Чистка кулера для води – покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Раз на триместр повинна обов’язково проводитися очистка кулера для води. Якщо мова йде про офісному приміщенні, то цю процедуру здійснює спеціальна служба. Її також можна викликати і на будинок, але обробку кулера для води можна проводити також і в домашніх умовах.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Трохи про кулер

Кулер для води використовувався раніше в основному тільки в офісних приміщеннях, але згодом перекочував в будинку. Проте багато хто до цих пір не мають поняття, що це за пристрій, а тому варто в цьому розібратися детальніше.

Що це

Що ж таке кулер для води? Це пристрій, який дозволяє дозувати воду, а в більшості випадків також виступає в якості охолоджувача або нагрівача. У деяких випадках у його функції входить також знезараження та газування води.

Як влаштований

Схема кулера для подачі води виглядає досить просто: з ємності з фільтрованої водою рідина потрапляє в розподільну систему. Та в свою чергу складається з ємності для холодної води. За допомогою трубки вона може потрапити в резервуар з гарячою водою, але для того, щоб не траплялося змішування, між ними розташований клапан, що знаходиться під тиском. Таким чином, гаряча вода не може потрапити в попередній бак.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Кулер має в своєму складі трубчастий електронагрівач (ТЕН), який може бути зовнішнім або внутрішнім. Управляється процес нагрівання за допомогою датчика. Вода не закипає, що дозволяє їй зберегти всі корисні властивості.

Види

Види кулерів для подачі холодної води розрізняються на:

 • компресорні;
 • термоелектричні.

Перші, як холодильник, мають компресор, що дозволяє їм швидше остуджувати воду. При цьому у них вище надійність, порівняно з електронними. Існує й мінус – висока вартість. Термоелектричні — простіше ремонтувати і чистити, вони дешеві і легкі. Але в жарку пору року, коли холодної води потрібно більше, ніж зазвичай, вони можуть не справлятися з покладеним на них навантаженням.

Навіщо і як часто чистити

В загальному випадку на питання, як часто потрібно чистити пристрій, відповідь «раз на 3-6 місяців». Це залежить від кількості бутлів води, які за цей час встигли помінятися. В офісних приміщеннях чистка потрібно частіше, ніж вдома. Як правило, після використання 19-20 пляшок води.

Читайте також:
Коли садити квіти 2020 посів і посадка квітів, насіння, розсади, цибулин, квітковий календар

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Якщо був здійснений виклик майстра, то він повинен провести діагностику, тобто перевірити, якою мірою забруднення, а також їх тип. Якщо промивка здійснюється самостійно, то доведеться проводити повну чистку приладу.

Чистити кулер для води потрібно для того, щоб у напої не потрапили бактерії, а також для захисту пристрою від накипу. Шкідливі організми можуть потрапити в прилад після встановлення приладу. У більшості випадків це відбувається, якщо установка здійснювалася брудними руками, або якщо не були повністю видалені всі ярлики і етикетки, що використовуються для запаювання шийок встановлюються пляшок.

Накип скорочує термін експлуатації обладнання, а також сприяє зміні смаку води. Вони набуває присмак кип’яченої води, який часто виникає при кип’ятінні води в чайнику з великим шаром накипу. Зміна смаку також може свідчити про те, що кулеру потрібна чистка.

Поради та рекомендації

Якщо чистка проводилася досить давно, то почистити кулер для води потрібно за допомогою спеціальних засобів, так як вони більш ефективні в боротьбі з бактеріями, ніж народні методи. Варто діяти відповідно до інструкції, прикладеної до даної побутової хімії.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

При цьому варто пам’ятати, що чистити можна тільки повністю остигле обладнання. Якщо це правило не виконується, то може бути пошкоджений нагрівальний елемент, з-за чого кулер може зовсім перестати функціонувати.

Змінюючи резервуар з водою, слід не забувати зняти захисну етикетку. При цьому рекомендується також очистити за допомогою дезінфікуючих серветок горлечко пляшки, оскільки при їх транспортуванні про санітарних нормах мало хто замислюється. Продезінфікувати потрібно також голку бутылоприемника.

Після чищення потрібно вилити деяку кількість води з кожного крана, що дозволить змити залишки миючого засобу, якщо під час полоскання воно не було повністю видалено. Для того щоб скоротити кількість накипу, що утворюється на нагрівальному елементі, потрібно використовувати виключно бутильовану воду глибокого очищення, так як в ній міститься менша кількість солей.

Самостійна очищення

Для проведення самостійно чищення кулера необхідно його розібрати. Як це зробити, має бути показано в інструкції по експлуатації, оскільки для різних моделей деталі можуть відрізнятися. Варто запам’ятати, як саме проводився демонтаж, щоб згодом зуміти зібрати кулер, крок за кроком виконуючи ті ж етапи в зворотному порядку.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

У більшості випадків перші кроки однакові: слід вимкнути електроприлад від мережі, зняти бутель, а потім злити з кулера. Краплі води видаляються за допомогою клапана, який у більшості випадків розташований на задній панелі корпусу кулера. У першу чергу потрібно видалити каплеприемник, а потім інші знімні деталі. Для видалення деяких знадобиться викрутка.

