Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Парогенератор для будинку – пристрій, що полегшує роботу по господарству. Це пристрій практично універсально: його використовують для прасування одягу, чищення різних поверхонь, дезінфекції. Легкість застосування і швидкий результат роблять його все більш популярним.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Що таке парогенератор, принцип роботи

Побутовий парогенератор – пристрій подачі струменя гарячого пара під тиском. Він може мати різну конструкцію, проте основні елементи всіх приладів такого типу однакові:

 • резервуар для води;
 • ТЕН;
 • панель управління;
 • термостат;
 • корпус;
 • отвори для подачі пари.

Резервуар, розміщений в корпусі, заповнюють водою через спеціальний клапан, після чого включають. З допомогою ТЕН рідина нагрівається протягом декількох хвилин до високих температур, при яких перетворюється в пар. Після цього лампочка на корпусі спалахує, сигналізуючи, що прилад готовий до використання. При натисканні на кнопку пар подається в отвори під напором. Максимальна потужність більшості побутових моделей становить максимум 0,35 Мпа. Від перегріву конструкцію захищає термостат, з’єднаний з запобіжником. При перевищенні допустимої температури він автоматично вимикає нагрівач.

Тривалість безперервної роботи парогенератора залежить від об’єму резервуара для води – чим ширшими, тим більше пари може бути вироблено без доливання рідини.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Види парогенераторів

Парогенератори розрізняються по конструкції і функціональності. Деякі призначені виключно для прасування одягу, інші використовують для прибирання. Дорогі потужні пристрої поєднують ці функції.

Ручні

Ручний домашній парогенератор являє собою компактний прилад, за формою схожий з електричним чайником. На корпусі є ручка, за яку пристрій тримають під час роботи.

Парогенератор такого типу використовується переважно для прасування. Об’єм резервуара для води у нього невеликий, тому для прибирання він не годиться: потрібно постійно доливати воду і чекати, поки вона нагріється. Серед переваг: невисока ціна, мала вага, можливість взяти в дорогу.

Важливо! Із-за малої потужності такі прилади не справляються з обробкою важких щільних тканин.

Підлогові

Більш функціональні пристрої для домашнього використання – підлогові парогенератори, по конструкції схожі з побутовим пилососом. На корпусі є коліщатка, з допомогою яких прилад легко переміщати з місця на місце під час прибирання. Подібні моделі мають місткі резервуари для води, а тому довше працюють без доливання рідини, дозволяють обробити за 1 разів більші площі.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Об’єднані

Установки, що поєднують в собі пристрій для прасування і прибирання, називаються комбінованими. Вони відрізняються великою потужністю, місткою ємністю для води і тривалої безперервної роботою. Такий пристрій можна використовувати як для чищення різних забруднених поверхонь, так і для прасування одягу, в тому числі виконаної з важких тканин.

Типи іншої техніки з подачею пара

Крім парогенераторів існує і інша техніка, принцип роботи якої заснований на виробництві пара. Вони розрізняються по конструкції, вагою, призначенням. Більшість з них призначено для прасування, або для прибирання будинку, однак є й універсальні.

Прасувальні системи з парогенератором

Такі системи складаються з прасувальної дошки, праски і приєднаного до нього бойлера, в якому виробляється пар. Всі елементи конструкції мають додаткові функції, завдяки чому спрощується процес прасування:

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

 • прасувальна дошка здатна нагріватися, що дозволяє справитися з видаленням складок і заломів на тканини швидше;
 • пара подається під більш високим, ніж в прасці, тиском, а значить швидше проникає у волокна, розпрямляючи їх;
 • спеціальна стійка з плічками, встановлена поруч з дошкою, призначена для вертикальної обробки одягу.

Це базові функції прасувальних систем з парогенераторами. В залежності від конструкції та комплектації подібні пристрої можуть володіти і іншими можливостями.

Відпарювач

Відпарювач або парогенератор використовують для прасування, однак ці пристрої розрізняються за принципом дії. У отпаривателе:

 1. Пара має температуру максимум 99 градусів, і він вологий.
 2. До отворів для виходу пара подається без тиску.
 3. Процес нагрівання води займає менше часу, ніж в парогенераторі.

