Можна ЗАБИРАТИСЯ перед Великоднем – З чого почати прибирання список справ – до якого числа забиратися | Сім’я і мама

Можна ЗАБИРАТИСЯ перед Великоднем  З чого почати прибирання список справ  до якого числа забиратися | Сімя і мамаУ статті ви дізнаєтеся можна забиратися перед Великоднем, до якого числа потрібно проводити прибирання і з чого краще почати — покрокова інструкція зі списком справ. Також розповімо, що можна і що не можна робити у чистий четвер перед Великоднем і чому не можна забиратися в суботу або п’ятницю перед святом.

За тиждень до великодніх свят всі ми звикли прибиратися в будинку, оновлювати речі, наводити чистоту. Так важливо прибирати перед Великоднем, подумають деякі. Однак саме в такі дні можна не тільки змінити своє житло, але й очистити свою душу від колишніх розчарувань, образ, гніву, нехай навіть, і праведного. Звичайно ж, варто скористатися таким шансом і змінити своє життя на краще, і для цього необов’язково бути віруючим у прямому сенсі цього слова.

Прибирати перед Великоднем

Перед Великоднем тиждень проходить під знаком строгого посту, але, поряд з цим, важливо встигнути очиститися перед цим торжеством, морально і фізично. Так що справа не тільки в прибиранні приміщення, де ми живемо, але і в нашому духовному стані. Мало того, що ці, здавалося б, протилежні речі, один одному не заважають, але і сприяють оновленню, відродження людської душі, але не всі розуміють, з чого почати.

Читайте також:

Листівка на Великдень своїми руками для дітей

Легка великодній виріб із яєчної шкаралупи

Великодні вироби та розмальовки для дітей

Не завадить з’ясувати точно, що потрібно робити в кожен день страсного тижня:

Понеділок

За народними прикметами понеділок – кращий день, для того, щоб зайнятися зовнішніми роботами по будинку – варто відновити облупившуюся фарбу, полагодити зламані деталі, включаючи ганок, сходи, плінтуса. У перший день також викидають обноски, речі, що вийшли з ужитку.

У понеділок купують їжу для домашніх тварин, а той, у кого своє господарство – корм для худоби та птиці. Продукти для великоднього столу закуповувати рано, але зате можна очистити холодильник від забруднень.

Страсний вівторок

Страсний вівторок – час для покупки нових рушників, скатертин, які знадобляться для висвітлення святкових страв і накривання на стіл. Можна привести в порядок і старі речі, якщо вони забруднилися. Чого не можна робити, так це зустрічати Великдень з брудними рушниками – таких господарів буде переслідувати невдача протягом усього року.

Вранці (до появи сонця) домашніх тварин співають чистою водою, щоб надовго зберегти здоров’я. Також у цей день можна прати, прасувати, мити вікна, допускається купити нові гардини, килим.

Середа

У середу теж розслаблятися не можна, бажано завершити очищення квартири до четверга, тому продовжують чистити кімнати, речі. Можна купувати яйця, інші необхідні продукти для приготування святкової їжі, працювати на дільниці.

У Велику середу накривають стіл з дванадцяти пісних страв-за кількістю апостолів, висвітлюють в церкві сіль. Мило, яким передбачається митися в четвер, кладуть на порозі або під дах – подібним способом позбавляють себе від хвороб на рік.

Четвер

За словами одних вірян очищення житла має завершуватися у середу, інші кажуть, що зробити це можна у четвер до полудня. Одне ясно, вставати в Чистий четвер доведеться рано, оскільки необхідно провести обмивання, при цьому читаючи молитву. Після цього воду не виливаємо, а віддають тваринам, у крайньому випадку, виливають на вулиці.

В день перед розп’яттям Христа освітлену сіль висипають на підлогу і разом з нею вимітають залишився сміття. Можна підвісити трохи солі в мішечку поруч з вуличною дверима (праворуч від неї, щоб захиститися від чорного ока). День підходить і для поминання покійних – можна відвідати могили рідних, прибратися наних. У четвер перераховують гроші, як і протягом усього тижня, не дають і не беруть у борг. Крім того, пора подумати і про приготуванні паски, крашанок.

Велика п’ятниця

Велика п’ятниця – найсумніший день, який слід провести в тиші і молитвах, наводити чистоту не можна – все повинно бути зроблено заздалегідь. Якщо постити протягом дня, тобто можливість убезпечити себе від крадіжки і ворожих нападів.

Релігійні правила забороняють у п’ятницю майже всі активні дії, не рекомендується навіть голосно розмовляти, але зате молодь може поворожити на свою майбутню долю.

Субота

Суботній день вважається скорботним, проте вже скоро Ісус воскресне, і це, безумовно, радісне очікування. У суботу забороняється будь-яка діяльність, за винятком прикраси кімнат до майбутнього свята та прибирання могил. Припустимо купувати близьким людям подарунки на Великдень. А от спати небажано, кажуть, що з-за цього можна «проспати» урожай. Якщо у вас щось попросили, не відмовляйте різко, пообіцяйте дати потрібну річ в інший день.

