирає? Створюється враження, що Февронія йде по прямій дорозі: судилося вийти за Петра — добре, взяти на себе турботу про його зцілення — добре, наставляти його на шлях істинний – добре.

Це приклад послуху. Петро ж хоче, щоб все було, як йому завгодно. Може селянка зцілити його – а ми ще подивимося, вона гідна цього. Умова зцілення — шлюб, а ми ще побачимо, чи годиться вона на роль княгині. Іншим він був на початку повісті.

 

 

Свято святих Петра і Февронії в 2022 році – 8 липня

Коли в храмі отрок запропонував йому вказати місце, де лежить Агриков меч (тільки їм можна було вбити змія), то сказав князю: «Йди за мною». І князь покірно пішов, зробив, що йому було велено, – і все вийшло.

Зцілившись, Петро не одружився на Февронії. Він вирішив від неї відкупитися подарунками. Подарунків дівчина не взяла: вона знала, що повинна стати дружиною. Тут є делікатний момент: коли вона лікувала Петра в перший раз, то один струп покарала не мазати ліками. Що ж виходить – вона сама хотіла випробувати Петра? Переконатися, що він її гідний? У нас немає чіткої відповіді.

Думається, що, якщо Февронія була мудра, вона припускала (або напевно знала), що відразу Петро на ній не жениться. Але якщо цей шлюб зумовлений, треба було якимось чином змусити Петра знову звернутися до неї за лікуванням. Так і сталося. На цей раз весілля відбулося.

Коли старший брат Павло помер, Петро став муромським князем. За намовою дружин бояри стали намовляти князя на Февронію: мовляв, не дотримується вона етикет, крихти зі столу збирає, ніби голодна.

Причіпка бояр незначна. Що поганого в тому, щоб бережливо зібрати крихти зі столу, погодувати ними птахів (є версія, що крихти призначалися для того зайця, який стрибав перед Февронией в її хаті)? Раніше вважалося, що у тварин можуть жити біси. Не звинувачували чи бояри Февронію в чаклунстві?

Князь Петро вирішує переконатися у невинності дружини. Він спеціально обідає з нею і, коли та зібрала в пригорщі крихти, розтискає їй руки. Що ж він бачить? — Диво: крихти перетворилися в фіміам. Це диво ще раз довело йому, що Февронія гідна бути його дружиною (і скільки разів ще доведеться доводити це право?). З тих пір, йдеться в повісті, князь не сумнівався в Февронії.

Тепер бояри приходять до Февронії. “Віддай нам те, що ми в тебе просимо !” – “Беріть. Але і мені дайте то ж” (“те ж” в значенні “те, що я попрошу” або “те” в значенні “те, що ви у мене просите”?). Февронія говорить мудрішими бояр. Вони просять у неї князя Петра (в сенсі — відпусти його, розлучися з ним), вона ж у них – свого чоловіка.

 

 

 

Бояри приходять до Петра, перед князем стоїть вибір: або дружина, або князівство. Що переважить: любов чи влада? Для християнина відповідь однозначна: жива людина (тим більше дружина) дорожче багатства і влади. Крім того, розлучися Петро з Февронией, він би поступив не по-християнськи. Адже той, хто розлучиться з дружиною, штовхає її на перелюб.

Петро і Февронія йдуть з Мурома. Вони пливуть по озеру. І в човні один чоловік, разом з яким їде і його дружина, заглядається на Февронію, маючи нечисті помисли. Февронія вгадала це й дала чоловікові урок. “Зачерпни води з одного борту човна і з іншого і відпий. Однакова вода?” – “Однакова, пані моя”. – “Ось і жіноче єство однаково”. Не думай, мовляв, думати про зраду. В кількох словах, знову просто і розумно, Февронія пояснила безглуздість і непотрібність зради. Це теж звернення до теми шлюбу.

