Дочка 5 років б’є маму по обличчю: причини чому дитина б’є батьків

Дитячі істерики – це нормальне явище, яке кожне покоління батьків застає зненацька. А що робити, якщо істерика переходить всі межі і донька 5 років б’є маму?

Одні батьки дадуть відповідь агресією, інші впадуть у паніку і опустять руки.

В чому криється проблема та основні причини агресивної поведінки, як вести себе в цій ситуації і як відучити малюка, щоб не нашкодити йому в подальшій, самостійного життя?

Дитина б’є маму: що робити?Дочка 5 років бє маму по обличчю: причини чому дитина бє батьків

Малюк від народження проходить певні точки кризи, які є нормальною формою дорослішання пізнання світу, набуття нових навичок. У віці від 1 року до 5 років істерики виникають частіше.

Причиною може стати 6 факторів:

 • Бажання привернути увагу.
 • Втома, частіше фізіологічна.
 • Емоційна перевантаження.
 • Протест проти бажання батьків або виконання правил.
 • Ефект відчаю, коли не виходить щось зробити або його не чують.
 • Перевірка меж дозволеного.
 • Що ж робити в таких випадках?

  В першу чергу потрібно вивчити дитячу вікову психологію, зрозуміти, яким чином встановлюється і розвивається психічний свідомість дітей. Але не всі батьки можуть або хочуть читати додаткову літературу.

  Варто з’ясувати, чому малюк засмучений, і вихлюпує свої емоції у вигляді агресії, бійки. Така поведінка – це спосіб комунікації або неможливість виразити словесно свої емоції.

  Ні в якому разі діти не бажають заподіяти біль. Це не навмисне побиття мами, а результат сильного емоційного потрясіння. Дитина сам не усвідомлює свою поведінку, її психічний розвиток не досягло такого рівня.

  Тому, усунувши причину, приголубивши малюка і поговоривши з ним на абстрактні теми, можна досягти бажаного результату.

  Однорічний малюк б’є маму

  У однорічних дітей це може бути викликане браком уваги або втомою, а також причинами фізіологічного характеру:

  • мало поспав;
  • хоче їсти, пити.

  Також можлива така реакція на перші заборони, недозволенность взяти якусь річ або вчинити дію.

  Дитина в 2 роки б’є маму

  Не всі діти в два роки добре розмовляють, з допомогою промови можуть висловити свої проблеми, бажання та емоції. Тому часто виникають проблеми з розумінням дорослими бажання дітей. Як наслідок, дитина починає істерику і б’ється з батьками.

  Дитина розвивається активно і батьки, бажаючи кращого, купують іграшки або одяг не за віком. Відповідно, він не може одягти її сам чи правильно виконати ті чи інші дії з іграшкою.

  Це може викликати у нього негативні емоції, роздратування, агресію. У дворічному віці інтелектуальні здібності розвиваються стрибкоподібно, тому часто дитина перевіряє межі дозволеного, намагаючись перейти їх.

  Цей період дуже важливий для батьків у встановленні перших правил, які необхідно буде дотримуватися, щоб діти розуміли, за що їх можуть покарати.

  Дитина в 3-4 роки б’є маму

  Дочка 5 років бє маму по обличчю: причини чому дитина бє батьків

  В 3-4 роки у дітей настає перша серйозна криза, коли починає формуватися самостійність, незалежність, особливо у малюків, які пішли в дитячий сад. Дитина переосмислює себе, змінює ставлення до дорослих, часто наслідує, при цьому виникають перші конфлікти.

  Малюк все хоче робити як мама, а вона забороняє. Так само це стосується і мами: за 3 роки вона дуже втомилася, виходить на роботу, змінюється її емоційну поведінку. Вона починає вимагати від сина чи доньки більше самостійності.

  У малюка виникає багато суперечностей. Якщо мама вийшла на роботу, стала приділяти їй менше уваги, це може викликати стрес, який виражається в істериках і агресії.

  Ще більше нервова система страждає при появі другої дитини в родині, коли йому приділяється більше уваги, ніж першого.

  Тут присутній ревнощі і емоційний розрив з матір’ю, яка раніше вважалася «власністю» малюка.