Читайте також:
12 методів: як позбутися від тарганів назавжди в квартирі в домашніх умовах

Внутрішня дезінфекція

Для дезінфекції потрібно або спеціальний засіб, або приготований заздалегідь розчин. Для нього потрібно приготувати чисту воду (для проведення процедури достатньо 5 літрів). На дану кількість води варто взяти 5 грамів лимонної кислоти. Потрібно ретельно перемішати розчин, щоб всі кристали кислоти точно розчинилися.

Ємність потрібно наповнити цим розчином, підключити прилад до мережі і включити тумблер нагрівання (тумблер охолодження в цей момент повинен бути вимкнений). Обидва важеля повинні знаходитися на задній панелі пристрою.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Коли розчин нагріється, слід вимкнути тумблер нагрівання і витягнути вилку з розетки. Розчин повністю охолоне за 6 годин. Потім потрібно за допомогою йоржика почистити стінки, отвори і пази основного резервуара. Після цього розчин можна видалити з ємності, для чого варто відкрити всі крани (в тому числі і той, що знаходиться на задній панелі). Потім варто промити всі водою (5 літрів).

Зовнішня дезінфекція

Даний етап має на увазі очищення зовнішніх деталей. Для цього потрібно помістити предмет на водонепроникний килимок, озброїтися губкою і миючим засобом. Також потрібно йоржик. У першу чергу потрібно протерти корпус, особливо приділяючи увагу його задній стінці, на якій скупчення пилу відбувається інтенсивніше. Також варто прибрати пил і зайву вологу з решітки кулера за допомогою паперових рушників.

Внутрішня і зовнішня чистка

Внутрішня і зовнішня чистка не повинна проводитися за допомогою засобів з абразивними частинками. При цьому варто ретельно стежити, що полоскання допомогло прибрати мильний розчин, спеціально засіб або лимонну кислоту повністю. Для цього потрібно набрати певну кількість води у склянку і спробувати.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Задня панель кулера також повинна ретельно прочищатися, щоб прилад не перегрівався. Також варто не забути включити тумблери нагрівання і охолодження після проведеної чистки.

Видаляємо накип

Видалення накипу відбувається за одними принципами для кожного приладу незалежно від моделі. Для цього можна використовувати як попередній розчин з використанням лимонної кислоти, так і розчин на основі оцту. Якщо це не допомагає позбавитися від накипу, то варто звернутися до фахівців.

Чистка знімних деталей

Йоржик потрібно для чищення краника. Якщо є можливість, то попередньо потрібно замочити всі вироби на кілька годин в мильному розчині. Дезінфекція потрібно і бытолеприемнику. В приймальному резервуарі міститься вода, яка надходить з кулера, а тому його і розсікач також варто обробити мильним розчином.

Читайте також:
8 методів: як в домашніх умовах почистити шубу мутоновую, як чистити мутоновую шубу

Полоскання

Часто полоскання відбувається під водою з крана, але це неправильно. Слід придбати дистильовану воду, що не містить мікробів, нагріти її за допомогою каструлі або чайника, а потім прополоскати вироби.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Варто викликати майстра і скільки це коштує

Профілактична чистка обладнання може проводитися і в домашніх умовах, але якщо обладнання в досить поганому стані через рідкісного обслуговування або зіпсувався смак води, що подається, то варто звернутися до фахівців. Особливо це слід зробити, якщо помічено, що засоби, які використовуються в домашніх умовах, не справляються з забрудненнями.

У середньому ця процедура буде коштувати 1,5 тисячі рублів. Вартість може змінюватися в залежності від регіону. Проводити таку чистку потрібно близько чотирьох разів на рік. Професіонали повинні провести діагностику, в процесі якої з’ясується, якого роду забруднення з’явилися на «нутрощах» кулера. Потім проводиться чистка накипу і забруднень, а також дезінфекція приладу.

Фахівці повинні забрати прилад в офісне приміщення, де в стерильній кімнаті, одягнувши спеціальні костюми, вони зроблять чистку та дезінфекцію кулера. Кошти вибираються в залежності від типу забруднення, яке слід усунути. Чищенням займається спеціаліст, у якого є відповідний сертифікат. Завершення процедури очищення характеризується дезінфекцією за допомогою спеціальних антибактеріальних складів.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Профілактика

Застосування профілактичних заходів дозволить скоротити можливість проникнення бактерій в воду, а також утворення накипу. Для цього рекомендується прочищати всі зовнішні вузли та деталі: каплеприемник, крани, голку і кільце підключення пляшки, а також лицьову панель. Ці деталі знаходяться в частої експлуатації, а тому забруднюється інтенсивніше. Регулярна чистка дозволить скоротити осідання накипу.

Варто розрахувати свої сили: якщо немає впевненості в тому, що вийде після демонтажу заново зібрати пристрій, то краще викликати майстра. Перед установкою нового резервуара з водою потрібно ретельно вимити руки, а також почистити дезінфікуючими серветками голку пристрою.

Чистка кулера для води  покрокова інструкція, як почистити кулер для води самостійно

Рекомендується звернути увагу на етикетки, які покривають горлечко нової пляшки. Їх потрібно повністю видалити, що дозволить уникнути занесення в воду бактерій. Не варто для чищення використовувати розчинники, ацетон, бензин та інші подібні засоби, так як вони дуже агресивні для даного пристрою. До того ж повністю видалити їх, не вийде навіть великою кількістю води.

При дотриманні інструкцій по чищенню, а також регулярне проведення профілактичних заходів, кулер для подачі води буде довше перебувати в експлуатації і радувати домочадців свіжою і смачною водою.


Моя довідка - Корисні поради