Вирішуючи, що вибрати – парогенератор або відпарювач, потрібно визначити, для яких завдань купується техніка. Парогенератор – більш потужний пристрій, який можна використовувати не тільки для прасування, але і чищення. Відпарювач призначений виключно для обробки одягу.

Важливо! На відміну від парогенератора, він справляється з усіма типами тканин, підходить для самих делікатних.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Пароочисник

Пристрій являє собою прилад для очищення і знезаражування різних поверхонь (пластик, дерево, плитка, камінь, килими). З допомогою пари можна усунути навіть застарілі і складні плями. Пароочисник призначений тільки для прибирання, використовувати його для прасування одягу не вийде.

Парова швабра

Прилад, по конструкції нагадує швабру, застосовують для миття підлоги, вікон, стін (за умови, що матеріал обробки витримує обробку парою) та інших операцій для прибирання будинку. Змінні насадки допомагають ефективно і дбайливо очищати різні поверхні. Через особливості конструкції паровий шваброю не вийде прасувати одяг.

Сфера застосування

Парогенератор – багатофункціональний пристрій. Спочатку він був призначений тільки для роботи з тканинами, але сучасні моделі дозволяють швидко і без особливих зусиль впоратися з прибиранням будинку і іншими завданнями.

Для чого може бути потрібен парогенератор:

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

 1. Прасування. Струмінь сухої пари високої температури легко розправляє складки на найскладніших ділянках: комірі, манжетах, рукавах.
 2. Виведення плям з тканини. Застарілі сліди пролитих напоїв, бруднять рідин і інші забруднення усуваються за допомогою обробки парогенератором, якщо звичайне прання не принесла результату. Альтернатива хімчистці.
 3. Чищення твердих поверхонь. Парогенератор використовують для миття вікон, покритих плиткою стін, підлогового покриття, сантехніки та кухонних поверхонь. З допомогою парогенератора можна провести чистку салону автомобіля, відмити велосипед, дитячу коляску.
 4. Дезінфекція та боротьба з грибком. Температура пари, що виробляється пристроєм, досягає 160 °С. Після обробки всі бактерії і спори цвілі гинуть, причому ніякі додаткові засоби для чищення використовувати не потрібно.

Важливо! Перш ніж використовувати пристрій, потрібно переконатися, що очищаються поверхні витримають вплив гарячим паром. Деякі матеріали (ламінат, пластикові панелі) обробляти парогенератором не можна – вони можуть деформуватися або розплавитися.

Як вибрати парогенератор: основні критерії

До вибору хорошого парогенератора для будинку потрібно підходити грамотно. Сьогодні виробники пропонують різні моделі, від простих бюджетних пристроїв до багатофункціональних конструкцій, значно спрощують ведення побуту. При підборі підходящої техніки слід звертати увагу на декілька основних параметрів.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Потужність і час нагріву

Потужність пристрою безпосередньо впливає на те, яку кількість часу потрібно на нагрівання води (2-10 хвилин). Цей параметр в сучасних моделях сильно різниться: від 800 і понад 3000 Вт. Купувати парогенератор для прибирання квартири максимальної потужності немає сенсу – такі прилади затрачають занадто багато електроенергії. Оптимальний показник в пристрої, що використовується для домашніх потреб, становить близько 1500-2000 Вт.

Способи подачі пари

Струмінь пари може подаватися під різним тиском – 2-7 бар. Чим вище значення, тим більше можливостей. Наприклад, якщо планується використовувати парогенератор для вертикального відпарювання одягу, варто підібрати пристрій, де пара подається під тиском від 5 бар.

При виборі потрібно звернути увагу на інтенсивність подачі пари. Якісну і швидку роботу забезпечує техніка, безперервно подає струмінь (до 140 г/хв).

Об’єм резервуара для води

Розмір ємності для води у парогенераторі впливає на тривалість безперервної роботи – чим вона більше, тим довше в пристрій не потрібно заливати рідину. Резервуар може бути як невеликим (від 700 мл), так і досить містким (більше 2 л).

