Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Светр знаходиться в гардеробі майже кожної людини впродовж кількох сезонів, а тому дуже важливо вміти за ним доглядати, щоб він зберігав текстуру та привабливий вигляд більш тривалий період часу. Часто після прання светр може сісти або розтягнутися, з часом на ньому з’являються катишки, однак реанімувати його досить не складно, знаючи певні способи.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Правила прання та догляду

Залежно від матеріалу, з якого виготовлено виріб, потрібно підбирати визначену програму на пральній машинці або зовсім прати його виключно вручну.

Акриловий

Светр з акрилу має тільки один недолік – на ньому з’являються катишки. Щоб цього уникнути, рекомендується подбати про те, щоб прання проводилася за всіма правилами. Позбутися від катишек допоможе пом’якшувач, який потрібно додати під час прання.

Не варто прати светр в гарячій воді, оскільки цей матеріал не любить високих температур. Також під час полоскання потрібно використовувати антистатик. Ручне прання вимагається, якщо на виробі є велика кількість різного роду прикрас, у вигляді намистин, страз і брошок. Якщо їх не можна зняти, то машинне прання під забороною. Після прання потрібно загорнути річ у рушник і ретельно віджати.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Для машинного прання слід встановити температуру до 30 градусів Цельсія, а кількість обертів – менше п’ятисот. При цьому варто скористатися звичайним пральним порошком без відбілювача, а також не обійтися без спеціального мішка.

Прасувати акриловий светр не можна, а також не рекомендується сушити в вертикальному стані, оскільки він витягнеться. Кращий варіант: розкласти на горизонтальній поверхні махровий рушник, розмістити на ньому светр і залишити до висихання в такому положенні.

Кашеміровий

Кашемірові вироби дуже високо цінуються, так як натуральний склад робить речі з нього шалено м’якими, приємними на дотик і теплими, однак всі ці умови також говорять про їх високої вартості. Тому важливо правильно прати кашеміровий светр. Не можна для цього використовувати такі засоби, як плямовивідники, відбілювачі і звичайні пральні порошки.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Потрібно вибирати засоби для прання делікатних тканин, причому у вигляді гелю. Светр з кашеміру, через брак необхідних коштів, можна випрати за допомогою шампуню для волосся, а бальзам здатний замінити кондиціонер. Машинне прання можлива, якщо в складі присутні домішки, інакше рекомендується прати вручну. Попередньо варто ознайомитися з інформацією на етикетці виробу.

Перед початком прання потрібно вивернути річ навиворіт, прати при температурі не вище 30 градусів Цельсія, при цьому засіб потрібно розмішати у воді до завантаження виробів з кашеміру в ємність. Виріб слід залишити в такому стан на півгодини, а потім помістити в іншу ємність з температурою тієї ж води, міняти воду потрібно до тих пір, поки засіб для прання не вымоется з волокон.

Вичавлювати виріб заборонено, інакше воно може розтягнутися. Варто просто пом’яти матеріал в руках, а потім оберніть махровим рушником светр і легко віджати, причому процедура повторюється кілька разів з заміною рушники на сухе. Якщо машинне прання, то рекомендується помістити виріб в спеціальний мішок для прання. Сушити слід в горизонтальному положення, підклавши під светр махровий рушник.

Вовняної

Варто враховувати різні особливості в залежності від виду шерсті, але з цим допоможуть розібратися лише бирки на виробах. Випрати вовняний светр досить нескладно, як і зберегти його зовнішній вигляд на тривалий період часу, якщо знати певні правила.

Для вовни не варто встановлювати температурний режим вище 35 градусів Цельсія. Також не варто змінювати температуру води для полоскання, оскільки перепади температури шкідливі для виробів з вовни. Для прання можна вибирати або спеціальні гелі для даного виду матеріалу, або використовувати мильну стружку. При цьому потрібно перед завантаженням вироби у воду, розчинити в ній засіб.

Не варто деформувати річ під час віджиму: не скручувати, не згортати, нічого. Потрібно акуратно зім’яти светр, щоб з нього вийшла зайва вода. Потім можна віджати воду легкими натисканнями, загорнувши светр в рушник. Сушити також потрібно в горизонтальному стані на рушник, яка повинна вбратися вода. Вовняний светр можна відбілити за допомогою перекису водню, соляного розчину і професійних відбілювачів.

Бавовняний

Бавовняний светр також рекомендується відпирати від забруднень в низькому температурному режимі, щоб не пошкодити. При цьому попередньо потрібно розчинити використовуване миючий засіб в цій тарі. Якщо використовується порошок, то варто почекати, поки всі крупинки розчиняться. Замочити в розчині потрібно всього близько чверті години, а потім приступити до полоскання.

