Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
Свято дня Івана Купала в 2022 році –
з середи 6 числа на четвер 7 липня

В ніч четверга 7 липня 2022 року святкуватиметься, всіма улюблений з раннього дитинства день Івана Купайла (Купальська ніч) в Росії, як точно і православний свято Івана Предтечі, хто є одним з провісників приходу Месії і здійснює ритуальне очищення водою. Свято Івана Купала або як ще називають це свято Купальська ніч, мине, як і завжди, в строго встановлену дату, з усіма своїми традиційними купаннями, обрядами з вінками, загадуванням бажань дівчатами…

Народне свято Івана Купала (Купало) – в Купальську ніч

У четвер 7 числа самого жаркого місяця липня 2022 року, за давно заведеною традицією, буде відзначатися свято Івана Купала або Купальська ніч і з усіма відповідними ритуальними, обрядовими наслідками для тих, хто візьме в цьому святі безпосередню участь. Святкувати цей народний свято під назвою Івана Купала, або Капальская ніч, почали дуже давно, а пов’язують цей його не тільки з літнім сонцестоянням, але і з найвищим розквітом природи, яка на цей момент досягала свого найвищого апогею, розквітала в повну силу.

 

 

Різдво Іоанна Предтечі припадає на 24 червня по раніше обчисленню, за новим же календарем свято Івана Купала у 2022 році припадає на літній день 7 липня, а присвячувався древніми слов’янами літнього сонцестояння. Згідно з народними повір’ями і які деякими дотримуються і зараз, саме в цю ніч зацвітає вогненним кольором папороть і того, кому пощастило зірвати його, відкриються невідомі раніше таємниці, він навіть зможе побачити зариті під землею скарби.

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
З святковим днем Івана Купала 2022 року!

День Івана Купала 2022 року, якого числа Купало, Купальська ніч в Росії, вечір напередодні свята Іоанна Предтечі

З раннього ранку в цей чудовий липневий день молоді дівчата поспішають на поля та луки за квітами, де після їх збирання починають плести собі вінки і обереги, загадуючи при цьому заповітні бажання, знайти свого судженого і вийти заміж. Сприятливий цей день і для встановлення миру між тими, хто давно ворогує або мають образи один на одного.

Це дуже давнє свято оповите найрізноманітнішими міфами, повір’ями, прикметами та обрядами. Історія дня Івана Купала сягає у далекі язичницькі часи, коли жив у той період люд поклонявся одночасно кільком божествам.

Це свято набуло іншого значення з приходом християнства, але до цих пір в ньому можна побачити давні слов’янські традиції і звичаї. Що ж це за День Івана Купала, яке свято і чому він досі так популярний і залишається таким важливим для віруючих людей?

 

 

 

Івана Купала в 2022 році – 7 липня в Росії

У літній день (на ніч) на 7 липня 2022 року, буде святкуватися один з найбільш очікуваних і улюблених народних свят День Івана Купайла (Купальська ніч), а також у цей день відзначається православне свято Іоанна Хрестителя Предтечі, одного з найближчих попередників нашого Ісуса Христа, який передбачив його швидку появу.

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
День Івана Купала, Купальська ніч – свято з 6 на 7 липня 2022 року

 

 

Купальська ніч 2022 – свято Івана Купала

Християнська церква, як добре відомо, досить негативно ставилася до всього того, що було пов’язане з язичництвом, вона всіляко намагалася викорінити будь-які давні слов’янські традиції, звичаї та свята.

Однак у православних християн були власні методи боротьби з язичницькими традиціями – вони надходили хитро, просто підлаштовували під язичницькі свята свої події, тим самим як би пропонуючи народу веселитися у звичні для них дні, але привід вже був зовсім інший, не той, якого вони дотримувалися віками і відзначали за давніми традиціями.

Приблизно так і сталося з одним із улюблених святом Івана Купала – замість нього церква “запропонувала” святкувати Різдво пророка Іоанна Предтечі, більш відомого в народі, як Іоанн Хреститель.

Однак новий свято запропонований церквою повністю не зміг викорінити вікові народні традиції. У день літнього сонцестояння люди продовжували святкувати, і вклонялися силам природи, просити для себе хороший урожай.

Багато років християни не забували обряди далеких предків, не зраджували їм, ті звичаї, які вони перейняли у язичників, особливо ті, що пов’язані з водою і вогнем.