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Для періодичного використання розумніше придбати компактний пристрій. Якщо парогенератор планується застосовувати для прибирання будинку або квартири великої площі, прасування одягу, то варто віддати перевагу приладам з великим резервуаром.

Захист від накипу

З-за жорсткості водопровідної води всередині парогенератора можуть утворитися вапняні відкладення, які скоротять термін служби техніки. Щоб цього не сталося, бажано вибрати модель, в якій передбачена захист від накипу. Як правило, використовуються ті ж технології, що і в звичайних прасках, наприклад спеціальні стрижні.

Режим роботи

На зручність використання приладу впливає наявність різних режимів його роботи. У найпростіших моделей змінювати режим не можна, у них пара подається через рівні проміжки з однаковою інтенсивністю. Інші пристрої можна регулювати вручну або автоматично.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Матеріал підошви

Якщо в конструкції парогенератора є праска, необхідно звернути увагу на матеріал, з якого виготовлена його підошва. Нержавіюча сталь і алюміній мають багато недоліків, найбільш високі експлуатаційні характеристики кераміки, тефлону і титану.

Насадки

Більшість парогенераторів для прибирання будинку мають у комплекті кілька насадок, призначених для виконання різних операцій. Набір, необхідний для повноцінного прибирання:

 • вузька насадка для обробки важкодоступних ділянок;
 • щітка для чищення м’яких меблів і килимів;
 • праска;
 • щітка з жорсткою щетиною для виведення плям.

Комплектація різних моделей і виробників може бути різною. Якщо потрібної в наборі не виявилося чи вона зламалася, можна придбати необхідне окремо.

Ціна

На різницю в ціні побутових парогенераторів впливають перераховані вище показники. Так, найпростіше пристрій з невеликою потужністю можна придбати за 500 рублів. Багатофункціональні прилади з комплектом насадок і декількома режимами роботи коштують більше 20 000 рублів. Підлогові парогенератори зі стійкою для одягу, місткою ємністю і середньою потужністю можна знайти за 10 000-14 000 рублів.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Додаткові функції

Крім базового набору опцій якісні пристрої мають додаткові функції:

 1. Автоматичне відключення. Техніка, оснащена цією опцією, перестає працювати після певного часу бездіяльності.
 2. Вертикальне відпарювання. Таким способом обробляють верхній одяг, костюми та інші предмети гардеробу, які складно гладити звичайною праскою.
 3. Розбризкування. Альтернативний спосіб зволоження тканин, що не переносять високу температуру. Розбризкування допомагає розгладити складки на одязі, яку не можна відпарити.
 4. Суха прасування. Є в моделях, обладнаних праскою.

Існують парогенератори, призначені для обігріву труб або опалення. Однак вони не мають відношення до побутових пристроїв, що використовуються для збирання і прасування.

Недоліки парогенераторів

Незважаючи на високу функціональність і простоту експлуатації парогенератори мають і деякі недоліки, про які слід дізнатися ще до придбання техніки:

 1. Висока вартість. Найпростіші моделі доступні за ціною, однак вони не підходять для постійного використання. За якісний та надійний прилад потрібно заплатити чималу суму.
 2. Обмеження в застосуванні. З допомогою парогенератора можна очищати тільки стійкі до нагрівання поверхні: плитку, сантехніку, вікна, плиту, батареї та інше. Для миття ламінату, лінолеуму, дерев’яних або пластикових поверхонь він не підходить.
 3. Ризик отримати опіки. Якщо знати, як правильно користуватися парогенератором, травми не буде, однак при необережному поводженні можна обпектися струменем гарячої пари.
 4. Необхідність використовувати очищену воду. Звичайна вода залишає на внутрішніх елементах пристрою накип, яка скорочує термін служби приладу.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Тільки оцінивши шкоду і користь парогенератора, зваживши всі плюси і мінуси, можна вирішити, чи дійсно варто купувати його. Якщо не потрібно постійно гладити великий обсяг білизни, а більшість матеріалів оздоблення квартири нестійкі до високих температур, сенсу в покупці немає.

