Ніж протирати окуляри, щоб не запотівали, як почистити окуляри для зору в домашніх умовах

Ніж протирати окуляри для зору, багатьом може бути незрозуміло. У повсякденному житті для цього найчастіше використовуються поділ або рукав сорочки, а також виникаючі під руку тканини. Але це неправильне рішення, оскільки в цьому випадку можна пошкодити скла, залишивши на них подряпини.

Ніж протирати окуляри, щоб не запотівали, як почистити окуляри для зору в домашніх умовах

Основний догляд

В першу чергу, догляд відрізняється в залежності від матеріалу, з якого виготовлені лінзи. Вони можуть бути пластиковими та скляними. Останнім часом другий варіант зустрічається набагато рідше, так як є досить важким і крихким, а для повсякденного носіння це не дуже зручно.

Однак є шанувальники цього виду стекол окулярів для зору, а тому варто зазначити про те, як правильно їх чистити. В магазинах оптики на будь-який вибір можна придбати спеціальний засіб для того. Вони випущені у різних формах:

 • спреї;
 • рідини;
 • серветки.

Кожен вибирає на свій смак, ніж йому чистити свої окуляри. Головне, купувати подібні засоби в аптеках і в оптиках, бо як інші магазини можуть виставляти на вітринах підробки різного роду, які можуть пошкодити лінзам.

Пластикові моделі невибагливі у догляді за собою. Для цього потрібно лише ганчірочка з мікрофібри, якій можна протирати скельця окулярів в будь-якому місці. Це засіб відмінно підходять для любителів активного способу життя.

Ніж протирати окуляри, щоб не запотівали, як почистити окуляри для зору в домашніх умовах

Серветку з мікрофібри з легкістю можна замінити ганчірочкою із замші, яка також продається в будь-якому магазині оптики. Слід пам’ятати, що за ними потрібно доглядати, інакше вони нічим не будуть відрізнятися від сорочки.

На подібних серветках скупчується велика кількість пилу, тому потрібно мати спеціальний чохол, а раз в тиждень її потрібно прати. Матеріал пластикових лінз більш тонкий, м’який і тендітний, а тому для його миття не підійдуть спеціальні засоби, які використовуються для догляду за скляними.

Необхідно придбати спеціальний засіб в залежності від окулярів. Тільки в цьому випадку можна уникнути їх псування.

Щоденний догляд повинен включати в себе миття очок вранці або ввечері. За день на них скупчується велика кількість пилу, частинок шкіри, мікрокрапель води, жирових і сальних частинок.

Засоби для очищення стекол

Мильний розчин виготовляється із засобу для миття посуду, дитячого мила, шампуню. Головне, щоб ці рідини не містили абразивних частинок та їдких хімічних компонентів, які можуть пошкодити скла очок.

Процедура повинна проходити наступним чином:

 1. Під проточною водою протягом 20 секунд промивається кожна лінза з обох сторін. Важливо, щоб вода була теплою: високі і низькі температури здатні пошкодити пластик, так і скло.
 2. Розвести мильний розчин і нанести на лінзи з обох сторін. Для цього можна використовувати великий і вказівний палець. При цьому варто пам’ятати, що рухи повинна бути з боку в бік, а не кругові. Багато фахівців загострюють на цьому увагу.
 3. За допомогою ватної палички можна проникнути у важкодоступні місця з’єднань з дужками, які також слід промити.
 4. Окуляри промиваються теплою водою, а потім протирають або ганчірочкою, або висушуються природним шляхом: їх необхідно в розкритому стані поставити на горизонтальну поверхню.

Ніж протирати окуляри, щоб не запотівали, як почистити окуляри для зору в домашніх умовах

Люди воліють суху чистку, оскільки не знають, чим потрібно протирати окуляри, щоб не було розлучень. А для цього підходять ті ж ганчірочки з мікрофібри, або спеціальні одноразові серветки, які до того ж призначені для боротьби з мікробами.

Що не рекомендується робити

Вкрай не рекомендується ставити окуляри на скло, так як на них можуть з’явитися подряпини, які впливають на якість зору. Не можна носити на голові, оскільки в цьому випадку можна погнути дужки, з-за чого вони не будуть сидіти симетрично, що також здатне знизити зір.

Не можна використовувати паперові серветки, так як вони містять тверді волокна, які залишають подряпини. При наявності покриття на склі не допускається використання:

 • аміачних коштів;
 • відбілювача;
 • оцтової кислоти;
 • рідини для чищення скла.

В іншому випадку можна побачити велику кількість дрібних бульбашок, які свідчать про те, що покриття зіпсовано. Щоб окуляри не запітніли, в холодну пору року потрібно використовувати спеціальні засоби.

У центрах оптики проводиться ультразвукова чистка очок. Ця високотехнологічна операція здатна видалити забруднення будь-якого роду з самих важкодоступних місць.

Ніж протирати окуляри, щоб не запотівали, як почистити окуляри для зору в домашніх умовах

Позбавлення від подряпин

В домашніх умовах можна навіть позбутися від подряпин на лінзах, але варто робити це з обережністю. Краще просто поміняти лінзи, так як деякі засоби можуть лише погіршити ситуацію.

Якщо картинка перед очима пливе, здається, що зір впало, то справа не стільки в зоровому апараті, скільки в окулярах, які використовуються. Подряпини заважають бачити більше і чистіше, а тому від них слід позбутися.

Не рекомендується виконувати операцію на окуляри для зору, оскільки їх можна тільки сильніше пошкодити. Прибрати подряпини з сонцезахисних окулярів і окуляри без діоптрій можна зубною пастою. Необхідно вибирати ту, яка не має відбілюючих властивостей. За допомогою м’якої ганчірочки з пастою варто відшліфувати лінзи, промити їх водою і протерти серветкою. Поліроль для дерева і скла також позбавляє від подряпин, які сильно псують враження. Для цього засіб необхідно втерти в скла м’якою ганчірочкою.

Варто вибирати засоби для полірування, які не будуть містити спирту, оскільки він теж шкодить якості очок, а отже і зору людини.

Як почистити окуляри, повинен знати кожен їхній володар, бо інакше на кін ставиться зір. Щоб не знизити якість життя, потрібно мити окуляри щодня, використовуючи для цього спеціальні спреї-рідини і серветки.


Моя довідка - Корисні поради