Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Можливо ви вже й не згадаєте, як самі в дитинстві траплялися на дрібній крадіжці. Найчастіше це могла бути якась дитяча іграшка друзів або кілька рублів на морозиво або навіть сигарети. Але в більшості випадків таке дрібне злодійство проходить сама, а дорослішаючи з часом виростають законослухняні люди.

Що робити, якщо дитина почала красти?

Діти, втім, як і 20-40 років тому не перестають красти, навіть якщо у них все є і вони ні в чому не потребують. Зазвичай, батьки, піймавши дитини за таким заняттям, відчувають справжній шок: «Це неможливо: злодійство і мій малюк!».

Бурхлива уява починає малювати перед їх очима страшні картини: їх улюблений син і його кримінальне майбутнє.

Важливо! Більшість починають відразу карати злодюжок, а це одна з найбільших помилок у такій ситуації.

Цей метод не тільки не змусить дітей відмовитися від крадіжки, а навпаки, навчить приховувати такі злочини від вас. Єдине чого ви досягнете таким чином, ви просто віддалитеся від дитини, він перестане вам довіряти.

Якщо з ним станеться якась дуже неприємна ситуація в майбутньому він побоїться вам розповісти. Маленький чоловічок ще не розуміє, що єдині люди на планеті, які можуть його захистити від навколишнього світу це його батьки, але ця довірча зв’язок буде зруйнована і повірте, наслідки можуть бути жахливими.

Важливо! Саме дієве та ефективне у сформованій ситуації – пояснити дитині, чим чревата крадіжка.

Зазвичай достатньо однієї роз’яснювальної розмови «по душах», щоб дитина перестав красти. Але, перед тим як почати розмову з дитиною, необхідно з’ясувати причину крадіжки.

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?Чому діти крадуть

Чому діти крадуть, причини

Далі ми розглянемо найбільш часті проблеми дитячого злодійства і відразу ж варіанти рішення в даній ситуації. Дивно, але виявилося, що ніде в інтернеті не так докладно описано чому діти крадуть, а саме з цього потрібно починати в першу чергу.

Звичайна заздрість

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Почуття яке знайоме не тільки малюкам, але і дорослим. Дитині важко усвідомити, що він не може стати власником речі, що сподобалася, і він, не замислюючись, бере її. З віком він зрозуміє, що так робити недобре, і перестане красти.

Але, якщо ваша дитина, не може самостійно контролювати свої бажання в підлітковому віці, доведеться здатися психолога. Висока ймовірність того, що ви не зможете ефективно впоратися з проблемою вчасно і якщо не знайдете час на відвідування дитячого психолога, то з часом проблема стане тільки гірше.

Повірте, не варто в цій ситуації боятися психолога, ваша дитина не псих, просто необхідно скоригувати його поведінку вчасно, а це робота дитячого психолога. Вони навчать дитину контролювати свої бажання і навчать розвивати силу волі. Повірте, крім вирішення проблеми крадіжок це сильно стане в нагоді дитині в майбутньому.

Бажання подружиться

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Деякі діти думають, що «давши хабара» одноліткам солодощами або іграшками, вони стануть відразу з ними дружити. У більшості випадків на таке зважуються малюки-тіхоні, мають занижену самооцінку.

Крадіжка як засіб самоствердження в суспільство – це крадіжка з розряду “крадіжки на спір”. Їх головна мета підвищити власну значущість в очах однолітків. Вони міркують так, якщо зроблять щось протизаконне, то це підвищить їх статус в очах інших.

Тут важливо зрозуміти інший момент, що вони намагаються виглядати круто перед однолітками, тому що не помічають, що їх цінують і люблять в сім’ї. В таких ситуаціях треба показати дитині виняткову значимість його в сім’ї, пояснити як сильно ви його любите, купити заповітний подарунок, дозволяти проводити дні народження і свята з друзям.

Прагнення стати лідерами

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

У таких випадках крадіжки скоюють підлітки, прагнуть довести одноліткам, що їм все дозволено, і вони нічого не бояться.

Тут важливо розібратися з ким спілкується дитина і чому в їх очах він прагнути здатися лідером. Можливо потрібно змінити коло спілкування дитини, наприклад, відправити його на секцію, гурток, зайняти його час, познайомити з іншими хлопцями.

Відсутність уваги з боку дорослих

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Одні діти починають погано вчитися, інші грублять, а треті просто починають красти. Таким чином вони намагаються звернути на себе увагу.

Проаналізуйте, скільки часу ви в день приділяєте своїй дитині, скільки саме ви з ним спілкуєтеся. Часто батьки бачать дітей тільки вранці під час зборів на роботу і ввечері перед сном, так і дорослі настільки втомлені, що просто зависають в телефоні і не звертають уваги на своїх дітей.

Так дитина починає красти спочатку ваші речі, щоб звернути на себе увагу, причому їм важливо будь увага крик, лайку або гнів, а потім це переходить на зовнішній світ.

Це можна вирішити тільки одним шляхом, необхідно налагодити емоційний контакт з дитиною проводячи з ним більше спільного часу.