Для білих речей температура під час прання може доходити до 90 градусів Цельсія, а кольорові не варто так перегрівати, а тому їх максимум – 60 градусів. Віджим може бути до 800 оборотів з додаванням спеціального засобу в залежності від кольору виробу. Автоматична сушка можлива тільки для білих речей.

Неправильна сушка може допустити ситуації, коли в руках господині виявиться старий светр. Щоб цього уникнути, потрібно ознайомитися з етикеткою на виробі. Основним пунктом варто відзначити, що не варто допускати під час сушіння потрапляння на светр з бавовни прямих сонячних променів, так як від цього може постраждати барвник.

Якщо розтягнувся після прання

Часто після прання виявляється, що светр розтягнувся. Якщо це сталося, то не варто зневірятися, оскільки в попередній стан його можна повернути в більшості випадків. Якщо светр витягнувся, це означає, що або він був неправильно постиран, або висушений. А тому на майбутнє слід ознайомитися з тим, як це правильно робити.

Відновити не вийде речі, виконані з бавовняних і синтетичних ниток. Можна спробувати повернути виробів з натуральних волокон їх первісний вигляд, якщо вони виконані з вовни і кашеміру, а також змішаних складів.

Після процесу машинного прання, можна повторити її знову, щоб светр сів, але вже з іншими умовами: в спеціальному мішку, з використанням засобу для прання делікатних тканин або спеціально для вовни. Також рекомендується встановлювати той температурний режим, що вказаний на бирці вироби, не використовувати автоматичну сушку і ніякої віджимання. Потім потрібно розкласти на рушник светр і почати руками його розтягувати, бажано закріпити це тим чи іншим чином, щоб виріб не поверталося в колишню форму, залишити сохнути в такому положенні. У міру зволоження рушники, його потрібно замінювати.

Якщо розтягнувся светр на кілька розмірів, то його слід випрати при високій температурі, але з виконанням інших умов.

Якщо светр сіл

Не варто зневірятися, якщо вовняний светр сіл після прання, так як розтягнути його можна. Якщо це відбувається не перший раз, то варто задуматися про те, що застосовуються неправильні умови прання, які слід виправити.

Чому сідає светр

Розпустити светр завжди можна, але варто все-таки задуматися про причини, за якими він сідає, виключити їх і користуватися виробом далі. В першу чергу давати такий ефект можуть неправильні засоби для прання. Не варто використовувати звичайні пральні порошки, так як вони досить агресивні.

Температурні перепади негативно впливають на речі, а тому прання і полоскання повинні проводитися при однаковій температурі. Часто різкі перепади температури можуть підстерігати виріб в барабані пральної машини, тому краще користуватися ручним пранням.

Перша допомога

Більшість вовняних речей не можна прасувати, прати при високій температурі, а також прати з використанням хімічних засобів, а тому розтягнути їх можна тільки після того, як він сів. Для цього буде потрібна вода, пероксид водню і нашатирю, праска і або манекен, або власне тіло, на яке згодом доведеться натягнути светр.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Способи

Подібні проблеми траплялися і до появи пральних машин, а тому доводилося шукати способи боротьби з ними. В даний час існує маса способів, які допоможуть відновити колишній вигляд виробу, а тому позбавлятися від нього і розпускати завчасно не варто.

Повторна прання

Так, це допоможе, якщо використовувати відповідні попутні заходи відновлення. Але метод працює, якщо його правильно застосовувати. Для цього потрібно знати певні правила: попереднє замочування у крижаній воді на невелику кількість часу, потім акуратний віджимання.

Розкласти виріб на горизонтальній площині, підклавши під нього рушник, здатне вбирати воду, а тому рекомендується махровий. У міру зволоження його потрібно замінювати на сухе або хоча б віджимати. Після півгодинної сушіння потрібно почати розтягувати виріб у всіх напрямках. Повторити процедуру до 5 разів з періодом третину години.

З допомогою рушника

Існує метод, коли рекомендується надіти сирої светр на себе і дочекатися його висихання. В цьому випадку вийде повністю підігнати светр під необхідні розміри, але це приємне проведення часу, а тому існують способи, які можуть замінити даної.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Необхідно скачати рушник таким чином, щоб по товщині воно було пропорційно з людиною, який згодом повинен буде надягати светр. Наповнити таким чином потрібно виріб і дочекатися висихання. Може знадобитися замінити рушник на сухе, щоб не уповільнити процес сушіння.

Окріп

Найчастіше розтягнути річ допомагає пар, а тому через брак парогенератора або при небажанні використовувати праска, можна скористатися каструлею з киплячою водою. Над парою потрібно почати розтягувати річ до початкового розміру.

