Флай леді (flylady): система флай леді на російський лад, план прибирання, з чого почати

Система Флай Леді являє собою систему прибирання в будинку, яка може проводиться без особливих зусиль, тобто процес наведення порядку відбуватиметься із задоволенням і в досить короткі терміни. Також розроблена система дозволять раціонально використовувати свій вільний час.

Флай леді (flylady): система флай леді на російський лад, план прибирання, з чого почати

План прибирання, з чого почати

Варто нагадати, що система Fly Lady сприяє полегшенню процесу не тільки щодо наведення порядку у своєму помешканні, але і допомагає впорядкувати життя прекрасної половини людства.

Головне скласти чіткий план дій, дотримуватися його, але не варто перестаратися.

Краще робити все поступово, адже ніхто нікого не квапить, це одне з правил системи. З чого ж почати, таким питанням задаються жінки, які бажають спробувати впровадити цей метод у своє повсякденне життя. Спочатку потрібно:

 • сформувати свої рутини (щоденні обов’язкові дії), так як вони є щоденної обов’язком;
 • визначитися з наявними «гарячими точками» (це точки, де швидше за все з’являється безлад, наприклад стілець в кімнаті, на якому до вечора з’являється гора одягу);
 • розділити будинок на зони;
 • обов’язково скласти список справ для кожної зони;
 • також потрібно скласти безпосередньо щотижневий план;
 • почати діяти за складеним планом, який може коригуватися «на ходу».

Що стосується безпосередньо плану дій, в першу чергу потрібно провести розподіл житлової площі для зручності, тим самим полегшивши собі роботу. В силу того, що більшість домогосподарок проживає в квартирах, то поділу можна визначити для себе самостійно. Наприклад:

 • зона – спальня;
 • зона — вхід-передпокій;
 • зона – кухня;
 • зона вітальня (дитячий);
 • зона – ванна + туалет;
 • зона – балкон + комора.

Цей приблизний план, і кожна хранителька домашнього вогнища може розподілити його за своїм розсудом, а також упорядкувати по днях, коли і в якій зоні починати наводити порядок.

Основні принципи

Що стосується того, якими принципами слід керуватися, застосовуючи метод Флай Леді по прибиранню будинку, то можна відзначити наступні пункти:

 1. Вихідні дні. Саме поняття вихідні дні передбачає відпочинок, а це означає, що у ці дні можна провести час з близькими людьми.
 2. Генеральні прибирання не потрібні. Якщо слідувати системі Fly Lady, то порядок досягається завдяки регулярним уборкам в кожній зоні не більше, ніж по 15 хвилин щодня (крім вихідних).
 3. Прибирання Флай Леді повинна виробляється не тоді, коли настав жахливий безлад, а регулярно, щодня.
 4. Взята річ завжди повинна бути повернена на місце, безпосередньо відразу після використання.
 5. Можна збирати в житло зайві речі. Тобто, якщо річ не використовується або втратила свої первісні якості, то її слід обов’язково викинути. Навіть, якщо шкода або пам’ятно.
 6. Постійно потрібно контролювати куточки будинку. Адже завжди є куточки, які найчастіше забруднюються, якщо такі є, то їх рекомендується включити в список рутин Флай Леді і регулярно прибирати.Флай леді (flylady): система флай леді на російський лад, план прибирання, з чого почати
 7. Не варто намагатися зробити все відразу. Необхідно починати з малого, наприклад, поступово виробити звичку мити раковину, а далі плиту відразу ж після приготування їжі.
 8. Не купувати нічого нового, поки є «старе», також не треба робити запасів. А саме, якщо в будинку є кілограм рису, то купувати ще пару кілограм не слід. У випадку, коли були куплені нові рушники для кухні, то старі неодмінно треба викинути. Крім цього, категорично не можна зберігати порожні пластикові коробочки від майонезу, кришечки від них, пакети.
 9. Своєчасно «гасити» всі гарячі точки. Однією з таких може бути тумбочка в передпокої, де найчастіше до вечора збирається купа потрібних паперів, ключів, дрібниця.
 10. Завести спеціальний журнал, який дозволить контролювати всі процеси. У ньому слід відобразити чіткий план, розписавши графік прибирання (список справ), розпланувати день, написати список, що необхідно докупити. Навіть можна відвести сторінку для телефонних номерів.

Основні принципи допоможуть розпланувати свої дії не на один день, а на тиждень, місяць вперед. Але головним аспектом у цій справі, вважається дотримання всіх принципів. Оскільки відхилення від наміченого плану сприяють розвитку такої якості, як недисциплінованість. А це в свою чергу призведе знову до безладу в житло.

Експрес прибирання

По суті, система Флай Леді («літаюча домогосподарка») передбачає собою експрес прибирання, так як сам процес займає по часу 15 хвилин. Хоча означений час, це всього лише умовність, яка була затверджена авторкою системи. Це може бути 15, 20, 30 або 10 хвилин в день, але обов’язковим правилом вважається його щоденне дотримання. Складно і клопітно забиратися у всій квартирі за один день, якщо в ньому «хороший» бардак. Тому, щоб не допустити цього, слід щодня приділяти прибиранню певний час, що стане запорукою чистоти і затишку в оселі.

Флай леді (flylady): система флай леді на російський лад, план прибирання, з чого почати

Прибирання по днях тижня

За методом Fly Lady як рекомендації зазначено, що певній зоні потрібно приділити один тиждень, щоб зробити ідеальний порядок. Але з численного досвіду домогосподарок такий варіант не завжди прийнятний, оскільки нехтування іншими зробить прибирання більш складною. Так як за цей час в інших зонах може утворитися повний безлад. Найкращим варіантом буде хаотичний варіант наведення порядку, наприклад:

 • один день проводиться прибирання в дитячому шафі;
 • на другий день можна помити побутову техніку;
 • на третій день навести порядок в передпокої і т. д.

Такий метод більш доцільний, до того ж він дозволить суттєво урізноманітнити сам процес прибирання.

Флай леді (flylady): система флай леді на російський лад, план прибирання, з чого почати

Флай Леді на російський лад

Основною перевагою розробленої системи є її доступність, навіть незважаючи на те, що засновницею є американська домогосподарка. Перейняти і освоїти досвід по наведенню порядку в житло можуть і наші жінки, які більше часу проводять на роботі. Флай Леді надає можливість хранительницам домашнього вогнища впорядкувати, а також систематизувати процес прибирання, щоб процес не був рутиною.

Система збирання Флай Леді також характеризується з позитивного боку, ще з таким аспектам:

 1. Доступність та легкість. Завдяки такій системі жінки можуть звільнити більше часу для проведення його з близькими і для самої себе.
 2. Навчальний фактор. Зазначена програма вчить любити своє житло, і відповідно забиратися в нього з задоволенням, а не перетворювати прибирання в «каторжні роботи. Всього за 15 хвилин в день, це здається так мало, але так багато, коли житло буде панувати чистота і затишок.
 3. Порядок в домі сприяє наведенню порядку в голові, а також у життя. Якщо все правильно розпланувати, то жінка здатна впорядкувати не тільки свій побут, але й легко впоратися з будь-якими життєвими завданнями.

На завершення хочеться сказати, що починати прибирання в квартирі по системі Флай Леді може спочатку здатися трохи складною завданням. Така думка виникає просто з незвички. Якщо докласти трохи зусиль і слідувати чітко складеним графіком дня, тижня або місяця, то наведення в своїй житлоплощі порядку буде здійснюватися з задоволенням. При цьому залишиться багато часу, щоб проводити час зі своїми близькими.

Моя довідка - Корисні поради