  Дочка 5 років б’є маму

  У п’ятирічному віці дочка або син, які б’ють маму під час істерики, часто виявляють незгоду з прийнятими рішеннями батьків. Дитина робить це для того, щоб отримати бажане, але зустрічає відсіч, незрозумілий для нього.

  У таких випадках істерику складно швидко вгамувати, фокуси з перемиканням уваги не діє.

  Мати повинна розуміти, що дитині потрібно постійно пояснювати причину тих або інших рішень, що тягнуть за собою заборони: що це небезпечно, шкідливо і т. д.

  Приділяти увагу доньці чи синові 5-річного віку потрібно не менше, ніж в 1-3 роки, хоча діти вже можуть самостійно виконувати ряд дій, самі себе зайняти.

  Увага! Поява частих немотивируемых спалахів агресії, істерик дає привід задуматися про можливі проблеми зі здоров’ям і звернутися до фахівця за консультацією.

  Дочка 5 років бє маму по обличчю: причини чому дитина бє батьківПриділяти увагу доньці чи синові 5-річного віку потрібно не менше, ніж на 1-3 роки

   

  Дуже важливо! До 7-річного віку батьки можуть без великих труднощів скорегувати поведінку і побудувати хороші стосунки з дитиною. Це допоможе в майбутньому проходити кризові ситуації легше.

  Дитина б’є по обличчю маму: причини

  Часто для дітей, особливо до 3-5 років, немає різниці, з чого вдарити під час емоційного сплеску: з предмету або живій істоті.

  Просто обличчя мами виявилося поблизу в момент роздратування.

  Якщо дитина б’ється з мамою, як себе вести?

  Під час сплеску агресії мамі потрібно перехопити руку або ногу забіяки, тримаючи міцно, але не боляче, звернутися, опустивши свої очі на рівень очей малюка, і поговорити з ним спокійно. Запитати, чому той злиться.

  Пояснити, чому сталася ситуація, яка викликала протест у дитини. Які наслідки могли бути, якби йому дозволили зробити те, що він просив. Мама дуже шкодує, що його це засмутило, але бити її або інша жива істота не можна, тому, що він зробить боляче іншим.

  Під час цих пояснень його краще взяти на руки, погладити по спині або голові. Тактильний контакт дуже важливий.

  Як відучити малюка бити маму?

  Батькам необхідно дати зрозуміти при кожному випадку агресії, що така поведінка і ставлення до них неприйнятно.

  Треба показати, що його вчинок також ранить почуття мами. Кожен раз, припиняючи його, чітко дотримуватися встановлених правил, не допускати потурання.

  Іноді при таких ситуаціях варто вийти з кімнати і пояснити дитині, що поки він буде битися, мама або тато з ним грати не буде. Але не варто йти надовго, залишаючи його без підтримки і посилюючи істерику, яка з’явиться як наслідок втрати мами.

  Зазвичай агресія швидко закінчується після правильних дій батьків, тому через 3-5 хвилин потрібно обійняти малюка і все пояснити. У сім’ї повинні бути застосовні одні і ті ж методи врегулювання агресії.

  Тато і мама не повинні лаятися і виявляти при дитині агресію по відношенню один до одного, так як це буде прикладом допустимого поведінки. Важливо, щоб чоловік навіть при грі з дитиною не допускав його агресії по відношенню до матері, навіть в жарт.

  Чого не треба робити, якщо дитина б’є маму

  Як неправильно себе вести, якщо дочка або син проявляють агресію:

 • Бити у відповідь, застосовувати силу. Насильство породжує насильство.
 • Кричати, лаяти. Це лише змусить дитину посилити істерику.
 • Прикидатися, грати вистави з образою чи плачем. Діти – хороші психологи, вони вміють зчитувати емоції батьків.
 • Карати, «кидаючи» посеред вулиці або замикаючи в кімнаті. Це тільки посилить істерику, так як у дитини з’явиться ще й страх втратити маму.
 • Висновок

  Виховання дитини – складний процес, в який потрібно вкладати багато сил. Встановлюючи правила поведінки, важливо не порушувати їх самим.

  Тоді буде легше проходити вікові кризи та проявів дитячої агресії буде менше.

  Моя довідка - Корисні поради