Методи впливу на людей – опис від школи психології

Кожну людину оточують інші люди і разом вони складають соціум, в якому регулярно взаємодіють. Становище індивіда в суспільстві залежить від його вміння спілкування з іншими, знаходити з ними спільну мову. Деякі люди впливають на інших різними способами. Відбувається це безконтрольно або навмисно. Існують методи психологічного впливу на людину. Деякі з них негативні, їх варто уникати. Інші дозволяють домогтися бажаного, не завдаючи особливої шкоди іншій особистості. Варто розібратися, що це за методи впливу на людину, що вони собою представляють і як ними користуватися.

Методи впливу на людей  опис від школи психології

Загальні відомості про психологічний вплив

Люди, що проживають разом, самі не помічають, як щодня впливають один на одного. Це відбувається навіть несвідомо, але часто і для досягнення певних цілей. Психологічним впливом називаються механізми, що дозволяють моделювати мислення особистості. Серед важливих чинників варто відзначити:

 1. Ретельне вивчення характеру особистості;
 2. Вивчення й розуміння методів реагування на стресові ситуації;
 3. Особливості поведінки.

Маніпулятор не завжди діє усвідомлено. Іноді чоловік застосовує методи впливу на людей, абсолютно не усвідомлюючи, що робить це. Прикладом використання різних способів маніпуляції вважається працівник сфери продажів. Грамотні продавці завжди знають, що і як потрібно сказати, щоб продати товар. Ще одним прикладом є шахраї, які входять в довіру до жертви і за допомогою маніпуляцій вимагають гроші, цінні речі та інше.

Основні методи психологічного впливу

Деякі особистості відчувають психологічний вплив на них. Інші індивіди абсолютно не помічають, як на них впливають інші люди. Усі методи такого впливу розбираються на різних психологічних курсах, в тому числі в різних освітніх установах.

Більш докладно про це можна дізнатися в інтернеті. Наприклад, на цій сторінці ви маєте можливість ознайомитися з тим, які знання може дати школа психології http://rostov-na-donu.videoforme.ru/ або на іншому ресурсі за вашим бажанням.

Серед основних підходів варто відзначити:

 1. Психологічні атаки. Відрізняються впливом на психіку швидко змінюваною методами. Всі дії стрімкі. Зазвичай, супроводжується постійною зміною положення тіла, наростаючою жестикуляцією, енергійною, багатослівною промовою.
 2. Програмування. Відрізняється спрямованістю тільки на одного індивідуума. Позиція не змінюється, вона пасивна, як і мова, рухи. Дозволяє домогтися стереотипного поведінки для певних умов. Всі задіяні думки послідовні і нав’язливі;
 3. Маніпуляція. Положення тіла добре продумано, а мова обов’язково двозначна. У особистості з’являються суперечливі образи, з яких необхідно вибрати один. Він повинен прийняти рішення на користь маніпулятора. Часто, подібний метод можна спостерігати у ідеологів і політиків;
 4. Тиск на психіку. Відрізняється великою інтенсивністю. Основою є представницький образ. Не допускаються заперечення, тільки ствердна мова, нагадує накази. Тіло знаходиться в стабільному, стійкому положенні. При такій маніпуляції людини принижують і змушують виконувати потрібні дії, вигідні для маніпулятора. Подібний спосіб часто застосовують у армії, також можна зустріти в органах влади.

Методи впливу на людей  опис від школи психології

Психологічні методи впливу на людину включають:

 1. Зараження. Основою способу є передача емоційного настрою маніпулятора іншому індивіду. Прикладом є ситуація, коли одна людина з поганим настроєм прагнути зіпсує його іншим оточуючим. При цьому, метод працює як з негативними емоціями, так і позитивними. В загальній компанії, якщо один почне сміятися над жартом інші також можуть розвеселитися.
 2. Навіювання. Емоційний рівень відходить на другий план. Вся увага сконцентрована на авторитеті, грамотної добірці фраз, інтонації, положення тел. Іншими словами, маніпулятор має певні цілі і переконує іншої людини чинити так, як йому вигідно для досягнення поставлених перед першим завдань. Використовується метод переважно для впливу на підлітків і особистостей, які не впевнені в собі, мають низьку самооцінку;
 3. Переконання. Задіюється логіка. Маніпулятор грає з розумом іншої особистості. Всі переконання і аргументи повинні повністю відповідати образу мовця. Не повинно бути розбіжності між загальним уявленням маніпулятора і його словами. Не можна допускати, щоб мова звучала фальшиво. Необхідно завоювати довіру особистості. Починають з тез, далі йдуть аргументи для підтвердження і докази;
 4. Наслідування. Полягає в усвідомленому і несвідомому прагненні скопіювати іншої людини, його манери, поведінку та інше. Небезпека методу полягає в тому, що наслідують не завжди позитивним особам. Спостерігати подібний метод можна серед дітей і підлітків. Спосіб впливає на формування особистості.

Кілька корисних рекомендацій

При необхідності контролювати спілкування з певною людиною, рекомендується дотримуватися наступних порад:

 1. Постійне звернення до особистості по імені;
 2. При зустрічі з конкретною людиною обов’язково демонструється радість, щоб у нього вироблялися позитивні емоції при вигляді маніпулятора;
 3. Повторення рухів, манер співрозмовника дозволяє більше його розташувати;
 4. Не варто захоплюватися лестощами. Допустиме мінімальне її присутність у розмові, при цьому лестити слід обережно;
 5. При розмові візуальний контакт має величезне значення. Тому з першої розмови необхідно дивитися в очі і встановити зоровий контакт.

Існує так зване правило трьох позитивних відповідей. Необхідно задати співрозмовнику три питання, на які він не зможе відповісти немає. Після того, як він три рази виголосить так, маніпулятору слід задати йому головний. Його цікавить питання, на який співрозмовник також відповість позитивно.

Методів психологічного впливу існує багато. Не всі вони нешкідливі і при умисному застосуванні здатні спровокувати проблеми для того, на кого впливали. Тому варто застосовувати зазначені способи з обережністю.

Моя довідка - Корисні поради