Субота – найкращий час помолитись, покаятись у своїх гріхах, попросити вибачення у тих, кого колись образили. Господині, зазвичай, займаються куховарством, щоб встигнути зібрати святковий стіл.

До якого числа можна забиратися перед Великоднем

Безліч людей цікавиться, до якого числа конкретно в цьому році можна забиратися перед Великоднем. Оскільки торжество проходить 28 квітня, робити це дозволяється до 25 числа, які потрібно завершувати прибирання в четвер 25 квітня до 12 дня.

Експрес-прибирання перед Великоднем: як за 1 тиждень привести будинок в порядок

Чому не можна забиратися в суботу або п’ятницю перед Великоднем

Багатьох непідробно хвилює, чи можна забиратися перед Великоднем. Незважаючи на те, що суворих приписів на це у церкви немає, всі справи визначено давніми традиціями. Тому всі важкі роботи, такі як ремонт меблів, прання, чистка килимів, намагалися виконати на початку тижня, залишаючи на четвер миття підлог (у першій половині дня), випікання святкового хліба і фарбування яєць.

В п’ятницю і суботу Седмиці час присвячували молитов, відвідування церкви. По суті, це самі скорботні дні Великого посту, і тим, хто щиро вірить у воскресіння Христа, слід сумувати про його страждання і смерть, а не займатися повсякденними справами.

До речі, навіть в старовину, в суботу у православних була дозволена «тиха» прибирання, необхідна, щоб зустріти Великдень гідно, але ця діяльність (миття посуду, витирання забрудненого після готування підлоги і т. д.) вважалася лише незначним епізодом, в той час, як головні справи вже були виконані.

В цьому відношенні кожен вирішує для себе сам, чи варто настільки фанатично слідувати традиціям, або керуватися здоровим глуздом. І напевно, не буде гріхом, якщо навіть віруюча людина в суботу буде ненадовго зайнятий нагальними проблемами, пов’язаними зі святкуванням воскресіння. Але надміру небажано працювати ще й тому, що треба мати сили простояти нічну службу та вчинити інші важливі релігійні обряди.

Можна ЗАБИРАТИСЯ перед Великоднем  З чого почати прибирання список справ  до якого числа забиратися | Сімя і мама

Що можна і що не можна робити у Чистий четвер перед Великоднем: прикмети

Тепер з приводу головного Чистого дні Седмиці. Ми вже говорили про те, що деякі вважають за краще закінчити всі справи до цього дня. І, дійсно, існує думка, що в четвер не можна займатися ніякими справами, так як у церкві в цей день причащаються, і слід зберегти благодать Святого причастя. Тому, щоб все встигнути, деякі починають готуватися до Великодня, задовго до Страсного тижня.

Але є й інше судження – в Чистий четвер можна забиратися будинку. Євангеліє розповідає, що в четвертий день відбувалася Таємна Вечеря, під час якої Син Божий, навчаючи смирення своїх апостолів, сам умив їм ноги. Звідси назва дня «Чистий», а заодно, і звичай очищати своє житло і душу.

Судячи з усього, варто прислухатися і до такої думки, а заодно дізнатися, якими дозволено займатися справами, і з якими прикметами це пов’язано:

 • Вранці треба встати рано і почати день з обмивання – рекомендується до перших сонячних променів обмити обличчя і тіло чистою водою, яка володіє чарівними якостями в цей день. Передусім це робили з допомогою води, настояної на сріблі.
 • Після миття приступали до збирання – мили вікна, підлогу і двері водою, в яку кидали монети – вода називалася «грошової», і якщо кожен куточок оселі був ретельно промитий, вірили, що це дійство принесе матеріальне благополуччя.
 • Негідні старі речі і непотріб перебирали і викидали – такі речі несуть негативну енергетику, від якої краще позбутися.
 • Закінчивши прибирати перед Великоднем, бралися за готування – варили і розписували яйця, пекли паски, готували інші страви до свята. Сіль, прокаленная у четвер, здатна оберегти членів сім’ї від різних негараздів і неприємностей, і це теж дозволене дію, актуальне до сьогоднішнього дня.

  А тепер про те, чого слід уникати в четвертий день Страсної Седмиці:

  • залишати житло брудним, і готувати ритуальні страви, не прибравшись;
  • пробувати паска, яйця, навіть якщо вони поки готуються;
  • порушувати піст, який триває аж до ранку неділі;
  • позичати речі, гроші і давати щось з дому.

  За прикметами, такі необдумані вчинки можуть кинути сім’ю в смугу невдач, позбавити навіть того малого, що вона має, не кажучи вже про приріст добробуту. Але, мабуть, найголовніше, що повинен зробити справжній віруючий, відправитися в цей день до церкви і пройти Таїнство причащання. У Чистий четвер важливо подумати про своє духовне зростання, приділити час для молитви, почитати Євангеліє в колі сім’ї.