 

 

 

Після переходу на календар за новим стилем свято Івана Купала почали відзначати не в найкоротшу літню ніч, а вже в липні 7 числа, тим самим свято перестав символізувати собою найбільш довгий літній день, з найкоротшої ночі.

Слід розуміти, що християнська церква намагається ніяк не пов’язувати давньослов’янське свято зі святкуванням різдва Івана Хрестителя. Також церква проти розведення багать і обливання водою в цей день.

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
Купальська ніч в 2022 році – свято Івана Купала

 

 

Перш ніж продовжити розповідь про святі дні Івана Купала в 2022 році, коли і якого числа буде в Росії святковий день Купальської ночі, а також Іоанна Предтечі (7 липня), пропонуємо таблицю з днями проведення цього святкового дня в найближчі роки, так і з тими, які відзначаються Церквою у близькі до цього свята дні, це дні святих Петра і Февронії, які піклуються про сімейних відносинах, а також святих Петра і Павла (Петров день), які будуть 8 і 12 липня відповідно, напевно цікавляться і цікавим, цікаво буде про них дізнатися більш докладно. Ще нижче, ми запропонуємо таблицю з днями святкування Великої Православної Пасхи і (Католицької в тому числі), а ще Святої Трійці, П’ятидесятниціпосилання знайдете у таблицях…

Івана Купала,

Іоанна Предтечі

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

День святих

Петро і Февронія

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

Петров день,

святі Петро і Павло

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

   Івана Купала в 2020 році   День Петра і Февронії 2020 р.   День Петра і Павла в 2020 році
   Івана Купала в 2021 році   День Петра і Февронії 2021 р.   День Петра і Павла в 2021 році
Івана Купала в 2022 році   День Петра і Февронії 2022 р.   День Петра і Павла у 2022 році
   Івана Купала в 2023 році   День Петра і Февронії 2023 р.   День Петра і Павла в 2023 році
   Івана Купала в 2024 році   День Петра і Февронії 2024 р.   День Петра і Павла в 2024 році
   Івана Купала в 2025 році   День Петра і Февронії 2025 р.   День Петра і Павла в 2025 році
   Івана Купала в 2026 році   День Петра і Февронії 2026 р.   День Петра і Павла в 2026 році
   Івана Купала в 2027 році   День Петра і Февронії 2027 р.   День Петра і Павла в 2027 році
   Івана Купала в 2028 році   День Петра і Февронії 2028 р.   День Петра і Павла в 2028 році
   Івана Купала в 2029 році   День Петра і Февронії 2029 р.   День Петра і Павла в 2029 році
   Івана Купала в 2030 році   День Петра і Февронії 2030 р.   День Петра і Павла в 2030 році
   Івана Купала в 2031 році   День Петра і Февронії 2031 р.   День Петра і Павла в 2031 році
   Івана Купала в 2032 році   День Петра і Февронії 2032 р.   День Петра і Павла в 2032 році
   Івана Купала в 2033 році   День Петра і Февронії 2033 р.   День Петра і Павла в 2033 році
   Івана Купала в 2034 році   День Петра і Февронії 2034 р.   День Петра і Павла в 2034 році
   Івана Купала в 2035 році   День Петра і Февронії 2035 р.   День Петра і Павла в 2035 році

 

 

Свято Іван Купало 2022 – традиції та історія

У ті далекі часи, коли слов’яни ще не були християнами, вони бачили Бога в природі, а одним з основних божеств, яким вони поклонялися – був Бог Сонця. І зовсім не дивно, що почитати його, заведено було саме у день літнього сонцестояння, який за старим стилем вважався 24 червня (у цілому ж свято тривав з 20 по 26 червня), а за сучасним календарем цей день святкується 7 липня.

За язичницьким повір’ям цим літнім днем вода вступала в союз з вогнем, ось тому дуже багато святкові обряди так переплетені між собою та тісно пов’язані з двома стихіями – вогнем і водою.

Один з головних атрибутів святкування дня Івана Купала в 2022 році – танці біля води (водойми), навколо ритуального вогнища, а найвідчайдушніші з святкували, стрибали через вогонь. Прийнято було бажати собі і близьким у цей день – щастя і здоров’я на весь цей рік.