На березі, далеко від міста, князь Петро журиться і міркує: а чи вірно, що він залишив місто заради Февронії? Невже він знову буде її відчувати? Февронія і сама вгадала це. Вона створила диво – благословила зрубані для багаття гілки, і на ранок вони виросли великими деревами. Вона не приваблювала Петра своїми чудесами — вона просто давала йому зрозуміти, що з ними Бог, адже це Він через неї творив чудеса. Значить, все буде добре.

На ранок бояри прийшли з повинною: в місті вибухнула справжня війна за право бути князем, тому вони просять Петра і Февронію повернутися в Муром і правити ними. Так подружжя і зробили.

Вони правили розумно, були своїм підданим як батько і мати і вели праведне життя. Незадовго до смерті вони прийняли чернецтво. Петро — під ім’ям Давид («коханий», ймовірно, і Богом, і дружиною), Февронія — під ім’ям Евфросинья («радість»).

Вони вирішили померти в один день, і заради цього Февронія-Евфросинья навіть залишила недоробленим покрив – повітря, який вона вишивала для храму. Покрив міг дошити хтось інший, а виконати обітницю і померти одночасно з чоловіком могла тільки вона.

Подружжя заповедали поховати їх у одній домовині, але люди поховали їх в різних. Мовляв, вони ченці, негоже їм лежати разом. Але тричі тіла подружжя опинялися в спільному гробі, так що їх зрештою поховали разом.

 

 

День любові і вірності Петра і Февронії

Повість про Петра і Февронії неодноразово намагалися змінити в XVI, XVII і XVIII столітті. Одним з редакторів був навіть патріарх Гермоген. Здавалося, що в повісті недостатньо подробиць і деталей. Була навіть спроба ввести в повість елемент політичної пропаганди. В той місці, де Петро і Февронія повертаються в Муром , було вставлено опис радості народу при зустрічі законних правителів.

У часи Івана Грозного (який в 1552 році, коли їхав брати Казань , заїжджав в Муром, щоб помолитися святим подружжю) йшло збирання земель навколо Москви. Зміцнюючи свою владу, цар відчував опір бояр, які не бажали втратити вплив у суспільстві. Тому повість повинна була бути їм зразком: поки не було князів, в місті почалася смута. І тільки князь зміг відновити порядок.

Головні зусилля редакторів були спрямовані на те, щоб надати повісті форму канонічного житія (адже вона не була включена в Четьї Мінеї).

Така правка обмежувалася, як правило, додаванням епітетів «праведний», «благочестивий» і т. п. до головним героям і деякими фразами, що містять християнську мораль. Наприклад, вставкою про те, що Петро вважав старшого брата Павла, слухняно виконував його накази, і кожен день приходив до нього на уклін.

Але ці редакції не дуже прижилися, і люди як і раніше сприймали «Повість про Петра і Февронії Муромських» як дивовижну історію любові. Сьогодні можна почути, що це «православний день святого Валентина» (в сенсі свято закоханих).

Це не зовсім вірно. У народі день пам’яті святих подружжя був (і ця традиція повертається зараз) святом любові, насамперед, подружньому. Не забудемо, що він припадає на період Петрівського посту.

 

 

У день святих Петра та Февронії 8 липня 2022 року, в цей сімейне свято, всі ми будемо просити для себе сімейного щастя, а православні християни будуть молити Господа про дарування миру, гармонії і любові в родині і про збереження Руської землі. Ось і ми ознайомили цікавляться з православним святом дня святих Петра і Февронії, який святкуватиметься в 2022 році в ту дату, яка ніколи не змінюється – 8 числа липня літнього місяця, а важливий цей день нам з тієї причини в Росії та інших країнах світу, що допомагає налагодити наші відносини з близькою людиною, краще зрозуміти його, як і йому нас – любові, миру і щастя вам, будуйте свою сім’ю люблячи і поважаючи один одного!

Петро і Февронія 2022 день Петра і Февронії, повість, свято святих
Із сімейним святом 2022 року – святих Петра і Февронії!

 

 

 

Моя довідка - Корисні поради