Відсутність грошей на кишенькові витрати

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Тут важливо зрозуміти, що відсутність грошей або мале їх кількість підвищує значущість грошей в очах дитини. Він прагне отримати гроші.

Ця ситуація вирішується одночасно з трьох сторін

  • Перше, треба зрозуміти, що не можна залишати дитину взагалі без грошей.
  • Друге, заведіть з дитиною скарбничку, щоб він навчився зберігати гроші і накопичувати резерви для придбання якої-небудь заповітної мрії, навіть якщо на неї буде трохи не вистачати, ви завжди зможете додати і купити.
  • Третє, навчіть дитину отримувати гроші за допомогу вам по дому

Таким чином ви навчіть дитину не отримувати миттєві бажання, а правильно розставляти пріоритети і постійно рухатися до своєї мрії, заодно вони зможуть правильно відчути цінність грошей.

Помста

Деякі, бажаючи помститися однокласникам, друзям, батькам, часто наважуються на крадіжки. Ситуація найскладніша, не завжди вирішується швидко, можливо що цей випадок буде одиничний, але при повторенні буде потрібно корекція грамотного психолога.

Наслідування дорослим

Якщо ви в розмові часто вживаєте говорите, що доводиться багато працювати, але видимих багатств немає й інші скарги на складне життя і долю, то у дитини може сформуватися неправильне відчуття. Формується так званий стереотип красивого життя за чужий рахунок, що все що завгодно швидко отримати можна тільки вкравши у інших.

Така картинка часто підкріплюється ще фактами невеликого крадіжки батьків, коли мама з роботи краде папір для принтера або коли ви на дачі щось берете без попиту у сусідів. Все це в майбутньому свідомості дитини зітре межу між поганим і хорошим, і він може насправді стати злодієм.

Вимагання з боку старших дітей

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

Часто буває так, що старші хлопці вимагають у вашої дитини гроші, під страхом знущання і побиття. Зазвичай батьки навіть не в курсі даної проблеми, а деякі речі зникають з дому без слідів.

В таких ситуаціях треба з’ясовувати для чого дитині потрібні були гроші. Тут дуже важливо правильно поговорити з дитиною, знайти слова так, щоб вийшов відвертий діалог, тільки так ви зможете вирішити проблему і допомогти дитині. Можливо, що доведеться звертатися за допомогою до органів правопорядку і вирішувати ситуацію кардинально, і не треба соромитися і боятися, від цього може залежати життя і здоров’я вашої дитини.

Варіанти вирішення проблеми дитячого злодійства

Знайшовши причину крадіжки вашої дитини, виробіть тактику боротьби з такою проблемою.

Якщо крадіжка сталася в перший раз, не карайте дитину і не кричіть на нього. Спочатку тверезо оцініть ситуацію і тільки потім перейдіть до розмови без принижень. Не порівнюйте його з іншими і не обзивайте.

Важливо знати! Ваше завдання – донести йому всі наслідки такого вчинку і пояснити почуття людини, який втратив своїх речей, приведіть йому приклад того, якщо б це у нього вкрали, як би він переживав втрату.

Не варто загострювати увагу, навіть якщо діти спіткнуться ще раз. Завжди працюйте над помилками, частіше проводите з дітьми бесіди та спільні ігри. Постарайтеся дізнатися, з ким вони дружать, так ви зможете виявити товаришів дитини, які навчили його так чинити.

Надалі не варто загострювати увагу на крадіжках всякий раз, коли ваша дитина повторно оступиться. Повертатися до вчинків постійно, над якими була проведена раніше «робота над помилками», неправильно.

Важливо! Подбайте про те, щоб у дитини завжди були в наявності кошти на кишенькові витрати.

Помилки дорослих по відношенню до дитини злодюжці

Дитина краде гроші у батьків, що робити якщо він почав красти?

  • Покарання. Фізичні покарання, побиття дітей і загрози здати його в поліцію, точно не вирішують проблему. Дитина стає озлобленим і далі буде жити з провиною за скоєне.
  • Ваша підтримка. Дайте зрозуміти, що такі вчинки вас сильно засмучують, але ви не залишаєте дитину в біді одного і допоможете вирішити проблему разом.
  • Допомога. Поясніть, що вкрадене необхідно повернути власникові, якщо дитина боїться сам повернути, те що вкрав, зробіть це разом з ним, тут важливо показати приклад того що ви не кидаєте його, а допомагаєте.
  • Спокуси. Не залишайте гроші на видних місцях, не варто спокушати дитину зайвий раз.
  • Похвала. Якщо дитина приніс вам чиюсь іграшку або телефон обов’язково похваліть його, але речі треба повернути.

Що робити, якщо нічого не допомагає

Якщо ви бачите, що нічого не допомагає, і дитина не перестає красти, необхідно звернутися до психологів, які підкажуть, як вам треба себе вести, щоб дитина вмів стримувати своє бажання і мав силу волі.

Якщо у вас виникають питання або бажання поділитися своїм особистим досвідом вирішення проблеми, що робити якщо дитина краде, будь ласка, поділіться з нами своєю думкою або питанням у коментарях під цією статтею.

Моя довідка - Корисні поради