Вірячи в могутню силу вогню, люди приводили до ритуального вогнища тварин і кидали у вогонь одяг хворих дітей. У найкоротшу ніч у році, за старим стилем 24 червня – не можна було вночі спати, адже в ті часи вважали, що нечиста сила спускалася на землю, тому й знаходили порятунок від неї поблизу багаття.

У минулому, напередодні дня літнього сонцестояння незаміжні дівчата плели з особливих трав вінки, після чого вставляли у вінок палаючу свічку і відпускали плисти його в річку (водойма). Тоді вважалося, що найспритнішою у заміжжі стане той, чий віночок довше протримається на воді.

Вважалося, що в цей святковий день Сонця роса має цілющу силу. Тому рано вранці у день Івана Купала прийнято було, виходити босоніж на вулицю або у двір, і ходити голими ногами по росі, вмиватися і збирати її для того, щоб дати росу хворим і немічним.

 

 

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

Якраз до дня Івана Купала визрівали багато цілющі трави, тому знахарі у всі часи чекали на це свято, щоб відправитися на поля, луки і ліси за цілющими травами – вони свято вірили, що лікарські, цілющі трави і ягоди, зібрані в Купало, наділені особливими лікувальними і цілющими властивостями.

Зібраними травами і ягодами, не тільки лікували від якихось хвороб, ще їх використовували для зняття чаклунських чар, вигнання злих духів.

Ще одне досить відоме повір’я оповідає нам про те, що квітне папороть в ніч на Івана Купалу. Особливо відважні молоді люди вирушали на пошуки цього красивого квітки, свято вірячи, що ті, кому пощастить побачити вогненно-червоне суцвіття, знайде дар бачення скарбів. А ще, дивлячись на цвітіння папороті, можна було загадати найзаповітніше бажання, яке за повір’ями обов’язково збувалося.

 

 

 

Як і обіцяли вище, пропонуємо таблиці з датами проведення (святкування) Православної і Католицької Пасхи, а також Святої Трійці на найближчі роки, після чого ви зможете продовжити дізнаватися про історію Івана Купала, Купальської ночі, а також досить значного православного свята – Івана Хрестителя Предтечі, провісника приходу Ісуса Христа… – посилання в таблиці

Дати Православної

Великодня до 2035 року,

Світле Христове Воскресіння

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

Дати Святої Православної

Трійці до 2035 року,

П’ятидесятниці

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

   Православна Велика Пасха в 2020 р.   Свята Православна Трійця в 2020 р.
   Православна Велика Пасха в 2021 р.   Свята Православна Трійця в 2021 р.
   Православна Велика Пасха в 2022 р.   Свята Православна Трійця в 2022 р.
   Православна Велика Пасха у 2023 р.   Свята Православна Трійця у 2023 р.
   Православна Велика Пасха в 2024 р.   Свята Православна Трійця 2024 р.
   Православна Велика Пасха в 2025 р.   Свята Православна Трійця в 2025 р.
   Православна Велика Пасха в 2026 р.   Свята Православна Трійця в 2026 р.
   Православна Велика Пасха в 2027 р.   Свята Православна Трійця 2027 р.
   Православна Велика Пасха в 2028 р.   Свята Православна Трійця 2028 р.
   Православна Велика Пасха в 2029 р.   Свята Православна Трійця в 2029 р.
   Православна Велика Пасха в 2030 р.   Свята Православна Трійця в 2030 р.
   Православна Велика Пасха в 2031 р.   Свята Православна Трійця 2031 р.
   Православна Велика Пасха в 2032 р.   Свята Православна Трійця в 2032 р.
   Православна Велика Пасха в 2033 р.   Свята Православна Трійця 2033 р.
   Православна Велика Пасха в 2034 р.   Свята Православна Трійця 2034 р.
   Православна Велика Пасха в 2035 р.   Свята Православна Трійця в 2035 р.

 

 

День, вечір, ніч напередодні Івана Купала 2022 – обряди

Що здійснюються в переддень свята купальські обряди, як їх в народі називають “ніч напередодні Івана Купали”, складають досить непростий обрядовий комплекс, який включає в себе – ворожіння, плетіння вінків після збору різних трав і квітів, прикраса будинків та інших зеленню будівель, розпалювання вогнищ з перепрыгиванием через нього, знищення опудала, обливання водою і інші обряди.

Іван Купала – одне з найдавніших слов’янських свят і був відомий як свято Сонця, літньої зрілості і зеленого косовиці. Люди оперізувались в цей день перев’язами з квітів, а одягали вінки з трав собі на голову.