Праска або парогенератор

У більшості сучасних моделей прасок є опція відпарювання. Чи варто витрачатися на парогенератор? Струменя в прасці подаються під слабким напором, а сам пар вологий і має температуру близько 99 градусів. Тому прасування забирає більше часу і сил. Крім того, деякі предмети – пальто, пуховики, костюми – привести в порядок за допомогою праски не можна. Парогенератор ж виділяє сухий дуже гарячий пар, який усуває сильні заломи на тканини в самих важкодоступних місцях. Цей прилад можна використовувати для прасування верхнього одягу, делікатних тканин, об’ємних речей.

Парогенератор для дому: який вибрати, що таке парогенератор, як вибрати парогенератор

Чистка парогенератора

При використанні жорсткої води нагрівальний елемент покривається вапняним нальотом. Про те, що пристрій засмітилося, сигналізують жовті плями, які залишаються на тканині після обробки, а також білі тендітні пластівці вапна, що видуваються з отворів для пари.

Як швидко почистити парогенератор:

 1. У ємність наливають 1 л гарячої води, висипають туди пакетик лимонної кислоти (20-30 г), ретельно перемішують.
 2. Розчин переливають в резервуар парогенератора.
 3. Чекають чверть години, після чого запускають пристрій в режим максимальної вироблення пари.
 4. Кладуть на тверду поверхню ганчір’я, починають обробляти її виходять парою, поки вся вода не википить.
 5. Викидають дрантя, в резервуар заливають воду і знову запускають пристрій працювати на чверть години.
 6. Зливають рідину, що залишилася з резервуара, кілька разів промивають ємність водою.

Замість лимонної кислоти можна також використовувати оцтовий розчин. Якщо застосовують спеціальні засоби («Антінакіпін» та аналоги), дотримуються інструкції на етикетці.

Огляд найпопулярніших моделей

Серед різноманіття пропонованих ринком пристроїв складно вибрати підходяще – надійне і якісне. Перелік кращих моделей парогенераторів допоможе розібратися в питанні:

 1. Power Station Premium від фірми Виробництво – Німеччина. Невелика потужність і маленький об’єм резервуара для води компенсуються можливістю доливання води під час роботи. Пара подається безперервно під тиском 7 бар. Підошва праски – керамічна. Компактний парогенератор важить небагато, тому рука не втомлюється при прасуванні. Можна використовувати для будь-яких тканин.
 2. Scarlett SC-SS36B01. Бюджетна модель, що володіє високою потужністю (2000 Вт). Нагрівання води відбувається за хвилину. Оснащений системою автоматичного відключення через 10 хвилин без руху, після 5 хвилин бездіяльності лунає звуковий сигнал. Пара подається під тиском до 2 бар. Переваги: опція відпарювання, покриття підошви – Gliss Air, мала вага, доступна ціна, наявність спеціальної підставки для гарячого праски.
 3. MIE Bravissimo. Італійські парогенератори середньої цінової категорії. Пара подається під тиском 5 бар, є функція вертикального відпарювання. Містка ємність дозволяє працювати безперервно до півгодини, причому воду можна додатково заливати в процесі. У пристрої передбачена опція «Антикапля», попереджає появу на тканини розлучень.
 4. Bosch TDS 2250. Володіє високою потужністю (понад 3000 Вт), завдяки чому вода нагрівається за кілька секунд. Подача пари здійснюється безперервно під тиском 5,5 бар. В парогенераторі є опція вертикального відпарювання, система очищення від накипу, паровий удар і «Антикапля». Підошва праски виконана з металокераміки.
 5. Tefal GV6733. Доступний за ціною прилад середньої потужності (2200 Вт) з великим резервуаром (1,5 л), функцією вертикального відпарювання. Є автоматична система очищення від вапняних відкладень і автовідключення. Пара подається під тиском у 5,2 бар.

Правильно вибраний парогенератор здатний значно полегшити роботу по дому. Щоб підібрати якісну та функціональну модель, потрібно звертати увагу на кілька ключових параметрів: потужність, об’єм резервуару для води, наявність змінних насадок.
Моя довідка - Корисні поради