Перекис водню

Даний метод варто без побоювання застосовувати до світлих речей, а з кольоровими бажано вибрати інший. Для використання потрібно близько 45 мл пероксиду водню розвести в 10 літрах води. В даному розчині потрібно замочувати виріб протягом півгодини, а потім сушити, одночасно розтягуючи виріб.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Скипидар, алкоголь і нашатир

Всі кошти в рівних кількостях повинні бути розчинені в 5 літрах теплої води. Півгодини в даному розчині зроблять волокна светри більш податливими, завдяки чому під час сушіння його можна буде простіше розтягнути.

Оцет

Потрібно ретельно розмішати столовий оцет в теплій воді, враховуючи пропорції 1:2. В даному розчині річ повинна знаходитися близько півгодини, а потім вирушати сушитися, поступово розтягуючись.

Кондиціонер для волосся

Використання даного засобу пояснюється зменшенням і розм’якшенням волокон вовняних ниток, а тому розтяг їх буде проводитися простіше і швидше. Для цього потрібно змочити светр теплою водою, а потім нанести кондиціонер. Через кілька хвилин варто почати розтягувати виріб.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Праска та оцет

У літрі води потрібно розвести столову ложку столового оцту і залити розчин у пульверизатор. Спочатку з його допомогою потрібно обробити річ розчином, а потім, використовуючи праска, почати обробку парою. Простіше буде з повішеним на плічка светром. Поступово потрібно розправляти річ і збільшувати її в розмірах.

Перекрий

Якщо нічого не допомагає, то кращим рішенням буде розпустити светр і пов’язати з цих ниток новий.

Хімчистка

Найпростіший, але і найдорожчий варіант – віддати светр в хімчистку. Там за соразмеренную плату допоможуть розтягнути сів вовняний светр, а власнику не потрібно буде думати, як його відновити.

Прибрати катишки

Прибирати катишки на светрі досить довга процедура, але вона коштує витрачених сил. Якщо светр свалялся, то можна застосувати один з таких способів по його відновленню:

  1. Потрібно придбати спеціальну машинку, яка буде справлятися з проблемою за носія. З її допомогою катишки будуть просто зрізані з поверхні, а тому не варто побоюватися за цілісність – ворс на светрі пошкодиться, але прибрати зачіпку допоможе.
  2. Можна придбати звичайний бритвений верстат, але в цьому випадку доведеться докласти більше зусиль, а також стежити за тим, щоб не зрізати зайвого на швах і прикрасах, присутніх на виробі. Також варто стежити за самими катишкамі, так як на відміну від машинки бритва не має контейнера для їх збору.
  3. За допомогою скотча також можна прибрати катишки, але стовідсоткового результату чекати не варто. Метод діє за принципом воскових смужок – потрібно приклеїти клейку стрічку і різко відірвати. Удосконалити метод можна, купивши ролик з липкою стрічкою.
  4. Зубна щітка працює за принципом бритви, але якщо другу можна використовувати на светрах типу ангори і кашеміру, то першу можна. Потрібно розчісувати виріб за допомогою щітки з м’якою щетиною у напрямку ворсу. Зробити м’якше виріб допоможе оцтовий розчин.

Якщо жоден варіант не підійшов, то можна звернутися за допомогою в хімчистку, яка зробить все, що від неї можливе, але в цьому випадку доведеться віддати за це певну суму грошей. Більш детальна стаття про те, як прибрати катишки або як вибрати машинку для катишків, читайте тут.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Що робити, щоб не коловся

Прибрати колючість потрібно досить часто, якщо мова йде про вовняних светрах. Пом’якшити виріб допоможуть гелі для прання вовняних речей.

В залежності від інформації на етикетці виробу потрібно підбирати тип прання. Найчастіше потрібно прати вручну, тоді слід дотримуватися правильність догляду за річчю, щоб та в результаті не кололася. Не варто забувати про кондиціонер, який виробляє накопичувальний ефект, причому не потрібно навіть купувати спеціальний.

Щоб не коловся светр, можна використовувати і народні засоби, але вони більше підходять для разового застосування, а тому варто подбати про светрі і придбати спеціальні засоби. В таз теплої води потрібно розбавити пакетик лимонної кислоти, замочити в ній річ кілька хвилин, потім поміняти воду на мильний розчин, в якому замочується виріб той же час.

Чистка светри: 10 способів, як розтягнути вовняний светр який сів після прання

Після цього потрібно злити воду і скористатися бальзамом або кондиціонером для волосся, який пом’якшує і розгладжує вовняну нитку. В такому стані на чверть години потрібно залишити виріб, а потім полоскати і сушити звичайним способом. Якщо светр все ще колеться, то його потрібно відпарити за допомогою праски або парогенератора, але не прасувати.

Правильний догляд за речами допоможе продовжити термін їх служби, а також зберегти їх первинний вигляд. При цьому не варто забувати, що навіть колючий светр можна врятувати, знаючи деякі особливості прання.


Моя довідка - Корисні поради