  Прикмети на Чистий четвер перед Великоднем

  Напевно, добре, що існують різні прикмети і звичаї, пов’язані з Пристрасним четвергом – вони і справді, працюють, оскільки перевірені часом. І це багатьом допомагає позбавлятися від негативної енергетики, яка стає причиною невдач, і навіть бід.

  Найбільш актуальні з них, які можуть радикально змінити життя кожної людини:

  • якщо роздати непотрібні речі нужденним напередодні Страсної п’ятниці, будинок знову повернеться везіння;
  • побачити у четвер який прилетів до житла білу голубку, або знайти біле перо, домочадцям не будуть загрожувати біди, а тим більше, втрати весь рік;
  • до неприємностей і засмученням побачити біля своєї квартири ворона;
  • бур’янисті трави, встигли вирости під вікнами, можуть вказати на те, що молодій дівчині не варто чекати весілля в цьому році, але якщо вона побачить квіти червоного кольору, їй визначено вдале заміжжя;
  • якщо в будинку гарненько прибрати, а потім порахувати всю дрібниця, це допоможе залучити в будинок прибуток;
  • вуличне тварина, випадково забредшее у двір або будинок, виганяти не можна, будь то кішка, собака або залітна птиця, її слід нагодувати і сказати «спасибі», залишені птахами пух або пір’ячко можна зібрати і занести в будинок – це до накопичення великих грошей, новій роботі, вдалому промислу.

  Іншими словами, дні Седмиці – особливі дні, в які важливо виявляти найкращі людські почуття, а у відповідь можна заручитися допомогою свого ангела хоронителя.

  Можна ЗАБИРАТИСЯ перед Великоднем  З чого почати прибирання список справ  до якого числа забиратися | Сімя і мама

  Прибирання перед Великоднем: з чого почати

  Отже, в чому ж полягає прибирання перед Великоднем, з чого почати? Господині з досвідом в подібній справі рекомендують спочатку приводити в порядок антресолі, займатися пранням штор, килимами, розбирати полиці.

  Орієнтовно, список справ виглядає так:

  • зверніть увагу на стелю, особливо, на кути, де може з’являтися павутина, зрозуміло, її потрібно змахнути;
  • не завадить протерти полички в коморі і настінні шафи на кухні;
  • у Страсний тиждень важливо помити люстри та інші освітлювальні прилади;
  • важливий момент – прання та прасування штор, правда, при бажанні їх можна здати в хімчистку, так само як і покривала;
  • перед святом в обов’язковому порядку миють вікна;
  • розбираючи речі, слід принагідно позбавитися від тих, які більше не потрібні, а також від рваної, зношеного одягу;
  • крім віконних стекол, протирають дзеркала, витирають пил з елементів декору;
  • добре напередодні Великодня почистити подушки, постільна білизна випрати, можливо, варто зайнятися матрацом, просушити його на балконі під весняним сонечком;
  • холодильник за своїм уособлює достаток у домі, тому він теж потребує ретельної чистки – приберіть з нього несвіжі продукти, промийте полички зовнішні панелі;
  • на кухні все повинно блищати, тому потрібно помити плиту, протерти побутові пристрої, розібратися в шафах, вимити обідній стіл;
  • в кінці чистять ванну, раковину, іншу сантехніку, бажано, з антисептичними засобами;
  • на закінчення залишиться помити вже подметенные підлоги, почистити всі важкодоступні місця, де могла зібратися бруд;
  • також перед Пристрасним четвергом бажано пересаджувати кімнатні квіти, помити їх під душем або за допомогою пульверизатора.

  У середу всі ці роботи повинні бути закінчені, оскільки в четвер прийнято займатися приготуванням традиційних страв. Буде здорово, якщо всі домочадці, в тому числі, і діти, займуться посильною роботою – це ще більше згуртує сім’ю, а до світлого торжества будинок, дійсно, буде повністю підготовлений. Безумовно, це клопіт, але вони радісні і передвіщають щасливий нічим не затьмарений рік для всіх, хто живе згідно з релігійними канонами, або, принаймні, прагне до цього.

  Що не можна робити у Чистий Четвер

  Як не поглянь, а забиратися перед Великоднем необхідно, може хтось і не вірить у прикмети, але народна мудрість – не просто слідування церковним правилам, перш за все, це багаторічний досвід, який допомагає віруючим уникати багатьох мінливостей долі. Так що, напевно, варто прислухатися до порад тих, хто розуміє розумність таких, здавалося б, простих, але дуже важливих дій напередодні воскресіння нашого Спасителя.

  Виявилася корисною стаття «Можна прибирати перед Великоднем — З чого почати прибирання — до якого числа забиратися»? Зберігайте в закладки і діліться з друзями за допомогою кнопочок соціальних мереж

  Моя довідка - Корисні поради