Водили в цей день хороводи, співали пісні і веселилися. Літні чоловіки добували “живий вогонь” з допомогою тертя сухих паличок, розводили великі вогнища, в середину цього багаття ставили жердину з укріпленим на ньому палаючим колесом – тим самим символізували сонце.

Особливо важливим обрядом цього свята був пошук квітки папороті. За народним повір’ями, ця квітка цвіте короткий період і дуже часто в ніч напередодні Івана Купали. Зірвати папороть було дуже важко, тим більше що народ був упевнений, в цьому їм чорти залякують і всіляко перешкоджають.

Зірвавши квітку папороті, необхідно було сховати його, бажано за пазуху і якомога швидше втекти від місця, де його нашил. Люди в ті часи вірили в те, що папороть допоможе їм бачити скарби і відкривати всі замки, а також розуміти мову тварин. Варто відзначити, що в реально ж квітка папороті ніколи не цвіте – вона лише розмножується спорами.

 

 

 

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч

Прикмети на Івана Купала – ворожіння в Купальську ніч

– Якщо в цю ніч небо буде ясним, і зірковим – буде хороший урожай овочів (огірків), а також грибів;

– В ліс в цей день краще не ходити, так як можна зустріти змію, а це не до добра;

– Ті дівчата (жінки), у кого не виходить народити дитину – повинні були стрибати через святковий багаття, повинно було допомогти з безпліддям.

 

 

В Купальну ніч на Івана Купала незаміжні дівчата ворожили на свою долю і судженого. Найпопулярніші з них досі – у ритуального багаття і на вінку із зібраних дівчиною квітів.

1-й спосіб ворожіння

Потрібно розвести ритуальне багаття і стрибати через нього, але обов’язково не торкнувшись при прижке вогонь. Якщо це вдасться, то хлопців чекає удача в справах, а молоденьких дівчат швидке заміжжя.

2-й спосіб ворожіння

Ті дівчата, хто мріє вийти заміж, повинні перед Купальської ночі зібрати квіти і сплести з них вінок, а вночі загадати бажання і опустити вінок у воду (якогось водоймища). Якщо вінок попливе – бажання здійсниться, а якщо до берега пристане або потоне, загаданого дівчиною бажанню не судилося збутися.

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
День Іоанна Предтечі в 2022 році

 

 

 

День Іоанна Предтечі 2022 – історія свята

День народження Іоанна Предтечі наголошується в церковному календарі 7 липня 2022 року – другого за значимістю після свята святого Пресвятої Богородиці.

Іван Предтеча був досить пізно і дуже довгоочікуваним сином священика і, пов’язаної родинними узами з сім’єю Ісуса Христа праведниці Єлизавети. На частку у житті Івана випало чимало складних випробувань – йому дивом в дитячому віці вдалося врятуватися у Віфлеємі від масового вбивства.

Своє дитинство та юність майбутній святий Іоанна Предтечі провів в Іудейській пустелі. Він жив відлюдником в печері, аж до 30 років він дотримувався суворого посту. Саме так він готував себе до тієї відповідальної місії, яку Господь допоміг йому.

Підкоряючись його волі (згідно біблійних писань), Іоанн Предтечі з’явився на берег річки Йордану і хрестив людей, тим самим готував їх до хрещення Святим духом.

В один із днів Іоанн Предтечі судилося хрестити Христа, і тим самим стати одним зі свідків явища на землю Господа Бога і Святого Духа. Відразу після цієї події пророка Івана Предтечі заточили в темницю, де він мученицькою смертю і закінчив своє коротке життя.

 

 

Ми ознайомили вас з народним святом дня Івана Купала, який ще називають Купальська ніч, а він пройде в 2022 році в ніч з 6 на 7 липня як в Росії, так і інших країнах, хто шанує цей святковий день, чтет його традиції, дотримується ритуали святкування цього веселого свята. Також ми у двох словах розповіли вам про Йоана Предтечі, день народження якого припадає на 7 липня і хто є провісникам приходу в наш світ Ісуса Христа – з святом Івана Купала, веселого проведення часу в цю дивовижну Купальську ніч!

Івана Купала 2022 день, якого числа свято Купальська ніч
З святом Івана Купала 2022 року!

 

 

 

Моя довідка - Корисні поради